Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza - Paradigm Studio 20v5


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Szukam Wzmacniacza do kolumn Paradigm Studio 20v5 i muzyki głównie metalowej (death, black, doom…) i hard rockowej (Black Sabbath).

Chciałbym osiągnąć obszerne, dynamiczne i dobrze dociążone (mięsiste) brzmienie. Kopiący bas, dobrze dociążony środek, selektywne ale nie ostre wysokie tony, a także dobrą separację, scenę i mikro dynamikę. Brzmienie bardziej zmierzające w kierunku obszerności i analogowości.

Pragnąłbym, żeby nowy wzmacniacz był wyposażony w regulatory barwy i wyjście z przedwzmacniacza.

 

W tej chwili głośniki zasila Marantz PM 6005, źródło CD6005. Pokój ok 25m2.

Z aktualnym wzmacniaczem udaje mi się uzyskać dosyć szeroką scenę (gorzej z głębokością), bas muszę delikatnie podkręcać (+1,+2), żeby uzyskać dobrą równowagę tonalną. Wysokie tony może nie są uwypuklone, ale czasami potrafią być szorskie i pojawia się też pewna rozjaśnienie i stwardnienie w brzmieniu wyższego środka. Dynamika też mogłaby być lepsza.

 

Przeglądając oferty sklepów wstępnie wybrałem:

Advance Acoustic x-i120,

Cambridge Audio CXA 80 (ale ten chyba za jasny),

Nad C375 BEE (chyba, że jest krzykliwy jak C356, to odpada),

Vincent SV-227,

Czyli same dziwne firmy, ale podobno grają lepiej niż japońskie w tej cenie ;)

 

Czy któryś z tych wzmacniaczy spełni moje oczekiwania brzmieniowe, a może jakiś inny?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance wprowadził teraz nowy model x-i125. Z tego co wiem wyeliminowali spory szum z poprzedniego modelu. Brzmienie tym francuskich klocków może się podobać. Dość ciepłe i można powiedzieć analogowe. Hybrydy Vincenta też dobrze mogą zagrać z Paradigm. Odsłuchałbym też któryś z wzmacniaczy Audio Analogue oraz Atoll-a IN200.

 

A może wzmacniaczy lampowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z oferty Cambridge Audio sugerowałbym raczej model wyższy, czyli 851A (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-851a.html). To moim zdaniem bardzo dobre połączenie z Twoimi kolumnami. Posłuchałbym koniecznie wzmacniacz Musical Fidelity M3si (http://q21.pl/musical-fidelity-m3si.html) oraz Roksan Kandy K3 (http://q21.pl/roksan-kandy-k3-integrated-amplifier.html). To dwa modele, które oferują szybkość, dynamikę w skali mikro i makro, dobre dociążenie, świetną separację i szczegółową górę bez wyostrzenia i agresywności. Hybrydowy Vincent SV-227 (http://q21.pl/vincent-sv-227.html) będzie trochę wolniejszy, cieplejszy, bardziej zaokrąglony brzmieniowo, chociaż także oferuje wystarczającą moc, dynamikę.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 6005 brakuje nieco agresywności.

A z czym słuchałeś 356 bee? Bo nie bardzo jest ona krzykliwa. 375 polecam.

I taktycznie wzmacniacz lampowy można by wziać pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance wprowadził teraz nowy model x-i125

Dzięki za informację. Jeszcze go nie widać w sklepach, ale pewnie wkrótce się pojawi.

 

Musical Fidelity M3si (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz Roksan Kandy K3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Te wzmaki nie mają regulacji tonów. Wolę mieć tą funkcję.

 

A z czym słuchałeś 356 bee?

Słuchałem z moimi, ale także z kilkoma podłogówkami. Wydawał mi się zbyt agresywny przy wokalach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na podobnym etapie jak ty więc podzielę sie nieco informacjami.

