Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, szymon1977 napisał:

BTW istotne, że to nie hifi w pomieszczeniu wytwarza źródła pozorne, bo powstają dopiero w mózgu.

Wychodząc kiedyś początkowo (słusznie) od  złudzeń "słyszenia" gadżetów audiovoodoo, dochodzisz teraz do absurdów, idziesz jak "ślepy taran" z wielką siłą inercji. 

Uważaj, to "światełko w tunelu" w którym teraz tak zasuwasz, podjarany chwilową, lokalną "sławą", nie zawsze jest "tym" o którym myślałeś.

W naturze, dzwięki które słyszymy przestrzennie, również są "oszustwem mozgu"?

Zanim w werwą wytkniesz mi "BŁĄD!" zastanów się nad faktem występowania dwojga uszu, odległościami, jakie przebywają fale dźwiękowe, realne fale dźwiękowe, bezpośrednie i odbite do jednego jak i do drugiego ucha, zgodnościami i niezgodnościami fazowymi. 

Przykład "z natury", dwóch lwów (który kiedyś wymyśliłeś), czających się po dwóch stronach w krzakach, w 99,9999% przypadków nie da "złudzenia", że jest tylko jeden lew  "po środku".

Jak nie wiesz dlaczego, przeczytaj z uwagą ten wpis od początku, jak nie zadziała, zapytaj kogoś , niekoniecznie tu na forum, może Ci wytłumaczy, mi się nie chce, bo jesteś zwyczajnie  z-nie- chęcający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym, czy rzeczywiscie mózg oszukuje, czy może jednak ANALIZUJE zjawiska dźwiękowe i tworzy prawdziwy obraz, którego czesto możemy nie "widzieć", dosłownie, np. w ciemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

Wychodząc kiedyś początkowo (słusznie) od  złudzeń "słyszenia" gadżetów audiovoodoo, dochodzisz teraz do absurdów

Gdzie ten absurd? Dwie kolumny nie tworzą jednaj fali dźwiękowej dochodzących gdzieś z pomiędzy - to mózg się myli i z dwóch fal dźwiękowych dochodzących z kolumn, tworzy jedno wrażenie słuchowe i lokalizuje je gdzieś pomiędzy.

22 minuty temu, iro III napisał:

W naturze, dzwięki które słyszymy przestrzennie, również są "oszustwem mozgu"?

Twój pomysł - mnie nie pytaj.

23 minuty temu, iro III napisał:

przeczytaj z uwagą ten wpis od początku, jak nie zadziała, zapytaj kogoś , niekoniecznie tu na forum, może Ci wytłumaczy

Piszesz o sprawach jasnych i oczywistych, więc co tłumaczyć? Możesz pójść dalej - możesz zostać tam gdzie jesteś. Ale nie oczekuj, że brak zrozumienia tego o czym piszę, potraktuję jako argument.

31 minut temu, iro III napisał:

podjarany chwilową, lokalną "sławą",

O kur.a...

images(3).jpeg.cd3ff8e9d1399ef085f031a56c01c877.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Działanie realizatora bez wątpienia jest celowe, natomiast utworzenie źródła pozornego to pomyłka mózgu.

Dałem się wciągnąć i dostałem ostrzeżenie od moderacji. Nie ma możliwości odnosić się do niektórych mitów w audio bez poruszenia zagadnień, które tych mitów w sporej części są przyczyną. Ponieważ odbiorcą audio jest byt biologiczny to zrozumienie powstania mechanizmów słyszenia jest moim zdaniem kluczowe. W przypadku zaś wrażeń słuchowych np. stereofonii, zrozumienie czym jest błąd w percepcji, a czym funkcjonalność jest istotna. Niestety, moderacja nie podziela mojego zdania. Życie.
@szymon1977
Chodzi o to, że nie potrafisz uzasadnić swojego stanowiska o pomyłce mózgu. Czy nie produkując analogii o tygrysie w krzakach o północy na rozstajach dróg jesteś w stanie podać uzasadnienie swojej tezy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, A co tam napisał:

nie potrafisz uzasadnić swojego stanowiska o pomyłce mózg

Zrobiłem to już ze 100x, ostatnio 10minut temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, iro III napisał:

Zastanów się nad tym, czy rzeczywiscie mózg oszukuje, czy może jednak ANALIZUJE zjawiska dźwiękowe i tworzy prawdziwy obraz, którego czesto możemy nie "widzieć", dosłownie, np. w ciemności.

