Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hihihi...

Konsumpcja drugą religią. A może nawet pierwszą, a jej świątyniami centra handlowe.

Rzeczywiście coś w tym jest.

Od kiedy powstały i rozpowszechniły się wielkie centra handlowe, to rodzinom zaproponowano nową tradycję, wspólnego spędzania popołudnia. I się przyjęło u nas:) W katolickim społeczeństwie! A teraz? Kler zwietrzył swoją szansę. Znowu, tylko do kościoła razem, rodzinnie... Siłą często:( Znaczy - starsi dają przykład, a dzieci i reszta, są pod presją (przynajmniej na wsi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kościułku mąż nadal wali ślubmą w pysk i narzeka że za duzo w centrum wydała .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej niech ludzi zapytają czy tego chcą.

Bylo by uczciwie.

przecież sami siebie nie wybrali.

ile mają pytać? referendum w każdej sprawie? kto za to zapłaci? żyjecie w rzeczywistości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka!!.

A kogo , kiedy i o co picunioki pytali?.

W Częśći zrobili to co zapowiadali i w wiekszości zrobili to czego N IE zapowiadali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Sejm VII czy VIII kadencji wybrał pięciu sędziów w miejsce trzech?

jak to się zaczęło?

czy udajemy że tego nie było?

 

Zgodnie z Konstytucją od orzekania tego, że jakieś organy państwa łamią konstytucję jest zgodnie z Art. 198 Trybunał Stanu. Pomijanie jego roli, oskarżanie rządu o łamanie konstytucji, i nie wystąpienie z takim oskarżeniem do Trybunału Stanu, jest pogwałceniem konstytucji z twojej strony.

Sprawy łamania konstytucji to sprawy interpretacji, trzeba więc dokładniejszych argumentów, analiz, a nie wykrzykiwania na ulicy i z trybuny sejmowej słów, których znaczenia sie nie rozumie.

Warto tu przytoczyć głos konstytucjonalistki, byłej europosłanki z ramienia SDPL, prof. Grabowskiej, Naruszanie praworządności wymaga dowodów, trzeba wszystkie takie przypadki solidnie uzasadnić. Nie wystarczą powielane wielokrotnie ogólne zarzuty, nie popartych konkretnymi dowodami. Oskarżenia o "łamanie konstytutucji" stało się dziś w narracji opozycji tzw. talking point (wedle terminologii teorii argumentacji), a bardziej potocznie "pałką propagandową". Słowa te nie zawierają już żadnej treści, nie odnoszą się do niczego konkretnego, a raczej do wszystkiego. Krzyczy się je w każdym momencie, gdy PiS poprawia prawo, uchwala nowe ustawy (do czego jest nie tylko uprawniony demokratycznym wyborem, ale wręcz zobowiązany). PiS wykonując swój demokratyczny obowiązek łamie konstytucję! W konstytucji to nie jest co prawda jawnie napisane, ale Stępień z Zollem na pewno umieliby to wywieść, że z jej artykułów wynika, iż PiS nie ma prawa rządzić w Polsce! I o to w tym wszystkim chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sie spisałeś, ale słowotokiem nie przykryjesz bezprawnych poczynań PiSowskiego reżimu.

Dla nierozumiejących słowa pisanego matołków wszelkiej maści i frustratów nie ma sensu powtarzanie argumentów prawnych, bo nawet jak zrozumieją, to wyprą to na zasadzie "nie, bo nie".

O kłamstwach nie warto pisać, bo tylko je w swoim zaślepieniu powtarzasz za innymi.

Nota bene wzruszające jest zaufanie PiSowców do postkomuny (i vice versa). Grabowska była senatorem z ramienia SLD a teraz nawróciła się i występuje z Obatelem Czarneckim w TV Republika zachwalając PiSowskie bezprawie. Naprawdę wzruszająca transmigracja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłosili projekt wyborczy

większości głosujących się spodobał. czego tu nie rozumiecie?

Chcialbym Ci przypomnieć boś juz zapomniał i nie sciemniaj nam tutaj jakie obiecanki byly

 

 

Ps Jak zapomniałeś historii z Trybunałem Konstytucyjnym to w tym temacie przypomnij sobie(wyroki od marca 2016 nie wydrukowane przez tą wyżej powód nie bo nie)

 

jedno dopowiem Towarzysz Piotrowicz z PIS-u okolo 8 razy grzebał w ustawach o TK żeby to do końca rozpier.....

 

teraz nastepny burdel KRS i jak tam Twoi idole? cisza nawet wstydza sie podac osoby ktore zgłosili ...wracamy do czasów minionych...

 

Jedno pytanie Dominic jakiego przedmiotu uczysz?

