Skocz do zawartości
IGNORED

Przewody głośnikowe - porada


ZenekXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mógł porównywać te dwa kable ale nie w Twoim systemie w Twoim pomieszczeniu , z Twoją muzyka i Twoimi uszami / preferencjami .

Zgadzam się, że każdy ma swój indywidualny odbiór i nie wątpliwie nic go nie zastąpi. Ale gdyby kilka osób nie widziało znaczącej różnicy to byłbym skłonny założyć, że ja też takiej nie usłyszę.

Mam jeszcze pytanie. Gdybym się zdecydował na tego Ruby to czy da się go używać bez bananów i blaszek. Ma ten rdzeń z tworzywa o średnicy 2,32mm + grubość przewodów czy to w ogóle zmieści w zaciski kolumn i wzmacniacza? I czy mam jakieś rozróżnienie jednej żyły od drugie, bo na zewnętrznej izolacji takiego nie widać więc pewnie gdzieś w środku.

Tak na marginesie kiedyś czytałem o teście, w którym kilku audiofilów słuchało kabli z różnych kategorii cenowych na tym samym sprzęcie. Od najprostszych do bardzo drogich i żaden nie rozpoznał prawidłowo różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby ma oznaczenie na jednej żyle. A zarabiając końcówki, trzeba wszystkie te rdzenie wyciąć. Zostawić tylko sam przewodnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się zdecydował na tego Ruby to czy da się go używać bez bananów i blaszek.

Uważam że jest za gruby i za sztywny żeby go gołego montować a jak wyskoczy i zrobi zwarcie to może narobić bałaganu ale kilka osób pisało że tak ma właśnie podłączone .

Tak na marginesie kiedyś czytałem o teście, w którym kilku audiofilów słuchało kabli z różnych kategorii cenowych na tym samym sprzęcie. Od najprostszych do bardzo drogich i żaden nie rozpoznał prawidłowo różnic.

 

Ja czytam takie testy ale tych co maja wiedzę , mogę im zaufać , doświadczenie i słuch .

Sam musisz się przekonać czy warto czy nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jest za gruby i za sztywny żeby go gołego montować a jak wyskoczy i zrobi zwarcie to może narobić bałaganu ale kilka osób pisało że tak ma właśnie podłączone

To poproszę jeszcze o porady dotyczące montażu. Kupuję te Eagle Hollow Banana. Jak widzę nie mają obudów. Czy kabel się w nich zaciska, przykręca, lutuje? A potem zamiast obudowy trzeba kupić jakąś koszulkę termokurczliwą czy jak?

A co z głośnikam. Mają 4 zaciski do bi-wiringu. W jedne wciskam banany, Ale do drugich nie chciałbym używać tych fabrycznych blaszek bo w moim odczuciu źle wpływają na dźwięk. Muszę więc zrobić dodatkowe kabelki takie po kilka centymetrów, z jednej strony może być banan, ale z drugiej musi być blaszka. Jaka? Też Eagle Hollow. A może na kablu powinienem od razu zarobić na jednym końcu 4 banany tylko jak? Choć bardziej mi się podoba to rozwiązanie z dodatkowymi kabelkami.

 

W sumie to chyba mój pomysł zrobienia tych kabli mija się z celem, Przeliczyłem, że części będą mnie kosztować ok 370zł.

Za podobną cenę mogę kupić na ebay komplet kabli Qed Ruby 2x3m zarobiony wtykami QED AIRLOC + Qed Ruby 4x20cm też zarobiony wtykami QED AIRLOC i jakimiś pozłacanymi widełkami.

A może ktoś tutaj ma takie w dobrej cenie? Proszę o informację na forum lub priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Rzeczywiście znalazłem wszelkie odpowiedzi w klubie Qed, chociaż mocno się waham czy warto próbować.Dlaczego?

