Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny podłogowe do 3-3,5k zł.


kubix

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu zmiany pomieszczenia odsłuchowego postanowiłem zmienić kolumny.

Do tej pory grały u mnie Dali Ikony 2ki, w tej chwili mam już nowy sprzęt, a pokój ponad 25m2, także czas na zmianę.

Podoba mi się góra i przestrzeń w Dali, dlatego automatycznie pomyślałem o Ikonach 6 Mk2.

Chciałbym jednak mieć mocny bas i żeby było go dość dużo, a według niektórych opinii w Ikonach słabo w tej kwestii.

 

Ogólnie poszukuję kolumn z dużą przestrzenią, chętnie lekko ocieploną górą i mocnym basem.

Muzyka to głównie rock i elektronika, czasem akustycznie.

Gra u mnie Roksan Kandy K2, jako źródło mam w tej chwili Regę Planet2000 oraz rdaca.

 

Co byście polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że branża nie radzi na forum, gdyż jestem w podobnej sytuacji i szukam też kolumn do Roksan K2. Niedawno odsprzedałem Dynaudio Audience 52se - dużo basu, ciepłego muzykalnego dźwięku -jednak niezbyt przestrzennego- to wina jednak mojego pomieszczenia (ok 20m2). Przestrzeń poprawiała się, kiedy kolumny wysuwałem na odległość 1 metra od ściany tylnej i bocznej. W pomieszczeniu większym (25 metrów) te kolumny zagrałyby o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku o podobnej kwocie poleciłem poniższy zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężko o coś lepszego z takimi przetwornikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku o podobnej kwocie poleciłem poniższy zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężko o coś lepszego z takimi przetwornikami.

 

Ciekawe dlaczego je polecasz? Słuchałeś ich?

Ciekawe też jest to, że gość, który sprzedaje owe kolumny nic innego nie robi na tym forum oprócz tego, że sprzedaje różne rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Naturalnym wyborem skoro podobała Ci się góra Ikonów jest właśnie wybór Ikon 6 tek.

Mają wiecej basu niż 2ki więc może dla Ciebie być wystarczające. choć fakt nie grają go bardzo obficie.

W tej cenie oprócz wspomnianych Ikon6 MK2 polecał bym jeszcze Klipsch RF 82 II, Heco Celan GT 502, Magnat Quantum 805, Dali Lektor 8 (choć tu góra jest inna).

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego je polecasz? Słuchałeś ich?

Ciekawe też jest to, że gość, który sprzedaje owe kolumny nic innego nie robi na tym forum oprócz tego, że sprzedaje różne rzeczy...

Mam z tego dwa tysiące a koleś sprzedając za tysiaka i tak jest do przodu. Nie wszczynaj głupich teorii spiskowych PIS.

Znam rynek i widze co za trzy tysie można dostać. Posłuchaj tego, co poleciłem i wtedy się wypowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tego dwa tysiące a koleś sprzedając za tysiaka i tak jest do przodu. Nie wszczynaj głupich teorii spiskowych PIS.

Znam rynek i widze co za trzy tysie można dostać. Posłuchaj tego, co poleciłem i wtedy się wypowiedz.

 

Nie pytałem ile z tego masz, tylko czy słuchałeś?

Po drugie, autor wątku szuka kolumn do 3500 zł i nie wiadomo czy chce kupić coś w ciemno, czy też chce poczytać propozycji, które z kolumn warto odsłuchać.

Ty natomiast z góry zakładasz, że te konkretne będą mu odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kef r300 25 m2 pięknie Ci wypełnią będziesz mieć bas i polot w dźwięku.

A to kolumny do Roksana jak znalazł i ładnie się u Ciebie rozpędzą

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę jeszcze Castle Knight 5- kolumny z brytyjskim rodowodem, podobnie jak Roksan, który powinien bez problemu je "napędzić". Nowe kosztują w granicach 4 000 zł więc używane w dobrym stanie można dostać w zakładanym przez Ciebie budżecie.U mnie grają w 25 m2 i jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz szybkiego, dynamicznego dźwięku, na pewno warto posłuchać polskiej konstrukcji Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html). W połączeniu ze wzmacniaczem Roksan uzyskasz spójny, dynamiczny dźwięk bez sztucznych wyostrzeń oraz bez eksponowania skrajom pasma. Jesli budżet pozwoli, to są jeszcze ostatnie kolumny serii limitowanej Pylon Audio Sapphire 31 Stereolife Edition (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-31-stereolife-edition.html), warto rozważyć.

