Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno zdarza sie pikus kosmetyka to sa mocne budy jedynie spadajace kowadlo to uszkodzi.

 

A projek w pyte ;) ja sie zastanawialem nad tw9300 do jaskini padlo na sony i tez jestem zadowolony.

 

Tej a co mnie to pokazujesz ja pudla ni widziol hehe wklej foty proja w naszych instalacjach....

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dziś chcę zamówić bk xls200 tylko nie wiem co wybrać ff czy df tzn głosnik z przodu czy od dołu??Sub będzie stał na twardej,stabilnej podłodze z niegrubym dywanem..Byc może z czasem dorzucę drugą sztukę ,ale to zobaczymy tylko ten mały dylemat ff względem df co wybrać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie roznicy w efektywnosci ff czy df nie ma. Teoretycznie lepiej nabyc ff jezeli ma byc na froncie gdzies kolo ekranu. Dodatkowo lepiej ff jezeli ma tez byc stosowany do sluchania muzy stereo. Ponadto angole czesciej biora ff jak uzywaja suba na pietrze a pod nimi mieszka oma :)

Bonus wersji df to dodatkowa ochrona samego drivera jesli w domu sa np. male dzieci czy jakies zwierzeta.

Osiagi obu wersji sa oczywiscie te same.

darulok co tak spokojnie ? mogles juz brac xxls400 tego miem, ten ma juz porzadne pier..e

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie roznicy w efektywnosci ff czy df nie ma. Teoretycznie lepiej nabyc ff jezeli ma byc na froncie gdzies kolo ekranu. Dodatkowo lepiej ff jezeli ma tez byc stosowany do sluchania muzy stereo. Ponadto angole czesciej biora ff jak uzywaja suba na pietrze a pod nimi mieszka oma :)

Bonus wersji df to dodatkowa ochrona samego drivera jesli w domu sa np. male dzieci czy jakies zwierzeta.

Osiagi obu wersji sa oczywiscie te same.

darulok co tak spokojnie ? mogles juz brac xxls400 tego miem, ten ma juz porzadne pier..e

Spokojnie to ze względu na metraż bo jak przeliczę to mam 11.5m2 w swojej nowej salce kinowej(jak można kinowym nazwać tak maly pokój:)umiejscowienie mogę mieć albo koło frontów z przodu lub podobnie jak u Ciebie na tyle pokoju po bokach kanapy jak dokupiłbym drugiego oczywiście...Ale według jakiś recenzji to duala są różne opcje ustawień..Poza tym dzieciaki śpią jak oglądam więc kompromis musi być..Mam jeszcze większy salon ok 25m2 lecz nie che zagracać tym wszystkim..tu mam klimat pomieszczenie jest małe ale naprawdę ok..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bk xls200 dotarł dziś ..Mały ,zgrabny ,ciężki i ogólnie cieszę się że nie wziąlem black piano bo zwykły czarny jest naprawdę ok..Ciężko na szybko coś napisać bo dopiero ,,je,, skalibrowalem:)Tak tak mam pożyczony drugi(ale innej firmy) na takiej samej membramie i testuje.Różnią się trochę ,ale chcę sprawdzić jak to działa..Szkoda że po kalibracji w ampli nie ma wglądu do charakterystyki pasma tak jak w głośnikach.Fazę mam na zero,odciecie na subie 80hz a ampli głośniki zrobil na small i centralny 40hz,fronty 40hz .Nie wiem,może podbić do 60,80hz glosniki w ampli?Muszę się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz ampli.... ja mam yamahe. Tak wszystkie kolumny na small ale hz zacznij od 80hz ja u siebie mam np.caly front na 90hz i tyl na 100hz. Na subie daj 120hz i filtr na out Lfe. faza na 0. Volume na 12:00 i pusc w ampli kalibracje. Zobacz co wyjdzie (hz podbij) i jak zagra. Jak ampli duzo zetnie db suba to zmniejsz Volume i ponownie kalibracja. W ampli im blizej wartosci 0db dla suba tym lepiej.

Nowy sub potrzebuje tak z 20godz pracy zeby ta membrana sie ustabilizowala potem znowu trzeba skalibrowac.

Przed kalibracja dobrze jest znalesc najlepsze miejsce dla suba tzw. metoda "subwoofer crawl" jesli mozesz go postawic tam gdzie najlepiej gra to juz polowa sukcesu.

