Skocz do zawartości
IGNORED

DAC raz jeszcze - stare vs. nowe


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

Magnepan, to nie salonik, nie pouczaj mnie tu, bo źle trafiłeś, nie męcz się już więcej, jeśli zaproponowałeś produkty, to uzasadnij powody, bo tylko tyle przewiduje formuła forum otwartego.

 

747 nie pouczam takiego znafcy jak Ty który rzuca teorią na lewo i prawo nie mając pojęcia o brzmieniu w/w urzadzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

Już się nagadałeś..to teraz idź spać koleś, wydrukuj sobie te obrazki DAC i połóż pod poduszką, nie ma możliwości aby nie przyśniło Ci się który jak gra..z obrazków..szczególnie ten z ostatniego..gdyż tylko ten gra..

 

Rozumiesz do tego miejsca ..?

 

747 nie pouczam takiego znafcy jak Ty który rzuca teorią na lewo i prawo nie mając pojęcia o brzmieniu w/w urzadzeń.

 

Konwersacja zakończona, sklepikarzu.

 

Nie jestem znawcą elektroniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, to nie salonik, nie pouczaj mnie tu, bo źle trafiłeś, nie męcz się już więcej, jeśli zaproponowałeś produkty, to uzasadnij powody, bo tylko tyle przewiduje formuła forum otwartego.

Sam pouczasz. Ponadto czytasz między wierszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i

 

Uważam, że przytoczone propozycje najeżone są miejscami w aplikacji, które spowodują blokadę w obiegu wysokiej jakości sygnału, oczywiście za wyjątkiem AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nagadałeś..to teraz idź spać koleś, wydrukuj sobie te obrazki DAC i połóż pod poduszką, nie ma możliwości aby nie przyśniło Ci się który jak gra..z obrazków..szczególnie ten z ostatniego..gdyż tylko ten gra..

 

Rozumiesz do tego miejsca ..?

 

 

 

Konwersacja zakończona, sklepikarzu.

 

Znafco elektroniki od 7 boleści - nie klep bzdur.Pofatyguj się chociaż o odsłuch któregokolwiek z urzadzeń o których piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pouczasz

Nikogo nie pouczam, magnepan jest ze mną w sporze i nie marnuje okazji do wyrażenia agresji, jestem sześć lat na forum, trochę się tu już naprodukowałem, Ty jesteś jeszcze dłużej więc musisz zrozumieć, że jakieś zasady kultury powinny obowiązywać, szczególnie w hi end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze czy źle ? Nie jestem znawcą elektroniki więc wyjaśnij dlaczego Wima jest taka dobra lub zła ?

Wima to solidne kondensatory o jakości przemysłowej. Pod względem technicznym poprawne. Ale nie przez przypadek w topowych konstrukcjach stosuje się olejowe kondensatory Jensen, Mundorf, Jupiter, Duelund, V-Cap... one po prostu są znacznie lepsze brzmieniowo od kondensatorów przemysłowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znafco elektroniki od 7 boleści - nie klep bzdur.Pofatyguj się chociaż o odsłuch któregokolwiek z urzadzeń o których piszesz.

 

Nie trzeba było długo czekać..

 

Tak tak, ile Ty masz lat magnepan że nie nudzi się Ci jeszcze trzepanie po klawiaturze takich dyrdymałów, kogo Ty chcesz na tą błazenadę nabrać ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie pouczam, magnepan jest ze mną w sporze i nie marnuje okazji do wyrażenia agresji, jestem sześć lat na forum, trochę się tu już naprodukowałem, Ty jesteś jeszcze dłużej więc musisz zrozumieć, że jakieś zasady kultury powinny obowiązywać, szczególnie w hi end.

Nigdy nie widziałem żebyś w swoim poście zawarł jakiekolwiek konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ale nie przez przypadek w topowych konstrukcjach stosuje się olejowe kondensatory Jensen, Mundorf, Jupiter, Duelund, V-Cap... one po prostu są znacznie lepsze brzmieniowo od kondensatorów przemysłowych.