Dokonałem zmiany prostego kabla RCA (takiego jaki ok. 20 lat temu dodano mi do kupionego CD Technicsa), na WireWorld Luna 7 oraz optyczny PROLINK FUTURA FTC111 i nie słyszę, żadnej różnicy. Oczywiście zaraz po zmianie coś się tam wydawało i każdy z domowników słyszał korzyść z droższych kabli. Było tak dopóki nie zrobiłem ślepych testów. Trzy osoby nie były w stanie rozróżnić, który kabel gra. Jeśli już tak na silę miałbym się czegoś dopatrzyć to jakaś minimalna rozbieżność miedzy RCA, a połączeniem optycznym.

Dlatego postanowiłem, że jeszcze mogę zaryzykować zakup Prolink OFC PRO CAV 1002 2 x 4 mm2. Chcę poprawić trochę bas bo górę mam wyraźną, trochę może za ostrą, ale ja jestem z niej wybitnie zadowolony. Jak pisałem wcześniej mam podobnej grubości kabel wykonany ponoć z OFC przeplecionego srebrzystą żyłą. Pamiętając cenę będzie to pewnie w najlepszym razie posrebrzane aluminium, a może samo aluminium. A może cynowana miedź taka jak w kablu Prolink CAV 1001 2 x 4 mm2, bo wygląda bardzo podobnie ale nie ma napisów firmowych. Jestem ciekawy czy zauważę różnicę.

Co do Qed Ruby to raczej się nie zdecyduje chyba, że ktoś może mi taki kabel pożyczyć na 2-3 dni jak już kupię tego prolinka. Wtedy dokonam porównania i napiszę tu na forum czy zauważyłem różnicę. Oczywiście to nie będzie, żadna wykładnia, ale da jakiś obraz czego można się spodziewać.

Nie wiem czy regulamin pozwala zamieścić podobny post również w klubie Qed, ale może kogoś tam zainteresuje taki drobny test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmienity, za śmieszne pieniądze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmienity, za śmieszne pieniądze:

CORDIAL CLS 225 miał kiepskie opinie. Te się czymś różnią poza ilością i grubością żył?

Jeśli już bawić się w bi-wiring to chyba trzeba by zainwestować w MELODIKA MDC2415.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kable dodawane do starych japońskich klocków z tamtych lat nie były takie najgorsze więc tania Luna wiele nie poprawiła.

Dobry interkonekt to od około 800zl w górę za używany.

Ruby jest tutaj wyjątkiem jak na kabel i to głośnikowy.

 

Czy warto sam musisz sprawdzić. Jeden wyłapie najdrobniejsze niuanse a ktoś inny 3dB różnicy na basie nie usłyszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grało pewnie źle, ale możesz niewielkim kosztem sprawdzić, w którą stronę robić ruchy.

ATC mają możliwość bi-wiringu. Podłącz dół tą grubą linką, a na górę daj cienką srebrzankę,

albo miedź solid, ale nie grubszą niż 24 AWG ( 1 zł/m ). Będzie słychać wszystko, "co fabryka dała",

więc będzie wiadomo, co i w którą stronę powinieneś kolejno zmieniać, żeby uzyskać pożądane brzmienie.

Mam też nadzieję na w miarę przejrzyste IC w układzie, bo z tym też bywa bardzo różnie. Sam mam DIY.

Czasem uniemożliwiają dostrzeżenie nawet dość istotnych różnic w porównywalnych barwach,

czy "otwarciu" dźwięku, choć zdaję sobie też sprawę, że może chodzić o zupełnie inny dźwięk systemu

i całe to pisanie jest jak "psu w budę"... ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kable dodawane do starych japońskich klocków z tamtych lat nie były takie najgorsze więc tania Luna wiele nie poprawiła.

Dobry interkonekt to od około 800zl w górę za używany.

Ten był pewnością najzwyklejszy. Player kosztowałby obecnie pewnie tak maksymalnie 1500 zł więc nikt nie dodał tam drogiego kabla Zresztą jest cienki i nic w nim wyjątkowego. Pewnie na portalu aukcyjnym kosztowałby z 15 zł.

