Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, iro III napisał:

Ja się tak po troszku zaczynam obawiać, czy to czasem mój wpis z środy, że "nie widzę w wersji  tel. ogółu lajków", tu w tym wątku, nie spowodował tej "akcji" ...no bałbym się mieć aż taki wpływ na to forum. 

Mam nadzieję, że to przypadek.

Ale i też pisałem, że na uja mi to potrzebne...może durnowata AI coś pokręciła.

Próba rozmowy z zarządem co raz częściej pozostawia niesmak kontaktu z AI. Ale jakbyś nie kręcił to się nie wykręcisz: wina jest Twoja, nie widziałeś liczników, to teraz musimy na nie patrzeć wszyscy.

Teraz, iro III napisał:

Co? Zmienię nick na "Franek Dolas" 😅

Zmień na "szymon1997" - gwarantuję, że nikt już Cię nigdy z dawnym sobą nie skojarzy, a zawsze z kimś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, iro III napisał:

Zapewne "nic" nie wie, tym bardzej, że sama słynna sułkowa listwa swego czasu była pewnie ok. 3x droższa od tego Onkyo 🥴

Ty "wiesz" winyj, a co tam, pyknij tu swobodnie jakiś wykład o "kierunkowościach", zacznij może od koszulek...

No stary maruda się odezwał , przeczytaj co napisałeś  ... ,i jeszcze raz poprawnie napisz o co ci chodzi 😁

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jak gra moje Onkyo z Sulkiem? Nie "testowałeś", więc...

Ale to dzięki "audiofilom" takim jak Ty audio umiera. Wiesz dlaczego? Bo młody przychodząc, czyta z zapałem o wspaniałym świecie dźwięku, który tylko czeka by zostać przez niego odkrytym. Szok następuje jak policzy, ile do jego wymarzonego stereo kosztować będzie biżuteria (kable, sieciówki, listwy, podstawki...), bez których "nie da się słuchać".

Wielu już na tym etapie odpada, a nieszczęśnicy brną dalej z fatalnie rozdysponowany budżetem, gdzie połowa to "audiofilskie" gadżety bez znaczenia, "audiofilski" streamer hi-res i równie "audiofilski" DAC, a do tego rachityczny wzmacniaczyk i budżetowe monitorki sprzed lat, bo tylko na takie zostało (o akustyce nie wspominam, bo o tym często zapomniano). Po euforii posiadania pierwszego audio następuje ogromne rozczarowanie. Rozpaczliwe próby wybrnięcia z wpadki żonglerką gadżetami, nie przynoszą oczekiwanych efektów, a tylko pogłębiają porażkę. Odchodzi dobity "świadomością", że za słaby sprzęt, za słaby słuch i za słabe doświadczenie, a z takim budżetem...

Ofiary for internetowych w realnym świecie chodzą po ulicach. Czasem, któryś do mnie wpada, ale o audio nie rozmawiamy, bo "audiofilskie" dogmaty zbyt głębokie im bruzdy wyryły pod beretem by kontakt nawiązać. A ja też "wiem", że Spotify, Onkyo, B&W i subwoofer - to przecież grać nie może. Czasem któryś zerknie na kolumny czy wzmacniacz - wtedy podstępem zagaduję:

 - Czego słuchasz? Puszczę sobie.

Po kilku minutach odsłuchu zawsze następuje pytanie:

- Ale te B&W mają bas! Po co Ci sub, do KD?

- To jest z subem, wyłączę - no bo po co tłumaczyć, skoro może pokazać. Ale upadek z dziesiątego piętra na beton następuje po odpowiedzi na pytanie ostateczne:

- Jakie masz kable?