 

Dokładnie tak. Dobrze, że ktoś pisze coś na temat w tym wątku;-) A temat jest bardzo ciekawy. Miałem kiedyś okazję uczestniczyć w bardzo pouczającej sesji odsłuchowej, podczas której zmieniano zastosowane w amplifikacji kondensatory. Porównywaliśmy brzmienie Jensenów, Mundorfów, V-Capów oraz Duelundów. Daruję sobie kwieciste opisy przyrody, powiem tylko tyle że skala różnic bardzo mnie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dobrze, że ktoś pisze coś na temat w tym wątku;-) A temat jest bardzo ciekawy. Miałem kiedyś okazję uczestniczyć w bardzo pouczającej sesji odsłuchowej, podczas której zmieniano zastosowane w amplifikacji kondensatory. Porównywaliśmy brzmienie Jensenów, Mundorfów, V-Capów oraz Duelundów. Daruję sobie kwieciste opisy przyrody, powiem tylko tyle że skala różnic bardzo mnie zaskoczyła.

 

Zmiany musiały być ale to też nie świadczy o tym że wszystkie wymieniane kondensatory były optymalnie aplikowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję uczestniczyć w bardzo pouczającej sesji odsłuchowej, podczas której zmieniano zastosowane w amplifikacji kondensatory. Porównywaliśmy brzmienie Jensenów, Mundorfów, V-Capów oraz Duelundów. Daruję sobie kwieciste opisy przyrody, powiem tylko tyle że skala różnic bardzo mnie zaskoczyła.

Tak czy inaczej, dla jakości dźwięku kluczowa jest aplikacja. Bez tego nie ma co mówić o jakiejkolwiek jakości. Ale gdy już mamy dopracowaną aplikację, to jakością komponentów można bardzo wiele zyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem żebyś w swoim poście zawarł jakiekolwiek konkrety.

 

Zawiera ale zrozumiałe dla bardzo wąskiego grona odbiorców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zmiany musiały być ale to też nie świadczy o tym że wszystkie wymieniane kondensatory były optymalnie aplikowane.

 

Oczywiście, przy czym one były takich samych albo bardzo zbliżonych parametrów. W eksperymencie chodziło o pokazanie zmian jakie wnosi wymiana pojedynczego elementu toru oraz o przybliżenie ogólnego charakteru brzmieniowego poszczególnych kondensatorów, czyli najprościej mówiąc który daje dźwięk cieplejszy, który jaśniejszy, itp.

 

Tak czy inaczej, dla jakości dźwięku kluczowa jest aplikacja. Bez tego nie ma co mówić o jakiejkolwiek jakości. Ale gdy już mamy dopracowaną aplikację, to jakością komponentów można bardzo wiele zyskać.

 

Oczywiście, natomiast chodziło mi o pokazanie skali różnic. Dziś wiedziałbym już który kondensator zastosować chcąc ocieplić brzmienie, który chcąc uzyskać maksymalną dynamikę, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wima to solidne kondensatory o jakości przemysłowej. Pod względem technicznym poprawne. Ale nie przez przypadek w topowych konstrukcjach stosuje się olejowe kondensatory Jensen, Mundorf, Jupiter, Duelund, V-Cap... one po prostu są znacznie lepsze brzmieniowo od kondensatorów przemysłowych.

 

To zrozumiałe dlaczego koncern SAE do którego należy Accustic Arts używa Wimy......warto jednak abyś posłuchał Tube 2 DAC

który gra zaskakująco dobrze i bardzo analogowo na tle konkurencji. Jeśli zastosujemy lampy NOS 12AX 7 to do 50 kzł będzie ciężko znaleźć lepszego przeciwnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zasilanie elektroniczne naprzeciw r-core w macu, to jest podstawowe kryterium, pozostałe elementy nie mają już tej mocy oddziaływania na wynik / dźwięk, strukturalnie rzecz ujmując, oczywiście jest jakość detaliczna i powinna być zachowana spełniająca kryteria.

