Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś nie chciał ingerować w swojego Node to sprzedaję oryginalnego Furutecha z ósemką:

https://www.olx.pl/d/oferta/przewod-zasilajacy-furutech-g-320-ag-18f8e-osemka-oryginal-CID99-IDMZzdO.html

który przez około 1 rok zasilał mojego Node 2i.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że tzw zespół wsparcia przy bluesound cały czas walczy o uruchomienie wyjścia usb. Już nie potwierdzają terminu do końca roku. Piszą też że usb nie podniesie jakości przekazywanego sygnału. Trochę to dziwne skoro via usb miał być przekazywany sygnał mqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dysputa . Czyli czekamy na Node 4.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy po zakupie ma w poważaniu klientów  Taka etyka biznesu.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node "3" który używam, obsługuje max 24-192 (pliki z pena czy Qobuz), gdzie wyjście Coax jest w zupełności wystarczające, nie bardzo rozumiem w czym wyjście USB będzie lepsze? to nie Lumin U1 mini z obsługą większych rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Bogusław_59825 said:

Node "3" który używam, obsługuje max 24-192 (pliki z pena czy Qobuz), gdzie wyjście Coax jest w zupełności wystarczające, nie bardzo rozumiem w czym wyjście USB będzie lepsze? to nie Lumin U1 mini z obsługą większych rozdzielczości.

Mam wrażenie, że mój DAC brzmi ciut lepiej po USB (a jeszcze gorzej przez toslink) ale nie mogę teraz tego porównać gdyż nie ma takiej opcji 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Node "3" który używam, obsługuje max 24-192 (pliki z pena czy Qobuz), gdzie wyjście Coax jest w zupełności wystarczające, nie bardzo rozumiem w czym wyjście USB będzie lepsze? to nie Lumin U1 mini z obsługą większych rozdzielczości.

Co do zasady masz rację, ale praktyka pokazuje że w urządzeniach inne układy obsługują wyjście Coax a inne USB no i czasem użytkownicy raportują że tu a tu jest lepiej po np USB.
Po za tym to chyba tylko funkcjonalność bo jeśli ktoś ma DAC który tylko na USB obsługuje jakaś wyższa częstotliwość no to temat go interesuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe ze interfejs USB moze być lepszy, co zależy od optymalizacji złącza, ale coax obsługujący 24-192 to złącze korzystające ze znanych i sprawdzonych rozwiązań, wadą jest wspólny transfer sygnału z sygnałem zegara taktującego, dlatego ważny jest dobry kabel. W przeciwieństwie do interfejsu USB producenci chcąc poprawić transfer, stabilność i cholerka wie co jeszcze, czasami korzystają z własnych rozwiązań.

DAC-i zasadniczo ogarniają wszystko do 32-192 po coax i Toslink a do gęstych bardziej to już USB, ale czy Node będzie kiedyś obsługiwał pliki "gęste bardziej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wszystko możliwe ze interfejs USB moze być lepszy, co zależy od optymalizacji złącza, ale coax obsługujący 24-192 to złącze korzystające ze znanych i sprawdzonych rozwiązań, wadą jest wspólny transfer sygnału z sygnałem zegara taktującego, dlatego ważny jest dobry kabel. W przeciwieństwie do interfejsu USB producenci chcąc poprawić transfer, stabilność i cholerka wie co jeszcze, czasami korzystają z własnych rozwiązań.
DAC-i zasadniczo ogarniają wszystko do 32-192 po coax i Toslink a do gęstych bardziej to już USB, ale czy Node będzie kiedyś obsługiwał pliki "gęste bardziej"?

A jaki masz kabel na Coax ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni testuje Amazon Music. Jeśli tylko niedopracowana apka na Bluos was nie zniechęci to polecam. Jakość bardzo dobra no i sa hiresy. Trudno dostępny u nas Qobuz ma konkurenta. Nie trzeba sie gimnastykować i kręcić żeby mieć dostęp. Trzy miesiace za free. Potem stawka za niecałe 4 dolce miesięcznie- bardzo zachęcające warunki. Musza tylko coś zrobić z ta aplikacją bo to jedyny ale poważny minus.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek1777 napisał:

Potem stawka za niecałe 4 dolce miesięcznie

Mi wychodzi, że 7,99$ dla członków Prime lub 9,99$.

Tak czy inaczej spróbuję 🙂.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się. Po instalacji BluOS 3.16.3, USB audio działa. Jest potencjał gdyż mam wrażenie, że przez USB brzmi lepiej niż przez coax - dźwięk jest głębszy, bardziej wypełniony, szczególnie przy plikach hires. Niestety przez USB pojawiają się trzaski i nie da się tego dłużej słuchać. Jeśli ktoś może u siebie przetestować, dajcie znać - jeśli te trzaski tylko u mnie, to będę szukał rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, gzrech said:

Czytałem że będą problemy przy korzystaniu z roona

No faktycznie. Bezpośrednio z BSN bez roona zero trzasków. 🙆‍♂️

22 minutes ago, Tomek1777 said:

Jeśli mi sie aktualizuje tylko do wersji 3.16.1 to nie ma szans? Usb nie zadziała? Puki co nie słyszę muzyki po usb

Dopiero aktualizacja 3.16.3 uaktywnia USB. Zastanawiam się czemu nie możesz wgrać tego nowego softu. Masz aktualnego noda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lesheck napisał:

No faktycznie. Bezpośrednio z BSN bez roona zero trzasków. 🙆‍♂️

Dopiero aktualizacja 3.16.3 uaktywnia USB. Zastanawiam się czemu nie możesz wgrać tego nowego softu. Masz aktualnego noda?

Niestety Node 2 sprzed dwóch lat

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Tomek1777 said:

Niestety Node 2 sprzed dwóch lat

A to wszystko wyjaśnia. Mi zależało na USB więc wcześniej nie rozważałem w ogóle BSN. Teraz mam nadzieję, że coś wymyślą w kwestii node + Roon przez USB. Z tego co zauważyłem to po podłączeniu kabla USB automatycznie przełącza na USB czyli za każdym razem musiałbym odłączać ten kabel aby posłuchać albumy DSD przez roona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, gzrech said:

Dobrze to gra. Muszę zainwestować w dobry kabelek usb. Macie jakieś propozycje. 

Ja mam taki podstawowy Supra https://audioplaza.pl/products/20724-supra-usb-2-0-a-b-kabel-usb-1m-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

porównywałem w zeszłym roku z czymś w okolicy 500-600zl i nie słyszałem żadnej różnicy a więcej nie chciałem wydać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.