Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Js tez do 9700 w grandach bede pakowal czerwonego jantzena.

 

ja

 

 

 

u mnie teraz fabryka w to miejsce dala scr ale przypuszczam ze ten geizdek zasluguje na cos lepszego, a moze jantzen silver 30 dychy roznicy ale czy warto??

 

ja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geizdek zasluguje na cos lepszego, a moze jantzen silver

 

mam Jantzena Silver na gwizdku i nie potrzebuje nic innego. jest mega dobrze. pobił na głowę tutaj Mundorfy, SCA-a SA i Solena Silver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam Jantzena Silver na gwizdku i nie potrzebuje nic innego. jest mega dobrze. pobił na głowę tutaj Mundorfy, SCA-a SA i Solena Silver.

Porownywales na gwizdku z czerwonym jantz. ?

 

 

ja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywales na gwizdku z czerwonym jantz. ?

 

z czerwonym akurat nie - sugerowałem się opinią kolegi, że czerwony spiszę się lepiej na basie. porównywałem tylko z tymi co wymieniłem na wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Jantzen Silver nie będzie zbyt ostry/natarczywy do 9700? Może bezpieczniej czerwonego Jantzena?

 

Nie porównasz to nie będziesz wiedzieć... Dla jednego będzie za ostro a dla drugiego idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silver zbocznikowany roe 1837 gra od dawna z morel elite i jest bardzo dobrze kiedyś grał ze skanem 9500 i też było ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zasilania kostek DAC przy samych ich nóżkach - czy lepsze brzmieniowo są elektrolity czy tantale czy to nie ma znaczenia bo widzę że często są stosowane albo oscony albo tantale ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma zawsze, trzeba spróbować różnych i wybrać te które dodają od siebie to czego brakuje w systemie.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc kondensator nie daje nic od siebie albo pusci sygnal takim jakim jest drogie kondy albo jak kiepski to przytlamsi sygnal i chyba przez to myslimy ze kondy cos od siebie daja..

 

ja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o kondy do zasilania które idzie bezpośrednio do kostek daca, w zasilaniu słychać kondensatory jak cholera i każdy zmienia brzmienie urządzenia pomimo tego, że to kondensator w filtrowaniu napięcia a nie w torze sygnału.

Tak już jest i nic się na to nie poradzi.

Jak ktoś nie wierzy to niech sobie sprawdzi i wymieni na taką samą pojemność tylko innego producenta.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepiej brzmi "bateria" z niskonapięciowych foliaków, np. MKP lub MKT, z której pierwszy (lub kilka) jest przylutowany możliwie blisko pinów zasilania. Ponadto, jeśli masz gdzieś zworki / jumpery typu JP, to warto też przećwiczyć "CLC", czyli oprócz kondensatora j.w. - jeszcze dać malutki rdzeń ferrytowy, kilka zwojów, a przed rdzeniem jeszcze raz powtórka z kondensatorem / kondensatorami.

Można też dawać MKP || elektrolit, przy czym proporcja pomiędzy jednym a drugim również ma wpływ na ostateczny dźwięk. Jeśli mogę coś z własnego doświadczenia, to tego MKP powinno być przynajmniej 20% tego co w tych elko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba pomysł z LC gdzie kondensator jest tantalowy np. 10u + ceramiczny 0,1u. Kondensator tantalowy jest mniejszy od elektrolitów, nie ma wysychającego elektrolitu itd.

 

W edw w art o kondensatorach był taki cytat:

Jednak w niskoszumnych przedwzmacniaczach nie można zaniedbać właściwości kondensatorów.

Pierwszy stopień przedwzmacniacza obowiązkowo powinien zawierać obwody dodatkowej filtracji napięcia zasilającego. Potrzebne one są zarówno ze względu na szumy, jak i dla zapobiegania samowzbudzeniu i przenikaniu zakłóceń z zasilacza sieciowego. Z zasady nie stosuje się tu zwykłych elektrolitów aluminiowych, a tylko tantalowe.

