Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tascamy DA-30 i DA-20 brzmią nieakceptowalnie. Podobnie odtwarzacz profesjonalny Denon DN-C680.

 

PCM-2700 oraz DTC-77ES mają różne serwisówki.

 

Tylko teraz powstaje pytanie dlaczego sprzęt profesjonalny gra nieakceptowalnie ?? Cena tych urządzeń raczej wskazuje na wysoki stopień zaawansowania i trudno tu podpierać się tłumaczeniem, że aspekt dźwiękowy zszedł na dalszy plan. Może odwrotnie - może właśnie te profesjonalne urządzenia powinny być wzorcem ? A nie amatorski Hi-End, który jest robiony pod publikę ?? Ciekawe.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odwrotnie - może właśnie te profesjonalne urządzenia powinny być wzorcem ? A nie amatorski Hi-End, który jest robiony pod publikę ?? Ciekawe.

Urządzenia studyjne są jednym z setek elementów w całym łańcuchu do głośników odbiorcy, a jest też w śród nich Inżynier Dźwiękowiec, który wie najlepiej jak ma brzmieć końcowe nagranie. Bo On to siedzi za sterami i miksuje tak jak on uważa.

Dlatego dźwięk studyjny w żadnym wypadku nie może być wyznacznikiem jakości.

Właśnie słucham świeżego wydania płyty pewnego mi dobrze znanego zespołu. Sześć lat potów i dooooopa, totalny przester. Niestety porażka i żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham świeżego wydania płyty pewnego mi dobrze znanego zespołu. Sześć lat potów i dooooopa, totalny przester. Niestety porażka i żenada.

 

I tego też nigdy pojąć nie umiałem. Pieniądze stoją / stały za tym wielkie, nazwiska wielkie - a tu wychodzi płyta, której wydawać by się mogło nikt wcześniej zanim trafiła na rynek nie słuchał, bo gdyby słuchał to powinien się zapaść pod ziemie !!! I to wielcy tego świata. I nie, że na siłę się czepiać trzeba, że tu czy tam coś nie tak. Nie, nagranie jak z garażu z dwoma mikrofonami. Hałas zamiast muzyki. I potem ludzie się głowią jaki sprzęt kupić żeby ogarnął to wszystko - i żeby broń Bóg nie miał ten sprzęt gałek Treble i Bass bo to profanacja świętości Hi-Endu. A inżynier dźwięku miał w dupie świętość.

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gumową rolką jest kręcona taśma,i za cholerę nie można jej usunąć.Nie bardzo misię uśmiecha wyjmowanie mechanizmu,tasma jest kręcona po wewnętrznej stronie i niema jak dojść ma ktoś jakiś pomysł?Chodzi o JVC KD65 tak do mnie dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety audiofilska hipokryzja wielka jest. Nie to że nie chce sobie posłuchać dobrej muzyki w dobrej jakości. Ale wy/my się tu spuszczamy za przeproszeniem nad głębią, sceną, średnicą, basem, wysokimi i nie wiem czym jeszcze i porównujemy decki pod względem nieznacznych i dla wielu niesłyszalnych różnic a każda płyta i tak gra inaczej. Ja nie chce selekcjonować płyt pod względem tego jak będą grały na moim sprzęcie i dla mojego ucha. Ja chce słuchać tego co mi się podoba. A audiofile niech plumkania słuchają...

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A audiofile niech plumkania słuchają...

Hmm, zamiast pisać głupoty może wkleję zdjęcie pt. na czym teraz słucham (zamiast NAD/AE/KEF)

(nie jestem u siebie).

Nawet na tych "głośnikach" słychać, które realizacje na płytach CD nadają się tylko do kosza..

J.

 

Nie wkleiło mi zdjęcia, poprawka

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zamiast pisać głupoty może

zapytam tylko jak wkładasz tam płyty CD?

Mam model niższy i za żadne skarby żadna nie chce się zmieścić :-)

 

Manius będziesz musiał jakoś otworzyć kieszeń i wyrwać Delikatnie kasetę. Jakoś ją naciąć w miejscach wałków capstan'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakby co - bo ja mam już dosyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie coś powinni karać i to dotkliwie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kasjelem - fornir na obudowie czyli ma ładnie wyglądać na półce a z przodu uchwyty rack czyli do wstawienia w ciasny regał. Majsterkowiczów jest wielu zdolnych, kiedyś na All....był Grundig CF 5500 z zamontowanym wentylatorem od komputera oraz Pioneer CT 737 lub 939 z przełącznikiem przy gniazdach cinch, na moje pytanie sprzedający napisał że jest to przełącznik rodzaju kasety! :)

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...to do tego dochodzą jeszcze błędy w opisie tego magnetofonu. Tak naprawdę nie wiadomo kto i kiedy przykręcił te uchwyty ale wyobrażacie to sobie ? Wziąć wiertarkę i zacząć wiercić otwory w bardzo ładnie zachowanym panelu ? A potem jeszcze dłubać w drewnianej pokrywie żeby nakrętki miały się gdzie zmieścić. I po co to wszystko ?