 

CA,NAD, Vincent czy lampa to raczej średni temat do metalu bo oprócz tego, że ma być spore dociążenie dzwięku to wzmak musi być szybki a tutaj będzie przeciętnie . Na regulację to specjalnie bym się nie napalał (Pionek A-70?) Raczej bym szedł w stronę Roksan, Baltlab, Naim, Primare, Musical Fidelity. Wg mnie wszystkie opcje tutaj zagrają poprawnie, kwestia czy ma być szybko (primare) ciepło (roksan/musical) czy bardziej naturalnie (naim/baltlab). To tak bardzo ogólne bo wiadomo wszystko zależy od reszty toru. Jeżeli jesteś ze śląska albo okolic to w sobote wybieram się do Bielska posłuchać baltlaba, naima i może coś jeszcze wpadnie, kapele: Slipknot Gojira itp. Byłoby dobrze pojechać z kimś bo samemu to raczej kicha więc zapraszam, możemy się zgadać. Sam jestem ciekaw co wypadnie najlepiej. W najgorszym wypadku posłuchamy dobrej muzyki na fajnym sprzęcie.

 

Swoją drogą ostatnio użytkownik baltfan opisał krótko i na temat jak taki wzmak powinien brzmieć, wrzucam cytat, bo bardzo trafny:

 

W zasadzie do szczęścia potrzebna jest jak najlepsza kontrola basu i jego odpowiednie wypełnienie i szybkość.Średnica w miarę neutralna ,nie rozjaśniona i czytelne nie podkreślone wysokie tony.

W tym gatunku ,oczekuję ściany dźwięku z przyzwoitym rozdzieleniem instrumentów.

 

 

 

E: eleganckie masz kolumny, szkoda że nie mogłem ich przesłuchać bo były bardzo polecane do metalu - koniec końców kupiłem magnaty quantum 1003S, pakuj kolumny i wbijaj do bielska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś ze śląska albo okolic

Dzięki za zaproszenie, ale jestem z Podlasia, trochę daleko ;)

 

E: eleganckie masz kolumny, szkoda że nie mogłem ich przesłuchać bo były bardzo polecane do metalu

Chciałem je zastąpić podłogówkami, ale nic nie zagrało metalu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może atoll in 100 se

Słuchałem tego Atolla u siebie i wydawał mi się trochę za jasny, środek też był za cienki. Natomiast bas był bardzo dynamiczny.

Także nie do końca sie sprawdził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam forumowiczów.

Szukam Wzmacniacza do kolumn Paradigm Studio 20v5 i muzyki głównie metalowej (death, black, doom…) i hard rockowej (Black Sabbath).

Chciałbym osiągnąć obszerne, dynamiczne i dobrze dociążone (mięsiste) brzmienie. Kopiący bas, dobrze dociążony środek, selektywne ale nie ostre wysokie tony, a także dobrą separację, scenę i mikro dynamikę. Brzmienie bardziej zmierzające w kierunku obszerności i analogowości.

Pragnąłbym, żeby nowy wzmacniacz był wyposażony w regulatory barwy i wyjście z przedwzmacniacza.

 

W tej chwili głośniki zasila Marantz PM 6005, źródło CD6005. Pokój ok 25m2.

Z aktualnym wzmacniaczem udaje mi się uzyskać dosyć szeroką scenę (gorzej z głębokością), bas muszę delikatnie podkręcać (+1,+2), żeby uzyskać dobrą równowagę tonalną. Wysokie tony może nie są uwypuklone, ale czasami potrafią być szorskie i pojawia się też pewna rozjaśnienie i stwardnienie w brzmieniu wyższego środka. Dynamika też mogłaby być lepsza.

 

Przeglądając oferty sklepów wstępnie wybrałem:

Advance Acoustic x-i120,

Cambridge Audio CXA 80 (ale ten chyba za jasny),

Nad C375 BEE (chyba, że jest krzykliwy jak C356, to odpada),

Vincent SV-227,

Czyli same dziwne firmy, ale podobno grają lepiej niż japońskie w tej cenie ;)

 

Czy któryś z tych wzmacniaczy spełni moje oczekiwania brzmieniowe, a może jakiś inny?

 

Pozdrawiam

Atoll z Pradigmami? Hmmm ;p;p

Vincent hybrydowy, Baltlab Epoca 3!!! (to chyba to, czego szukasz), NAD, Roksan i niedoceniane AMC. Wg mnie to najlepsi kandydaci i to dość wyraźnie

 

Primare średnio, Musical Fidelity troszkę lepiej. Przerabiałem kiedyś dłuuugo temat "wzmacniacz do rocka i Paradigmów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll z Pradigmami? Hmmm ;p;p

Vincent hybrydowy, Baltlab Epoca 3!!! (to chyba to, czego szukasz), NAD, Roksan i niedoceniane AMC. Wg mnie to najlepsi kandydaci i to dość wyraźnie

