Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry opis Cast PIO. Gąbczasty, wolny bas i matowa góra. Generalnie pasuje do wszystkich PIO z ich manierycznym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Duelundy CAST/PIO miedziane. Leżą w szufladzie. Miałem Duelundy RS. Już nie mam. Mam Mifleksy miedziane. Leżą w szufladzie. Mam Duelundy Alexander. Grają w lampowym DACu. Mam Jupitery Copper Foil, Paper & Wax. Grają w lampowym preampie. A teraz pokrótce dlaczego jedne leżą a inne grają:

 

- Duelund CAST-PIO, świetna przestrzeń, dużo mikrodetali, dobry środek. Bas zbyt wolny, jakiś taki gąbczasty. Góra pomimo dużej ilości mikrodetali i związanego z tym generowania przestrzeni jakaś taka mało dźwięczna, matowa. Mieszanka cech wybitnych z cechami nieakceptowalnymi, zgniły kompromis który jest na dłuższą metę irytujący. Trudno mi zrozumieć co ludzie widzą w dźwięku tych kondensatorów, podobnie jak nie rozumiem zachwytów nad V-Cap'ami które jak dla mnie grają dźwiękiem "instant", wypranym z emocji i naturalności.

 

- Duelund RS. Te kondensatory IMHO nie grały nic lepiej niż dużo tańsze Audyny True Copper, charakter grania też miały bardzo zbliżony. Nie widzę sensu płacenia za nie skoro istnieją Audyny.

 

- Duelund Alexander. Szybki, dynamiczny, ze świetnie kontrolowanym, zwinnym i zróżnicowanym basem, równym, dobrze wybarwionym środkiem i gładką, dźwięczną górą nigdy nie popadającą w szorstkość i tworzącą bardzo fajną przestrzeń. Spośród znanych mi Duelundów najlepszy kompromis, także cenowy. Pozostał w DACu.

 

- Mifleks KPCU. Bardzo równo i pod każdym względem poprawnie grające kondensatory. Bas mają szybszy niż CASTy, ale jednak wolniejszy niż Alexandry, a także wolniejszy niż ustępujące nieco Alexandrom pod tym względem Jupitery. Za cenę za jaką były jeszcze niedawno dostępne prawdziwy hicior. Niestety producentowi wydaje się że już wystarczająco obrósł w piórka by drastycznie podnieść ceny, czym IMHO strzelił sobie w stopę. Obecna cena jest o wiele za wysoka i można już przebierać w kondensatorach renomowanych marek, niejednokrotnie grających o wiele lepiej niż Mifleksy. Są Audyny True Copper, Audyny Tri-Reference, Rike Audio S-Cap, Mundorfy M-Cap EVO silver-gold oil, Jantzeny Silver Z-Cap, Jantzeny Superior i Obbligato gold premium. Uważam że przy obecnym poziomie cen Mifleksa zdecydowanie nie warto kupować.

 

- Jupiter Copper Foil, Paper & Wax, świetna barwa, świetna przestrzeń, świetna rozdzielczość. Góra jest dźwięczna, detaliczna i jednocześnie gładka. Zero szorstkości. Jedynie bas jest nieco mniej zwinny niż u wybitnego pod tym względem Alexandra, ale całościowo kompromis znakomity. Są to IMHO kondensatory dużo lepsze od CASTów.

 

W planach mam jeszcze spróbowanie Mundorfów Supreme EVO oraz Rike Audio Q-Cap.

 

Zapomniałeś dodać że tak było u ciebie w systemie. Moje odczucia względem CAST Pio i vcapow są zupełnie inne. Nie wspomnę już o Alexandrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że tak było u ciebie w systemie.

To dość oczywiste że w moim systemie. Ale także w systemach kilku kolegów.

U jednego z nich w źródle Audio Note zamiast miedzianych Audio Notów wylądowały najpierw CASTy, potem Alexandry. I Alexandry zostały, a CASTy i Audio Note leżą w szufladzie.