 

Jednak jak przejrzę service manual'e Arcama np. rDAC to tam wykorzystane są elektrolity co dziwi bo tam ważna jest także kompaktowość rozwiązania.

Ale np. w kartach muzycznych SoundBlaster Xfi nie ma elektrolitów jest sporo tantalowych i oczywiście ceramików.

 

Zależy mi na raczej zimnym, szybkim i szczegółowym dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wpis jest troche zartobliwy ale jest w tym pewna mysl . Kiedyś z 5 lat temu w jakims temacie podobnym

zapodałem myśl o tym aby stworzyć liste elementów które w jakiś kluczowych miejscach mają wpływ na brzmienie i to jakoś sklasyfikować . Niestety pomysł nie spodobał sie miejscowym guru , w sumie jak ma sie byc guru to nie wolno wyjasniac oco chodzi :)

I tu jest temat dlugi jak waż , nawet dluższy niż wąż ogrodowy .... i jak ? doszliście do jakiegoś porozumienia jak to klasyfikowac i czy cokolwiek udalo sie sklasyfikowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dumanie nic nie daje, bo jak policzyć w liczbach lub % wpływ jakiegoś elementu na brzmienie urządzenia w danym systemie, gdy wpływ i efekt końcowy tworzy się w pocie czoła po kilku tygodniach a nawet miesiącach grania(wygrzewania) i można przedstawić go tylko w sposób opisowy, pod warunkiem, że ktoś umie opisać dźwięk słowami.

 

Dla jednego najważniejszy jest rodzaj i zróżnicowanie na basie.

Inny kocha plankton i hektary przestrzeni, a jeszcze inny muzykalność.

 

Nie da się tego prawdziwie przełożyć na liczby, bo każdy ma inną skalę ważności i preferencji oraz inne osłuchanie.

 

Ktoś może lubić buczaco-"pierdzący" bas, a ktoś inny twardy, krótki, zwarty i "mało słyszalny" za to mocno "pchający" powietrze na klatkę piersiową itd. itp.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, krótka piłka. Przy okazji rozbebeszania auta postanowiłem małym kosztem "ulepszyć" audio. Nie będę szalał, bo to tylko samochód i dość tanie głośniki, więc w zwrotnicę dam białego mundorfa 400V i wymienię rezystor na superesa 5W. Moje pytanie dotyczy radia, z którego kiedyś wyciągałem sygnał rca z końcówki. Wg schematu dolutowałem tam elektrolita 1uF. Pod ręką miałem elnę silmic II więc takie dałem. Warto wymienić je na coś innego? W rupieciarni mam jakieś nichicony fine gold, fw, kw, muse.... A może jakieś mkp? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25505-0-65175800-1471950874_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze tak miedzy wódkę a zakąskę

Potrzebuje pomocy,bo nie mogę rozgryźć moich kondensatorów z Arcus TM 95, żeby je wymienić na inne leprze

Mógłby mi ktoś z kolegów przedstawić jakie mają one dane techniczne. Bo nie chciał bym zrobić bałaganu

Sory za jakość zdjęć, ale nie chce rozwalać zwrotnic.

Wymieniam z powodu ze jedna kolumna gra gorzej .

Dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-61785-0-16011000-1471986775_thumb.jpg

post-61785-0-47303800-1471986807_thumb.jpg

post-61785-0-15531900-1471987315_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krystianber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz

Jak one wypadaja pod względem wytrzymałości ?

Czy możliwe ze straciły swoje parametry?

Jakie mógł bym zastosować w zamian za nie?

Jakies propozycje sa miłe widziane

W modelu Arcus ts 45 zastosowałem mundorfy m cap 400 i jestem zadowolony

A tu już olej.

Czy to oznacza ze najlepiej tez wstawić olej?