W przypadku hifi ANALIZUJE BŁĘDNIE, idąc za Twoim przykładem: podczas omijania "obrazu" kolumny utworzonego przez mózg gdzieś po środku, wlazł byś w jedną z kolumn rzeczywistych, stojących po bokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Zrobiłem to już ze 100x, ostatnio 10minut temu.

Czyli nie rozumiesz czym jest uzasadnienie.
To ja się wycofuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, A co tam napisał:

Czyli nie rozumiesz czym jest uzasadnienie.
To ja się wycofuję.

Uzasadnienie miałeś już 101x, trzymam za słowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szymon1977 napisał:

Gdzie ten absurd? Dwie kolumny nie tworzą jednaj fali dźwiękowej dochodzących gdzieś z pomiędzy - to mózg się myli i

Mózg się nie myli, ANALIZUJE I ODTWARZA wzór, który został nadany przez realizatora nagrania w studiu.

Źródła pozorne mają być tam, gdzie je słyszysz (o ile dobrze wszystko ustawiłeś, nie pomyliłeś polaryzacji podłączeń i masz w miarę dobre głośniki) i to jest odwzorowanie czegoś realnego, nie żadna pomyłka.

...no i teraz odpowiedz, koniecznie! Musisz ( bo inaczej zapewne się udusisz) mieć ostatnie słowo, wtedy czujesz się dobrze, podeprzyj jeszcze ulubionym "błąd" lub "mylisz się", spoko nie będę przeszkadzał, nie odpowiem, więc jazda!

(nie mylić z okrzykiem "wojennym" Igi Świątek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

Mózg się nie myli, ANALIZUJE I ODTWARZA wzór, który został nadany przez realizatora nagrania w studiu.

Źródła pozorne mają być tam, gdzie je słyszysz

Mózg myli się tworząc źródło pozorne gdzie indziej od źródeł rzeczywistych, realizator to wykorzystuje bo jest świadom efektu pomyłki. Zamierzone są działanie realizatora.

 

16 minut temu, iro III napisał:

Musisz ( bo inaczej zapewne się udusisz) mieć ostatnie słowo

Chciałbym kiedyś nie mieć racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba przeanalizować termin audiofil bo na forum grubo się mieszają pojęcia kto to dokładnie taki ktoś? 

Według niektórych audiofil to:

- ten co ma najlepszy sprzęt audio

- ten co wmawia sobie, że słyszy więcej od innych, fanatyk wiary w cuda

- ten co się zna na sprzęcie audio, połączeniach, kablach, ustawieniach, teorii

- ten co potrafi skonstruować dobrze zespoły głośnikowe, czytaj kolumny

- ten co potrafi naprawić wszelkie audio

 

Bo jak ja czytam wypowiedzi to wnioskuje, że to forum jest dyskusja kilku stron różnej wiary teorii audio a nie audiofili. Tylko nieliczni potrafią doradzić różnice w brzmieniu kolumn i wzmacniaczy oraz ustawień, wpływu akustyki i wyjaśnić bez krytyki, że ktoś może być w błędzie. 

Osobiście dużo się dowiedziałem i nauczyłem dzięki forum, ale oczywiście bez zbędnych dyskusji się nie obyło bo od razu wielu wbija szpile i krytykuje. Idzie to z odpowiedzią trwania zbędnych dyskusji na siłę trwając w błędzie czasami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, raiwan napisał:

Dokładnie trzeba przeanalizować termin audiofil bo na forum grubo się mieszają pojęcia kto to dokładnie taki ktoś? 

Pojęcie audiofil jest jasne, ale odkąd kablofile przywłaszczyli sobie to szlachetne określenia, to dla audiofili prawdziwych stało się ono... weźmy @Lech36, którego każdy tutaj zna: to właśnie jego podejście do audio doskonale spełnia definicję audiofila, dążącego do audio idealnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby poczytać jak nasz mózg interpretuje docierające do nas dźwięki przy pomocy pary uszu znajdujących się po obu stronach głowy, a następnie w jaki sposób może to wykorzystać realizator dźwięku pracując np. nad przestrzenią stereo. 
Nie mam najmniejszego pojęcia o profesjonalnej obróbce dźwięku, ale lektura pozwala mi odrobinę zrozumieć zagadnienia związane z tematem. Niektórzy wolą jednak tworzyć tylko sobie chyba rozumiane hipotezy i z uporem maniaka je forsować.