 

Rdzeń dużego relatywnie transformatora nie najlepiej poradzi sobie z ważnymi składowymi wynikowego sygnału audio z urządzenia, jednak zasilacz elektroniczny nie będzie posiadał takiej kontroli jaką oferuje tradycyjny transformator, szczególnie zoptymalizowany jako r-core.

 

Oczywiście wszystkie scalone stabilizatory nie mają prawa bytu w tego typu urządzeniach, są źródłem poważnych ograniczeń, najbardziej wartościowych dla słuchacza właściwości urządzenia.

Wpięcie wysokiej klasy okablowania w system gdzie odszukamy jakieś tego typu elementy, jest kontrproduktywne dla efektu, gdyż wtedy jeszcze wyraźnie usłyszymy negatywne cechy w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, dla jakości dźwięku kluczowa jest aplikacja. Bez tego nie ma co mówić o jakiejkolwiek jakości. Ale gdy już mamy dopracowaną aplikację, to jakością komponentów można bardzo wiele zyskać.

 

Pamiętam jak mi kiedyś radziłeś wymianę wtyczek w moich kablach ale one wtedy były już zoptymalizowane właśnie pod te "złe" wtyczki. Tak że nie do końca jest tak jak piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z wtyczkami to jest w ogóle ciężki temat. Większość ekspertów uważa za obiektywnie najlepsze produkty Oyaide. A u mnie praktycznie na każdym kablu lepiej sprawdzają się Furutechy, od tych tanich poczynając na najdroższych skończywszy. Kluczem dopasowanie do reszty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto jednak abyś posłuchał Tube 2 DAC

który gra zaskakująco dobrze i bardzo analogowo na tle konkurencji. Jeśli zastosujemy lampy NOS 12AX 7 to do 50 kzł będzie ciężko znaleźć lepszego przeciwnika.

Chętnie bym posłuchał, ale nie mam skąd wziąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powątpiewam.

 

Widocznie nie jesteś dedykowanym odbiorcą :)

 

A u mnie praktycznie na każdym kablu lepiej sprawdzają się Furutechy, od tych tanich poczynając na najdroższych skończywszy. Kluczem dopasowanie do reszty systemu.

 

A ja sobie przerobiłem Furutechy bo też mi do końca nie pasowały :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie jesteś dedykowanym odbiorcą :)

Albo się nie najarałem wystarczająco. Z niektórymi Twoimi postami występuje analogiczny problem.

Pewien akademicki nauczyciel matematyki mawiał, że jeśli nie jesteś w stanie wytłumaczyć rachunku różniczkowego tak, by uczeń gimnazjum był w stanie pojąć, to znaczy że nie rozumiesz matematyki.

Uważam że trafił w sedno. Reszta to tylko zbędna napinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem żebyś w swoim poście zawarł jakiekolwiek konkrety

 

Nigdy jeszcze niczego konkretnego na forum nie napisałem , taki już mój urok, poinformowano mnie o tym już dziesiątki razy, więc pewnego razu taki konkret przedstawiłem, dotyczący moim zdaniem konieczności korzystania z wysokiej klasy elektroenergetycznej linii zasilającej, nawet opisałem procenty uzysku jakości, co do procenta, oczywiście z założeniem że pochodzą tylko z osobistych szacunków i wiesz co Mcgywer - i nic..rozumiesz ?

 

Nic, zero odzewu, setki stron zapisane na temat pier..ól, nie będę podawał przykładów, bo doskonale musisz wiedzieć o co chodzi, jednak konkret, który twierdziłem, że daje 85% jakości dźwięku systemu, przeszedł bez najmniejszego echa.

