Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Stachu, przecież selekcjonujemy i zgrywamy wszystko po to, żeby nie było słabszych prezentacji. Mogą być co najwyżej różne upodobania, potwierdza to choćby Twój gust w kwestii dac-ów, ale to nie oznacza, że coś jest słabsze. Np. rok temu grały kolumny Tomka, które były według mnie za ciemne, zdecydowanie za ciemne. I co? Grały przez swoją część czasu, bo przecież gusta są różne. Wiele osób chwaliło ten dźwięk, sam go doceniałem za pewne aspekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to DIY, jest odpowiedni wątek poświęcony temu wzmacniaczowi.. mój to ten bardziej oryginalny, nie Pkrecz'owy (nie ujmując niczego Pkrecz'owemu)

ten mam wykończony, wpakowany do obudowy i względnie godny pokazania..

mam też inne;

SOHA, KAMYK, LOVELY CUBE, HA2013, jakieś AVT i inne jeszcze miniaturki na różnych OPA'ch.. trochę się tego narobiło...

niestety wszystko jest na deskach, blaszkach, w pudełkach albo totalnie na luźnych płytkach..

ten HA2012 jest jedynym moim wzmacniaczem słuchawkowym (ewentualnie) godnym pokazania...

niestety raczej słabo widzę swoją obecność na tego-rocznym forum, będę wiedział dopiero, dosłownie w ostatniej chwili.. ale chętnie wypożyczę swój wzmacniacz...

jeśli jest ktoś z mojej okolicy, kto wybiera się do stolycy w omawianym terminie, mogę powierzyć mu swój sprzęt do szerszych odsłuchów...

 

Widziałem twoje konstrukcje,chodz nie wszystkie,chyba jesteś również użytkownikiem mp3store i chyba mi migneło tam zdjęcie lovely ciuba? zrobiony pięknie na fajnych kondensatorach,wstawiłem taki esame i gra to pięknie,znasz się na robocie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Kolegów,

Z wrodzoną nieśmiałością pragnę zapytać, czy można Wam donieść w sobotę kabelki cinch-cinch w sensie interkonekty, wykonane samodzielnie ze srebra oraz wtyczek seryjnych Amphenol lub REAN.

Może uda mi się w piątek wieczorem, ale nie wiem czy jest jakieś zainteresowanie.

Nie pragnę tam przebywać i zabierać cennego miejsca, wejdę zostawię i pójdę.

A Wy będziecie się mogli pastwić lub zachwycać - jak kto woli. Można też przyjąć i położyć w kącie żeby przykro nie było.

 

Hmmm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przykro, bardzo chciałem zobaczyć/posłuchać twoich "dzieł".

Teraz cała nadzieja w palton'owych kulkach? futrzakach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Kolegów,

Z wrodzoną nieśmiałością pragnę zapytać, czy można Wam donieść w sobotę kabelki cinch-cinch w sensie interkonekty, wykonane samodzielnie ze srebra oraz wtyczek seryjnych Amphenol lub REAN.

Może uda mi się w piątek wieczorem, ale nie wiem czy jest jakieś zainteresowanie.

Nie pragnę tam przebywać i zabierać cennego miejsca, wejdę zostawię i pójdę.

A Wy będziecie się mogli pastwić lub zachwycać - jak kto woli. Można też przyjąć i położyć w kącie żeby przykro nie było.

 

Hmmm?

 

Ja myślę że piątek wieczór to jest taki pierwszy moment gdzie możemy sobie pozwolić na zabawy w kabelki. W czwartek musimy się skupić na większych manewrach z urządzeniami i akustyką. W dodatku Stasiop już ma coś do przetestowania z nietypowych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Stasiop już ma coś do przetestowania z nietypowych kabli.

A cóz to za dyskryminacja Piotrze? a jeśli okaże się ,że kable zorge sa lepsze od stasiopowych? Odrzucanie propozycji zorge tylko dlatego ,że znajomek przywiezie swoje "wynalazki" jest nieładne i nieuczciwe:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to się nie gniewam.

Pracuję niedaleko Sobieskiego, mieszkam też niedaleko, w zasadzie mi po drodze, to jak?

