Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia czy się wygrzewają. We wzmacniaczu na zasilaniu pograł 15 godzin i szczególnych różnic nie słyszę. W sygnale dopiero 2 godziny gram, też nic się nie słyszę. Zagrał od wlutowania. Jeśli nawet się wygrzeje to chyba na lepsze, bo tak zwykle bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zależy jaki typ. Wszystkie wyglądają tak samo, ale grają różnie. Niektóre mogą być zauważalnie lepsze od Hovlandów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem. Polarne w zasilaniu, niepolarne w sprzęganiu.

W obu przypadkach cechy brzmienia są podobne. Bas duży, wykop, bardzo dobra barwa w całym pasmie, idealny balans tonalny, brak nerwowości. Zjada dedykowane do audio serie kondensatorów Elny, Nichicony, Rubycony, Mundorfy mlytic i inne.

W zasilaniu testowałem w ostatnim stopniu zasilania tranzystorów mocy, w sprzęganiu jako wychodzące na słuchawki, bo mam spolaryzowane wyjście - taka konstrukcja, ciężko znaleźć dobrze brzmiący kondensator w takiej roli.

 

Chodzi oczywiście o Audio Note serię Kaisei.

testowałeś też tą tańszą wersję AN.Mam chęc kupić serię Kaisei ale się wacham.Lepsze od Black Gate/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zastosował kondensatory EVO jak w linku jako sprzęgające do wzmacniacza lampowego, jaka ocena jakościowa?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy testowaliście Panowie te kondensatory w zmacniaczach :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam je u siebie w lampie około trzech miesięcy, brzmienie detaliczne, otwarte, troszkę za jasne jak dla mnie. Wyróżniają się także uwydatnieniem wszelkich blach w nagraniach. Być może to kwestia gustu bądź zbyt krótkiego czasu wygrzewania. W moim systemie raczej nie zagoszczą już długo, wracam do Jantzenów Superior, które miałem na samym początku - brzmienie nie było wcale jasne, lecz naturalne i to mi pasowało, ale wiadomo, że eksperymenty mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hellraiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je u siebie w lampie około trzech miesięcy, brzmienie detaliczne, otwarte, troszkę za jasne jak dla mnie. Wyróżniają się także uwydatnieniem wszelkich blach w nagraniach. Być może to kwestia gustu bądź zbyt krótkiego czasu wygrzewania. W moim systemie raczej nie zagoszczą już długo, wracam do Jantzenów Superior, które miałem na samym początku - brzmienie nie było wcale jasne, lecz naturalne i to mi pasowało, ale wiadomo, że eksperymenty mile widziane.

 

Dziękuję za informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

hellraiser dorzuć do tego evo konda 10nf mkp 1837, powinno być lepiej z nasyceniem dźwięku bez straty rozdzielczości... Jantzeny są fajne ale w rozdzielczości nie mają startu do evo.

Poza tym evo długo się wygrzewają. Jeżeli mkp 1837 nie pomoże to na PW mogę jeszcze coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellraiser dorzuć do tego evo konda 10nf mkp 1837, powinno być lepiej z nasyceniem dźwięku bez straty rozdzielczości... Jantzeny są fajne ale w rozdzielczości nie mają startu do evo.

Poza tym evo długo się wygrzewają. Jeżeli mkp 1837 nie pomoże to na PW mogę jeszcze coś podpowiedzieć.

 

Dzięki za radę. Czyżbyś już testował ten sposób na własnym przykładzie?

 

PS. Chodzi o kondy Vishay MKP 1837 10 uF jak mniemam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak testowałem :)

Dokładnie te kondy tylko wartość 10 nano nie mikro ;).

 

Faktycznie to 10 nF a nie 10 uF ;)

 

Dzięki, wypróbuję i dam znać czy coś się zmieniło na plus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hellraiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy mod pomoże :)

U mnie na EVO Silver Gold Oil pomógł.

Nie miałem supremów tej wersji choć z opinii w necie graja bardzo podobnie, więc może pomoże :)

Koszt żaden w stosunku do całości :) a jak pomoże to tylko się cieszyć :)

 

Dokładnie, myślę że na pewno coś się zmieni w dobrym kierunku. Czy te kondy mkp Vishay oryginały są niebieskie czy czarne ? Nie chcę kupić chińskiej podróbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hellraiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania:

Kondensatory audyn true copper 1,5uf 630v

4szt - oczywiście mogę sprzedać pary

wlutowane ale nie wygrzene

nie obcięte końcówki

rozmiar jak to miedziaki,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) size ;)

zastosowanie dac, odtwarzacz cd,

dla wszystkich którzy szukają gładkości, ciepłego brzmienia, dynamiki i potężnego basu

cena 100zl/szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

obecnie w sklepie partsconnexion są w dobrej cenie kondensatory duelund Cu/Ag w czterech pojemnościach np. 1uF/630V - 240$/szt.

