Jump to content
IGNORED

15m2 zestaw stereo


Kac Per

Recommended Posts

Fundusze ok 3000zł. Potrzeby: kolumny (podstawkowe), wzmacniacz/amplit. jako źródło dźwięku pendrive/ internet nie posiadam kolekcji płyt cd.

Muzyka rock w różnych odmianach, pop, elektroniczna. Myślę ze dobrze by było sprzęt dobrać neutralny o ile takie pojęcie da się tu zastosować. Głośniki stały by na krótszej ścianie (3m). Na forum często pojawiają się te głośniki Dali zensor3, Castle Knight 2 może inne proopozycje. Czy mógłbym na nich bazować? . Ewentualność zakupu sprzętu używanego rozważam raczej w odniesieniu do głośników, elektronikę wolałbym nową. Najbliższa możliwość odsłuchu tej klasy sprzętu najbliższa ok 100km dobrze by było mieć wstępny zarys przed ewentualnym odsłuchem. Poproszę chętnych o sugestie.

DX8WgA.png

Link to comment
Share on other sites

Guest numik

(Konto usunięte)

może MA jakieś, w miarę uniwersalne. Ale tak szczerze to raczej STX Electrino 150? Spoko granie i mimo, że podłogówki to na 15 m2 są ok, nowe...1200 zł. Bezpieczne granie, poczytaj. Jeśli jednak nie:

 

Co do Castle, mam Knight 4 (świeżutkie) i nie wykluczałbym Knight 2, choć Adam jest przeciwny i ma swoje powody, ale wielu użytkowników jest też zachwyconych. Dali Zensor? Miałem (Zensor 5)..i one mają pewne ograniczenia, stawiam je poniżej Castli.

 

Gdybyś znalazł używane Paradigmy podstawkowe to jest to ciekawa opcja również.

 

Piec? W tej cenie z nowych NAD wydaje mi się poza konkurencją

Link to comment
Share on other sites

Dali zensor 3 to duże monitory zrobione na głośniku z modelu 7. Dali 3 to w swojej cenie to super oferta, a wspomniana seria Dali 5 przeciętna.

Jak dla mnie 3 w swojej klasie to jedne z lepszych monitorów, dobry, masywny i szybki bas, nośna góra, bliżej im dużą skalą brzmienia (choć nie stylem) do także dużego Monitor Audio RX2-silver, niż do modelu MA bronze 2, a o Jbl studio 230, czy Kef Q100, nie wspominając.

Wart posłuchania jest Magnat quantum 673 i Polk Audio RTiA3 , solidne mocne i raczej uniwersalne brzmienie. Warto też poszukać bo bywa w dobrej cenie Elac BS 63.2 jest bardzo podatny na wpływ wzmacniacza, np. z Yamahą as detaliczny i koncertowy, a z Denonen, czy Nadem masywny i relaksacyjny w brzmieniu.

Link to comment
Share on other sites

W cenie Zensor 3 masz Definitive Technology Studio Monitor 45 - jeśli chodzi o dynamikę to pasuje tu słowo "petarda", pod warunkiem posiada godnego wzmacniacza

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Link to comment
Share on other sites

Znajomy kupił taki zestaw w zeszłym tygodniu

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/BUTIK_SWIATECZNY/BUTIK_SWIATECZNY/MCR611_ZENSOR_3

 

Wczoraj byłem posłuchać i szczerze zakochałem się,nie wiem czy to kwestia marantza czy dali zensor ale gra to fenomenalnie, jak sprzedam swoje RA4 to będę celował w Zensory

Link to comment
Share on other sites

Witam

Trochę poczytałem, posłuchałem youtubow (wiem że ijak sie ma to do realnych odsłuchów) i zapoluje na używane MA Bronze 2, ewentualnie MA bx2 . Biorąc pod uwagę moje szerokie gusta muzyczne jaki:

-wzmacniacz + cd/dvd/bray z usb(?) odtwarzający mp3, flac itp by pasował

-amplituner żeby nie bawić się w powyższe kombinacje?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Yamaha RN500 + Dali Zensor 3 lub Magnat Quantum 673 i sprawa załatwiona.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Nubert Nupro

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.