 

Dla mnie, a pisząc wiem co piszę, to dyskwalifikacja całego środowiska, które na okoliczność potencjalnego uzysku kolosalnej jakości, nie ruszyło palcem...klawiatury.

 

A wiesz z jakiego powodu ?

 

Jeśli wiesz to dobrze a jeśli nie to napiszę Ci, że taka instalacja jest horrendalnie droga !!!

 

Dalej już chyba nie potrzeba wyjaśniać niczego.

 

 

Po prostu, kiedy przyszło - sprawdzam, miłość deklarowaną do pozyskiwania coraz lepszej jakości, odpowiedź padła właśnie taka, miłości nie ma, kończy się w miejscu, gdzie trzeba wydać znaczne środki, to na prawdę nie jest tanie, linie muszą być oddzielne inaczej nie ma mowy o wyczynach !!!

 

Ale to bynajmniej nie przeszkadza wyczynowcom forumowym występować obficie i w pełnej krasie, tylko tą wyczynowość chcą osiągnąć za pomocą produktów przygotowanych w fabryce, jakby na chwilę świadomość im odjęło i zapomnieli , w jakim celu powołuje się przedsiębiorstwa do życia,...ciekawe czy sami robią cokolwiek za darmo..?

 

Dlatego i z innych jeszcze powodów, pozwól że poprowadzę dyskurs tak jak podpowiada mi intuicja, na której się jeszcze nie zawiodłem, która podpowiada mi, że za rok, za pięć lat za dziesięć wszystkie dylematy pozostaną te same co dziś, nierozwiązane, to rodzaj mentalności, - niczego się nie da - , a da się tylko trzeba naprawdę chcieć.

 

Trzeba mieć w sobie odwagę wejść do urządzeń i poprawić wąskie gardła, założyć linię i zacząć słuchać muzyki jak człowiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, natomiast chodziło mi o pokazanie skali różnic. Dziś wiedziałbym już który kondensator zastosować chcąc ocieplić brzmienie, który chcąc uzyskać maksymalną dynamikę, itp.

 

A możesz napisać coś więcej w tym temacie uwzględniając róznice brzmieniowe Mundorfów, Jensenów i Nichiconów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mi kiedyś radziłeś wymianę wtyczek w moich kablach ale one wtedy były już zoptymalizowane właśnie pod te "złe" wtyczki. Tak że nie do końca jest tak jak piszesz.

 

Optymalizacja polegała na zmianie koloru koszulki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zepsuciu w odwrotny sposób do tego jak to robią wtyki.

 

Zepsucie było tak złe że publiczne odsłuchy parę razy kończyły się docelowo na moim secie kabli ale nie słuchali tego telegrafiści od buma a wielka szkoda trochę pokory by im się przydało.

 

Albo się nie najarałem wystarczająco. Z niektórymi Twoimi postami występuje analogiczny problem.

Pewien akademicki nauczyciel matematyki mawiał, że jeśli nie jesteś w stanie wytłumaczyć rachunku różniczkowego tak, by uczeń gimnazjum był w stanie pojąć, to znaczy że nie rozumiesz matematyki.

Uważam że trafił w sedno. Reszta to tylko zbędna napinka.

 

Masz rację, jak ktoś kolejny raz prezentuje kolejne urządzenie audio i nie słychać żadnego dalszego postępu świadczy tylko o tym że stanął na rachunku różniczkowym i dalej z wiedzą ni w ząb.

 

Ot kolejny wyrobnik na rynku audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

publiczne odsłuchy parę razy kończyły się docelowo na moim secie kabli

Zaczynały i kończyły. Wpinaliśmy kabe i tak zostawało, nie zajmowaliśmy się porównywaniem kabli.

 

jak ktoś kolejny raz prezentuje kolejne urządzenie audio i nie słychać żadnego dalszego postępu

Jeżeli do mnie pijesz, to ... nie mam nic przeciwko temu byś zrobił, przywiózł i zaprezentował u mnie w najbliższą sobotę znacznie lepsze urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.