Skocz do zawartości
IGNORED

Anthem 510 Vs 710


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie dodam jeszcze, żebyś do stereo przemyślał kupno jakiegoś lepszego DAC-a i podpiął go pod ampli najlepiej w trybie direct, a kino bezpośrednio puścił przez ampli. Różnice w dźwięku w dużej mierze zależą właśnie od DAC-a, który siedzi w tych amplitunerach i jego implementacji, a na pewno w mniejszym stopniu od tego ile wat dasz na fronty. No chyba że mówimy wyłącznie o kinie...

 

Koledzy dobrze podpowiadają, weź 7.1 i dodatkowe kanały wykorzystaj do bi-ampingu frontów.

 

Ptrzebuję skaler 4K . Mam BR ze skanerem i projektor ze skanerem i może pojawi się Dune Solo 4K :)

A ten skaler 4K to tyle Ci daje co nic. Jak przeskalujesz Full HD do 4K to nie stanie się on od razu 4K, tylko nadal pozostanie Full HD tylko wyświetlony w wyższej rozdzielczości i ewentualnie wyostrzony, aby oszukać wzrok. Poczytaj testy w necie. W projektorze na pewno masz skaler 4K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e-shift 3 . Działa pierwsza klasa .

Na 90% zdecydowałem się na Anthem 720 . Szukam chętnych do zbiorowego zamówienia , aby cena była jak najbardziej przyjazna dla kieszeni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem temat z JVC X 500 , kilka osób kupiło w wynegocjonowanej przez moja osobę i JVC i Sony 55 . Także , z tym śmiechem to bym się powstrzymał :)

Już mam bardzo dobrą ofertę i na 510 i na 720 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max720, przestrzegam przed kupnem amplitunera bez odsłuchu. To jest klasa sprzętu, w której każdy gra inaczej - każdy z innymi zaletami i z innymi wadami. Może się okazać tak, iż mimo jego obiektywnych zalet, będą Cię drażniły jego wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek chyba wygra :(

 

Może nie wykorzystam potencjału 720 :) Zabawa z ponownym remontem i mina mojej drugiej połowy mnie odstrasza .

 

Opcja 1 Anthem 510 /710 + Velodyne EQ 12 + Dune Solo 4K

 

Opcja 2 Onkyo 900 + Velodyne EQ 12

 

Teraz , który zestaw jest best of The best of cinema i stereo ?

Czy Velodyne 12 dalej jest mistrzem ? Czy pojawiło się już coś ciekawszego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek chyba wygra :(

Wygrałby gdybyś nie brał amplitunera bez odsłuchu. Te sprzęty naprawdę nie są bez wad. Np co mi z tego, że amplituner potrafi ładnie pokazać scenę stereo ze wszelkimi efektami, ma niezłą dynamikę, skoro dźwięk instrumentów przypomina taki z keyboardu za 800zł? A często w recenzjach właśnie to oznacza "dobry w stereo" gdy mowa o amplitunerze za kilka tys zł. I wtedy rozumiem - ktoś siada przed amplitunerem KD tworząc ładny trójkąt z frontowymi kolumnami, i cieszy się, że słyszy dobre rozmieszczenie orkiestry grającej na... keyboardach. :) Inne potrafią mieć bardziej realną barwę, za to mniejszą dynamikę i gorszą scenę stereo, albo też niezłą dynamikę, ale za to przeciągają wybrzmienia, co niektórym może się podobać bo nadaje muzyce płynności, ale gdy ktoś lubi dynamiczną muzykę, to potrafi ona przez to zatracić swą żywiołowość.

 

Skoro rzeczywiście tak ciężko z odsłuchem, to chociaż napisz, jaka muzyka zwykle zagości na nowym amplitunerze? :) Chyba że potrafiłbyś ocenić, które z wyżej przytoczonych cech są dla Ciebie dyskwalifikujące, a które zalety najważniejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo - Anthem, Cinema - Onkyo ;)

 

Yyyyy :( Sądziłem ,że zmieszczę się 2 w jednym :) Może zamiast RZ 900 już 3030 ? Będzie chociaż moc . Anthem taki słaby w KD ? Nie lubię koloryzowania . Zawsze wszystkie polepszajki mam off .

 

Miś1185 , mam drugiego w moim zestawie Harmana . Czyli cieplejsze rejony . Muzyki słucham 30 % i to do kotleta . Minęły już czasy , że się onanizowałem nad każdym wybrzmieniem gitary , kontrabasu . Ma grać przyzwoicie , bez kolorowania . Wąskim gardłem systemu są Klipsch-e , które w KD spisują się bardo dobrze . A na wymianę głośników mnie nie stać :(

Pewnego jestem jeden , Yamaha do Klipsch się nie nadaję , oboje są za ostre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi - również dynamicznymi - kolumnami, Yamaha z serii Aventage dobrze się zgrywa, i z pewnością mogę powiedzieć, że Aventage gra bardzo kulturalnie, w przeciwieństwie do niższych serii. Chyba że słuchałeś i i tak Ci nie podeszło, to rozumiem. :) To mój faworyt jeśli chodzi o naturalne granie. Onkyo niestety nie słuchałem - może ktoś inny się wypowie jak wypada właśnie w kwestii naturalności brzmienia, bo również mnie to ciekawi? Marantz już niestety nieco koloryzuje, ale może lekko ocieplić brzmienie i jeśli tego oczekujesz, to wg mnie może się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci :(

Mam w dobrej cenie Anthem 510 i Onkyo RZ 900 .

