Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Gryphon Klub
IGNORED

GRYPHON Club


rafsyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od paru lat Antileona same pozytywy połyka wszystko jak Pelikan. Około 100 kg mięsa w czystej klasie A w każdym wydaniu. Po graniu jak stygnie charakterystyczne trzaski od stygnącego aluminium są naturalne. Zminimalizowałem je poprzez poluzowanie śrub górnej pokrywy. Koledzy którzy mnie odwiedzają są zachwyceni dźwiękiem porównując go do swoich zestawów o wiele droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie strzelanie, tylko kolejne dołączanie się końcówek mocy, około 30-45

minut słychać co jakieś 5-8 minut elektroniczne cykniecia, jak już się rozgrzeje na 100 % zupełna cisza.

Pozdrawiam

 

 

Mam Auditory M podłączone do Callisto 2200 i jest super. Celuloza z dosyć ostro zdecydowanym wzmacniaczem u mnie dało znakomite efekty.

Pozdrawiam

strzelanie to nie żadne dołączanie kolejnych końcówek mocy ? czy jest ich kilka chyba- tylko przecież dwa kanały ? ,to po prostu wzrost temperatury a rozszerzalność cieplna aluminium jest spora i stąd ten efekt ! Górna obudowa to jakaś pomyłka w tym wzmacniaczu ,blaszka cienka jak prawie w puszcze po konserwach - mój sposób na tą przypadłość było zwykłe poluzowanie śrub i jak ręką odjął.. w sumie w takim wzmacniaczu za taką kasę to zupełna porażka i niedopracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsztystich . Tez jestem posiadaczem Gryphona Callisto 2200 oraz Gryphon CDP 1 kolumienki Elac 510 Mój wzmacniacz tez tak strzela na poczatku jak sie zaczyna nagrzewac jestem jego posadaczem około 5 lat nic jak dotad nie wymieniałem i z tego co sie orietuje poprzedni własciciel tez nie narazie bym do serwisu nie oodawał Robercie jezeli kondensatory sa w dobrej kondicji i cała reszta szkoda zachodu serwisu niestety zadnego nieznam no moze poza jednym niby dobrze robi facet ale strasznei długo trzyma po kika miesiecy a nawet do 2 lat tak ze szkoda zachodu miesci sie on w katowicach . Pozdrawiam Marek

Dziękuję za odpowiedź, chyba masz rację,ale ostatnio słyszałem że Gryphon jest składany w Chinach, wiecie może coś o tym, mnie się to w głowie nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD s300 to chyba była kopia Tabu ,o ile pamiętam NAD S300 był składany w Chinach ,więc Gryphon pewnie też.

 

Teraz chyba nawet Volvo jest Chińskie . W każdym razie jakość wykonania GRYPHONA jest super.

Nawet Krell przeniósł produkcję do Chin i co z tego wynika? chyba nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

strzelanie to nie żadne dołączanie kolejnych końcówek mocy ? czy jest ich kilka chyba- tylko przecież dwa kanały ? ,to po prostu wzrost temperatury a rozszerzalność cieplna aluminium jest spora i stąd ten efekt ! Górna obudowa to jakaś pomyłka w tym wzmacniaczu ,blaszka cienka jak prawie w puszcze po konserwach - mój sposób na tą przypadłość było zwykłe poluzowanie śrub i jak ręką odjął.. w sumie w takim wzmacniaczu za taką kasę to zupełna porażka i niedopracowanie.

Chyba jednak się mylisz, jeśli pisze kolega o Antileonie to się zgodzę, klasa A, czyli jest nagrzany jak dobra farelka.

Callisto 2200 się tak nie grzeje, temperatura może z 8-10 stopni wyższa jak w pokoju. Poza tym cyka już jak jest zupełnie chłodny i się dopiero rozgrzewa.

Wątpię czy aluminium już przy 30-35 stopniach zaczyna strukturalnie pracować.

A co do produkcji chińskiej to nie mam nic przeciwko, ale nie ma o tym żadnej wzmianki na obudowie, jest tylko made in Denmark. Na Krellu już jest gdzie został wyprodukowany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert_56545
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się mylisz, jeśli pisze kolega o Antileonie to się zgodzę, klasa A, czyli jest nagrzany jak dobra farelka.

Callisto 2200 się tak nie grzeje, temperatura może z 8-10 stopni wyższa jak w pokoju. Poza tym cyka już jak jest zupełnie chłodny i się dopiero rozgrzewa.

Wątpię czy aluminium już przy 30-35 stopniach zaczyna strukturalnie pracować.

A co do produkcji chińskiej to nie mam nic przeciwko, ale nie ma o tym żadnej wzmianki na obudowie, jest tylko made in Denmark. Na Krellu już jest gdzie został wyprodukowany.

Pozdrawiam

mnie też nurtowało to strzelanie i napisałem do Gryphona i taką właśnie odpowiedz otrzymałem ,to samo również stwierdził polski dystrybutor

 

BYŁY RÓŻNE wersje softu i pewnie stąd takie zachowania pod tym względem

ta blaszka ,lub jak chcesz pokrywa to tak jak w puszcze po konserwach -aluminium akurat jest czułe na zmiany temperatury i szybko ją przejmuje .

Przecież radiatory robione są z aluminium bo szybko wytraca ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Krell przeniósł produkcję do Chin i co z tego wynika? chyba nic złego.