Męczyły mnie ich dobre recenzje. Kupiłem w ciemno i będę mógł na spokojnie stwierdzić czy rzeczywiście są lepszą opcją dla serii Cu. Na pewno są trochę większe od swych starszych braci ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie w sklepie partsconnexion są w dobrej cenie kondensatory duelund Cu/Ag w czterech pojemnościach np. 1uF/630V - 240$/szt.

Męczyły mnie ich dobre recenzje. Kupiłem w ciemno i będę mógł na spokojnie stwierdzić czy rzeczywiście są lepszą opcją dla serii Cu. Na pewno są trochę większe od swych starszych braci ;-)

Ciekaw jestem, jak one wytrzymują konkurencję takich tych Copper Foil z serii KPCU-01 ... Polskiej firmy Miflex. Tak trochę żartem, ale trochę poważnie się zastanawiam. Te KPCU są/były dostępne za ułamek ceny. Ciekaw jestem, jak Twoje wprawne i osłuchane ucho by oceniło jedne i drugie w bezpośrednim porównaniu.

Zapewne te Duelundy mają szansę być o te ciut lepsze. Intryguje mnie skala tego "ciut". Czy to jest małe "ciut", czy przepaść cała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon wspominał, że słuchał oba miedziaki i dźwięk był na korzyść duelunda dlatego nie wpisywałem się na listę zakupu Miflexu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 tygodnie Duelundy CuAg 1uf ,mam Miflexy Kpcu,Duelundy to inna bajka,wokale średnica,góra są tak realistyczne ,że wydaje się jakby wokaliści stali obok,to bardzo dobre kondy jedynie czego niezaakceptowałem to bas,głęboki ale niestety za wolny ,tutaj akurat Miflexy górą.

Zn kiedy się ich spodziewasz,napisz koniecznie reckę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może do końca tygodnia dotrą. Jakiego czasu wymagały u Ciebie wygrzewania Cu/Ag? Pamiętam, że v-capy to dosłownie porażka na początku i długo trzeba było czekać!

Ja oczywiście będę miał porównanie do wersji Cu bo w ich miejsce wejdą hybrydy. Przed lampą są v-capy i że tak powiem są nie do ruszenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Duelundy CAST/PIO miedziane. Leżą w szufladzie. Miałem Duelundy RS. Już nie mam. Mam Mifleksy miedziane. Leżą w szufladzie. Mam Duelundy Alexander. Grają w lampowym DACu. Mam Jupitery Copper Foil, Paper & Wax. Grają w lampowym preampie. A teraz pokrótce dlaczego jedne leżą a inne grają:

 

- Duelund CAST-PIO, świetna przestrzeń, dużo mikrodetali, dobry środek. Bas zbyt wolny, jakiś taki gąbczasty. Góra pomimo dużej ilości mikrodetali i związanego z tym generowania przestrzeni jakaś taka mało dźwięczna, matowa. Mieszanka cech wybitnych z cechami nieakceptowalnymi, zgniły kompromis który jest na dłuższą metę irytujący. Trudno mi zrozumieć co ludzie widzą w dźwięku tych kondensatorów, podobnie jak nie rozumiem zachwytów nad V-Cap'ami które jak dla mnie grają dźwiękiem "instant", wypranym z emocji i naturalności.

 

- Duelund RS. Te kondensatory IMHO nie grały nic lepiej niż dużo tańsze Audyny True Copper, charakter grania też miały bardzo zbliżony. Nie widzę sensu płacenia za nie skoro istnieją Audyny.

 

- Duelund Alexander. Szybki, dynamiczny, ze świetnie kontrolowanym, zwinnym i zróżnicowanym basem, równym, dobrze wybarwionym środkiem i gładką, dźwięczną górą nigdy nie popadającą w szorstkość i tworzącą bardzo fajną przestrzeń. Spośród znanych mi Duelundów najlepszy kompromis, także cenowy. Pozostał w DACu.

