Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N602 opinie, testy, recenzje


krauker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lestek

(Konto usunięte)

Witam , też się przymierzam do zestawu yamaha RN 602 lub RN402 i magnat quantum 673 wcześniej miałem Aplituner Marantz sr5008 i Jamo c605 napiszcie proszę czy to dobra zmiana na plus czy może uważacie inaczej pokój 12 m2 (3,30x3,70) dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , też się przymierzam do zestawu yamaha RN 602 lub RN402 i magnat quantum 675 wcześniej miałem Aplituner Marantz sr5008 i Jamo c605 napiszcie proszę czy to dobra zmiana na plus czy może uważacie inaczej pokój 12 m2 (3,30x3,70) dziękuje i pozdrawiam

Podłogówki do takiego metrażu?

Magnat Quantum 673.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek czytaj co było już napisane w wątkach.

602 a 402 to inne brzmienie, wykonanie ( choć mniej ważne).

402 to rozwinięcie niezbyt udanego i budżetowego rn 301 (rs 201).

Rn 500,602 to jednak co innego dźwiękowo i designersko.

 

Ps.1piotr13, piszesz " przede wszystkim jakość dźwięku tych obydwu klocków bo o to przede wszystkim nam chodzi prawda ? "

To po co wcześniej argument, że pionek jest lepszy bo z piolota ma regulacje tonów? Bez urazy, ale to najmniej ważna opcja, większość słucha w pure direct, albo przełącza na wcześniejsze ustawienie np bass3 treble2. Kręcenie tonami w trakcie słuchania przerost formy nad treścią ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.1piotr13, piszesz " przede wszystkim jakość dźwięku tych obydwu klocków bo o to przede wszystkim nam chodzi prawda ? "

To po co wcześniej argument, że pionek jest lepszy bo z piolota ma regulacje tonów? Bez urazy, ale to najmniej ważna opcja, większość słucha w pure direct, albo przełącza na wcześniejsze ustawienie np bass3 treble2. Kręcenie tonami w trakcie słuchania przerost formy nad treścią ;)

No widzisz, nie czytałeś chyba całej dyskusji ze zrozumieniem. Właśnie o to mi chodziło żeby się nie przerzucać argumentami takiego rodzaju jak napisał to mój przedmówca że pioneer uruchamia się dłużej. Więc jak o tym napisał to ja napisałem że yamaha nie ma regulacji tonów i żeby właśnie nie doszukiwać się takich różnic bo liczy się dźwięk. A tak przy okazji, dla mnie to akurat jest przydatna funkcja bo nie wszyscy słuchają w pure direct. I po co funkcja loudness w yamaszce którą tak wszyscy chwalą że tam jest przydatna skoro jak twierdzisz że wszyscy słuchają w pure direct.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

402 to bardzo przeciętnie grajacy ampli. Rn500 w swojej cenie to bardzo dobry model. Nawet nie ma sie co zadtanawiac, trzeba do niego dołożyć lub do 602ki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten amplituner już prawie rok. W tym czasie dużo rzeczy się wydarzyło i myślę ze ta opinia będzie pomocna tym którzy się zastanawiają

 

 

Trwałość - ogromna 5 z plusem.

 

Stabilność- jeśli chodzi o pracę w zakresie Tunera nie zauważyłem kłopotów. Jedynym minusem jest fakt że przy korzystaniu z anteny tfu... tzn sznureczka który Yamaha dała do zestawu niektóre stacje potrafią przerywać odbiór na sekundę i wznawiać. Zainstalowanie nieco lepszego sznurka antenowego rozwiązało problem.

 

 

Usługi sieciowe

Multicast - aplikacja w urządzeniach mobilnych chodzi sprawnie lecz nie jest bezawaryjna.

Spotify - Jakość jest bardzo dobra, dostępnośc usług również. Czasem zdaża się ze spotify w telefonie nie wykrywa ampli jako urządzenia do udostępniania. Niestety nie udało mi się stwierdzić czy to wina ampli czy apki. Pomaga zwykłe wyłączenie i włączenie ampli

Net radio : duża dostępność stacji, już przygotowany polski katalog stacji. Czas uruchomienia do 10 sek.

