Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma Panasonic TX P 50 ST 60 E - brak sygnału HDMI


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie można przełączać pod napięciem ale jak stare wojskowe powiedzonko głosi to raz do roku nawet nie nabity karabin strzela. Zawsze najlepiej stosować się do zaleceń producenta, jeśli ten nie napisze wyraźnie że tak albo tak wybór należy do użytkownika. Znam kilku serwisantów urządzeń RTV oraz komputerów i z ciekawaści zapytałem ich co sądzą. KAŻDY przepina pod napięciem, czasami nawet kilkukrotnie kilka urządzeń dziennie. Mnie nawet zdarzyło się połamać wtyczkę kabla hdmi(na szczęście taniego) gdy próbowałem po pijaku i po ciemku podłaczyć laptopa do TV:) Kabel do śmietnika a TV oraz laptop żyje dalej mimo, że podczas tej operacji ekran zamigał kilka razy...

Znalazłem takie info w sieci;

 

Zastanawialiście się kiedyś czy podłączanie/odłączanie kabli sygnałowych przy włączonym telewizorze może zniszczyć wasz sprzęt? Chyba większość z nas tak robi, chociażby ze zwykłego lenistwa. Ale czy takie praktyki rzeczywiście są bezpieczne? A może grozi to uszkodzeniem samego odbiornika i innych urządzeń?

Być może niektórzy z was byli świadkami sytuacji, w której przy podłączaniu do telewizora kabla HDMI, z wtyczki do gniazda "przeskakiwała" iskra. Takie zajście może dawać do myślenia. Daniel Łącki, ekspert z Europejskiego Centrum Serwisowego A&D Serwis w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że teoretycznie, nawet w takiej sytuacji nic złego nie powinno się stać.

 

- Odłączanie przewodów na włączonym odbiorniku jest dopuszczalne i teoretycznie, podkreślam teoretycznie, nie powinno się nic uszkodzić. Większość gniazd ma podłączony do masy, wysunięty metalowy korpus gniazda. Ładunek powinien więc przeskoczyć z palca lub przewodu do metalowej osłony - wyjaśnił ekspert.

Trzeba pamiętać, że producenci z góry zakładają, iż za każdym razem podłączany przewód będzie wprowadzany do gniazda idealnie w linii prostej. Jednak z reguły jest to trudne do osiągnięcia, gdyż dostęp do gniazd przeważnie jest utrudniony. Te znajdują się z tyłu lub z boku odbiornika, blisko względem siebie. Kable przeważnie podłączamy po omacku, nie widząc gniazda.

- Jeśli wprowadzimy narożnik wtyczki w gniazdo poza obszar ochronny, ładunek elektrostatyczny może uszkodzić port. Podobnie jest z wyładowaniami atmosferycznymi, teoretycznie piorun powinien uderzyć w najwyższy punkt, jest tak najczęściej, ale nie zawsze. Choć szansa na uszkodzenie jest znikoma, to jednak zawsze istnieje - ostrzega ekspert.

Choć szansa na uszkodzenie jest znikoma, to jednak zawsze istnieje

Daniel Łącki, ekspert z Europejskiego Centrum Serwisowego A&D Serwis

 

- Zdecydowanie więcej kłopotu jest z wyłączaniem urządzeń i ponownym ich włączaniem po podpięciu przewodów dlatego myślę, że nie należy się tym zbytnio przejmować. Bardziej ostrożni użytkownicy, których nie stać na ewentualne naprawy i nie narzekają na brak czasu, mogą się pokusić o każdorazowe wyłączanie urządzeń. Zalecam natomiast przed podpięciem wtyczki do gniazda, stojąc przykładowo przed telewizorem dotknąć metalowej obudowy lub, w przypadku plastikowych, do wkrętu oddalonego od pinów sygnałowych, ale w miejsca wkręcone w obudowę w celu rozładowania potencjalnie występującego ładunku elektrostatycznego - radzi ekspert.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym całkowitym wyłączaniem z sieci nie mam problemu bo wszystko mam wpięte w listwe przepięciową, robie po prostu off na listwie... wolę dmuchać na zimne...każdy robi jak uważa...eksperci mogą gadać co chcą ale to my poniesiemy koszty a oni zarobią w serwisach bo wydadzą opinię że to wina użytkownika ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Wystarczy połaczyć się z mazerdzipem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem u siebie, że w trakcie kiedy np.jestem dłużą chwilę w ustawieniach amplitunera to mi przerywa sygnał obrazu na projektor i obraz staje się zielony ale jak włączę film to jest normalnie. Czy może coś zaczyna dziać się z wyjściem hdmi..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobny zielony efekt miałem przy połączeniu component przy DVD dawno temu obraz zielony się robił przy włączeniu na chwilę i nie kiedy przy odtwarzaniu filmu okazało się słaba jakość kabla a miałem hama bo wymiania na markowe problem ustał.Podobny efekt jest przy kablach PC jak jest słaby ekran obraz robi się niebieski wystarczy dotknąć kabla ręką tak miałem przy d-sub kiedyś i dvi-d duallink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze jest to że ładne parę lat jadę na tym kablu i nie było problemu, jak podłącze do blu ray bezpośrednio i dam obraz na projektor też jest ok. Tylko jak dam sygnał przez ampli to coś takiego się dzieje.. :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem znika obraz na menu, raczej nic się nie dzieje z hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze jest to że ładne parę lat jadę na tym kablu i nie było problemu

A teraz myszy masz.