Moje odczucia względem CAST Pio i vcapow są zupełnie inne. Nie wspomnę już o Alexandrach.

A powiesz coś więcej?

 

McGyver - który kondensator testowany u Ciebie miał najniżej położony balans tonalny?

Jensen copper foil paper in oil alu can (ceramic can, copper can oraz paper can nie testowałem), ale jest przy okazji wolny i przymula górę, więc sprawdzi się może tylko w niektórych systemach. Bez rekomendacji.

Natomiast Jupiter copper foil paper in wax ma wszystkie zalety i żadnych wad Jensenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarówno vcapy, Duelundy i cokolwiek innego ma swoją sygnature. Wchodząc w szczegóły to są nawet różnice między V-Capami na 600 i 300V. W jednej aplikacji zagrają lepiej te w innej tamte. osobiscie w pre mam mieszankę cast pio z vcapami i jest bardzo dobrze. A robiliśmy próby w różnych konfiguracjach z jantzenami sg, mundorfami sgo, duelundami aleksander, jensenami i audynami true copper. Duelundy Alexander nie wypadły dużo lepiej od Audynow True Copper(średnio) Ale do cast pio to było im daleko. Jeśli komuś się nie podoba w cast pio bas? Ok, ale moim zdaniem warto może poszukać innego miejsca w którym ten bas można podciągnąć żeby zostawić inne aspekty cast pio. Vcap cutf jest mniej uniwersalny ale sprawa jest z nim podobna. Gdzieś zagra a gdzieś indziej osuszy brzmienie i wypierze z emocji.

IMHO najlepszy best buy w kategorii cena jakość to Audyny True Copper a potem Jantzeny sg ale te już nie wszędzie pasują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepszy best buy w kategorii cena jakość to Audyny True Copper

Zgadzam się. Ale trzeba pamiętać że wygrzewają się w dziwaczny sposób. Kto nie przeczeka ok. 2 tygodniowego okresu ich wygrzewania ten może wyrobić sobie o nich bardzo złe zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie puki co Tru copery poszły do szuflady i na ich miejscu są Rike Qcap ,są bardzej wciągające,nasycone,ale nie tak jak robiły to Casty cuag,Rike ma jedynie minimalnie za mało basu ale stosunek cena jakość rewelacyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie przeczeka ok. 2 tygodniowego okresu ich wygrzewania ten może wyrobić sobie o nich bardzo złe zdanie.

Dwa tygodnie to 24x14=336 godzin czy inaczej to interpretować?

U mnie, w końcówkach mocy, stabilizacja grania tych kondensatorów nastapiła po ok.150-180 godzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakie kondensatory polecacie do zasilania w CD?.

Zasilania czego w tym CD ? różne kondensatory stosuje się w różnych miejscach układu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim AKM DAC użyłem serii Panasonic FC jako odsprzęganie zasilania i bardzo przyjemnie to wyszło.

Uwaga: W ramach tej rodziny FC zauważysz, że część z nich ma geometrię z gatunku "wysokie, a chude". Czyli mały raster nóżek, a sam kondensator "nieproporcjonalnie wysoki" względem średnicy. Te najbardziej sobie upodobałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

kondensatory główne w zasilaniu.

Drogo ale warto M-lyticy... (wg wszystkich przez mnie testowanych numero uno)

taniej nie tak dobrze ale też warto nippony smh... ew. kmh

budżetowo i nieźle nichicony AK

a jak ma być z większym wykopem i lekko wycofaną średnicą rubicony ZL (bardzo zbliżone do AK, z tym że większy bas i mniej dźwięczna średnica)

Nichicony fine gold jak góra potrzebuje ogłady i bas jest za twardy, bardzo fajna średnica ;)

tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czyli panasonic FC nie wkładać

panasy na zasilaniu jakoś mi nie podeszły...

były hmm... ciut "przewalone na górze", ale to zależy od toru.