- Kupiłem w Wilko, tańszych w mieście nie znalazłem - kończę szczerością. Ale zazwyczaj po jakimś czasie nieszczęśnik wraca z pytaniem:

- Mam takie coś, chciałbym zmienić to, żeby osiągnąć tamto - nigdy nie prowadzę za rękę, a tylko systematycznie i mozolnie wybijam durne pomysły z głowy. Ostatnio spotkała mnie nagroda:

- Dzięki szymon1977, wydałem sporo, ale ten system to już będzie do końca życia - ktoś mi powiedział. A Ty zbieraj lajki za trolowanie Forum pisaniem po raz setny, że szymon1977 ma Onkyo i się nie zna, nic więcej sobą nie prezentujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz wielkie parcie by tu zaistnieć..ok ,ja ci zaproponuje : nim coś napiszesz , najpierw policz do dziesięciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tedi02 napisał:

przeczytaj co napisałeś  ... ,i jeszcze raz poprawnie napisz o co ci chodzi 😁

Za trudne?

Ale nie chce mi się specjalnie dla ciebie rozbijać na zdania proste i jeszcze tłumaczyć konteksty z cytatami i wcześniejszą wymianą.

Sorry, poproś kogoś innego może pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tedi02 napisał:

Masz wielkie parcie by tu zaistnieć..

Ja istnieję poza Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

a nieszczęśnicy brną dalej z fatalnie rozdysponowany budżetem, gdzie połowa to "audiofilskie" gadżety bez znaczenia, "audiofilski" streamer hi-res i równie "audiofilski" DAC, a do tego rachityczny wzmacniaczyk i budżetowe monitorki sprzed lat, bo tylko na takie zostało

masz audiofilski stremear i dac, nie gadaj... 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marcinmarcin napisał:

masz audiofilski stremear i dac, nie gadaj... 😄 

Nie mam, nawet dowcipkując mylisz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiking (Nordic Walking) i MTB, ale de facto to kolanowki dla pilkarzy
Ty, no tak serio, naciągnąłeś te skarpetki/przerobiłeś zdjęcie, czy też faktycznie masz taki kształt stóp? Z samej ciekawości pytam, bo taki kształt stóp, to problemy przy chodzeniu generuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nogi bolą od samego patrzenia na zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

masz audiofilski stremear i dac, nie gadaj... 

Czym się wyróżnia technicznie "audiofilski streamer/DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Czym się wyróżnia technicznie "audiofilski streamer/DAC?

Tym, że wydałeś worek pieniędzy, a nie do końca wiadomo czy coś się zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Tym, że wydałeś worek pieniędzy, a nie do końca wiadomo czy coś się zmieniło.

Jak wydałeś "worek kasy" to musiało się zmienić, nie ma bata 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam audiofilski dac, a nie wydałem worka kasy
Ja mam Arcam rDAC na Wolfson 8741 z 2010 i nikt tego brzmienia nie przeskoczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, romeksz napisał:
Godzinę temu, Ajothe napisał:
Ja mam audiofilski dac, a nie wydałem worka kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mam Arcam rDAC na Wolfson 8471 z 2010 i nikt tego brzmienia nie przeskoczył.

Zbyt popularny 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zbyt popularny
Wzmacniacz mam jeszcze bardziej popularny, że o kolumnach ekstremalnie wręcz popularnych przez grzeczność nie wspomnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, romeksz napisał:

Ja mam Arcam rDAC na Wolfson 8741 z 2010 i nikt tego brzmienia nie przeskoczył.

Nikt, czy nic ? 😉

To fajny daczek, ale które to daki tego daka nie przeskoczyły warto by napisać.

 

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Jak wydałeś "worek kasy" to musiało się zmienić, nie ma bata 😉.

Nie każdemu grają pieniądze, ale owszem są tacy którym grają €, a wygląd w szczególności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bum1234 napisał:

Bo to na tym polega, zwłaszcza w tzw. hi-endzie.

Tylko nie o hajend mi chodziło w tamtym wypadku.

Zresztą dla jednego hajendem będzie wiim pro, a dla drugiego jakiś Esoteric, czy inny Accu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 13:42, paww napisał:
W dniu 15.03.2024 o 12:45, A co tam napisał:

Oszustwo, pomyłka... to są próby oceny opisowej pewnych procesów. W przypadku procesów ewolucyjnych nie używamy argumentów o celowości.