Ruby jest tutaj wyjątkiem jak na kabel i to głośnikowy.

Czy warto sam musisz sprawdzić. Jeden wyłapie najdrobniejsze niuanse a ktoś inny 3dB różnicy na basie nie usłyszy

Chętnie sprawdzę, ale jeśli zdołam pożyczyć lub kupić z możliwością zwrotu. Gdzieś tam pisali, że Ruby wyostrza górę. Tą to mam jak na moje potrzeby idealną, chcę coś zrobić z dołem i kto wie czy tu Melodika nie byłaby lepsza bo ponoć wpływa na dół. Ale pewnie poprawę to uzyskam dopiero jak zmienię kolumny, bo wobec kabli jestem sceptyczny, więc dlatego wolałbym w pierwszej kolejności testować nie kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki wyglądający na zwykły i cienki kabel z napisami na wtyczkach JAPAN.

I nie był gorszy od Qed Qunex 1

 

Ruby jest neutralny. Nic nie wyostrzy.

Kable dobiera się na sam koniec po osłuchaniu ze swoim zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable dobiera się na sam koniec po osłuchaniu ze swoim zestawem.

Ale jeśli poprawię trochę bas bez utraty góry to może nie będę zmieniał kolumn, bo jak na moje potrzeby cała reszta wystarcza. Z tych co słuchałem to musiałbym kupić KEF r700 lub może B&W CM9 s2. Oba modele akurat do tanich (jak dla mnie) nie należą.

Miałem kiedyś taki wyglądający na zwykły i cienki kabel z napisami na wtyczkach JAPAN.

I nie był gorszy od Qed Qunex 1

Co mogę powiedzieć. Moje całe w plastiku w środku srebrzysty bolec, i srebrzysta blaszka dokoła. Wala mi się ich kilka w szufladzie bo dodawali je do decka, CD i może czegoś jeszcze. Chętnie odsprzedam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R700 nie są dobrym pomysłem do Cambridge Audio CXA80 i Yamaha CD-N500

Słuchałem R700 z CXA80, ale bez CD-N500 tylko z jakimś odtwarzaczem vincenta. Prócz nich grały jeszcze Monitor audio silver 10, Pylon Audio Diamond i jeszcze coś. W monitorach trochę bardziej pasowała mi góra, w r700 bas. Pozostałe w ogóle mi nie odpowiadały. Ogólnie jednak wybrałbym kef-a bo dól był bardzo udany. B&W CM9 słuchałem z rotelem RA-12, bardzo podobały mi się w spokojnych kawałkach. W dynamicznych, rockowych dużo gorzej, ale to raczej przez rotela. Muszę posłuchać tych CM9 z moim CXA80.

Trzeba też brać pod uwagę, że mój Cambridge jest chyba wyjątkowy. Miałem dwa egzemplarze i prócz środka grały znacząco inaczej.

Tak że póki co KEF r700 + CXA80 to mój faworyt, ale jeszcze szukam rozwiązania. A może cudem kable zmienią ten bas w JBL E80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem R700 z CXA80, ale bez CD-N500 tylko z jakimś odtwarzaczem vincenta.

CD-N500 po analogu oczywiście jest dość stonowany. Bas lekko cofniety, raczej zaokrąglony, bez podbic, średnica podobnie. Gory nawet nie wiem jak skomentowac. Jest OK jak za ta kase. Ja ja chce posłuchać CD włączam DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-N500 po analogu oczywiście jest dość stonowany, Bas lekko cofniety

Tu się zgadzam, choć nie czuje prawie żadnej różnicy co do korzystania ze złącza RCA i optycznego. Właśnie z tym lekko cofniętym basem chciałbym powalczyć. Rozwiązaniem jest zakup Kef R700, może po dodatkowym odsłuchu B&W CM9 S2. Tyle, że to rozwiązanie sporo kosztuje. Dlatego wolałbym nie zmieniać moich JBL e80, bo nie mam jakiś wygórowanych wymagań i zastanawiam, czy można uzyskać poprawę tego cofniętego dołu kablami od kolumn. Jestem dość sceptyczny, bo jak pisałem zmiana prostego RCA na droższy lub optyczny, nic nie wniosła.

