Skocz do zawartości
IGNORED

głośniki do McIntosha


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

a co by było jakby podmienić lampki w C500? Czy to już nie ten progress co w 2300/2500?

 

Thiela 3,7 trzeba chyba lubić, mnie te kolumny nie przekonały mimo bardzo okazyjnych ofert cenowych z rynku SH...

Nie wiem dlaczego te głośniki tak tracą na wartości, chyba jednak nie są wcale takie dobre....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

a co by było jakby podmienić lampki w C500? Czy to już nie ten progress co w 2300/2500?

 

Thiela 3,7 trzeba chyba lubić, mnie te kolumny nie przekonały mimo bardzo okazyjnych ofert cenowych z rynku SH...

Nie wiem dlaczego te głośniki tak tracą na wartości, chyba jednak nie są wcale takie dobre....:)

 

Co do lamp - chyba w chwili obecnej masz golden dragon ( sam ich używam w pre ..e83cc-01 lecz w wersji gold / gra bardziej do przodu w porównaniu z wersją silver - tą wersję McIntosh rebranduje własnym logo ).

Jeżeli chcesz zwiększać precyzję i rozszerzać dynamikę w pełnej skali to rosyjskie z obecnej produkcji / najjaśniejsze i dosadne to EH.

Natomiast jak rozjaśniać barwę nie tracąc tkanki na średnich tonach - to polecam jj ecc 803 gold / doskonała mikrodynamika.

 

Wiadomo = bias w lampach sterujących jest ustalony na stałe (to wpływa na ich charakter brzmienia) i różnie w zależności od konstrukcji / takie zmiany zaobserowałem w moim wzmacniaczu - u ciebie może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co by było jakby podmienić lampki w C500? Czy to już nie ten progress co w 2300/2500?

 

Thiela 3,7 trzeba chyba lubić, mnie te kolumny nie przekonały mimo bardzo okazyjnych ofert cenowych z rynku SH...

Nie wiem dlaczego te głośniki tak tracą na wartości, chyba jednak nie są wcale takie dobre....:)

 

Co do poprawy brzmienia w C500 po wymianie lamp , to progres byłby analogiczny co w C2300/2500 . Zawsze można lepiej tylko kiedyś trzeba przystopować , bo można oszaleć :-)

Jeśli chodzi o Thiele C3.7 , to trzeba je mieć u siebie w swoim systemie przez jakiś czas , aby docenić wszystkie aspekty brzmienia. Obecne które posiadam są już piątą parą . Ciągle się rozglądam ale wszystko co słuchałem , miałem u siebie na odsłuchach - mimo pewnych aspektów brzmienia które były lepsze niż w Thielu , w podsumowaniu przegrywało . Thiel postawił wysoko poprzeczkę w każdej dziedzinie. W żadnych kolumnach do 200kpln nie znalazłem wszystkiego na tak równym wysokim poziomie.

Jak są świetne wysokie , to średnicy brak otwartości , jak fajna średnica to buła na basie , jak dobry bas to przestrzeń do doopy itd itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy w C2500 wymienić dwie lampki

 

Święte słowa, producenckie lampy od razu są wyjomowane. Ale wg mnie lepiej postawić na dobre NOS'y, np. Siemensy - one dodają blasku, szczególnie tym, dla których ten pre gra za "ciemno".

 

Thiela 3,7 trzeba chyba lubić, mnie te kolumny nie przekonały mimo bardzo okazyjnych ofert cenowych z rynku SH...

 

Te Thiele wg mnie trzeba zestawiać z mocnymi monoblokami na lampach, wtedy grają świetnie. Z tranzystorami zbyt ....ekspansywnie jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak te Thiele mogą zagrać w dobrze dobranym systemie. Słuchałem ich w sumie chyba 3x, raz z mocną lampą VTL, raz z lampą Maka i raz z tranem Maka. Nie moje granie. Nie wykluczam jednak, że w innym systemie może być lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele jak thiele ale jest pare fajnych głośników: Focal Scala, ATC, z drugiej ręki Magico, Avalon, Franco Serblin, ACapelle czy coś na Akkutonach. Np znakomite polskie Akkus Redwine czy Isophony. Ale Harpie ???? Nigga pliz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do poprawy brzmienia w C500 po wymianie lamp , to progres byłby analogiczny co w C2300/2500 . Zawsze można lepiej tylko kiedyś trzeba przystopować , bo można oszaleć :-)

Jeśli chodzi o Thiele C3.7 , to trzeba je mieć u siebie w swoim systemie przez jakiś czas , aby docenić wszystkie aspekty brzmienia. Obecne które posiadam są już piątą parą . Ciągle się rozglądam ale wszystko co słuchałem , miałem u siebie na odsłuchach - mimo pewnych aspektów brzmienia które były lepsze niż w Thielu , w podsumowaniu przegrywało . Thiel postawił wysoko poprzeczkę w każdej dziedzinie. W żadnych kolumnach do 200kpln nie znalazłem wszystkiego na tak równym wysokim poziomie.

Jak są świetne wysokie , to średnicy brak otwartości , jak fajna średnica to buła na basie , jak dobry bas to przestrzeń do doopy itd itp.