Brzmi jak z jakiejś pracy doktorskiej

No więc właśnie nie. To język współczesny nauki. Po prostu kiedyś biologii uczono w kategorii stanów. I to pokutuje do dzisiaj wśród osób obecnie dorosłych, powiedzmy 40+. To jedna z przyczyn istnienia w Polsce forów, gdzie im więcej kłamstw i przeinaczeń tym lepiej. Dla branży audio w tym wypadku. Fora audio w Polsce etycznie śmierdzą.
Dziś mówi się, niestety nie w szkolnictwie podstawowym i średnim, o procesach i ich rozumieniu. I z tej perspektywy opis rzeczywistości fizycznej wygląda jednak inaczej.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, A co tam napisał:

...kiedyś biologii uczono w kategorii stanów... Dziś mówi się ... o procesach i ich rozumieniu.

Czyli ciąg przyczynowo-skutkowy? Rzecz wielu audiofilskim teoriom obca: coś usłyszałam więc znajdę jakieś zjawisko do pary. A że jedno z drugim nie ma nic wspólnego? Kto by się tym przejmował.

Mamy słynny jitter, którym pojawia się zawsze gdy zagrało coś, co grać nie powinno, w tamtym tygodniu pojawił się stan nieustalony, który choć trwa ułamek sekundy, to zmienia brzmienie na całej płycie, nie tylko po ale i przed nim... mądrze brzmiące słówka to jak je ktoś użyje wydaje się być mądry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli ciąg przyczynowo-skutkowy?

To cos więcej. Ciąg przyczynowo-skutkowy to kategoria logiczna. Procesy zaś są zjawiskami fizycznymi. I oczywiście możemy je nazwać "ciągiem przyczynowo-skutkowym", ale to nie jest rozumieniem procesów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, żeby było wysoka jakość, ale bez audiofilstwa i Hi endu to jaki mogę kupić amplituner, żebym mógł zrobić "prawdziwa" automatyczna kalibrację? Czyli zrobić ustawienia według akustyki pomieszczenia? Jaki sumystem pomiarowy najlepszy? Lub najbliższy prawdzie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, A co tam napisał:

To cos więcej. Ciąg przyczynowo-skutkowy to kategoria logiczna. Procesy zaś są zjawiskami fizycznymi. I oczywiście możemy je nazwać "ciągiem przyczynowo-skutkowym", ale to nie jest rozumieniem procesów. 

Czyli jak ktoś zaczynał od gramofonu i szpulaka, potem przeszedł na CD i SACD, a dzisiaj wali muzykę ze Spotify czy Tidala to można rozumieć, że jest to proces dotyczący tego samego zjawiska, czyli słuchania muzyki?

Po prostu "mocniejsze" systemy, wypierają te "słabsze" z rynku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paww napisał:

Czyli jak ktoś zaczynał od gramofonu i szpulaka, potem przeszedł na CD i SACD, a dzisiaj wali muzykę ze Spotify czy Tidala to można rozumieć, że jest to proces dotyczący tego samego zjawiska, czyli słuchania muzyki?

Po prostu "mocniejsze" systemy, wypierają te "słabsze" z rynku?

Najpewniej nie dość precyzyjnie się wyraziłem.
Moja oryginalna wypowiedź dotyczyła zakładanej i postulowanej przez użytkownika @szymon1977 błędu/pomyłki mózgu w tworzeniu wrażeń słuchowych. Zwróciłem uwagę, że opisy typu błąd, pomyłka, oszustwo mają ukryte założenie np. celowości.
W związku z tym zaznaczyłem, że procesy ewolucyjne, które doprowadziły do takiej, a nie innej funkcjonalności mózgu nie mają w sobie celowości.
Więc moje wzmianki dotyczyły procesów ewolucyjnych i pozwoliłem sobie na rozszerzenie tego na zjawiska fizyczne i komentarz o forum i edukacji. Zaś nie umiem się wypowiedzieć na temat procesów czy zjawisk, o których Ty wspominasz.

Wybacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj wątek o listwach, właściwie pytanie, które/jakie listwy są „dobrej jakości”, ale już w ostatnich komentarzach mowa jest o jakichś filtracjach, więc pewnie o tzw. „for audio” chodzi. Jeżeli ktoś inwestuje w listwy coś tam filtrujące, po co wpinać w nią sieciówkę „for audio” do oczyszczania prądu z zakłóceń, bo o takich również często jest mowa. 
Taka podwójna filtracja ma przypominać np. produkcję alkoholu? Prąd przefiltrowany dwukrotnie ma być subtelniejszy, bardziej zbalansowany?
Bardzo łatwo stać się zagorzałym audiofilem. Wystarczy w temacie audio zacząć od porządnej listwy, która zawsze powinna być porządnie wykonana, niezależnie czy podłączamy do tego urządzenie audio, AGD, TV czy komputer. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 12:07, szymon1977 napisał:

Dobre 🙂

Nie ma za co 🙂

 

Minęło kilka dni a Szymon nie traci zainteresowania. Kurcze brawo ty! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, A co tam napisał:

W związku z tym zaznaczyłem, że procesy ewolucyjne, które doprowadziły do takiej, a nie innej funkcjonalności mózgu nie mają w sobie celowości.

Czy to stwierdzenie opiera się na obecnie obowiązujących teoriach ewolucji? Jeśli tak, to niczym nie różni się od teorii głoszonych 20 czy 50 lat temu. A jak z teorią powstania życia na Ziemi? Nadal jest lansowany pogląd o przypadkowości i zbiegach okoliczności, które doprowadziły do powstania złożonych związków organicznych jak np. DNA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, mood said:

Czy to stwierdzenie opiera się na obecnie obowiązujących teoriach ewolucji? Jeśli tak, to niczym nie różni się od teorii głoszonych 20 czy 50 lat temu. A jak z teorią powstania życia na Ziemi? Nadal jest lansowany pogląd o przypadkowości i zbiegach okoliczności, które doprowadziły do powstania złożonych związków organicznych jak np. DNA?

 

A jaki jest twój pogląd na te sprawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mood napisał:

Czy to stwierdzenie opiera się na obecnie obowiązujących teoriach ewolucji?

Czemu użyłeś liczby mnogiej? Ile znasz obowiązujących teorii ewolucji? I co to znaczy obowiązujących?
Stwierdzenie oparte jest na zaobserwowanych procesach ewolucyjnych. Ewolucja jest faktem. Zaś zdarza się, że ludzie mylą procesy ewolucyjne z teoriami ewolucyjnymi. To coś zupełnie innego.
 

44 minuty temu, mood napisał:

Jeśli tak, to niczym nie różni się od teorii głoszonych 20 czy 50 lat temu.

Teoria ewolucji podlegała i wciąż podlega zmianom. W tym sensie, że nomen omen, ewoluuje. Odkrycia ostatnich 30-40 lat, głównie z genetyki, dały nam nowe, szersze spojrzenie na procesy ewolucji. Dziś nazywamy ją syntetyczną teorią ewolucji. Z racji właśnie syntezy wiedzy (wspierającej się) z różnych dziedzin nauki.
 

44 minuty temu, mood napisał:

A jak z teorią powstania życia na Ziemi?

Którą teorię masz na mysli?
 

24 minuty temu, bum1234 napisał:

Nadal jest lansowany pogląd o przypadkowości i zbiegach okoliczności, które doprowadziły do powstania złożonych związków organicznych jak np. DNA?

Nie wiem czy lansowany, ale współczesna fizyka wskazuje, póki co, na niedeterministyczną historię wszechświata. Ta przypadkowość, którą masz na myśli, rozumiesz pewnie potocznie. Zaś to co możemy dziś stwierdzić, to warunki początkowe oczywiście spowodowały, że pewne procesy, z samej natury rzeczywistości stały się koniecznością fizyczną. Raczej nigdy się nie dowiemy co spowodowało, że takie, a nie inne wartości pewnych stałych spowodowały istnienie wszechświata w kształcie w jakim dziś go obserwujemy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nikt, czy nic ?


Ja już dwa tygodnie w Chicago, słaby polski


To fajny daczek, ale które to daki tego daka nie przeskoczyły warto by napisać.


A pierwszego Lumina słuchałem "łeb w łeb" w sklepie vs. rDAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.