Czy coś jest wstanie przebić te kondensatory w normalnej cenie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba pomysł z LC gdzie kondensator jest tantalowy np. 10u + ceramiczny 0,1u. Kondensator tantalowy jest mniejszy od elektrolitów, nie ma wysychającego elektrolitu itd.

 

W edw w art o kondensatorach był taki cytat:

 

 

Jednak jak przejrzę service manual'e Arcama np. rDAC to tam wykorzystane są elektrolity co dziwi bo tam ważna jest także kompaktowość rozwiązania.

Ale np. w kartach muzycznych SoundBlaster Xfi nie ma elektrolitów jest sporo tantalowych i oczywiście ceramików.

 

Zależy mi na raczej zimnym, szybkim i szczegółowym dźwięku

Jeśli zależy Ci na tym co napisałeś na końcu. To moim zdaniem ceramiki x7r x5r w kanapce z mniejszą pojemnością NP0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby je wymienić na inne leprze

Czy to aby nie są SIEMENS'y MKV robione jako OEM dla firmy ITT ??

Czy napewno chcesz je wymieniać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość obecnie produkowanych kondensatorów, tych tzw. "w przyzwoitej cenie" nie ma startu do solidnych wyrobów z lat gdy nie liczono każdego centa w kosztach produkcji.

 

Jak będziesz chciał mieć lepiej, to będziesz musiał dużo zapłacić.

Kupisz 3-4 komplety różnych droższych kondów do zwrotnic a potem zostanie tylko jeden najlepszy.

Koszt zakupu tych kilku kompletów kondensatorów przekroczy wartość oryginalnych kolumn wielokrotnie.

Chcesz się dalej w to bawić ?

 

Te Arcusy można dostać po 100-120 euro + wysyłka (Niemiec płakał jak sprzedawał ) w porywach 700-800zł.

Dobry kondensator( Mundorf Supreme Silver Oil) 1szt. w okolicy 2uF kosztuje około 200zł szt. a tam są 4,7uF jeśli dobrze widać ze zdjęć, czyli jeszcze drożej ...

 

Lepiej jest dokładnie sprawdzić co się stało, że jedna kolumna gra inaczej.

Czasem to wina brudnego potencjometru balansu lub jego zużycia, podobnie zachowuje się brudny selektor wyboru źródła we wzmacniaczu.

Czasem rozregulowany i rozjechany na prądach wzmacniacz.

Może coś "puściło" i jest gorsze przejście (złącza, luty, druty itd.) - sprawdź z innymi kolumnami pod tym samym systemem itd.

Możliwości jest całkiem sporo.

Jak wykluczysz wszystkie usterki we wzmacniaczu i mechaniczno-fizyczne w zaciskach, lutach, kablach itd. to patrz niżej.

 

Na końcu pomierz wszystkie rezystory w zwrotnicy ( nie pomieszaj tych z lewej z tymi z prawej kolumny) i pojemności kondensatorów.

Jak będą jakieś kolosalne różnice poza zakresem tolerancji to dopiero można szukać jakiś części.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Jak wyglądają zawieszenia głośników w tych kolumnach, czy są w dobrym i identycznym stanie (lewa i prawa ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym sie im bardziej przyjrzeć a to wiąże sie z rozbiórka zwrotnicy

Nie konieczne chce je wymieniać

Oczekuje od tych kolumn trochę więcej po odsłuchach ts45. A wiem ze idzie wyciągnąć z nich dużo więcej

Pytanie tylko, gdzie tkwi teraz problem ze grają z tak mała sceną

Wokal w nich jest odwrócony i gdzieś z tylu

Jedna kolumna gra z mniejszym srodkiem brak przejrzystości i detali w utworach

Czy te papierowo olejowe kondensatory tez sie zurzywaja?

