Skocz do zawartości
IGNORED

Infinity Kappa 8.2 warto ?


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy warto rozglądnąć się za tymi 4 drożnymi kolumnami. Zakładam, że będzie to grało z różną dobrą elektroniką. Zastanawia mnie jeszcze Pylon diamond 28, ale nowa kolumna więc będzie droższa i jest 2 drożna marketingowo niech będzie 2.5 :). Pomieszczenie będzie odp. wielkościowo jaką podaje producent dla tych kolumn. Infinity nie mam gdzie posłuchać chyba, że ktoś w Krk byłby tak miły. Jak jest z roździelczością infinity ?. Pewnie mało kto mógł porównać te dwie kolumny i ciężko stwierdzić jak się mają do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Problem z Infinity polega na tym, że one są bardzo wymagające odnośnie wzmacniacza. Z danych fabrycznych to nie wynika, deklarowane 89dB oraz impedancja 6-omów. W praktyce bez pieca o mocy poniżej 200W nie ma co podchodzić. A to musi być uczciwe 200W, z porządną sekcją zasilającą. I raczej z tranzystora, co dla mnie już jest argumentem przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kappy 8.2

Dla mnie rewelacja, 30 cm na basie (choć to nie watkins), wstęga na górze + kilka innych rzeczy, niespotykanych dziś w budżetówkach.

 

To nie są wcale aż tak strasznie wymagające kolumny jak np. stare dziewiątki czy Renaissance, poradzą sobie z nimi integry w okolicach 100W (bardzo dobrze wypadł u mnie Marantz PM-75 a jeszcze lepiej Harman PM-665, całkiem fajnie radził sobie też 30W lampa Yaqin MC-100B! Oczywiście to nie to co z mocną, A-klasową końcówką bo taką też posiadałem, ale naprawdę z ww. integrami było bdb).

Teraz napędzam je Accuphase E-408 i też jest super.

Słuchałem ostatnio bardzo dużo nowych kolumn z przedziału 15-30 tys. i nic mnie jakoś szczególnie nie urzekło ani nie skłoniło do tego aby myśleć o wymianie, porównując z leciwymi Kappami.

 

Jeśli znajdziesz dobry egzemplarz (m. in. z oryginalnymi polydomami, bez żadnych dziwnych przeróbek) w uczciwej cenie (ok. 3000) to nie ma się co zastanawiać, Pylonów słuchałem, fajne kolumienki ale nie wytrzymują porównania z Kappami.

 

Może wypowie się tutaj Jacek, który temat Infinity ma w małym palcu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tej wersji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jak jest z częsciami do nich konkretnie głośnikami ? Są ciemne , jasne czy raczej neutralne ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to grają równo, nic się nie wybija przed szereg, ale niczego absolutnie nie brakuje. Jak ma być bas to jest potężny. Jak mają być niuanse na górze czy średnicy to są. Bardzo muzykalne, nieźle budują przestrzeń choć tu trzeba uważać z ustawieniem (ponoć wymagają trochę odstępu z tyłu i po bokach).

U mnie grają w ok. 20-25 m2 (zależy jak liczyć), po bokach mają blisko do ścian ale i tak jest BDB.

Z dobrze dobraną elektroniką wciągające brzmienie, nie chce się przestawać słuchać (zastanawiam się jak mogą brzmieć wyższe serie, skoro ze zwykłymi Kappami jest tak dobrze).

 

Na tych zdjęciach w googlach sporo ma wymienione polydome'y.

Nie mam pojęcia czy można gdzieś dostać nowe na wymianę czy są to jakieś próby reanimacji niewiadomej jakości zamiennikami (spróbuj poczytać lub zapytać w klubie Infinity).

To jednak wiekowy sprzęt i pewnie ciężko będzie o niewymęczoną parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lubiły się palić :). Niby części są, ale ile to ma wspólnego z oryginałem. ehhh kurde no i jest dylemat. Problem się zrobi kiedy trzeba będzie naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lubiły się palić :). Niby części są, ale ile to ma wspólnego z oryginałem. ehhh kurde no i jest dylemat. Problem się zrobi kiedy trzeba będzie naprawić.

 

Nie wiem czy lubiły się palić, jak ktoś używał zgodnie z przeznaczeniem to raczej nie.

Problem tkwi raczej w negatywnym działaniu na nie słońca, dymu tytoniowego a może po prostu delikatności tych membran i podatności na uszkodzenia mechaniczne. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Obawy miałem podobne jak Ty (i mam), dlatego też odpuściłem wyższe,droższe (i starsze) modele, które bardzo kusiły, po tym co usłyszałem ze "zwykłych" 8.2 bo nie chciałem w to utopić większej gotówki.

W tej kwocie co 8.2 ew. strata jeszcze nieduża.

Zaryzykowałem, kupiłem od prywatnej osoby w Krakowie, wszystko gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lubiły się palić, jak ktoś używał zgodnie z przeznaczeniem to raczej nie.

Problem tkwi raczej w negatywnym działaniu na nie słońca, dymu tytoniowego a może po prostu delikatności tych membran i podatności na uszkodzenia mechaniczne. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Obawy miałem podobne jak Ty (i mam), dlatego też odpuściłem wyższe,droższe (i starsze) modele, które bardzo kusiły, po tym co usłyszałem ze "zwykłych" 8.2 bo nie chciałem w to utopić większej gotówki.

W tej kwocie co 8.2 ew. strata jeszcze nieduża.