 

Primare średnio, Musical Fidelity troszkę lepiej. Przerabiałem kiedyś dłuuugo temat "wzmacniacz do rocka i Paradigmów"

 

Primare to też ciekawa opcja, szkoda, że dżwięk nie jest tak dociążony jak np w MF czy baltlabie. Nie slyszalem wzmaka z tak szybką stopą. Jeżeli ktoś słucha technicznego death czy speed metalu to byłby rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent hybrydowy, Baltlab Epoca 3!!! (to chyba to, czego szukasz), NAD, Roksan i niedoceniane AMC

Widzę, że wszyscy polecają mi te marki. AMC wogole nie znam, ale na zdjeciach wygląda podobnie do Nada. Xia150 ma 2x250W przy 4 ohm, za 3500zł, czy to możliwe, czy marketingowa sciema?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Primare to też ciekawa opcja, szkoda, że dżwięk nie jest tak dociążony jak np w MF czy baltlabie. Nie slyszalem wzmaka z tak szybką stopą. Jeżeli ktoś słucha technicznego death czy speed metalu to byłby rewelacyjny.

ale jest ciut nie dociążony i lekko cyfrowy, z Paradigmami kurcze wolałem kilka innych, serio Baltlab E3 to rewelka, AMC zaskoczenie, moc prądu świetna w tym połączeniu z basem czystszym niż NAD (nie tak specyficznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest ciut nie dociążony i lekko cyfrowy, z Paradigmami kurcze wolałem kilka innych, serio Baltlab E3 to rewelka, AMC zaskoczenie, moc prądu świetna w tym połączeniu z basem czystszym niż NAD (nie tak specyficznym)

 

Chyba się zgodze, z primare będzie podobny problem jak exposure. Nie będzie ciężaru. Tak czy siak gromadka jest ciekawa, Roksan, Baltlab, Naim czy Musical. AMC nie słuchałem, dobre brzemienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Widzę, że wszyscy polecają mi te marki. AMC wogole nie znam, ale na zdjeciach wygląda podobnie do Nada. Xia150 ma 2x250W przy 4 ohm, za 3500zł, czy to możliwe, czy marketingowa sciema?

 

mają powiązania z NAD, ale gra to ciut inaczej, świetne z Paradigmami, to prawdziwa elektrownia goniąca Paradigmy, że hej, warto spróbować, oj warto. NAD ma specyficzny basik, mi tak średnio pasuje, ale zdania są podzielone, Roksan jest taki troszkę ciepły, muzykalny, ładnie zakańcza wybrzmienia, fajnie łagodzi Paradigmy. To naprawdę 5 baaardzo ciekawych opcji, dla mnie osobiście Baltlab Epoca 3 był naj, ale to już kwestia osobistych preferencji, masz z czego wybierać :)

 

Chyba się zgodze, z primare będzie podobny problem jak exposure. Nie będzie ciężaru. Tak czy siak gromadka jest ciekawa, Roksan, Baltlab, Naim czy Musical. AMC nie słuchałem, dobre brzemienie?

tak, mocne, bezpośrednie, czyste, czuło się, że wreszcie Paradigmy dostały tyle prądu ile wymagają, to bardzo mocne wzmaki. Takie zaskoczenie i odkrycie. Naim też w sumie ciekawy, może się spodobać choć mi w tym zestwieniu brakowało ciut życia, dynamiki, hmmm...werwy? czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają powiązania z NAD, ale gra to ciut inaczej, świetne z Paradigmami, to prawdziwa elektrownia goniąca Paradigmy, że hej, warto spróbować, oj warto. NAD ma specyficzny basik, mi tak średnio pasuje, ale zdania są podzielone, Roksan jest taki troszkę ciepły, muzykalny, ładnie zakańcza wybrzmienia, fajnie łagodzi Paradigmy. To naprawdę 5 baaardzo ciekawych opcji, dla mnie osobiście Baltlab Epoca 3 był naj, ale to już kwestia osobistych preferencji, masz z czego wybierać :)

 

 

tak, mocne, bezpośrednie, czyste, czuło się, że wreszcie Paradigmy dostały tyle prądu ile wymagają, to bardzo mocne wzmaki. Takie zaskoczenie i odkrycie. Naim też w sumie ciekawy, może się spodobać choć mi w tym zestwieniu brakowało ciut życia, dynamiki, hmmm...werwy? czegoś takiego

 

Paradigmy grają równym pasmem? Żaluje, ze nie słuchałem ich ale nie nie było gdzie za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Paradigmy grają równym pasmem? Żaluje, ze nie słuchałem ich ale nie nie było gdzie za bardzo.

nie nie, raczej skrajami, efektownie, mocno, góra lekko metaliczna, ostrawa - wymagająca odpowiedniego doboru wzmacniacza. Kolumny z mega energią.

