Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Electra1038 be 2 + Musical Fidelity M6Si


pablo.k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum chcę się od razu ze wszystkimi przywitać.

Od dłuższego czasu czytam różne fora powiązane z tematyką Audio, szukając wiadomości i podstaw do zakupu lepszego sprzętu audio.

Do tej pory grał u mnie zestaw złożony z elementów Sony, który zdążył się już zestarzeć gdyż mam to ponad 20 lat. Jakość była oczywiście nie najlepsza, ale jak to w życiu bywa były ważniejsze wydatki.

Słucham wszelakiej muzyki: rock, ambient, pop, elektroniczna, house, itd. z płyt cd oraz plików Flac z komputera, ale chciałbym do tego użyć odtwarzacza sieciowego połączonego z Nas. Pomieszczenie jest prostokątne około 35m2, z dłuższego boku częściowo otwarte na korytarz.

Lubię muzykę z dobrym, masywnym nisko schodzącym basem, dobra średnicą, lekką i naturalnie brzmiącą.

Jeśli chodzi o odsłuch sprzętu to tu gdzie mieszkam wybór jest bardzo ograniczony.

Mało sklepów typowych audio, a jeśli już to nie ma w czym przebierać. Aby mieć możliwość posłuchania muszę jechać do Holandii .

Mam możliwość kupienia demo kolumn Focal Electra1038 be 2 za mniej więcej 22tys. zł.

Myślałem do tego dokupić wzmacniacz Musical Fidelity M6Si i jakiś odtwarzacz sieciowy tylko nie wiem jeszcze jaki.

Reszta toru chwilowo pozostanie stara, czyli 20 letni cd Sony. Planuje w przyszłym roku dokupić nowy Cd oraz dac.

I teraz pytanie do Was Panie i Panowie czy ten wzmacniacz będzie dobry do tych kolumn czy tez wybrać coś innego w tych pieniądzach. Jaki polecilibyście odtwarzacz sieciowy do radia internetowego i odtwarzania plików Flac z Nas do 10-12 tys. Zł?

Wiem, ze zawsze polecacie odsłuch sprzętu. Chce tak zrobić, ale jak już pisałem muszę zadzwonić i umówić się na odsłuch oraz przejechać 300km.

Bardzo Was proszę o propozycje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zestawienie. W tej cenie możesz poczekać na Musical Fidelity Encore - sieciówka + wzmak w jednym

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m6s-encore-225-encore225-audiofilski-system-all-in-one-klasy-hi-end

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy jak to rozwiązali. Jeszcze nie mamy zdjęć wnętrza. Wiemy, że system będzie stał na Linuksie, zaś komunikacja z tabletem, smartfonem i serwerami będzie oparta o Logitech Media Server. Czyli zapowiada się stabilne open sourcowe rozwiązanie, które podziała lata nawet bez wsparcia producenta.

Edytowane przez RAFKO_Dystrybucja

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pomysł z kolumnami Focal Electra nie jest zły. Z pewnością odpowiednio zasilone zaoferują brzmienie potężne, przestrzenne i z dobrą podstawa basową. Należy jednak umiejętnie dobierać wzmacniacz gdyż kolumny te potrafią mieć równie silną górę pasma jak wspomniany "dół". Elektronika zbyt jasna spowoduje brzmienie po prostu ostre. Pochwalić w związku z tym należy wybór wzmacniacza Musical M6si (http://q21.pl/musical-fidelity-m6si.html). Pełne, obszerne i soczyste brzmienie bez nerwowości. Warto rozważyć również sprzęt firmy Naim i najlepiej model Supernait 2 (http://q21.pl/naim-supernait-2.html). To bardzo silne urządzenie, któremu nie brakuje muzykalności a fundamentem jest solidny bas znakomicie połączony ze średnicą. Góra nie traci absolutnie żadnych szczegółów ale daleka jest od natarczywości. Do tego charakterystyczna dla Naim-a głębia. Dodatkowym argumentem może być znakomity odtwarzacz sieciowy spod tej samej marki czyli ND5 XS (http://q21.pl/naim-nd5-xs.html). To referencyjne źródło cyfrowej muzyki wpisujące się w charakter brzmienia, którego poszukujemy. Alternatywnie proponuję jeszcze trochę tańszy ale wcale nie gorszy odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio Azur 851N (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-851n.html). W przypadku wyboru Musical M6si, to chyba najlepsze rozwiązanie.