Serwer w ramach domowego laptopa: to się sprawdza najgorzej. Niestety apka w tej kwesti ma najmniejsza stabilność, często się wiesza i ampli przez to nie wykonuje poleceń.

 

Dla mnie sprzęt to 9/10. Na pewno sa na rynku lepsze. Na pewno droższe :)

Wydałem 2500 i nie żałuje ani złotówki z tego zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales sterować dlna pilotem? Czy jest to kwestia aplikacji że się wiesza czy samego połączenia? Yamaha wiem że poprawiała już swoje apki więc jeśli to kwestia programu to pewnie go poprawia.

Który pakiet spotify masz wykupiony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie do posiadaczy yamaha 602. Czy wyświetla tytuły utworów przy słuchaniu ze spotify? Czy to prawda że nie można przewijać utworów z pendrive?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie jest na aplikacji. Z poziomu pilota nie ma takiej funkcji. Tak samo jest w onkyo.

Kontrola spotify i tak odbywa się przez smartfonu lub inne urządzenie a tam widać. Więc po co ma się wyświetlać na tym mikro ekraniku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę kicha. W radiu rds wyświetla a spotify nie? A z przewijaniem utworów to jest w ogóle jakieś nieporozumienie. To po co jest ten pilot. Nie wiecie czy yamaha wyda w najbliższym czasie następce 602? Bo ten 402 szału nie robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

402 to niższy model, 602 jest znacznie lepsza brzmieniowo.

Szczerze nie rozumiem Twoich rozterek. Wszystko jest robione teraz pod kontrole urządzeń mobilnych.

Marantz w amplitunerze za 7000 zł ma miko wyświetlacz.

Pilot i wyświetlacz w ampli ma Ci pomóc skonfigurować sieć. Później jest niepotrzebny.

Jeśli wszystko będzie nadal szło w tą samą stronę, spodziewał bym się raczej większego ograniczenia wyświetlacza lub jego eliminacji.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem tą Yamahę I mam pytania:

- czy to normalne że w głośnikach słychać silne buczenie? Do tego stopnia, że jak ją rano włączyłem, to to słychać w pokoju było całym. Jak radio grało na ok -40dB, to to też spokojnie słychać. Poziom buczenia jest niezależny od poziomu głośności wzmacniacza.

- przy zmianie źródeł gałką na amplitunerze, słychać wyraźne szczyrknięcia.

 

Ktoś z was też tak ma, popsułem coś, czy może zły egzemplarz dostałem po prostu? Ma ktoś jakieś rady, bo nie wiem czy spróbować czegoś w domu czy lecieć oddać na gwarancji. Ampli mam dwa dni w domu dopiero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej dostałeś wadliwy egzemplarz ponieważ żadne z twoich powyższych problemów nie powinno mieć miejsca. REKLAMACJA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był nowy model?

Bo wygląda na totalnie uszkodzony.

Prawidłowa wersja jest cicha przez cały poziom regulacji głośności. A poruszanie potencjometrem świadczyło by o ich wyrobieniu.

 

Więc jak najbardziej reklamacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nowy z kartonu. Będę reklamować w takim razie. Dzięki

 

Dodam jeszcze, ze na słuchawkach jest to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapelli

podepnij jeszcze zasilanie na osobnej listwie (albo chwilo odepnij od prądu wszystkie inne urządzenia), bez tv, NAS, czy innych urządzeń, oraz kabel Eth daj nieekranowany.

 

Ktoś tu na forum pisał, że jakieś urządzenie powodowało mu buczenie w nowo zakupionym amplitunerze sieciowym.

Nie pomnę gdzie i kiedy, ale to w miarę świeży temat.

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie tak. Ale trzeszczenie potencjometrów to na pewno nie kwestia zasilania. Zdecydowanie do serwisu.

 

Terenowiec, możesz się przekonać sprzęt wypożyczamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie yamaha r-n602 bardziej sprawdza się z kolumnami o brzmieniu zrównoważonym-neutralnym lub lekko ocieplonym, z kolumnami gdzie basu jak na lekarstwo a wyższa średnica i góra są podkreślone może być nieprzyjemnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie tak. Ale trzeszczenie potencjometrów to na pewno nie kwestia zasilania. Zdecydowanie do serwisu.