 

Miałem je kilka ładnych lat, odrobiłem lekcję szukania wzmacniacza do nich.

 

Obecnie, wobec coraz większej ilości gatunków jakich słucham, przeszedłem na audiolab plus dali, jest super, ale czasem, czasem....brakuje tego czegoś ;p;p. Ale już w Kingu Crimsonie, Dead Can Dance, Hadoukt Trio etc mój obecny zestaw daje więcej niż odbiera w rocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, raczej skrajami, efektownie, mocno, góra lekko metaliczna, ostrawa - wymagająca odpowiedniego doboru wzmacniacza. Kolumny z mega energią.

 

Miałem je kilka ładnych lat, odrobiłem lekcję szukania wzmacniacza do nich.

 

Obecnie, wobec coraz większej ilości gatunków jakich słucham, przeszedłem na audiolab plus dali, jest super, ale czasem, czasem....brakuje tego czegoś ;p;p. Ale już w Kingu Crimsonie, Dead Can Dance, Hadoukt Trio etc mój obecny zestaw daje więcej niż odbiera w rocku

 

Byłem pewny, że masz baltlaba, tak go zachwalasz zawsze :)

 

Jak grają skrajnymi to w sumie dobrze, bo magnaty które mam grają równo dość, co bardzo mi się podoba. Całe szczeście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem paradigm studio 40v4 i z xindakiem 6950v było ok...polecam......niestety nie jest on juz produkowany......ale 2 ręka...kto wie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a i muzyka u mnie podobna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej skrajami, efektownie, mocno, góra lekko metaliczna, ostrawa

Wg mnie Studio 20 nie grają konturowo. Góra jest metaliczna ale tylko ma blachach. Owszem, dobre (Dynaudio) kopulki jedwane brzmią delitatniej i spokojniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Byłem pewny, że masz baltlaba, tak go zachwalasz zawsze :)

 

Jak grają skrajnymi to w sumie dobrze, bo magnaty które mam grają równo dość, co bardzo mi się podoba. Całe szczeście :)

miałem długo i zamierzam wrócić za rok-dwa do Epoci 3, tylko niestety inne wydatki były

 

Wg mnie Studio 20 nie grają konturowo. Góra jest metaliczna ale tylko ma blachach. Owszem, dobre (Dynaudio) kopulki jedwane brzmią delitatniej i spokojniej.

no ale to nie są kolumny, które czarują średnicą ;p;p, tak, blaszki potrafią zakłuć ;p;p, przy źle dobranym wzmaku riffy też bywają bolesne, dlatego dobór pieca przy Paradigmach jest kluczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Temat ma już trochę czasu, ale chciałbym się podpiąć bo sam nabyłem ostatnio 20v5 od znajomego. Dawno chciałem upolować te monitorki bo słucham głownie cięższych rzeczy i nadszedł już czas na odświeżenie brzmienia. Okazja się nadarzyła i są. Pociągnie to jednak za sobą zmianę wzmacniacza.

Wzmacniacz ze starego toru, Spinx Myth 3 z poprzednimi Bowersami grał bardzo ładnie ale w Paradigmach jest trochę do poprawy, zwłaszcza dól pasma. Basu dużo ale miśkowaty bez konturu a wolę taką sprężynę. Wysokie lekko do złagodzenia.

Na forach pojawia się kilka piecyków o których wszyscy piszą jako o dobrym zasilaniu do studio 20v5

Hybrydy Xindak 6950 lub Vincent 227

Anthem 225

czasem Musical 3si

Od zawsze celuję w piecyki z drugiej ręki a to w przypadku tych klocków może być trudne ale zobaczymy...

Będę się oczywiście starał, coś wypożyczyć, posłuchać ale który z wyżej wymienionych zapewni najbardziej konturowy kontrolowany bas? Czy warto sięgać po pierwszą wersję Xindaka 6950 lub 6900?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.