Może ktoś wie, w którym sklepie można dokonać zakupu z bezproblemowym zwrotem kabli Qed Ruby Evo i MELODIKA MDC2415 (najlepiej jakiś ekspozycyjnych, gdyż szkoda rozpakować nowych jeśli miałbym odsyłać). Chcę się przekonać czy usłyszę różnicę, w którą warto inwestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przekonać czy usłyszę różnicę, w którą warto inwestować.

Mogę coś od siebie? Jako, że jestem bardzo sceptyczny, co do wpływu kabli na jakość dźwięku (oczywiście pod warunkiem zachowania pewnych zasad, takich jak dobry przewodnik i odpowiedni przekrój) chciałbym utwierdzić się w tym przekonaniu lub nie, bo jest tylu zwolenników grających kabli, więc już nie wiem co o tym myśleć. Jako, że chcesz spróbować poprawić kablami bas, zasugeruje Ci pewien eksperyment. Sprawdził bym to u siebie ale mi basu nie brakuje. Ty z kolei chcesz się przekonać, więc może zaoszczędzić Ci to niepotrzebnego wydatku, jeśli wymiana kabla, basu Ci nie poprawi. Jeśli masz możliwość wypożyczenia kabli, które wg opinii mają poprawić bas, to pobierz sobie z sieci próbki dźwięku- 40Hz, 50Hz.... Twój wzmacniacz ma spory zapas mocy, więc ustaw sobie potencjometr na godzinie dziewiątej, czy dziesiątej i sprawdź którą częstotliwość kolumna zacznie cichutko odtwarzać. Jeśli przy 40Hz coś tam będzie delikatnie buczeć, to zmień kabel, który niby ma poprawić bas i jeśli owe 40Hz będzie słychać głośniej, to znakiem tego kabel poprawił bas. Jeśli Twoje kolumny nie schodzą tak nisko (próba przed wymianą kabla), to może spróbuj 50Hz, lub zwiększ trochę głośność żeby coś tam delikatnie było słychać, potem zmień kable i posłuchaj czy tą częstotliwość słyszysz głośniej, oczywiście nie zwiększając głośności gałą od wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość wypożyczenia kabli, które wg opinii mają poprawić bas, to pobierz sobie z sieci próbki dźwięku- 40Hz, 50Hz

Chyba nie jestem aż tak analityczny. Dla mnie liczą się wrażenia z odbioru muzyki. Mam koło 10 kawałków różnych wykonawców i gatunków, które używam do testu Nie liczę odsłuchu w sklepie, ale w domu posłuchałem dokładnie 4 wzmacniaczy. Mojej starej ax-496, nowej yamahy as-s501, i dwu egzemplarzy CXA80. W każdym przypadku po wysłuchaniu tych 10 kawałków (tak naprawdę wystarczają 1-2 utwory, reszta mnie tylko utwierdza) mogę z zawiązanymi oczami powiedzieć, które z tych czterech urządzeń gra. Wybrałem jeden z CXA80 w niepasującym mi do zestawu kolorze, właśnie dlatego, że wyraźnie słyszałem różnicę w stosunku do drugiego cxa80.

Natomiast w przypadku wymiany wartego z 10zł RCA od starego technicsa na model kosztujący 150zł lub kabel optyczny prolinka, nie jestem w stanie wyczuć konkretniejszej różnicy, nawet gdy wiem który gra, a co dopiero w ślepym teście..

Dlatego w przypadku kabli głośnikowych oczekuję nie jakiś laboratoryjnych niuansów tylko wyraźnego wpływu na brzmienie.

Jeśli zdołam przeprowadzić testy, to podzielę się tym na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w przypadku kabli głośnikowych oczekuję nie jakiś laboratoryjnych niuansów tylko wyraźnego wpływu na brzmienie.