 

Dodatek specjalny wersja edukacyjna

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny montaż filmu. to nie są moi idole. nie głosowałem. tylko zgadzam się z opinią...złamali prawo, to do prokuratury a nie głosić farmazony na forum. gdy ktoś inaczej myśli niż wy to podlega propagandzie ale jednoczesnie wy jej nie ulegacie...bo o2 to theeeee neeews. każdy inaczej myślący jest głupi więc nic na temat nie napiszę a jedynie odp. mu że jest głupi....dojrzałe.

uczę j. niem. A czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny montaż filmu. to nie są moi idole. nie głosowałem. tylko zgadzam się z opinią...złamali prawo, to do prokuratury a nie głosić farmazony na forum. gdy ktoś inaczej myśli niż wy to podlega propagandzie ale jednoczesnie wy jej nie ulegacie...bo o2 to theeeee neeews. każdy inaczej myślący jest głupi więc nic na temat nie napiszę a jedynie odp. mu że jest głupi....dojrzałe.

uczę j. niem. A czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz. powtórzę nie głosowałem. co w tym takiego trudnego? kim jesteś z wykształcenia i co robisz zawodowo?

Osobiscie nikomu nie zadaje takich pytań a ze Twoje jest znane (nie jest tajemnicą)więc zapytałem

 

ale meritum nie ono jest najważniejsze.... wrzuciłem dwa filmy i nie tylko

 

odpowiedzi nie otrzymałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałeś jedno pytanie, i na nie odp. otrzymałeś.

A czym ty się zajmujesz?

A ja wyśmiałem Twoją odpowiedz : tzw skierowanie do prokuratury

 

nie wiem czy wiesz kto teraz szefuje prokuratorom od przeszło dwóch lat ...

 

a co chodzi mojego zajmowania to nie podawałem czym sie zajmuje i nie oczekuj w tym temacie odpowiedzi

 

bla bla bla bla bla...

 

Ps Zauważyłem że Twoje odpowiedzi sa nadzwyczaj "wykwintne "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z tą PiSowską "inteligencją", nawet wyszukane w swej wykwintności.

 

"Słowa Cimoszewicza juniora bardzo nie spodobały się Krystynie Pawłowicz. Posłanka twierdzi, że krytyka, która spotkała Cimoszewiczów była w pełni uzasadniona. - "Panowie Cimoszewicze-komuniści i lewacy grożą pozwami za krytykowanie ich antypolskich łgarstw. Ale co nie było prawdą?" - napisała. Posłanka nawiązała również do słów Dominika Tarczyńskiego, który nazwał ojca Włodzimierza Cimoszewicza "bydlakiem" i stwierdził, że "zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi".

 

- "Czy Cimoszewicz senior nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do osobistego katowania polskich patriotów? Czy kat nie jest „bydlakiem”?" - dopytywała na Twitterze.

 

Za Wp.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arterix czego się wstydzisz?

Czego mam sie wstydzić? ze jestem osobą jedna z wielu milionów pracującą w tym kraju żeby dojna zmiana za moja prace sobie nagrody rozdawała ?

 

to nie wstyd to wkurw .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Sejm VII czy VIII kadencji wybrał pięciu sędziów w miejsce trzech?

jak to się zaczęło?

czy udajemy że tego nie było?

Zatem jeśli poprzednicy spróbowali złamać prawo, to następcy powinni złamać je jeszcze bardziej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeśli poprzednicy spróbowali złamać prawo, to następcy powinni złamać je jeszcze bardziej?

Jedni stanęli nad przepaścią a następcy zrobili krok naprzód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy Rosja nie sprzedawał tak złej ropy. Kupuje ją m.in. Orlen

 

Wojciech Jasiński po powołaniu na stanowisko prezesa PKN Orlen zdołał doprowadzić do podpisania umowy z Rosjanami, która miała być sukcesem koncernu, a blokował ją wcześniej Jacek Krawiec. W dokumencie znalazły się niespotykane dotąd zapisy: rabat, elastyczność czy możliwość dostaw do rafinerii w Możejkach przez terminal w Butyndze.

 

Z umowy publicznie cieszył się szef rosyjskiego Rosneftu Igor Sieczyn uznawany za prawą rękę Władimira Putina. - Ten kontrakt demonstruje konkurencyjność rosyjskiego koncernu i gwarantuje obecność na tradycyjnych rynkach - chwalił się umową z Polakami szef Rosneftu Igor Sieczyn.