 

- Mifleks KPCU. Bardzo równo i pod każdym względem poprawnie grające kondensatory. Bas mają szybszy niż CASTy, ale jednak wolniejszy niż Alexandry, a także wolniejszy niż ustępujące nieco Alexandrom pod tym względem Jupitery. Za cenę za jaką były jeszcze niedawno dostępne prawdziwy hicior. Niestety producentowi wydaje się że już wystarczająco obrósł w piórka by drastycznie podnieść ceny, czym IMHO strzelił sobie w stopę. Obecna cena jest o wiele za wysoka i można już przebierać w kondensatorach renomowanych marek, niejednokrotnie grających o wiele lepiej niż Mifleksy. Są Audyny True Copper, Audyny Tri-Reference, Rike Audio S-Cap, Mundorfy M-Cap EVO silver-gold oil, Jantzeny Silver Z-Cap, Jantzeny Superior i Obbligato gold premium. Uważam że przy obecnym poziomie cen Mifleksa zdecydowanie nie warto kupować.

 

- Jupiter Copper Foil, Paper & Wax, świetna barwa, świetna przestrzeń, świetna rozdzielczość. Góra jest dźwięczna, detaliczna i jednocześnie gładka. Zero szorstkości. Jedynie bas jest nieco mniej zwinny niż u wybitnego pod tym względem Alexandra, ale całościowo kompromis znakomity. Są to IMHO kondensatory dużo lepsze od CASTów.

 

W planach mam jeszcze spróbowanie Mundorfów Supreme EVO oraz Rike Audio Q-Cap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Duelundy CAST/PIO miedziane. Leżą w szufladzie. Miałem Duelundy RS. Już nie mam. Mam Mifleksy miedziane. Leżą w szufladzie. Mam Duelundy Alexander. Grają w lampowym DACu. Mam Jupitery Copper Foil, Paper & Wax. Grają w lampowym preampie. A teraz pokrótce dlaczego jedne leżą a inne grają:

 

- Duelund CAST-PIO, świetna przestrzeń, dużo mikrodetali, dobry środek. Bas zbyt wolny, jakiś taki gąbczasty. Góra pomimo dużej ilości mikrodetali i związanego z tym generowania przestrzeni jakaś taka mało dźwięczna, matowa. Mieszanka cech wybitnych z cechami nieakceptowalnymi, zgniły kompromis który jest na dłuższą metę irytujący. Trudno mi zrozumieć co ludzie widzą w dźwięku tych kondensatorów, podobnie jak nie rozumiem zachwytów nad V-Cap'ami które jak dla mnie grają dźwiękiem "instant", wypranym z emocji i naturalności.

 

- Duelund RS. Te kondensatory IMHO nie grały nic lepiej niż dużo tańsze Audyny True Copper, charakter grania też miały bardzo zbliżony. Nie widzę sensu płacenia za nie skoro istnieją Audyny.

 

- Duelund Alexander. Szybki, dynamiczny, ze świetnie kontrolowanym, zwinnym i zróżnicowanym basem, równym, dobrze wybarwionym środkiem i gładką, dźwięczną górą nigdy nie popadającą w szorstkość i tworzącą bardzo fajną przestrzeń. Spośród znanych mi Duelundów najlepszy kompromis, także cenowy. Pozostał w DACu.

 

- Mifleks KPCU. Bardzo równo i pod każdym względem poprawnie grające kondensatory. Bas mają szybszy niż CASTy, ale jednak wolniejszy niż Alexandry, a także wolniejszy niż ustępujące nieco Alexandrom pod tym względem Jupitery. Za cenę za jaką były jeszcze niedawno dostępne prawdziwy hicior. Niestety producentowi wydaje się że już wystarczająco obrósł w piórka by drastycznie podnieść ceny, czym IMHO strzelił sobie w stopę. Obecna cena jest o wiele za wysoka i można już przebierać w kondensatorach renomowanych marek, niejednokrotnie grających o wiele lepiej niż Mifleksy. Są Audyny True Copper, Audyny Tri-Reference, Rike Audio S-Cap, Mundorfy M-Cap EVO silver-gold oil, Jantzeny Silver Z-Cap, Jantzeny Superior i Obbligato gold premium. Uważam że przy obecnym poziomie cen Mifleksa zdecydowanie nie warto kupować.

 

- Jupiter Copper Foil, Paper & Wax, świetna barwa, świetna przestrzeń, świetna rozdzielczość. Góra jest dźwięczna, detaliczna i jednocześnie gładka. Zero szorstkości. Jedynie bas jest nieco mniej zwinny niż u wybitnego pod tym względem Alexandra, ale całościowo kompromis znakomity. Są to IMHO kondensatory dużo lepsze od CASTów.

 

W planach mam jeszcze spróbowanie Mundorfów Supreme EVO oraz Rike Audio Q-Cap.

 

O kupiłeś Jupitery waxy,od dawna za mną chodzą ,same dobre o nich opinie się czyta,ile dałeś i gdzie kupiłeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.