Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, daru0105 napisał:

Mam internet z Play. Karta Play w moim ruterze. Czyli nie mam stałego adresu publicznego.

Więc o Roon ARC mogę zapomnieć?

Jutro przejdę się do salonu i zapytam ile kosztuje ta usługa

 

W Orange, gdy korzystałem jeszcze rok temu z ich routera LTE, adres publiczny zmienny kosztował 5zł. Do ARC nie jest potrzebny stały adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Oni nie mają publicznego stacjonarnie a gdzie jeszcze mobilnie.

Jeżeli tak to u nich wygląda, to muzyki z ROON poza domem się nie posłucha 🙂

Świetną opcją w Roon ARC jest obsługa cyfrowego przesyłu danych po kablu USB do zewnętrznego DAC-a, testowałem to za granicą przez wifi i działało świetnie. 

Trzeba natomiast uważać przy korzystaniu z własnego roomingu; latem na wyjeździe chciałem tylko przetestować działanie ARC i po kilku utworach zamknąłem smartfon i zatrzymałem odtwarzanie. Rano okazało się, że zużyłem cały limit danych(10GB) i jeszcze 8GB ponad. Telefon rzeczywiście pokazywał takie zużycie danych przez aplikację, ale nie wiem czy to było fizycznie możliwe (jakość miejscowej sieci) i co ARC mógł ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mojave napisał:

Jeżeli tak to u nich wygląda, to muzyki z ROON poza domem się nie posłucha

Posłucha, no ale tutaj raczej własny VPN się kłania.

Jak kogos to interesuje to może sobie przeczytać ten temat z linku poniżej. Nie wszystko jest na temat ale trochę to wyjaśni temat neta od Playa.

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

Tak, to dlaczego kolega mając mobilne Play nie może się połączyć poza domem? Jakiś pomysł?

Tydzień temu założyli mi światłowód przy mojej posesji. Play internet już chyba skończył się dwuletni abonament, więc jest szansa zrezygnować za darmo. Tylko pójdę do Orange, kiedy mi  wepną światło i czy w ogóle wepną do domu. Na mojej ulicy byłą właśnie akcja, każdemu przytargali światłowód pod dom.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, to dlaczego kolega mając mobilne Play nie może się połączyć poza domem? Jakiś pomysł?

Nie analizowalem tego przypadku. Koryguję tylko błędną informacje o tym, ze potrzebne jest publiczne IP do Roon ARC.

Nalezy sprawdzic opisane rozwiazania na oficjalnej stronie Roon w linku ponizej a jesli to nie przynosi rozwiązania to zgodnie z rekomendacją, napisac do wsparcia Roon’a.

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/arc-port-forwarding
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać tego co jest wiadome . Chcąc połączyć się do urządzenia we własnym domu, ruch inicjowany z ( nie do) internetu musi być odblokowany. 
I to nie dotyczy tylko Roon ARC tylko każdego jednego urządzenia sieciowego jakie posiadamy o ile ono samo ma taką możliwość. 
Zresztą tam pewnie coś pisze o publicznym IP.

Problem jest w tym że pula adresów ipv4 już dawno się skończyła i dlatego jest jak jest .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieś się teraz do DMZ 🙂 Przeczytałeś uważnie / wrzuciłeś do tłumacza i zmieniłeś temat 😉 ? Chcesz pomagać to pomagaj ale wcześniej bądź pewny czy dysponujesz odpowiednią wiedzą. Kolegę z problemem przekieruj najlepiej na oficjalny panel dyskusyjny roona. Tam znajdzie odpowiedź i tam też jest wsparcie bezpośrednio z Roona. Prawdopodobnie ma problem z multiple NAT ale przyczyn może być więcej. Publiczne IP nie jest konieczne do Roon ARC. 

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

multiple NAT

A co to jest jak nie brak publicznego adresu. Jego adres jest za podwójnie natowany. Idzie to zrobić ale operator musiałby jego adres wpisać w DMZ swojego urządzenia lub otworzyć mu wskazany port. Tego nikt w Polsce nie robi.

Jak ktoś nie potrafi otworzyć portów na routerze dla danego urządzenia, to może użyć DmZ. Wpis w dmz danego urządzenia sieciowego otwiera wszystkie porty dla tego urządzenia. Radzę tego unikać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpalam Roona, a tu komunikat, że subskrypcja wygasła.

Ki czort?