Natomiast w kwestii kolumn proponowałbym jeszcze zwrócić uwagę na włoskie podłogówki Zingali Home Monitor 2.8 (http://q21.pl/zingali-home-monitor-2-8.html) oraz Blumenhofer Tempesta 20 (http://q21.pl/blumenhofer-tempesta-20.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, u nas w jednym miejscu masz możliwość komfortowego odsłuchu wielu urządzeń i kolumn. Mamy fizycznie w salonie bardzo dużo dobrych urządzeń i kolumn, nie jesteśmy wirtualnym sklepem z teoretyczną ofertę w sieci. Przy takim systemie możemy także przygotować odsłuchy w Twoim domu, co daje 100% gwarancję dobrego wyboru, akustyka pomieszczenia nie będzie niespodzianką. Przy zakupie zestawu oczywiście jesteśmy elastyczni finansowo. Zapraszam do kontaktu na priv lub z Michałem Chmieleckim, który odpowiada za najbardziej zaawansowane systemy i indywidualne odsłuchy.

 

Korzystając z okazji zapraszam serdecznie do naszego salonu w najbliższą sobotę 21 maja na cykliczną imprezę "Audiofilska Majówka 2016 w salonie Q21". Będziemy m.in. słuchali kolumny Blumenhofer. Może jeszcze zainteresują Cię zestawy PMC, dzisiaj dojechał do nas pierwszy komplet, który także może okazać się ciekawą propozycją dla Ciebie. Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się pod linkiem: http://www.q21.pl/webpage/audiofilskamajowkaq21.html

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 bardzo chętnie odwiedziłbym Twój sklep, ale nie mieszkam w Polsce i trudno byłoby to wszystko zorganizować, ale bardzo dziękuje za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowosc od Leema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ogólnie pomysł połączenia bardzo dobry focale z mocni grającym dołem i musical fidelity. Spójny różni i dynamicznie grający wzmacniacz. Nie chciałbym cię jednak martwić ale, według mnie nie obejdzie się bez odsluchow. Przy tej kwocie sprzętu ( no chyba że to dla ciebie niewiele) mozna się zawieść. Oczekiwania spore a dźwięk po prostu nie to co byśmy chcieli uzyskać. Przy najmniej 2 lub 3 konfigurację powinieneś odsluchac. I owszem nowy Encore wygląda obiecująco.

 

Pozdrawiam i życzę miłych odsluchow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ogólnie pomysł połączenia bardzo dobry focale z mocni grającym dołem i musical fidelity. Spójny różni i dynamicznie grający wzmacniacz. Nie chciałbym cię jednak martwić ale, według mnie nie obejdzie się bez odsluchow. Przy tej kwocie sprzętu ( no chyba że to dla ciebie niewiele) mozna się zawieść. Oczekiwania spore a dźwięk po prostu nie to co byśmy chcieli uzyskać. Przy najmniej 2 lub 3 konfigurację powinieneś odsluchac. I owszem nowy Encore wygląda obiecująco.

 

Pozdrawiam i życzę miłych odsluchow.

 

Witaj,

 

Masz jakieś konkretne konfiguracje na myśli?

Nie jestem nastawiony tylko na kolumny Focal i wzamcniacz Musical Fidelity.

Co według Ciebie warto jeszcze posłuchać?

Dziękuje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za £2500 jest na eBay nowa Leema Tucana 2. Zdecydowanie warto jej posluchac. Jest tez nowy Roksan Blak juz dostepny u dealerow.

 

Sprzet nowy czy uzywki tez moga byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Masz jakieś konkretne konfiguracje na myśli?

Nie jestem nastawiony tylko na kolumny Focal i wzamcniacz Musical Fidelity.

Co według Ciebie warto jeszcze posłuchać?

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Ja polecam sprzęty z manufaktur. Dostaniesz więcej za mniej. Duże marki w swojej cenie zawierają spore koszty marketingowe. Przechodziłem pewną drogę w audio i z doświadczenia namawiam na te mniejsze firmy. To jak z piwem, im mniejszy browar tym lepsze piwsko.