Zaryzykowałem, kupiłem od prywatnej osoby w Krakowie, wszystko gra :)

 

Teoretycznie naprawić się da :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrany w polydomach się rozsypują (dosłownie pękają i wylatują w nich dziury). Materiał z biegiem czasu traci elastyczność i koniec. Nie da się z tym nic zrobić, ale gdzieś widziałem zamienniki 1-1 (bez zmiany zwrotnic) i ponoć nie były identyczne brzmieniowo z oryginałem to nie były gorsze, były po prostu ciut inne. Lepsze to niż nic.

Kappy x.2 to całkiem miłe kolumny ale stare Kappy 8 lub 9 to była jednak inna liga, obudowy zamknięte, całkiem inny bas, jego jakość i kontrola. Niestety tamte były totalnymi killerami wzmacniaczy (np. w Kappa 9 schodziła impedancja to 0.6ohm-a!!!).

Z infinity polecam jednak bardziej od Kappy - stare modele RS3, na wstępie lepsze brzmieniowo, w dodatku tam nie ma się co popsuć, atomowe głośniki basowe a z kopułką średniotonową nie ma tego problemu co z polydome.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na tej zasadzie chciałbym, a boję się. Ze wzmacniaczami takiego problemu nie miałem. Te starsze modele bez bass reflexu będzie trudniej dostać. No i więcej na karku chociaż w sprzecię używanym to liczy się ich stan bardziej niż wiek. Znów nowe w podobnej cenie jak mam daleko odbiegać nie będą od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Kolumny zamknięte. świetny bas. Pogłoski o 200W wzmacniaczu trzeba traktować z dużym przymrużeniem oka. Wada: dosyć leciwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załózmy że padną głośniki da się je naprawić czy trzeba szukać nowych/starych ? zakładam, że nie będzie to uszkodzenie fizyczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załózmy że padną głośniki da się je naprawić czy trzeba szukać nowych/starych ? zakładam, że nie będzie to uszkodzenie fizyczne ?

 

Jakie głośniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie kolumny?

Jakie głośniki?

Takie gadanie że stare to się psują wysokie jest po prostu niepoważne. Wysokie najczęściej uwalasz przesterowanym wzmacniaczem a nie dlatego że głośniki są stare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie kolumny?

Jakie głośniki?

Takie gadanie że stare to się psują wysokie jest po prostu niepoważne. Wysokie najczęściej uwalasz przesterowanym wzmacniaczem a nie dlatego że głośniki są stare.

 

 

Generalnie że wysokie się najszybciej psują. Nie wiem jaki konkretnie model z lat 80 na przykład. Można taki głośnik naprawić ? ewentualnie są jeszcze gdzieś na wymianę ? Np te o których pisałeś wyżej

 

Ja się nie upieram przy infinity. Może być jakaś inna firma , która zagra lepiej od budźetówki za około 6tys pln. czyli na przykład taki Diamond 28. Bo jakoś mi się nie chce wieżyć, że kolumna 2 drożna zagra lepiej od 4 drożnej:). Zależy mi aby w razie W można było ja naprawić. Trzeba się z tym liczyć to nie nowa rzecz. Wolałbym nie kupować z założeniem , że nic się stać nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie że wysokie się najszybciej psują

 

Jest dokładnie odwrotnie.

Częściej zdarzają się uszkodzenia basów (skrzywienie karkasu cewki i ocieranie, skruszenie się resora zewnętrznego itd) niż uszkodzenia wysokich. Tam nie ma dużych naprężeń mechanicznych, układ jest lekki i mało wysilony.

 

Nie wiem jaki konkretnie model z lat 80 na przykład. Można taki głośnik naprawić ? ewentualnie są jeszcze gdzieś na wymianę ? Np te o których pisałeś wyżej

 

Bez pytania o konkretny model nie da się odpowiedzieć. Natomiast jeżeli chodzi o kolumny infinity classic to zostaje obrót na rynku wtórnym. Sytuacja w kappach jest faktycznie beznadziejna z powodu polydome ale jest wiele niesamowitych modeli które takich przypadłości nie mają. RS1B, RS2B, RE80 RE90, itd...

 

Ja się nie upieram przy infinity. Może być jakaś inna firma , która zagra lepiej od budźetówki za około 6tys pln. czyli na przykład taki Diamond 28.

 

Ja odniosę się akurat do Infinity o których pisałem wyżej (zwłaszcza RS2b czy RS1b) to kolumny które kosztowały tyle co DOM czasach swojej produkcji, do nich nie można porównywać dzisiejszej budżetówki tylko kolumny z "nieco" innego przedziału cenowego.

 

Zależy mi aby w razie W można było ja naprawić. Trzeba się z tym liczyć to nie nowa rzecz. Wolałbym nie kupować z założeniem , że nic się stać nie może.

 

Musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz podjąć takie ryzyko czy lepiej iść do MM i kupić jakieś bumpudło z gwarancją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z wiekiem tak jest , że siadają niskie. Nigdy nie miałem kolumny używanej tej klasy co infinity. Max nowa 6 tys pln Ciekawi mnie różnica. W cenie kolumny jak pisałeś wartej tyle co DOM to ja nie potrzebuje bo elektronika nie wyciśnie z niej tego co potrafi kolumna, Mimo wszystko mam sprzęt HI FI co prawda wysokie modele, ale to nie high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z wiekiem tak jest , że siadają niskie. Nigdy nie miałem kolumny używanej tej klasy co infinity. Max nowa 6 tys pln Ciekawi mnie różnica. W cenie kolumny jak pisałeś wartej tyle co DOM to ja nie potrzebuje bo elektronika nie wyciśnie z niej tego co potrafi kolumna, Mimo wszystko mam sprzęt HI FI co prawda wysokie modele, ale to nie high end.
Polecam Re90, świetne kolumny mz, jednak żeby pokazać co potrafią potrzeba mocy. Najlepiej biamping, ale mocna integra też da radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.