Nie rozumiem tego typu zachowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Pojęcie audiofil jest jasne, ale odkąd kablofile przywłaszczyli sobie to szlachetne określenia, to dla audiofili prawdziwych stało się ono... weźmy @Lech36, którego każdy tutaj zna: to właśnie jego podejście do audio doskonale spełnia definicję audiofila, dążącego do audio idealnego.

 

No nie wiem czy to dobry przykład, bo kolega @Lech36zdaje się nie przepada za lampami 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Działanie realizatora bez wątpienia jest celowe, natomiast utworzenie źródła pozornego to pomyłka mózgu.
Czyli co Matrix?

Ciekawy jest fakt, iż za każdym razem, kiedy słuchasz tą samą płytę, powiedzmy na tym samym sprzęcie, mózg myli się w ten sam sposób, tj. umiejscawia te źródła pozorne w tym samym miejscu. Czyli co pomyłka powtarzalna i to z bardzo dużą dokładnością i częstotliwością.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szymon1977 napisał:

Mózg myli się tworząc źródło pozorne gdzie indziej od źródeł rzeczywistych, realizator to wykorzystuje bo jest świadom efektu pomyłki. Zamierzone są działanie realizatora.

 

Nic się nie myli. Mózg prawdopodobnie nauczył się wykorzystywać to, że mamy dwoje uszu po przeciwnej stronie głowy. Różnice poziomów sygnałów, różnice czasowe i wiele innych zjawisk jak się domyśliłam pozwala lokalizować źródła dźwięku w przestrzeni. Gdybyśmy mieli jedno ucho na czole, taka lokalizacja pewnie nie byłaby aż tak precyzyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, telesma napisał:

Nie rozumiem tego typu zachowania.

Nowy jesteś ... przyjdzie Ci przywyknąć ...

 

10 minut temu, Ajothe napisał:

No nie wiem czy to dobry przykład, bo kolega @Lech36zdaje się nie przepada za lampami 🤣

Kolega Lech jest raczej Amiro-fil niż audiofil ... poza tym biorąc pod uwagę deklarowane przez niego natężenia dźwięku przy których słucha to pewnie już niewiele słyszy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
9 minut temu, telesma napisał:

Gdybyśmy mieli jedno ucho na czole, taka lokalizacja pewnie nie byłaby aż tak precyzyjna.

Myślę, że wtedy lokalizacja nie istniałaby. Słyszelibyśmy "plamę" dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kangie napisał:

Myślę, że wtedy lokalizacja nie istniałaby. Słyszelibyśmy "plamę" dźwięki.

Ewolucja pewnie wykorzystałaby to do lokalizacji w inny sposób i bardzo prawdopodobne, że mało precyzyjnie. W programach dokumentalnych o zmysłach różnych zwierząt naukowcy wyjaśniają, jak wykorzystują swoje zmysły różne stworzenia. Jeśli np. nie mają uszu, wykorzystują wibracje podłoża. Bardziej ciekawe jest to, jaką technikę „słyszenia” wypracowały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#suchar🤣

Słynny rosyjski naukowiec postanowił zbadać możliwości muchy. Wszystkie swoje doświadczenia opisywał w notatniku.

Oderwał muszce jedną nóżke i mówi:

-Mucha idi

Mucha idzie.

Oderwał drugą nóżke:

-Mucha idi.

Mucha idzie.

Oderwał trzecią nóżke:

-Mucha idi

Mucha idzie

Oderwał czwartą nóżke:

-Mucha idi.

Mucha idzie.