 

Moim zdaniem dobrze skonfigurowany system to taki, gdzie każdy element toru brzmi naturalnie, neutralnie, muzykalnie, bez utraty rozdzielczości i szczegółowości. Bardzo ważna jest stereofonia i scena 3D jaką generuje zestaw.

 

 

Jak chcesz dobrze wydać pieniądze, to koniecznie odsłuchaj kolumn Jean Marie Renaud

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wzmacniacz Baltlab Endo 2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego w przyszłości możesz zakupić DAC Aqua Acoustic Quality La Voce, co da brzmienie analogowe, rozdzielcze, muzykalne, z bardzo dobrą sceną.

 

Durgą opcją moga być monitory Diapason Adamantes. Słuchałem niższego modelu Diapasona (Karis) w 50m2 i nie było problemów z wypełnieniem pomieszczenia dźwiękiem. Ilośc basu zadziwiała. Tym bardziej z Adamantes nie będzie problemu w 35m2. Stereofonia, muzykalność, namacalność i naturalność dźwięku jak na ten budżet będzie ciężka do dogonienia. Te kolumny możesz odsłuchać ze wspomnianym wcześniej Baltlabem lub hiszpańskich Ars Sonum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ta lampa jest tak dynamiczna, że potrafi zawstydzić niejeden droższy od niej tranzystor.

 

Powyższe sprzęty wszystke można odsłuchać u dystrybutora w Bydgoszczy w audio connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za propozycje.

W Belgii czy Holandii raczej nie mam możliwości posłuchania polskich wzmacniaczy.

Kolumn Jean Marie Renaud poszukam i jak będę miał możliwość posłucham.

Biorę raczej nowy sprzęt pod uwagę, chyba, że miałbym możliwość kupienia od kogoś zaufanego lub polecanego.

Popatrzę oczywiście na wzmacniacze Roksan i Leema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pablo.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne konfiguracje na myśli?

Nie jestem nastawiony tylko na kolumny Focal i wzamcniacz Musical Fidelity.

Co według Ciebie warto jeszcze posłuchać?

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Akurat uwazam ze jedno i drugie jest dobre, tylko czy dla Ciebie to juz musisz przekonac sie sam.

Posluchaj czego kolwiek w tym pulapie abys pozniej mogl nam przyblizyc: podobalo mi sie to, ale zmienil bym tamto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Minal prawie rok i nie wiadomo co chlop wybral...Musical Fidelity M6Si chodzi mi teraz po glowie, gram obecnie na desiny2 + atc scm11. Myslicie ze warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awiatek miał tego musicala z tego co pamiętam... Wymienił na Tucana 2... Ja też go słuchałem i Tucana go zadeklasowała. To dobry wzmacniacz, nie mówię, że nie, ale można chyba trochę lepiej za podobną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 4.09.2017 o 20:05, Huberto1984 napisał:

Awiatek miał tego musicala z tego co pamiętam... Wymienił na Tucana 2... Ja też go słuchałem i Tucana go zadeklasowała. To dobry wzmacniacz, nie mówię, że nie, ale można chyba trochę lepiej za podobną cenę.

Tucana 2 kosztuje 21 tysięcy, M6si 12 tysięcy, faktycznie cena podobna, jak się cyfry zamieni miejscami, to wręcz identyczna. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropolanka... Może i cena rekomendowana inna, ale cena faktyczna bardzo podobna. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2019 o 08:55, Ronaldo9 napisał:

Ja osobiście uważam  że tucana 2 powinna być porównywana z M6500.

Dokładnie, ten pułap cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak dla potomnych - miałem Focal'e Chorusy 836v i grałem z M6i. Bardzo dobre polacznie. MF pięknie ocieplił i łagodził trochę "ostre" Focal'e i bez problemu je napędził prądowo. Zestaw grał w 39m2 i było fajnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Porównywał ktoś musicala m6si z naim xs2 ? ma grać z kef r3.

Ważne jest żeby wzmacniacz grał dobrze przy cichych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.