 

Co Ty robisz z tymi kolejnymi 3.7 rąbiesz je siekierą?

 

Jestem ciekaw jak te Thiele mogą zagrać w dobrze dobranym systemie. Słuchałem ich w sumie chyba 3x, raz z mocną lampą VTL, raz z lampą Maka i raz z tranem Maka. Nie moje granie. Nie wykluczam jednak, że w innym systemie może być lepiej.

 

u śp. Starego Audiofila rock grały bardzo dobrze...ale to był dobrze zestawiony system pod ten rodzaj muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jestem ciekaw jak te Thiele mogą zagrać w dobrze dobranym systemie. Słuchałem ich w sumie chyba 3x, raz z mocną lampą VTL, raz z lampą Maka i raz z tranem Maka. Nie moje granie. Nie wykluczam jednak, że w innym systemie może być lepiej.

 

Twój poziom odniesienia jest znacznie wyżej.

Ale patrząc na konkurencję np. WA...na miękkich membranach - papier- pochodne / jedwab ...vs...aluminium w Thielu otwiera dżwięk znacznie mocniej nie powodując opóżnień impulsowych...mz...to różnica klas ...ceramika też tego blasku nadać nie potrafi / pomimo że jest transparentna.

Focal Grande Utopia - to całkiem inna skala dżwięku / sztywność membran podobna / do metalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiela 3,7 trzeba chyba lubić, mnie te kolumny nie przekonały mimo bardzo okazyjnych ofert cenowych z rynku SH...

Nie wiem dlaczego te głośniki tak tracą na wartości, chyba jednak nie są wcale takie dobre....:)

 

utrate na wartosci to dopiero zobaczysz jak bedziesz chcial sprzedac te harpie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

mniej więcej tak, ale na żywo dużo lepiej - piękny fornir...

Bydluny, 70kg/sztuka...

 

Co to za model - bo na stronie producenta są zupełnie inne membrany na zdjęciach niż te które wkleiłeś ?

 

 

http://kmsounds.pl/produkty/kolumny-harpia-acoustics-15/Pl/nimbus-precision-37.htm

 

Nimbus Precision

Tańsza wersja NIMBUSA wykonana z zastosowaniem innych przetworników.

Bas - modyfikowany aluminiowy SEAS 26cm

Mid - aluminiowe Sb Acoustics

High - aluminiowy Dayton

 

a jeszcze drożej na berylu - też inaczej wyglądają niż twoje ?

 

http://kmsounds.pl/produkty/kolumny-harpia-acoustics-15/Pl/nimbus-precission-beryllium-35.html

 

Najwyższy model z serii Precision.

Kolumna dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Zastosowane materiały wykonane w nanotechnologii.

Bas - aluminiowy Scan Speak 26cm

Mid - aluminiowe Sb Acoustics

High - Berylowy Scan Speak

Kolce Sound Care

Terminale WBT

 

 

Jakie masz zastosowane głośniki w swoich kolumnach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Twój poziom odniesienia jest znacznie wyżej.

Ale patrząc na konkurencję np. WA...na miękkich membranach - papier- pochodne / jedwab ...vs...aluminium w Thielu otwiera dżwięk znacznie mocniej nie powodując opóżnień impulsowych...mz...to różnica klas ...ceramika też tego blasku nadać nie potrafi / pomimo że jest transparentna.

Focal Grande Utopia - to całkiem inna skala dżwięku / sztywność membran podobna / do metalu...

 

Choć nie jestem fanem papieru to nowe WA podobają mi się. Natomiast ceramicznych Accutonów nie lubię. Mają wiele zalet ale zawsze słyszę w nich pewnego rodzaju matowość i szarość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Choć nie jestem fanem papieru to nowe WA podobają mi się. Natomiast ceramicznych Accutonów nie lubię. Mają wiele zalet ale zawsze słyszę w nich pewnego rodzaju matowość i szarość.

 

To tak jak ja coś w stylu Tannoya - może w mniejszej skali ale jednak.

 

Natomiast dla mnie Thiel pożera energetyką WA,,,.mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Może warto było podążać przetartym szlakiem przez śp. SA

 

Ale ujarzmienie Thieli nie należy do łatwych. Poza tym to są kolumny dość polaryzujące słuchaczy, mnie akurat się podobają, ale twórcy wątku już niekoniecznie. Piotrkowi udało się je okiełznać, ale on miał dużą wiedzę w zakresie audio. Fajnie, że przypomniałeś ten reportaż Fr@ntza i Umki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ale ujarzmienie Thieli nie należy do łatwych. Poza tym to są kolumny dość polaryzujące słuchaczy, mnie akurat się podobają, ale twórcy wątku już niekoniecznie. Piotrkowi udało się je okiełznać, ale on miał dużą wiedzę w zakresie audio. Fajnie, że przypomniałeś ten reportaż Fr@ntza i Umki.

 

Ale nie rozmawiamy o kompromisach / problemach amplifikacyjnych lecz o otarciu się o coś co elektryzuje podczas występu na żywo.