Właśnie w tym rzecz. Na tym forum jest wielu "kabelkowych lekarzy", którzy odpowiednim kablem rzekomo mogą naprawić kiepski bas, poprawić stereofonię, wypchnąć średnicę i zrobić z dźwiękiem co tylko dusza zapragnie.

 

Natomiast w przypadku wymiany wartego z 10zł RCA od starego technicsa na model kosztujący 150zł lub kabel optyczny prolinka, nie jestem w stanie wyczuć konkretniejszej różnicy, nawet gdy wiem który gra, a co dopiero w ślepym teście..

W tym przypadku "audiofile" odpowiedzą Ci tak. Na swoim budżetowym CA i chińskich kolumnach nie usłyszysz różnicy. Ja usłyszałem taką odpowiedź, kiedy napisałem że nie słyszę różnicy między 44,1/16 a Hi-Res :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-N500 po analogu oczywiście jest dość stonowany. Bas lekko cofniety, raczej zaokrąglony, bez podbic, średnica podobnie. Gory nawet nie wiem jak skomentowac. Jest OK jak za ta kase. Ja ja chce posłuchać CD włączam DACa.

dokładnie, po podłaczeniu CD-N500 do zewnętrznego DAC-a yamaha skoczyła ze dwie półki do góry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Właśnie w tym rzecz. Na tym forum jest wielu "kabelkowych lekarzy", którzy odpowiednim kablem rzekomo mogą naprawić kiepski bas, poprawić stereofonię, wypchnąć średnicę i zrobić z dźwiękiem co tylko dusza zapragnie.

 

Dla Ciebie kabelkowi lekarze, dla mnie doświadczeni służący pomocą.

Sam przekonałem się w swoim ograniczonym zakresie ile ten sam kabelek może zrobić. Zarówno dobrego jak i złego. Zależy jaki system. U mnie bawię się monitorkami teraz i po zbyt długo odwlekającej się zmianie z rx6 muszę tez zmienić kable głośnikowe. Rx6 jak wszyscy wiedza maja wycofaną średnicę i wstydliwe wysokie. Kabel który miałem wypchnął ten rejon do przodu. Można sprawdzić w historii ,bo pisałem o tym pare lat temu. Wokale wyszły ze ściany na linie kolumn. Teraz na atc scm11 inna bajka. Te głośniki mają średnice bardzo dobra, wyraźna i precyzyjną. Na kablu którym miałem po porostu szlifowało mi uszy. Wszystkie talerze czy metaliczne dźwięki tak się ciągnęły ,że odwracały uwagę od muzyki, a to sprawiało wrażenie zagubienia rytmu. Meczące bardzo. Podłączyłem chord charnival silverscreen, tani kabel który miałem przy 5.1 i wszystkie te ostrości zniknęły. Brakuje trochę przejrzystości i wyrazistości tych metalicznych dźwięków, ale da się przynajmniej teraz tego słuchać. Nie męczy tak okropnie. Także można kablem zrobić sporo i to nawet tanim. Wszystko zależy od reszty systemu. Aha i najpierw musisz wiedzieć w czym jest problem. A to nie takie proste bez słuchania innych systemów poza swoim własnym do którego jest się przyzwyczajonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile półek, ale to raczej jest zależne od DACa. Po XLR gra jeszcze lepiej.

Ale przecież w CD-N500 nie ma złączy XLR.

Jeśli podłączam Yamahę po kablu optycznym do CXA80, wtedy przecież korzystam z DAC wzmacniacza. Różnic w stosunku do RCA nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie takie proste bez słuchania innych systemów poza swoim własnym do którego jest się przyzwyczajonym.

Hmm, chyba będę kiedyś musiał zrobić zamianę kabli, żeby obalić lub nie swoje przekonania, tylko czy nie powinno się sprawdzić tego właśnie na swoim zestawie, którego brzmienie zna się bardzo dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.