Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz używany do 1tyś


Japiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Oddaj go Muda na tuning wiele nie stracisz a gwarantuje Ci że wiele zyskasz.

Kolumny dynamiki nie zyskają ale na jakości wiele przybędzie

 

Jeśli będę potrzebował robić mody, nie muszę nikomu oddawać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w nadach z potencjometrami glosnosci jest i nierownomiernym graniu kanalow przy nizszej glosnosci? Te starsze ponoc oki, ale na te nowsze uzytkownicy czasem narzekaja ze graja nierowno przez potencjometr glosnosci. Czesto słucham cicho i kanaly nie powinny grac nierownomiernie jak dla mnie, nawet przy skali bliskiej minimum. Mialem tak w sonym lecz problem zniknal po wymiane potka na niebieskiego alpsa.

 

Co do wzmakow jak w zyciu kazdy chwali swoje mi zalezy na obiektywnej ocenie dlatego poczytalem trochę wypowiedzi na klubie nada i tam chwalono takiego 3140 jak i rowniez protoplaste chyba 370tki czyli 319. Coś o tej 319 wiecej ktos cos itp???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w nadach z potencjometrami glosnosci jest i nierownomiernym graniu kanalow przy nizszej glosnosci? Te starsze ponoc oki, ale na te nowsze uzytkownicy czasem narzekaja ze graja nierowno przez potencjometr glosnosci. Czesto słucham cicho i kanaly nie powinny grac nierownomiernie jak dla mnie, nawet przy skali bliskiej minimum. Mialem tak w sonym lecz problem zniknal po wymiane potka na niebieskiego alpsa.

 

Co do wzmakow jak w zyciu kazdy chwali swoje mi zalezy na obiektywnej ocenie dlatego poczytalem trochę wypowiedzi na klubie nada i tam chwalono takiego 3140 jak i rowniez protoplaste chyba 370tki czyli 319. Coś o tej 319 wiecej ktos cos itp???

z tego co wiem jesli sie tak odbywa naprawa wynosi grosze ,takie rzeczy to jak sie mowi od reki naprawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr można odkurzyć , przesmarować i będzie OK .

Raz na kilkanaście sztuk trafi się taki właśnie egzemplarz . Czasem trafiają się modele gdzie na samym początku skali nie jest idealnie ale mod zmniejsza czułość czyli przy tym samym poziomie głośności który ustawialiśmy przed modem to po modzie potencjometr trzeba przekręcić nieco bardziej w prawo omijając ten początkowy zakres .

We wzmacniaczu po modzie można wstawić chociażby właśnie popularnego , niebieskiego Alpsa natomiast w fabrycznych wersjach musi być potencjometr z 8śmioma doczepami dostępny praktycznie tylko w serwisie . Odczep ten jest potrzebny do układu regulacji barwy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje np bardziej szczegółowej regulacji głośności i przed modem było gorzej, ja często słucham nocami jak maluchy śpią i często między kliknięciami przydała by się pośrednia regulacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modzie regulacja jest nieco lepsza ( tu zależy od modelu ) ale idealnie nie jest . Zresztą w wielu innych wzmacniaczach też ta regulacja na początku skali pilotem nie jest idealna chyba ze jest elektroniczna lub cyfrowa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oddaj go Muda na tuning wiele nie stracisz a gwarantuje Ci że wiele zyskasz.

Kolumny dynamiki nie zyskają ale na jakości wiele przybędzie

I najważniejsze! Dźwięk za 9 tysięcy złotych polskich. Tak, 9tys panie i panowie. To nie żart, brać poki można, używać i czerpać garściami póki można, bo będzie za późno!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze! Dźwięk za 9 tysięcy złotych polskich. Tak, 9tys panie i panowie. To nie żart, brać poki można, używać i czerpać garściami póki można, bo będzie za późno!