 

Piotrkowi udało się je okiełznać, ale on miał dużą wiedzę w zakresie audio

 

Może warto z tego skorzystać.mz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Może warto z tego skorzystać.mz.

 

Tak, ale to wymaga dużo większych nakładów sprzętowych. Mam wrażenie że Thiele obnażą wszelkie oszczędności w torze. Musisz im podłączyć przynajmniej tej klasy monosy jak MC601 a najlepiej tak jak pisał Svart dobre i mocne piece lampowe i to te o bardziej zagęszczonym dźwięku. Czyli raczej VTL, BAT, LAMM tak a na przykład ARC już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Tak, ale to wymaga dużo większych nakładów sprzętowych. Mam wrażenie że Thiele obnażą wszelkie oszczędności w torze. Musisz im podłączyć przynajmniej tej klasy monosy jak MC601 a najlepiej tak jak pisał Svart dobre i mocne piece lampowe i to te o bardziej zagęszczonym dźwięku. Czyli raczej VTL, BAT, LAMM tak a na przykład ARC już nie.

 

Pełna zgoda - jak usłyszałem je z VTL 450 / po prostu zostałem bez słowa...

Niemniej w swojej klasie cenowej uważam je za ewenement / pomyłkę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda - jak usłyszałem je z VTL 450 / po prostu zostałem bez słowa...

Niemniej w swojej klasie cenowej uważam je za ewenement / pomyłkę producenta.

 

Pamiętam ciebie sprzed kilku lat, również pod postacią kilku klonów, pamiętam też co wyprawiałeś na forum, a teraz widzę zasadniczą zmianę, spokojne merytoryczne wpisy itd...chory jesteś? Czy może to nie ty i zbieżność nicka przypadkowa? Czytam i oczom nie wierzę. Wiesz, ja pamiętliwy jestem i upływ czasu nie powoduje u mnie zatarcia wspomnień... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Pamiętam ciebie sprzed kilku lat, również pod postacią kilku klonów, pamiętam też co wyprawiałeś na forum, a teraz widzę zasadniczą zmianę, spokojne merytoryczne wpisy itd...chory jesteś? Czy może to nie ty i zbieżność nicka przypadkowa? Czytam i oczom nie wierzę. Wiesz, ja pamiętliwy jestem i upływ czasu nie powoduje u mnie zatarcia wspomnień... :-)

 

To nadal ja - po prostu zestarzałem się..../ może spoważniałem / sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu swiateczna atmosfera i tu sie udzielila :)

Moje Nimbusy to własnie te (naj)wyzsze, na scanspeakach - beryl na gorze i szybki duzy Alu na basie. Jak wygladaja naprawde, widac na fotkach ktore wczesniej zapodalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Chyba po prostu swiateczna atmosfera i tu sie udzielila :)

Moje Nimbusy to własnie te (naj)wyzsze, na scanspeakach - beryl na gorze i szybki duzy Alu na basie. Jak wygladaja naprawde, widac na fotkach ktore wczesniej zapodalem.

 

Dlatego pytam bo w tych dwóch modelach które pokazałem ze strony producenta na średnich tonach jest metal w postaci Sb Acoustics a nie scanspeak....może to jakiś specjalny model - pod Twój gust ?

Woofer niskotonowy też jest inny z miedzianym korektorem fazy w centrum zamiast nakładki przeciwpyłowej w twoich głośnikach.

 

ze strony producenta :

 

58c44658d075c59.jpg

 

 

 

Twoje kolumny :

 

 

http://www.audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=342334

 

..dziwne nie pozwala mi wkleić obrazu który Ty wkleiłeś / ze względu na rozmiar ...

dlatego daję poglądowy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam dokładnie te wersje:

 

Bas - aluminiowy Scan Speak 26cm

Mid - aluminiowe Sb Acoustics

High - Berylowy Scan Speak

Kolce Sound Care

Terminale WBT

 

 

I ona wygląda wlasnie tak jak na moich zdjeciach!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

No mam dokładnie te wersje:

 

Bas - aluminiowy Scan Speak 26cm

Mid - aluminiowe Sb Acoustics

High - Berylowy Scan Speak

Kolce Sound Care

Terminale WBT

 

 

I ona wygląda wlasnie tak jak na moich zdjeciach!:)

 

Wybacz mi nie zamierzam być uszczypliwy.

Być może monitor przekłamuje lub twoje zdjęcia są mało obiektywne ale na moje oko te kolumny sporo rórzni i to nie tylko fornirem,

Nic mi do tego więc z mojej strony koniec...tematu.

Ważne że jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oznacza "kolumny docelowe", jeżeli masz na myśli "strojone pod mój system" to nie,

To nie jest granie o jakiejś niesamowitej muzykalności raczej prostota i dynamika, fajnie zestrojone i co nie podpinam to gra dobrze lecz do pełnej kontroli muszą mieć końcówki minimum 250W na kanał, żaden opis tego nie przedstawi ani video które nie rejestruje niskiego pasma, trzeba posłuchać samemu

 

U mnie jeszcze nie zostało zapięte na ostatni guzik, niedługo natrapi parę zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.