Dwa lata działa, karta kredytowa pełna

Roon każe zasilić konto, wpisuje ponownie dane karty, a tu że ta karta nie spełnia wymogów płatniczych. Ważna do 2025, i z niej wcześniej pobierane były pieniądzę dla Roona

Mieliście coś takiego?

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, NRK napisał:

Ty to się masz z tym Roonem 😂. Dziwne że nie chcą twoich pieniędzy. 

No dziwne  

Spróbuje po pracy jeszcze raz. Może wczoraj był jakiś problem.

Jak nie to pójdę to banku czy coś tam się zmieniło.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2023 o 06:28, daru0105 napisał:

Wczoraj odpalam Roona, a tu komunikat, że subskrypcja wygasła.

Ki czort?

Dwa lata działa, karta kredytowa pełna

Roon każe zasilić konto, wpisuje ponownie dane karty, a tu że ta karta nie spełnia wymogów płatniczych. Ważna do 2025, i z niej wcześniej pobierane były pieniądzę dla Roona

Mieliście coś takiego?

 

Poszedłem do banku. Byli bardzo zdziwieniui, czemu nie dało się płacić tą kartą, skoro wcześniej dwa lata płaciłem. Trwało wyjaśnianie z pół godziny, zleciały się trzu kobiety i coś tam zrobiły. Po dwóch godzinach, powiedziały że powinno działać.  Zadziałało  🙂

Tyle wiem, że względy bezpieczeństwa. Tylko tyle.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2023 o 18:53, NRK napisał:

Uczciwie na forum nikt się do tego nie przyzna bo to nie po audiofilsku😂

Cześć,

prośba o wskazówkę, bo chyba nie ogarniam. ROON ROCK po USB do DAC. A gdzie w tym wszystkim miejsce na Streamer? 
Obecnie mam ROON ROCK i STREAMER na jednym switchu, a USB łączy STREAMER z DAC. Steruje tym tabletem z apką ROON. I w tym jest mały minus, bo ten tablet czy apka gubi czasami ROON Serwer.

Pozdawiam

Lechu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leszek_52381 napisał:

Cześć,

prośba o wskazówkę, bo chyba nie ogarniam. ROON ROCK po USB do DAC. A gdzie w tym wszystkim miejsce na Streamer? 
Obecnie mam ROON ROCK i STREAMER na jednym switchu, a USB łączy STREAMER z DAC. Steruje tym tabletem z apką ROON. I w tym jest mały minus, bo ten tablet czy apka gubi czasami ROON Serwer.

Pozdawiam

Lechu

 

 

U mnie DAC Exogal Comet podłączony do NUC z RoonRock jest widziany przez Roon jako endpoint. W aplikacji na smartfonie widzę 2 endpointy jednocześnie tzn Exogal Comet DAC po USB i Moon Mind 2 przez ethernet ze switcha. Na każdym w tym samym czasie może grać coś innego albo to samo ( i wtedy Moon podłączony do DAC można porównać w locie z tym samym materiałem odtwarzanym przez tego samego DAC z NUC po USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, carlos med napisał:

U mnie DAC Exogal Comet podłączony do NUC z RoonRock jest widziany przez Roon jako endpoint. W aplikacji na smartfonie widzę 2 endpointy jednocześnie tzn Exogal Comet DAC po USB i Moon Mind 2 przez ethernet ze switcha. Na każdym w tym samym czasie może grać coś innego albo to samo ( i wtedy Moon podłączony do DAC można porównać w locie z tym samym materiałem odtwarzanym przez tego samego DAC z NUC po USB).

O fuck, gra bez streamera😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile trzeba dać za sensownego nuca pod roon , obsługa bazy utworów na Nas 6 tb oraz dsp w locie wszystko żeby płynnie działało ,jeśli ktoś się zna proszę bardzo o link allegro

Na forum Roona ma wszystko precyzyjnie i kompetentnie opisane co trzeba kuoić zeby dobrze działało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blackromek napisał:

Panowie ile trzeba dać za sensownego nuca pod roon , obsługa bazy utworów na Nas 6 tb oraz dsp w locie wszystko żeby płynnie działało ,jeśli ktoś się zna proszę bardzo o link allegro

By mieć spokojną głowę, to nuc na i5 ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile trzeba dać za sensownego nuca pod roon , obsługa bazy utworów na Nas 6 tb oraz dsp w locie wszystko żeby płynnie działało ,jeśli ktoś się zna proszę bardzo o link allegro

Jezeli nie chcesz miec w przyszłości z aktuslizacjami i supportem kup NUC-a z tej listy:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/roon-optimized-core-kit#More_about_ROCKs_hardware_support
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.