Dwa lata po podpisaniu dokumentu na jaw wyszedł poważny problem, który wyjątkowo szybko musi rozwiązać nowy prezes Daniel Obajtek. Zgodnie z umową kupujemy ze Wschodu 18 mln ton ropy rocznie. W razie potrzeby może być to 25,2 mln ton. Surowiec dostarczany przez Rosjan jest jednak coraz gorszej jakości. Regularnie wzrasta w niej zawartość siarki. Opisany kontrakt nie jest jedynym, na mocy którego kupujemy ropę od Rosjan. Polski koncern ma również umowę ze szwajcarskim przedstawicielstwem innej rosyjskiej spółki naftowej Tatneft. Na jej podtasawie przez trzy lata – do końca tego roku – musimy odbierać od 1,2 do 2,4 mln ton ropy rocznie.

 

Problemy z kontraktem zaczęły się bardzo szybko. Nałożone na Rosjan sankcje i niskie ceny ropy zmusiły koncerny do ograniczenia inwestycji w nowe złoża. Z tego powodu zintensyfikowano prace na starych złożach Syberii Zachodniej, które są coraz gorszej jakości. Zawartość siarki w surowcu zbliża się nawet do granicy wyznaczonej przez Rosjan.

 

W odpowiedzi na problem Rosjanie opracowali plan działań obejmujący utworzenie nowej, wysokozasiarczonej mieszanki pod nazwą Urals Heavy i jej przesył do portu w Ust-Łudze, a następnie sprzedaż drogą morską na rynkach międzynarodowych. Pozwoliłoby to nie mieszać surowca gorszej jakości z docelową ropą eksportową, która byłaby sprzedawana przez biegnący przez Polskę ropociąg Przyjaźń. Nowa odmiana ropy zawierałaby domieszkę ok. 2,3 proc siarki, podczas gdy eksportowa ropa Urals zawiera 1,5-1,7 proc. siarki.

 

Przeciw stworzeniu nowej odmiany zaprotestowała kompania naftowa Tatneft z Tatarstanu, ta sama, z którą kontrakt podpisał płocki Orlen. Sprzeciw nie dziwi, bo wiele złóż Tatneftu zawiera ropę o dużej zawartości siarki. W przypadku zidentyfikowania jej produktu jako Urals Heavy utrudniłoby to tatarskiemu koncernowi eksport ropy rurociągami, w tym także do Polski. Europejskie rafinerie w odpowiedzi na pomysł Rosjan zagroziły zmniejszeniem zakupów rosyjskiej ropy z powodu pogorszenia się jej jakości od początku tego roku. Rozmówcy agencji Reuters wprost przyznali, że przesyłana ze Wschodu ropa jest najgorsza w historii.

 

Problemu nie dostrzegają Rosjanie, choć zarówno rosyjskie ministerstwo energii, jak i operator rosyjskich rurociągów Transneft przyznali, że zasiarczenie ropy Urals osiąga poziom 1,8 proc. To górna granica dopuszczalna nawet przez rosyjską agencję standaryzacji Rosstandard. Dla Polaków może być to otwarcie drogi do renegocjacji kontraktu, a zarazem impulsem do prac nad dywersyfikacją kierunków dostaw."

 

Kiedy uważa się siebie za monopolistę, mozna problemów nie zauważać. Ciekawe kiedy Niemcy zaczną "zauważać" problemy z dzisiejszą Rosją jako monopolistą dostaw gazu i ropy ??? :-)))

 

Za Wp.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arterix

czego się wstydzisz?

co robisz zawodowo?

 

Nosi transparenty za Mateuszem i Mazgułą..w tę i nazad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem jeśli poprzednicy spróbowali złamać prawo, to następcy powinni złamać je jeszcze bardziej?

 

dlaczego twierdzisz że oni próbowali a ci złamali? mam opinie konstytucjonalisty a nie elektryka, że nie złamali. i mu wierzę. gdy według Ciebie złamali...do prokuratury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prezydent pojechał do Korei zakopiańska dorożką w roli stangreta???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego twierdzisz że oni próbowali a ci złamali? mam opinie konstytucjonalisty a nie elektryka, że nie złamali. i mu wierzę. gdy według Ciebie złamali...do prokuratury.

 

O Boże. Jacy ciemni są Ci nauczyciele niemieckiego, pochodzący z Polski...

Cała nadziej w tym, że Niemiaszki się nie kapną. Ale i tak, wielki wstyd i dla kraju!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model spędzania niedzieli w markecie. bravo. nie wytrzymasz bez tego?

 

O tym jak będę spędzał niedziele chcę decydować ja sam. Nie akceptuję sytuacji, że ktoś próbuje mi coś narzucać i ustalać za mnie. To się nazywa totalitaryzm.

 

racja. i co w tym złego że chcą to przerwać?

 

W Afganistanie za czasów talibów ludzie byli odprowadzani do meczetów na nabożeństwa przymusowo pod kałachami. Optujesz za tym samym, jedynie religia odmienna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ta pani kasjerka jest przymuszona iść do pracy. czy innych można przymuszac a ciebie nie. wtedy jest wolność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.