Ja mam tranzystorowy tor ;) zjj_wwa uwielbia lampę może u niego się sprawdziło :)

trzeba pomacać jak mówią ;) żeby sprawdzić, że dany element pasuje.

panasy drogie nie są a nóż właśnie to ten graaal :) który popchnie system do niebiańskich uniesień ;)

Ja tam próbuję wszystko co w ręce wpadnie... no dobra próbowałem :)

Teraz mam swoje typy, ale od razu mówię to są moje typy w moim systemie, zgodne z moimi oczekiwaniami, co do dźwięku jaki chcę uzyskać.

na pewno całościowo M-lyticy są na topie choć nie powinienem tego pisać, bo cena ich już i tak mocno wchodzi na poziom audiofilski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Nippony LXY, LXV i LXZ. Stosuję jako główne kondensatory w zasilaczu w zależności od tego, który lepiej podejdzie w danym CD. Dobre są też wspomniane już Nichicon KA, a także KW i FW. Jako mniejsze pojemności to Panasy FC, Nichicon PJ, niebieske BC, Sanyo MV AX i Rubycon ZL. Najlepiej będzie jednak jak sam dobierzesz "na własne ucho" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kahn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie analogowej?
Moja opinia być może subiektywna, ale z tego co się (uszami) słyszało, co może niektórzy inni koledzy potwierdzą (lub nie), Oscon'y się świetnie sprawdzają jako czapeczki tuż przy kościach cyfrowych, jako odsprzęganie cyfrowego zasilania tych kostek. Natomiast w sekcji analogowej - jakoś ich nie widzę. Może po prostu lepiej sprawdzają się inne typy kondensatorów, produkty innych producentów dla sekcji analogowej.

Szczególnym przypadkiem jest oczywiście sama kostka / czip DAC, do którego jest doprowadzane zasilanie zarówno cyfrowe, jak i analogowe. W tym przypadku też bym dawał oscon'y po stronie cyfrowej, a co innego po stronie analogowej.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia być może subiektywna, ale z tego co się (uszami) słyszało, co może niektórzy inni koledzy potwierdzą (lub nie), Oscon'y się świetnie sprawdzają jako czapeczki tuż przy kościach cyfrowych, jako odsprzęganie cyfrowego zasilania tych kostek. Natomiast w sekcji analogowej - jakoś ich nie widzę. Może po prostu lepiej sprawdzają się inne typy kondensatorów, produkty innych producentów dla sekcji analogowej.

Szczególnym przypadkiem jest oczywiście sama kostka / czip DAC, do którego jest doprowadzane zasilanie zarówno cyfrowe, jak i analogowe. W tym przypadku też bym dawał oscon'y po stronie cyfrowej, a co innego po stronie analogowej.

.

 

 

Mam takie samo zdanie odnośnie OS-CON i zasilania analogowego DAC. OS-CON w tym miejscu, przynajmniej dla mnie, daje taki zimny i techniczny dźwięk - jakby ktoś skalpelem dźwięki wycinał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna seria nippona to byla Zlota seria AWF i srebrna AVF...jeszcze z la 90' stosowana w esach 779,707,77.

Do cyfry naj. Osc-on WG,SG, SP kolejnosc zachowana...

Hej.

 

Zasilanie analogu przy zasilaniu super beda Nichicon KZ...

 

 

 

 

Mam takie samo zdanie odnośnie OS-CON i zasilania analogowego DAC. OS-CON w tym miejscu, przynajmniej dla mnie, daje taki zimny i techniczny dźwięk - jakby ktoś skalpelem dźwięki wycinał :)

Oscony sa rozbe serie i roznie nalezy je stosowac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KZ - to fakt, ciekawie się zachowują w analogu, np bardzo blisko wielobitowców BB lub AD. Dają fajny bas i środek. Można je też wrzucać przy opamp-ach, ale należy uważać z wielkościami - mogą wyostrzać środek i górę. Czasem nawet lepiej dać mniejszą pojemność niż na schemacie i jest lepiej. Dobre do "ciemnych odtwarzaczy".