Jako alternatywa warto brać pod uwagę zestaw Monitor Audio Bronze 6 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-6.html). To dosyć uniwersalna konstrukcja, ze swobodnym, dynamicznym dźwiękiem, która jednak w połączeniu z elektroniką Roksan spisuje się wyjątkowo dobrze.

Na koniec dobra, rockowa propozycja - kolumny Focal Chorus 716 (http://q21.pl/focal-chorus-716.html).

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, daliście mi trochę materiału do przemyśleń.

Mam już swojego faworyta z podanych przez was kolumn, ale poczekam jeszcze, może ktoś coś innego zasugeruje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku o podobnej kwocie poleciłem poniższy zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężko o coś lepszego z takimi przetwornikami.

Nie wiem czy Roksan K2 je prawidłowo napędzi. Ale to może być naprawdę ciekawa propozycja. Głośnika niskotonowego słuchałem w Esa Triton1. Napędzany był przez NAD M3. Grało to naprawdę fajnie. Tylko tutaj są dwa, a Peerles nie ma opinii łatwych głośników.

Jeżeli jest możliwość przesłuchania to na to bym stawiał w pierwszej kolejności.

 

P.S.

Nie mam żadnego interesu w powyższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak te kolumny grają, ale wiem, że z nie najlepszych głośników potrafi coś ukręcić RLS (miałem dwa różne modele przez dłuższy czas), wiem też, że esa potrafi zrobić porządne kolumny (mam obecnie Esy), ale to nie znaczy, że jak ktoś potrafi, to każdy może wziąć głośnik do ręki i zrobić z niego kolumny na miarę Esy, czy też RLS.

Ale kto wie, być może można i lepiej... odsłuchać na pewno warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do Ushera V602 jako faworyta, ale ciężko trafić tą najnowszą wersję, która jest podobno najlepsza.

Powtórzyły się w waszych propozycjach Heco Celan GT 502, nie mogę nigdzie znaleźć o nich opinii, były gdzieś recenzowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spradzony Canton (prawie każdy model) czy też Dali prezentują jak dla mnie dźwięk o klasę wyżej od AudioAcademy, Pylon to wogóle jak dla mnie mega przereklamowany, również BMN, STX, Tonsil i inne takie sobie firmy z przeciętnymi produktami, widac nieżle dotują marketing ale ja tego nie kupuję. Z polskich to tylko Akkus jeżeli już np. Minasy z ostatniego AS>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco mało znane u nas ale opinie użytkowników zbierają bardzo dobre, tak samo ostatnio bardzo chwalone są tannoy. Najlepiej udać się gdzieś na odsłuch, a potem szukać używek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyły się w waszych propozycjach Heco Celan GT 502, nie mogę nigdzie znaleźć o nich opinii, były gdzieś recenzowane?

Chwalą je ludzie którzy je mają. W Polsce mało znane w Niemczech bardzo.

Polecam je sprawdzić przed zakupem mogą być tu czarnym koniem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zmiany pomieszczenia odsłuchowego postanowiłem zmienić kolumny.

Do tej pory grały u mnie Dali Ikony 2ki, w tej chwili mam już nowy sprzęt, a pokój ponad 25m2, także czas na zmianę.

Podoba mi się góra i przestrzeń w Dali, dlatego automatycznie pomyślałem o Ikonach 6 Mk2.

Chciałbym jednak mieć mocny bas i żeby było go dość dużo, a według niektórych opinii w Ikonach słabo w tej kwestii.

 

Ogólnie poszukuję kolumn z dużą przestrzenią, chętnie lekko ocieploną górą i mocnym basem.

Muzyka to głównie rock i elektronika, czasem akustycznie.

Gra u mnie Roksan Kandy K2, jako źródło mam w tej chwili Regę Planet2000 oraz rdaca.

 

Co byście polecili?

W tej kwocie (3500-4000 za używane) koniecznie należy rozważyć kolumny Audio Academy Hyperion IV, które z rockiem radzą sobie nieprzeciętnie dobrze jak na ten przedział cenowy. Mają solidny fundament basowy, dobrze oddają rytmikę, klang gitary basowej czy stopę perkusji. Środek i góra pasma także na bardzo dobrym poziomie. Przy tym dobrze się czują w 25metrach i większych pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Dobrze człowieku, że nie dałeś się nabrać na ten badziew w postaci hyperion ze stajni bubel-academy. Grono klakierów, mlaskaczy i klonów jest przerażające. Oczywiście wszystko bezinteresownie...Kupiłeś całkiem sensowne kolumny. Miłego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.