Zrealizuj receptę bo Ci się pogarsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy wiekszości budżetowych klocków(mówie budżetowych bo innych ne miałem)Nie ważne czy nowych czy starych.Pamiętam jak przytargałem nowiutkie sony TA-FE 530 i po ogólnej porażce z dzwiękiem kładłem się spać i na dobicie ten uciekający lewy kanał...brr....szybko rano wracałem do starego poczciwego JVC Ax-40..TJ do postu nuda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w nadach z potencjometrami glosnosci jest i nierownomiernym graniu kanalow przy nizszej glosnosci? Te starsze ponoc oki, ale na te nowsze uzytkownicy czasem narzekaja ze graja nierowno przez potencjometr glosnosci. Czesto słucham cicho i kanaly nie powinny grac nierownomiernie jak dla mnie, nawet przy skali bliskiej minimum. Mialem tak w sonym lecz problem zniknal po wymiane potka na niebieskiego alpsa.

 

Bo te potki sa do bani, nawet w dwu letnich wzmakach juz podglasniaja nie równo. Mialem tak w C356BEE. Taki to NAD. Hi-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź tai nerwowy .

Od poniedziałku znowu śmietniki będą pełne Denonów . Przyciągniesz , umyjesz , wystawisz i znowu zarobisz .

 

Cena około 8000zł to cena za ile dzisiaj można kupić Denona PMA-2020AE ( no musisz jeszcze nieco poczekać zanim pojawi się na wystawkach ) a na tym poziomie gra C356BEE + mod .

C350 + mod to klasa niżej .

 

Bo te potki sa do bani, nawet w dwu letnich wzmakach juz podglasniaja nie równo. Mialem tak w C356BEE. Taki to NAD. Hi-End.

PMA2020AE na samym początku skali też nie idzie równo . Nawet na tym forum są wpisy jak w tych wysokich Denonach rozjeżdża się regulacja na początku skali .

Taki urok potencjometrów ALPS które były i są wstawiane w tańszych i droższych wzmacniaczach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrealizuj receptę bo Ci się pogarsza

Akurat to byl prawie cytat naszego tjunera. Takze milego odsluchu nada 320 po tjuningu, który gra jak za 9 tysięcy :) wesołych świąt :D

 

 

PMA2020AE na samym początku skali też nie idzie równo . Nawet na tym forum są wpisy jak w tych wysokich Denonach rozjeżdża się regulacja na początku skali .

Taki urok potencjometrów ALPS które były i są wstawiane w tańszych i droższych wzmacniaczach

A taki byl wyśmienity póki nie poszedl do ludzi. Nawet wzmanki nie bylo, a teraz proszę. Same minusy. Nadzik za parę stowek lepszy. Haha. Ide spać bo śmiać się juz nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to byl prawie cytat naszego tjunera. Takze milego odsluchu nada 320 po tjuningu, który gra jak za 9 tysięcy :) wesołych świąt :D

A taki byl wyśmienity póki nie poszedl do ludzi. Nawet wzmanki nie bylo, a teraz proszę. Same minusy. Nadzik za parę stowek lepszy. Haha. Ide spać bo śmiać się juz nie mogę.

Nie mam NADa C 320 po tuningu więc go nie posłucham.

Jakież to jest przykre i zarazem ludzkie.

Ludzie tak mają że ciężko im się przyznać do czegoś i to odszczekac co już powiedzieli.

Sam pewnie masz sprzęt bardzo budżetowy ale bardzo boisz się przyznać do tego, a profile stopki klawiatura wszystko przyjmie.

Bym się nie zdziwił jakbyś sam korzystał ze sprzętu Mudy ale psuje Ci to interes więc twoim obowiązkiem jest pisać na niego źle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to byl prawie cytat naszego tjunera. Takze milego odsluchu nada 320 po tjuningu, który gra jak za 9 tysięcy :) wesołych świąt :D

 

z tego co wiem to nie 9 tysiecy tylko 3tys - nad c320 , juz widac twoj jad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo podobno brzmi na poziomie nowych za 9 tysięcy, oczywiście poki sam konstruktor nie stwierdzi inaczej (czytaj, nie sprzeda zaleglego).