 

Ja stosowałem OS-CON SP, SC i SA - za każdym razem gdy wstawiałem do analoga, efekt był taki sam. Dźwięk szczegółowy, precyzyjny, ale ostry jak żyletki.

 

A czy tej złotej serii nie mylisz z Elną Silmic? Tam były takie "specjalne" edycje kondensatorów. Sam posiadam jeszcze kilka wylutów Elny ASR na stanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kahn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
o polaryzacji kondów
Supcio układzik. Aż się prosi jakąś płyteczkę i zamówienie grupowe pod to zrobić. Zamiast oscyloskopu można zrobić wyjście na RCA i wprost do wzmacniacza podłączać. Jeden pies. Też będzie słychać.

Nie wiem tylko co wygodniejsze: wersja na baterię, czy wersja na zasilanie sieciowe z małego transformatorka wlutowywanego w płytkę. Czy może raczej z zasilaniem przez zewnętrzne gniazdo i zasilałkę zewnętrzną (aby trafo w ekranowanej obudowie nie siało).

A takie ekranowane korytka są dostępne na aukcjach - trzeba by ino się zastanowić, która wielkość jest najbardziej odpowiednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do tego układu dorzuciłbym jeszcze drugi 555, czy może dać podwójny (dwusekcyjny) 556 ... ta druga sekcja by generowała coś bzyczącego, np. w okolicach 8kHz. Taki sygnał bym wyprowadził na trzecią elektrodę, jakąś blaszkę, która robi za stanowczy sygnał zakłócający, wyprowadzony w okolice kondensatora, w formie środkowego przewodu z jakąś "anteną nadawczą".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Czy ktoś testował/porównywał kondensatory Mundorfa: Supreme EVO Silver Gold Oil vs Supreme Silver Gold Oil. Potrzebuję czegoś dobrego, neutralnego na wyjście przedwzmacniacza lampowego, 2,2uf. Wersja EVO jest bardziej kompaktowa, ale akurat dla mnie to nie problem, chodzi mi o charakterystykę dźwięku. Opinie na humblehomemadehifi dotyczą zwrotnicy, więc to nie to samo. Napisałem z ciekawości do hificollective, ale dostałem dość lakoniczną odpowiedź, że: EVO to najnowsza i 'najwyższa' konstrukcja...

 

Miał ktoś bezpośrednią styczność z tymi dwoma typami i może przybliżyć ich "sposób grania"?

 

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś testował/porównywał kondensatory Mundorfa: Supreme EVO Silver Gold Oil vs Supreme Silver Gold Oil. Potrzebuję czegoś dobrego, neutralnego na wyjście przedwzmacniacza lampowego, 2,2uf. Wersja EVO jest bardziej kompaktowa, ale akurat dla mnie to nie problem, chodzi mi o charakterystykę dźwięku. Opinie na humblehomemadehifi dotyczą zwrotnicy, więc to nie to samo. Napisałem z ciekawości do hificollective, ale dostałem dość lakoniczną odpowiedź, że: EVO to najnowsza i 'najwyższa' konstrukcja...

 

Miał ktoś bezpośrednią styczność z tymi dwoma typami i może przybliżyć ich "sposób grania"?

 

Łukasz

 

Mam u siebie w lampie jako kondy sprzęgające Mundorf Supreme EVO około trzech miesięcy, brzmienie detaliczne, otwarte, troszkę za jasne jak dla mnie. Brakuje dociążenia brzmienia i wypełnienia. Wyróżniają się także uwydatnieniem wszelkich blach w nagraniach. Być może to kwestia gustu bądź zbyt krótkiego czasu wygrzewania. W moim systemie raczej nie zagoszczą już długo, wracam do Jantzenów Superior, które miałem na samym początku - brzmienie nie było wcale jasne, lecz naturalne i to mi pasowało, ale wiadomo, że eksperymenty mile widziane. Może u Ciebie będzie inaczej - w każdym systemie mogą zachować się odmiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.