Dual sub (dwa identyczne) wypelni wszystkie dolki, ktore sa przy jednym subie to jest ta najwieksza zaleta. Dodatkowo wzmocni +3db volume.

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł drugi.. Na razie stoją na frontowej ścianie

.Głośność na godzinę 12 i teraz po kalibracji wyszło zero decybeli. Muszę dać im pograć i wtedy pokombinuje z ustawieniem.Ogolnie audyssey teraz ustawił mi cały front na,, large,, więc obcialem według porad do 80hz.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko i wyłącznie w kinie. Potwierdziły się słowa wielu, że subwoofer w kinie to inna bajka. Jest całkiem inne dociążenie na basie w filmach.Mimo małego metrażu warto było. Subwoofery grały w sumie dopiero z 15 godzin więc to trochę mało.. Narazie nie sprawdzałem metody,, na czworaka,, bo Uważam że jest całkiem nieźle. Chciałbym w przyszłości sprawdzić ustawienie na bocznych ścianach przed frontami czy da to jakąś zmianę.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś polatalem trochę na kolanach i wychodzi na to że najlepszy bas mam na tylnej ścianie po bokach koło kanapy.Teraz pytanie czy stawiając subwoofery frontem do frontów nie trzeba zmienić fazy na 180 stopni? Żeby ruch membran się pokrywal?Jak strzelilem głupotę to proszę się nie śmiać ale na logikę tak mi wychodzi.. Sam bas w tych miejscach jest najlepszy ale mam wrażenie że coś jest dziwne albo to wkręt.. Proszę o pomoc odnośnie fazy czy dobrze rozumuje

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak omen napisal.

Czyli tak samo jak u mnnie. A ludziska czasem sie dziwia no jak to sub kolo kanapy przeciez scena jest z przodu... tak to jest jak sie nie sprawdza, tylko wciska suba tam gdzie popadnie a potem na forum zale, bo problem z basem mam.

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Poszukuję subwoofera do mojego skromnego zestawu:

 

http://www.audiostereo.pl/moje-kino-domowe-spoznione-pytania_134107.html

 

Aktualnie moją uwagę przykuły subwoofery BK Electronics - nie dysponuję dużym budżetem, a mają one bardzo pozytywne opinie przy rozsądnych cenach.

 

Jeśli możecie podpowiedzcie, który byłby najlepszy do mojego zestawu? Najbardziej podoba mi się P12-300SB chociaż myślę czy XLS200 nie byłby wystarczający? Platinum ma większą membranę i skrzynka też większa, a zasilacz ponoć to prawie to samo co w XLS200...

 

Aha, jak to jest zamawianiem u nich? Trzeba napisać maila? Na stronie widzę tylko opcję szybkiego zakupu dla klientów z UK, a dla reszty tylko ceny wysyłki, ale nie można dodać tego normalnie do koszyka. Stronkę mają zresztą troszkę jak sprzed 15 lat ;) Jak wy zamawialiście, mailowo, telefonicznie, czy jakoś jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Jak właśnie kupowałem, dwa suby monolith plus. Jeden ma małą ryske na tylnej ściance, drugi nie ma nic.

Oba zapakowane oryginalnie w fabryce, nie to że ktoś używał. Chyba gość ma dojście do takich co mają właśnie jakieś małe wady wizualne (choć na drugim takiej nie znalazłem) i sprzedaje trochę taniej niż cena fabryczna. Moje były po 90 funtów taniej za sztukę.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum mogę dostać u niego za 1/4 mniej niż bezpośrednio od producenta, więc skoro to nowe sztuki to chyba się nie będę zastanawiał dłużej :) Prawie się zmieszczę w planowanym pierwotnie niskim budżecie (1500zł). Tylko muszę jakoś zakomunikować mojej kobiecie, że subwoofer nie będzie pasował kolorem do reszty kolumn... Najwyżej pozwolę jej go okleić albo pomalować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie wytrzymałem i zamówiłem BK Platinum P12-300SB-FF - czarny satynowy (pani domu najwyżej pozostanie patrzenie w innym kierunku :))

 

Jak dojedzie, to możecie mnie zapisać do klubu z moim skromnym nabytkiem - może to pierwszy taki model na forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.