Jeden i drugi same ach i och . Z Klipsch każdy się zgra .

Głosowanie ?:)

 

Anthem

 

Onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybierając Anthem , nie bardzo jest sens kupowania suba z kalibracją ( Velodyne EQ 12 ) skoro taka dobra jest w Anthem ?

Czy mimo wszystko oddzielna kalibracja będzie lepsza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja z Anthema prawdopodobnie będzie lepsza, kalibracja zaszyta w Velodynie to jest raczej dosyć prosta kalibracja.

Nawet jeśli sub ma swoją kalibrację to i tak zaleca się później wszystko razem skalibrować systemem kalibracji amplitunera. Chodzi o to, że sub musi być jak najlepiej zgrany z pozostałymi głośnikami, a każdy system kalibracji robi to trochę po swojemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum z subwooferow tylko rel lub velodyne króluje wiec nie spodziewaj sie za wiele sugestii. ..

Zgoogluj BK Subwoofery.cenione zagranica choć osobiście nie słyszałem ale mozesz sie rozejrzeć. Ktos tu na forum o nich pisal i chwalil tez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sub ma kalibrację to się nie przejmuj, możesz z niej korzystać, ale nie musisz. Nie słyszałem EQ Maxa, ale ludzie, którzy je mają chwalą.

 

Jeśli ma być tylko kino to Rela raczej bym odrzucił.

 

Ludzie też tego suba polecają do kina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko jego w Polsce nie kupisz, trzeba sprowadzić.

 

Dobre suby robi też Paradigm.

 

Zwróć też uwagę na suby firmy SVS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście cały czas rozmawiamy o kwocie zbliżonej do ceny Velodyne EQ max12, bo drożej to wiadomo, że można szukać czegoś innego, no ale zostajemy na tym poziomie.

 

Generalnie sub na głośniku minimum 12" to dobry kierunek..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest oblatany w zakupach poza granicami RP i pomoże mi w zakupie suba ?

Który polecacie do 25m2 , tylko KD .

 

Szala przechyla się w stronę Onkyo RZ 900 . Tylu zadowolonych posiadaczy tu i tam , że chyba dołączę do grona . Druga sprawa , to odsprzedaż może być łatwiejsza :) Często zmieniam kloski :)

Jestem niestabilny uczuciowo z AVR :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma byc produkt niszowy i zza granicy to polecam sunfire, firma specjalizuje sie tylko w subach i sa swietne a do tego malutkie sam posiadam jeden i jestem mega zadowolny, a procz tego to svs, paradigm earthquake

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy EQ 10 jest stanowczo za mały do KD ? Co wiecie o Klipsch SW 115 , ktoś go chwalił . Ale także jest do odbioru osobistego w Poznaniu :(

Jacyś dziwni ludzie tam mieszkają :) Centralny także z poznania i odbiór osobisty :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem eq-max 10 i 12 w domu i spokojnie do 30m2 oba wystarczą. Z tym, że dopłata do 12stki jest na tyle mała, że naprawdę warto te 200zł dać i mieć 12"..;-). Ponadto robiłem porównanie SW112 i SW115 kontra velodyne eq-max12. Obie firmy są moim zdaniem warte rozważenia ale wybrałem velodyna z uwagi na kalibrację, która jest bardzo potrzebna szczególnie w trudno akustycznych pokojach. Moim zdaniem lepiej mieć prostą kalibrację z suba, która może nie kiedy pomóc niż nie mieć jej w cale i się męczyć kalibracją tylko z amplitunera. Tutaj stawiasz suba w miejsce gdzie chcesz aby stał, robisz kalibrację. Sub się dopasowuję do miejsca a następnie robisz kalibrację z amplitunera. U mnie powiem Ci Max, że mam salon a nie dedykowaną salkę kina domowego i sub może stać tylko praktycznie w jednym miejscu gdzie mam dla niego miejsce. Zrobiłem kalibrację suba a następnie ampli i sprawa załatwiona. Z poprzednim subem męczyłem się chyba z miesiąc aby dopasować suba do reszty systemu. Jak w jednym filmie było ok to znowu w drugim było za mało... z velo ten problem załatwiłem dużo szybciej..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być do kina to bierz Paradigm Seismic 110. Dolna granica częstotliwości poza progiem słyszalności: 15 Hz (-6 dB) i 850 W mocy.

Jedyna jego wada to cena, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.