 

 

Nie mam NADa C 320 po tuningu więc go nie posłucham.

Jakież to jest przykre i zarazem ludzkie.

Ludzie tak mają że ciężko im się przyznać do czegoś i to odszczekac co już powiedzieli.

Sam pewnie masz sprzęt bardzo budżetowy ale bardzo boisz się przyznać do tego, a profile stopki klawiatura wszystko przyjmie.

Bym się nie zdziwił jakbyś sam korzystał ze sprzętu Mudy ale psuje Ci to interes więc twoim obowiązkiem jest pisać na niego źle

Przejzales mnie, slucham tjuningowanego NADa i wciskam wszystim ze gra jak nowy za 10razy tyle.

 

 

z tego co wiem to nie 9 tysiecy tylko 3tys - nad c320 , juz widac twoj jad

Wypraszam sobie. NAD by tuning MUDA gra na poziomie wzmaka za 9tys. Przynajmniej Denona PMA2020AE, którego sam wielbil miesiące. Poki nie sprzedal, zresztą tak samo jak Krell, a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wypraszam sobie. NAD by tuning MUDA gra na poziomie wzmaka za 9tys. Przynajmniej Denona PMA2020AE, którego sam wielbil miesiące. Poki nie sprzedal, zresztą tak samo jak Krell, a.

 

co do denonow to jak dla mnie chlopaki jada na starej renomie ,bo nie bylo innego sprzetu tyle w temacie marketing a tego nielubie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się naczytałem jaki to ten Denon 2020 jest wspaniały, idealna konstrukcja MADE IN JAPAN, a tu nagle wpis , ze podgłaśnia nie równo. Cena za nówkę już 9000. ŁAŁ

Taka Yamaha jakoś potrafi w swoich klockach za 1000zl robić idealne potencjometry. Nad to nawet na diodach oszczędza, które palą się szybciej niż lampki na choince.

Sam szukam jakiegoś wzmacniacza, ale ciągle tylko czytam, że komuś coś brumi, szumi albo podgłaśnia nierówno. Sprzęt coraz droższy a jakość wykonania coraz gorsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie porownalbym go z sony ktorego puscilem za 600zl

HK680 to całkiem inne granie od sony.Co prawda nigdy nie miałem esa ale bezpośrednio porównywałem hk680 z Ta-Fb930. Ten soniacz przy Hk to po prostu muł..Góra wycofana w cholere (w hk też trochę ale bez przesady)zero powietrza rozlazły bas.Ale jak mówię esa nigdy nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pma-1520ae i tak równiutko kanałami to nie zagrał jeszcze żaden stary wzmak... To nie tylko kwestia potencjometru ale i z wiekiem utleniają się styki przekazniczkow załączających kolumny, pokrywają się tlenkiem srebra. Z tego powodu mogą kanały grać nierówno albo nawet dopiero pojawia się dźwięk po podglosnieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - miałem w swoim użytkowaniu z sześć wzmacniaczy NAD, z żadnym nie było kłopotów, a minimalne niedociągnięcia da się zaakceptować ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, może to zależy od innych części zestawu audio, z mojej strony nie napisałbym , że to wzmacniacz z równowagą tonalną, dominuje jednak ciut niższe pasmo, a wysokie nie są nachalne, raczej delikatne. Wzmacniacz raczej proponuje subtelny przekaz, nie ma typowego prądowego "łupnięcia", nie jest to mocny, masywny dźwięk, ma dużo powietrza. Do death i black metalu raczej nie polecam, do akustycznego jazzu jak najbardziej :-)

HK680 gra neutralnie. Muzyka metalowa często ma bardzo płaskie realizację. Przy dobrze nagranych płytach np Sepultura Roots jest prawdziwe mięcho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się naczytałem jaki to ten Denon 2020 jest wspaniały, idealna konstrukcja MADE IN JAPAN, a tu nagle wpis , ze podgłaśnia nie równo. Cena za nówkę już 9000. ŁAŁ

Taka Yamaha jakoś potrafi w swoich klockach za 1000zl robić idealne potencjometry. Nad to nawet na diodach oszczędza, które palą się szybciej niż lampki na choince.