Oderwał jej skrzydełka i mówi:

-Mucha idi

Mucha sie nie rusza

-No mucha idi

Mucha sie nie rusza

Naukowiec zapisuje w notatkach. "Po oderwaniu wszystkich nóżek i skrzydełek, mucha oguchla"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabawne. Mój nieobraźliwy post z dość precyzyjnym opisem błędu jakiemu kolega szymon ulega zniknął. 
Rozumiem, że im mniej precyzji w wypowiedzi na tym forum tym lepiej?
Jaka daleko posunięta precyzja w wytknięciu błędu w konstrukcji argumentacji rozmówcy jest niedozwolona? Wszak sama dyskusja wciąż trwa.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, telesma napisał:

A wystarczyłoby poczytać jak nasz mózg interpretuje docierające do nas dźwięki przy pomocy pary uszu znajdujących się po obu stronach głowy, a następnie w jaki sposób może to wykorzystać realizator dźwięku pracując np. nad przestrzenią stereo. 

Dokładnie tak: z dwóch podobnych fal dźwiękowych, dochodzących z dwóch źródeł rzeczywistych, mózg przez pomyłkę tworzy jedno źródło pozorne.

46 minut temu, telesma napisał:

Mózg prawdopodobnie nauczył się wykorzystywać to, że mamy dwoje uszu po przeciwnej stronie głowy.

Skoro to dla Ciebie tylko "prawdopodobnie", to jesteś dwa kroki z tyłu za moimi wpisami, a nie tylko jeden.

-----

Godzinę temu, GB napisał:

Ciekawy jest fakt, iż za każdym razem, kiedy słuchasz tą samą płytę, powiedzmy na tym samym sprzęcie, mózg myli się w ten sam sposób

Za każdym razem robiony jest w balona w ten sam sposób, dlaczego miałby pomylić się inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za każdym razem robiony jest w balona w ten sam sposób, dlaczego miałby pomylić się inaczej?
Czyli co pomyłka regularna, ta sama?

Jak się mylimy to prawdopodobieństwo tego, że cały czas w ten sam sposób jest marginalne. Uczymy się przecież na błędach i do nich przystosowujemy.

Może to nie jest pomyłka mózgu, tylko jego celowe działanie, byśmy odbierali źródła pozorne w ten sam, powtarzalny sposób.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie tak: z dwóch podobnych fal dźwiękowych, dochodzących z dwóch źródeł rzeczywistych, mózg przez pomyłkę tworzy jedno źródło pozorne.

Nie pisałem o jakichś dwóch podobnych falach, tylko o jednym źródle dźwięku i o tym, w jaki sposób wykorzystując różnicę w poziomie sygnału dla jednego jak i drugiego ucha oraz różnicy czasowej, mózg lokalizuje dźwięki w przestrzeni.

Napisałem prawdopodobnie, bo szacunek do znających i rozumiejących temat znacznie lepiej, nie pozwala mi napisać, że dokładnie w taki sposób to działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, telesma napisał:

tylko o jednym źródle dźwięku i o tym, w jaki sposób wykorzystując różnicę w poziomie sygnału dla jednego jak i drugiego ucha oraz różnicy czasowej, mózg lokalizuje dźwięki w przestrzeni.

Prawdopodobnie masz rację. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

EDIT
Nawet ciocia Wiki coś ma na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tu coś o lwach. Jeśli mózg myli się odbierając dwa źródła dźwięku, w którą stronę wtedy wiać. W kierunku źródła pozornego? :)

7 minut temu, A co tam napisał:

Prawdopodobnie masz rację. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

EDIT
Nawet ciocia Wiki coś ma na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytałem na „Estrada i Studio”. Dużo ciekawych rzeczy, w prosty sposób opisane jest. Coś dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kangie napisał:

Myślę, że wtedy lokalizacja nie istniałaby. Słyszelibyśmy "plamę" dźwięku.

Najlepiej to sprawdzić zatykając jedno ucho w trakcie słuchania i kierując je na źródło emisji fali akustycznej 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

No nie wiem czy to dobry przykład, bo kolega @Lech36zdaje się nie przepada za lampami

Nie nie przepada tylko klasyfikuje je w dziale archiwalnym. Nie ma możliwości uzyskania najwyższych parametrów technicznych przy ich zastosowaniu, ale bywają urokliwe i wielu hobbystom ich ewidentne wady nie przeszkadzają, mi trochę przeszkadzają tak jak i wady odczytu i zapisu analogowego, ale to tylko taka moja indywidualna przypadłość/fanaberia 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.