Czy aby tam na pewno jest klasyczny potencjometr?

w moim starym denonie sprzed 11 lat nie ma już klasycznego potencjometru, tylko cyfrowa reg. głośności.

 

nie jestem pewien, dlatego pytam.

 

p.s.

jeśli pilotem podgłaśnia i gałka się nie kręci, to wydaje mi się, że jest cyfrowa regulacja.

ale to tylko moje gdybania na chłopski rozum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośności jest cyfrowy, basy, soprany, laudnes analogowe.

No i trzeszczy przy zmianie źródła.

 

Moim zdaniem serwis.

 

Chodź muszę Ci przyznać w jednej kwestii racje.

Ostatnio klient kupił u nas amplituner Onkyo kinowy, wywiózł go do UK, po 2 miesiącach pisze że strzela mu w jednej tylnej kolumnie.

Nagrał film, no faktycznie strzela dość mocno. Be względu na źródło!

Amplituner wylądował u nas, podłączamy i....... wszystko ładnie chodzi. Słuchamy 4 godziny bez trzasków, bez względu na źródło.

Co prąd inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośności jest cyfrowy, basy, soprany, laudnes analogowe.

No i trzeszczy przy zmianie źródła.

 

Moim zdaniem serwis.

 

Chodź muszę Ci przyznać w jednej kwestii racje.

Ostatnio klient kupił u nas amplituner Onkyo kinowy, wywiózł go do UK, po 2 miesiącach pisze że strzela mu w jednej tylnej kolumnie.

Nagrał film, no faktycznie strzela dość mocno. Be względu na źródło!

Amplituner wylądował u nas, podłączamy i....... wszystko ładnie chodzi. Słuchamy 4 godziny bez trzasków, bez względu na źródło.

Co prąd inny?

 

Witam, do w/w ampiltunera mam podłączone kolumny Onkyo sc 401,

jak waszym zdaniem wypada takie połączenie?

Mam wrażenie że brakuje im odrobine dołu, jakie kolumny wypadły by lepiej?

Pokój 22 m, muzyka to rock, elektronika.

Wogóle to co sądzicie o Onkyo sc 401, mało jest info w sieci na ich temat.

Budżet to 1700 zl, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn. Rozumiem że laudnes probowales i nic?

Dobierz do niego dociazone kolumny.

Dali, elac, heco, może coś z JBL.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mają basu wogole. Może uszkodzone?

Moim zdaniem 675 w tej cenie jako nowe to jedne z lepszych kolumn w budżecie. Wyżej podawalem opcje używane.

Quantumy są dość jasne ale nie ostre więc spasuja się z Yamaha.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie! Zdecydowałam się na zakup amplitunera R-N602. Nie wiem jednak jakie kolumny powinnam do niego wybrać. Quantumy 675 wchodzą w grę, ale jakie są alternatywy? Pomieszczenie około 20m2, nieregularne, skośny sufit. Budżet około 2000zł. Czy powinnam zdecydować się na kolumny podłogowe, czy podstawkowe wystarczą? Będę wdzięczna za rady! Pozdrawiam znawców :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką muzyka?

Bo do powierzchni lepiej podłogowe.

Co do kolumn w tym budżecie polecam quantum 677, heco music style 500 i indiana line tesi 560.

 

Jeśli zakupisz u nas jedno i drugie możesz liczyć na spory rabat.

 

Zapraszam cię także na odsluch abyś mógł sam ustalić który dźwięk bardziej ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home

 

przecież z postu Agaciak wynika, ze to kobieta, a nie facet. Jak chcesz mieć klientów to się w takich sprawach nie myl, bo to istotna sprawa :) Poza tym pozdrawiam zarówno forumowiczkę Agaciak no i oczywiście S4Home. Dodatkowo Agaciak gratuluję wyboru sprzętu w tych pieniądzach, chyba tak dużo nie daje żaden liczący się producent sprzętu audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.