Sam szukam jakiegoś wzmacniacza, ale ciągle tylko czytam, że komuś coś brumi, szumi albo podgłaśnia nierówno. Sprzęt coraz droższy a jakość wykonania coraz gorsza.

 

za duza nadinterpretacja , poza tym nad jest jaki jest liczy sie srodek i tu tkwi caly boom , tam oszczedzasz a tam wrzucasz kase proste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nie rowno podgłaśniającymi potkami spotkałem się tylko w NAD i CA tego co pamietam.

 

Tyle się naczytałem jaki to ten Denon 2020 jest wspaniały, idealna konstrukcja MADE IN JAPAN, a tu nagle wpis , ze podgłaśnia nie równo. Cena za nówkę już 9000. ŁAŁ

 

Bo niektórych rzeczy dopiero dowiesz się jak nasi forumowi guru sprzedadzą te cudeńka dalej. Wtedy wychodzi szydło z worka. A wystarczy cofnąć się o kilka tygodni jaki to jest wypas i w ogole bez konkurencji. Ja mam stary model 2000R i podgłasnia normalnie, mam też teraz 1500AE i tez jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozmawiamy na temat a nie dogryzajmy sobie kurde nie ma to sensu :) mowa o wzmacniaczu do 1 tys. Ja np szukam czegos co godnie zsstapi sonego. Ale.. z jeszcze wieksza przestrzenią i jakoscia i z maksymalna rownowaga tonalna. Stad te wszystkie posty. Harman myślę tak jak Sony bedzie raczej wzmacniaczem z lekką dominacja dołu. Moje kolumny sa neutralne z lekka nutką ciepelka glownie na srednicy wiec musze muec cos co zrownowazy. Stąd chec na ktoregos z oldschoolowych nadow. Nie wiem moze uderzam w złą stronę ale lubue starsze sprzęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnych potencjometrów i każdy na początku skali staruje nierówno a to czy to usłyszymy zależy od właściwie 3 spraw .

1. Czułość wejściowa . Jeżeli regulacja głośności jest tak wyskalowana że jak tylko ruszymy gałką i na poziomie powiedzmy godziny 8 już jest głośno to możemy usłyszeć nierównomierność z tego początku skali regulacji .

2. Sprawność naszych kolumn . Im wyższa sprawność tym mniej potrzebujemy mocy i częściej korzystamy z początkowego zakresu regulacji głośności .

3. Wartości sygnału wyjściowego urządzenia które słuchamy.

 

Co do mojego PMA2020AE to na moich kolumnach o sprawności jak dobrze pamiętam 89dB nie było słychać jakichkolwiek nierówności . Nierówności o których napisałem było słychać na słuchawkach CAL z DACem Wadii X32 który ma dużo wyższe napięcie wyjściowe więc chcąc cicho słuchać trzeba ledwo musnąć gałką .

Dlatego też nie widziałem potrzeby pisania o tym na forum dopóki handlarzyna szrotami nie doczepił się do NADów które zresztą zna jedynie z grafiki google .

 

Przynajmniej Denona PMA2020AE, którego sam wielbil miesiące. Poki nie sprzedal, zresztą tak samo jak Krell, a.

Zapraszam zainteresowanych do klubu Krella jak to mając nowego S300i zjechałem go na każdym kroku i zdanie nie zmieniłem ani wtedy ani teraz .

Kup sobie coś na pamięć albo zapisuj .

 

Ja mam stary model 2000R i podgłasnia normalnie, mam też teraz 1500AE i tez jest OK.

To się nazywa robienie gruntu pod sprzedaż 1500AE - niedługo pojawi się w ogłoszeniach .

 

Podsumowując . Nie ma potencjometrów idealnych (w zakresach cenowych o jakich piszemy ) dlatego stosuje się drabinki czy regulacje elektroniczne a to czy to usłyszymy czy nie i do czego zależy napisałem wyżej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.