 

Zawieszenia w nich sa w idealnym stanie i sa z dobrej jakości gumy

Wzmacniacz jest już w serwisie poleconym przed pana z sonusoliwa

Czekam na diagnozę

Co do kolumn to zostałem zaproszony do serwisu sonusoliwa na dokładne pomiary i oględziny

Problem w tym ze przebywam teraz za granica w celach zarobkowych i dzieli mnie spora odległość a kolumny sa tu w mieszkaniu

Dlatego pisze tu o pomoc

Powiem szczerze ze koledzy którzy wogole nie znali tej firmy kolumn nie wierzyli ze to może grać

Gdy usłyszeli to troszkę szczeka opadła

Nie sa to audiofile ale tez interesują sie trochę tematem

Uważam ze za te pieniądze nie kupi sie już nowego sprzętu

Nie raz odsłuchiwałem zestawy nowe od 5 do 15 tys zł i powiem ze głowy nie urywa

Mowa tu tylko o kolumnach znanych firm marketowych, ładnych świecących.

Jaki polecacie miernik do pomiaru pojemności kondensatorów, taki w miarę wiarygodny

Dziękuje za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator może najwyżej stracić pojemność, żeby go sprawdzić to trzeba najpierw dać mu popracować.

Jak kupiłeś stare kolumny to muszą pograć kilka tygodni, żeby w zwrotnicach wszystko uformowało się od nowa.

Trzeba czasu i prądu.

Sprzęt długo nie grany nie gra optymalnie.

Przestrzeń robi się idealnie wyregulowanym wzmacniaczem i dobrze dobranymi kablami do całego systemu + najlepsze ustawienie kolumn w pomieszczeniu względem miejsca odsłuchu a ścianami bocznymi i tylnymi (tymi blisko i za kolumnami) . Niektóre kolumny wymagają też podstaw o ściśle dobranej wysokości (poza podłogowymi) . To wszystko a nawet jeszcze więcej ma wpływ na scenę jaką uzyskujesz.

 

Dodatkowo jeszcze jakość źródła sygnału (np. odtwarzacz CD) + kabel IC pomiędzy nim a wzmacniaczem też zmienia bardzo dużo.

 

Oczywiście złe rozmieszczenie mebli i innych przeszkód "terenowych" w pokoju też psuje efekt "stereo" i tzw. "scenę" . Wystarczy że coś robi w pokoju za dużą literę "L" i już masz inaczej w porównaniu do lewej i prawej strony pokoju.

Fala dźwiękowa z jednej kolumny napotyka na inne przeszkody niż ta z prawej, inaczej się odbija ( wcześniej - bliżej, druga dalej - później ) itd.

Wszystko ma wpływ na to jak grają kolumny.

 

Najbardziej pomieszczenie i jego akustyka, a w drugiej kolejności sprzęt jaki je napędza, dostarcza sygnał i kable które to wszystko ze sobą łączą.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Jak masz drugą parę pewnych i sprawnych kolumn to będziesz wiedział, czy różnica jest przez "zepsute" kolumny, czy źródło problemu leży gdzie indziej.

Na koniec kolumny zagrają z pełnią możliwości gdy podłączy się do nich wzmacniacz który dobrze z nimi współpracuje, czyli bez zadyszki je napędzi ( ma dobrą wydajność prądową).

Jak podłączysz dobre kolumny za 20-30 tysięcy (używane) do wzmacniacza za od 200 do 2800zł to uwierz mi że "do góry nie polecą" .

Każdy sprzęt w systemie musi odpowiednio korespondować do pozostałych elementów systemu.

 

Napisz na P.W. jaki masz cały system, żeby nie zaśmiecać wątku o kondensatorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian

 

Zrozum, że póki się wszystkiego nie sprawdzi i nie wykluczy, to nie ma co się brać za zwrotnice i wymianę kondensatorów.

 

Jak długo u Ciebie grają te kolumny ?

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. To są stare kolumny, jak kupiłeś od jakiegoś handlarza starzyzną co wiezie całego busa elektro-szrotu, to mogły kilka razy po drodze zaliczyć bliskie spotkania z Matką Ziemią. Trzeba posprawdzać czy coś się nie rozłączyło, nie pękło itd. a nie brać się za wymianę kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.