wybacz nie mogłem się powstrzymać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten model plazmy nie da się naprawić- wszystko zespolone na płycie głównej, monter trzyma plazmę tydzień i nie może zdiagnozować co jest walnięte, pytałem innego po podaniu modelu stwierdził, że nie da rady tego naprawić, pozostaje serwis Panasonica ale patrząc, że będzie konieczna wymiana płyty głównej koszt takiej naprawy będzie kosmiczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient od naprawy jest dobry, nie jedną plazmę naprawił a moja niestety lipa, sprawdzał poprzez złącze serwisowe, na płycie głównej też nic nie widać, pozostaje wcisnąć rodzicom, bo plazma ma wejście na moduł kablówki i hdmi nie będzie im potrzebne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do serwisu Panasa i się sam dowiedz jaki koszt to wyniesie będziesz miał biało na czarnym ceny usług się zmieniają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie odpuszczę naprawę, plazme uzywam sporadycznie, component mi w niej chodzi, pozostanie przejściówka hdmi - component, plazma wisi w innym miejscu niz sprzęt a w ścianie za niej mam gniazdo HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie, byłem dzisiaj u montera i znalazł moduł odpowiedzialny za hdmi, niestety wymiana będzie mnie kosztowała 600 zł ale to na pewno taniej niż serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie, byłem dzisiaj u montera i znalazł moduł odpowiedzialny za hdmi, niestety wymiana będzie mnie kosztowała 600 zł ale to na pewno taniej niż serwis

to nie tak "strasznie" patrząc na jakość obrazu jaką oferuje ta plazma... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz super na tej plazmie, już byłem skłonny myśleć o LED Panasonica 4 K ale dzisiaj dobra wiadomość plazmę da się uratować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Obraz super na tej plazmie, już byłem skłonny myśleć o LED Panasonica 4 K ale dzisiaj dobra wiadomość plazmę da się uratować

 

 

 

Witam i jak zakończyła się sprawa ? Naprawiałeś w autoryzowanym serwisie Panasonica czy gdzieś indziej ? Konkretnie co diagnosta powiedział , że padło i ile wzieli za naprawę ?

 

U mnie identyczna usterka tylko , że ja uwaliłem HDMI kablem . Najpierw przestał działac slot 1 a po 4 miesiącach nagle 2 i 3

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem w miejscowym zakładzie naprawczym - koszt 600 zł, dobrze że ubezpieczenie zwróciło za przepięcie, serwis odpuściłem bo to byłoby kosztowne, kiedyś tak miałem w projektorze, najpierw padło jedno HDMI po 2 m-cach drugie, w plazmie od razu poszły wszystkie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Działało, działało, działało i się z......o .

 

Panowie jedyna opcja żeby nie uszkodzić modułu HDMI w plazmach jest kompletne odłączenie (ocięcie) napięcia od TV i źródła sygnału HDMI.

 

Wyciągamy wtyczki kabli zasilających lub odcinamy na listwach, a prostsza i szybsza metoda pod warunkiem, że mamy wydzielone gałęzie zasilania, na osobnym bezpieczniku dla gniazdek ściennych.

 

Klik wyłączamy bezpiecznik - podłączamy lub odłączamy kable HDMI - klik włączamy bezpiecznik.

 

W ten sposób jesteśmy zabezpieczeni przed tą częstą awarią.

To jedyna opcja jeśli chcemy uniknąć problemów !

Dzięki temu prostemu zabiegowi gniazda HDMI będą działać prawidłowo dłużej niż sam TV.

Przypomnę, że to działanie jest zalecane dla wszelkich urządzeń wykorzystujących standard HDMI.

 

U mnie na wyłączonym TV (ekran wyłączony, a TV w trybie stand by, świeci się czerwona dioda) i wyłączonym komputerze ale z włączoną listwa (napięcie dochodzi do zasilacza PC) występują "wysokie" napięcia na wtykach i gniazdach HDMI, tam płyną takie prądy, że widać przeskakujące iskry przy podłączaniu wtyczek do gniazd. Iskrzy jak chol ... a ! Przy takim niby "wyłączeniu" tam cały czas jest napięcie !!!

 

Podłączałem w ten sposób komputer oraz DVD z TV wiele razy i działało ... do czasu.

Po wielu razach, miesiącach i latach szczęśliwego użytkowania ... za którymś razem zaczął pojawiać się problem przy przełączaniu wyjścia video w karcie graficznej na HDMI, raz zaskakiwało a raz nie ...

Po jakimś czasie przestały działać wszystkie gniazda HDMI w plazmie.

Przyczyna - moduł HDMI dostał prądem (iskrą) z wtyku i kaplica.

 

W internecie można znaleźć, że to częsta "awaria" TV z gniazdami HDMI.

W trakcie gwarancji wymieniają moduł HDMI za darmo na miejscu u klienta.

Po gwarancji w zależności od producenta TV i jak dawno się skończyła naprawiają za darmo, a czasem nie, oczywiście mowa o serwisie fabrycznym.

Cena naprawy pogwarancyjnej, poprzez wymianę modułu HDMI to koszty rzędu 500-600zł.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, muszę niestety odświeżyć temat. Wczoraj zrobiłem zwarcie na gniazdku na którym była podłączona plazma st60, raczej też poszedł moduł HDMI, znacie jakiegoś fachowca na Śląsku który może to ogarnąć? pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli HDMI tylko to koszt niewielki, jeśli poszło na podzespoły - to naprawa nieopłacalna.

Tego nie umię stwierdzić sam, 3 wejścia nie działają:( tuner DVB-T i odtwarzacz multimedialny działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.