 

Tylko NAJTAŃSZE modele integr robili w Chinach ale i tak była to głupota roku. Wycofali się z tego dość szybko. Firma straciła wizerunkowo bardzo dużo.

 

Obecnie KRELL WSZYSTKIE swoje produkty podpisuje MADE IN USA. Nawet najtańsza integra - model Vanguard jest z USA

 

Krell%2BDigital%2BVanguard%2BRear.jpeg

 

Inna sprawa, że obecne Krelle mają IMO fatalny wygląd i jakość spasowania obudowy...

 

No i mają wiatraczki co jest szczytem żenady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Wiele firm zeszło na psy po odejściu założycieli-pasjonatów lub po wykupieniu przez koncerny, niestety...

 

Ale czasem ci pasjonaci którzy nie zgadzają się z obrotem spraw, zakładają nowe firmy . Tak jest w przypadku exogal'a (pisałem o tym w wątku o słuchawkach niedawno) który powstał z niezadowolonych pracowników Wadii. Znacie inne takie przypadki?

 

http://www.exogal.com/index.php/about-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym Panowie Gryphon Atilla dobrze sie laczy? jakie glosniki jakie zrodlo? W jakich kombinacjach sluchaliscie i czy cos bylo przyzwoicie zlozone? Ja szukam dzwieku w miare realnego, energicznego z wyrownanym pasmem. Zadnego plumkania. Ale ma cieszyc muzykalnoscia. Szukam i szukam.... Ostanio to mi sie odechcialo szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kablach to jeszcze nie mysle. Obecnie gllosniki. Wiem, ze lubisz SF. Nie sluchalem zbyt duzo z tej firmy. Obecne Olimpici brzmia malo ciekawie dla mnie, nie moj gust. Ale Accordo od Franco Serblina sprobowalbym o ile beda zwawe, przezroczyste i szybkie. Tez nie zamierzam przesadzac z cenami. Kazdy w obecnie odsluchiwanych glosnikow oferowal cos czego inny nie mial. Ale nie znalazlem takich co oferuja wszystko:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym Panowie Gryphon Atilla dobrze sie laczy? jakie glosniki jakie zrodlo? W jakich kombinacjach sluchaliscie i czy cos bylo przyzwoicie zlozone? Ja szukam dzwieku w miare realnego, energicznego z wyrownanym pasmem. Zadnego plumkania. Ale ma cieszyc muzykalnoscia. Szukam i szukam.... Ostanio to mi sie odechcialo szukania.

Spróbuj może Auditory M, mam podłączone do Callisto 2200, niczego nie brakuje, a średnica jest magiczna, zwłaszcza na plikach hi-res. Uważam, że to jedne z najlepszych połączeń, według mnie oczywiście. A zaznaczę że gram z przeciętnego Daca Korg ds100, zbieram na lepszy przetwornik. Napewno będzie o niebo lepiej, a już i tak jest bardzo przyzwoicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie. Proszę powiedzieć z jakimi kablami głośnikowymi graja wasze Gryphony jakich kabli unikać u mnie graja z Nordost spm głośnikowy oraz xlr podpięte do do Gryphona cdp1 kolumn elac 510 jet ,chciałbym w niedalekiej przyszłości je wymienić na inne słucham głownie metalu punka i rocka czy lepiej da sobie spokój z wymiana kabli i wymienić kolumny pokój niecałe 20 m.Na kolumny mogę wydać max 10 tys zł z drugiej reki.Rozważę każda propozycje góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie. Proszę powiedzieć z jakimi kablami głośnikowymi graja wasze Gryphony jakich kabli unikać u mnie graja z Nordost spm głośnikowy oraz xlr podpięte do do Gryphona cdp1 kolumn elac 510 jet ,chciałbym w niedalekiej przyszłości je wymienić na inne słucham głownie metalu punka i rocka czy lepiej da sobie spokój z wymiana kabli i wymienić kolumny pokój niecałe 20 m.Na kolumny mogę wydać max 10 tys zł z drugiej reki.Rozważę każda propozycje góry dziekuję.

 

Do słuchania metalu i punk rocka złożyłeś taki sprzęt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do słuchania metalu i punk rocka złożyłeś taki sprzęt??

Co w tym dziwnego ?

Przecież 90 % Audiofilskich sprzętów kompletnie nie potrafi prawidłowo zagrać niskich rejestrów i nie radzi sobie przez to kompletnie w klasyce oraz Rocku i metalu . Dopiero wysoka półka zadowala zwolenników klasyki jak i mocnych brzmień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magico 79 .Tak do metalu i punka złożyłem taki sprzęt wcześniej miałem kolumny focal electra 927be i na tych kolumnach kompletnie żle wychodziły zwłaszcza gorzej nagrane płyty tak ze powłowe płyt nie dało się słuchać na elac 510 jest dużo lepiej gryphona bynajmniej nie chiałbym się pozbywać może wystaczyła by sama zmiana kolumn mogą być zarówno podłogówki lub monitory ale max do 20 m kolumny elac najlepiej graja 1 metr od sciany tylnej i 80 od scian bocznych więcej nie mam szans żebym je odsunoł od tyłu kolumny inne gatunki jak jazz czy lekki rock i klasyka graja bardzo fajnie brakuje mi niżej schodzącego basu i jeszcze większej dynamiki dodam jeszcze ze mialem tez kolumny kef reference model 201 ale połaczone innymi kablami albedo monolith grało tak poprstu zwyczajnie

Edytowane przez marek3572
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.