Fornir jest oryginalny. Akai GXC 750D ma górną pokrywę wykonaną z sklejki fornirowanej. Wersja czarna ma pokrywę oklejoną sztuczną okleiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co - bo ja mam już dosyć.

CCC? Przy tej liczbie komentarzy to trzeba być odważnym, aby bez odbioru osobistego odebrać. Chyba, ze liczymy się z ryzykiem w polskich warunkach i nie narzekamy potem , że coś było nie tak...

 

I po co to wszystko ?

Komuś się podoba. Miał taką wizję i marzenie to je spełnił. Coś jak dołożenie 'boczków' do sprzętu, który fabrycznie go nie miał (imho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny magnetofon... był...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca znany jest z tego że do każdego sprzętu dorabia drewniane boczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W "misji stolarskiej" tak się zapędził, że drewno w tytule daje tak gdzie go nie ma :)

 

Najgorsza jest sytuacja, w której sprzedający grzebie w sprzęcie nie mając ku temu ani wiedzy, ani umiejętności. Siedzę teraz sobie nad deckiem gdzie przewody połączeniowe są niczym kłębowisko węży i mozolnie sprawdzam poprawność połączeń. Znalazłem już kilka efektów "radosnej twórczości" i cieszę się, że deck zaczął już odtwarzać i realizuje poprawnie sterowanie. Pozostało zrobić nagrywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dorabianie drewnianych boczków które w każdej chwili można zdjąć wracając do stanu oryginalnego jest czymś wyjątkowo głupim a wiercenie otworów w panelu przednim pięknego decka "Vintage" jest OK ?

Otwory w panelu przednim to spełnione marzenia i urzeczywistnione wizje a drewniane boczki to szaleństwo i nie odwracalne niszczenie sprzętu ???

 

No a to możemy nazwać "Radosną twórczością" firmy Sony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjelu, masz rację. Powiem tak, drewniane boczki to nie mój "klimat" i dlatego nie szukam takiego sprzętu i nie dorabiam do obecnie posiadanych. Każdy lubi to co chce. Nie zmienia to jednak faktu, że ten Sony TC-K890ES ze zdjęć wygląda bardzo dobrze, luksusowo, jak na klasę sprzętu przystało. Tak został zaprojektowany, wszystko jest dobrane kolorystycznie. Ludzie kupują oczami. Był czas, że pojawiały się magnetofony z mnóstwem "bajerów", wodotrysków i świecidełek, bo ludzie tego szukali. Świeciło się jak choinka i zwracało uwagę. Taki był zamysł producenta. W tym Sony połączenie ciemnych kolorów dało znakomity efekt, ale połączenie kolorów z galerii, którą podał discomaniac71 to porażka.... Nie mam nic przeciwko drewnianym boczkom, tylko niech to do siebie pasuje. Za to przerabianie frontu, wiercenie otworów i inne cyrki, to jak dorabianie "maluchowi" spojlerów. Właściciel widzi w tym cel, reszta go w nim szuka.... Pozdrawiam!

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC? Przy tej liczbie komentarzy to trzeba być odważnym, aby bez odbioru osobistego odebrać. Chyba, ze liczymy się z ryzykiem w polskich warunkach i nie narzekamy potem , że coś było nie tak...

 

To ja byłem tym ryzykantem. O 2.00 w nocy klepnąłem go bo mi spokoju nie dawało. Rafał jak ogarnę tego CT-959 to założymy klub ;]

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja byłem tym ryzykantem. O 2.00 w nocy klepnąłem go bo mi spokoju nie dawało. Rafał jak ogarnę tego CT-959 to założymy klub ;]

 

Kurdę, za tyle pieniędzy to ja bym jaja ryzykował, gdybym zalicytował. Moja połowica wybija mi czasami (w sumie to dobrze, bo żelastwem się nie najemy) wszelkie "zachciewajki". Tylko, że jak się na coś uprę to..... czasami się nawet pożycza, aby mieć. Oby nie było więcej "kwiatków" w tym 959. Czekamy na reanimację i wrażenia z odsłuchu. Pozdrawiam!

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mam nadzieję bo inaczej będzie płacz. Mam CT-S610 z tym mechanizmem. Komplet pasków i komplet rolek nowych (dałem kiedyś za nie około 250zl!!!!) Może ogarnę gada.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

 

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.