Piątek?

A i jeszcze jedno. Moje kable są bardzo typowe - kierunkowe lub nie. Te ostatnie mogą być w konfiguracji a'la koncentryk lub "na golasa" (dwa gołe druty w izolacji i splecione ze sobą).

Więcej w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóz to za dyskryminacja Piotrze? a jeśli okaże się ,że kable zorge sa lepsze od stasiopowych? Odrzucanie propozycji zorge tylko dlatego ,że znajomek przywiezie swoje "wynalazki" jest nieładne i nieuczciwe:)

 

Przedstawiłem swoje zdanie w tej kwestii. Nic nieuczciwego w tym nie widzę. Uważam że w czwartek powinniśmy operować starymi, sprawdzonymi kablami, choćby miały być średnie.

 

Może kable Stasiap by udało się wpiąć w czwartek jako ciekawostkę z 2 powodów:

1. Pierwszy się zgłosił

2. W kablu z filtrem jest większa myśl techniczna niż w zwykłym kablu.

3. W takim kablu jest ciekawostka, coś intrygującego

 

Dodam tylko (a tutaj już tylko moja prywatna opinia), że nie podobają mi się geniusze kablowi, którzy wczoraj skręcili swój pierwszy kabel i z tym swoim wkładem w pokój diy chcieliby się podpiąć pod ew. sukces brzmieniowy w pokoju, ponieważ wkład kabla w dźwięk systemu jest jak wkład ze 100g kiełbasy zwyczajnej do 20 litrowego kotła grochówki wojskowej.

 

I jeszcze jedno, wtyczki amphenol albo rean to nie jest żanda hi-endowa liga, skąd nagły ukłon w kierunku taniego hi-fi? Chyba tylko z uprzejmości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bardzo niecenzuralne określenie na zachowanie kolegi Piotra)

 

Masz coś sensownego do powiedzenia w kwestii obecności inżynierów kablowych w pokoju w dniu przygotowań? Czy chciałeś w niezbyt dobrotliwy i niezbyt czytelny sposób zaprezentować uniesienie swojej dobrotliwej duszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz,

Przepraszam, że zabrałem cenny Panów czas.

Moja wina, że za późno się zgłosiłem, zaproponowałem coś zbyt prostego, seryjnego i w dodatku działającego...

I oby Panowie usłyszeli te kolosalne różnice...

 

Żegnam i może nie do zobaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz,

Przepraszam, że zabrałem cenny Panów czas.

Moja wina, że za późno się zgłosiłem, zaproponowałem coś zbyt prostego, seryjnego i w dodatku działającego...

I oby Panowie usłyszeli te kolosalne różnice...

 

Żegnam i może nie do zobaczenia

 

Jak rozumiem piątek Ci nie wystarcza. Ja nie jestem osobą decydującą w tych kwestiach, mówię co o tym sam myślę, może powinieneś poczekać aż wypowiedzą się pozostali koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też przyjąć i położyć w kącie żeby przykro nie było.

I jeszcze jedno, wtyczki amphenol albo rean to nie jest żanda hi-endowa liga, skąd nagły ukłon w kierunku taniego hi-fi? Chyba tylko z uprzejmości.

Uprzejmośc to cenna zaleta:)

Znając stasiopa i jego obiecanki cacanki jakie składał publicznie na forum oraz konkretnie pod moim adresem

a z których sie nie wywiązał, nie podchodziłbym zbyt powaznie do jego kablofiltrów, poza tym skąd Twoje przekonanie ,ze kable stasiopa to hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmośc to cenna zaleta:)

Znając stasiopa i jego obiecanki cacanki jakie składał publicznie na forum oraz konkretnie pod moim adresem

a z których sie nie wywiązał, nie podchodziłbym zbyt powaznie do jego kablofiltrów, poza tym skąd Twoje przekonanie ,ze kable stasiopa to hi-end?

 

Jest osobą ze stażem inżynierskim w dość skomplikowanych urządzeniach, a także ze stażem odsłuchowym, ponieważ często jest na koncertach i wystawach audio. Rozumie zagadnienia nie tylko związane z analogiem, ale i cyfrą i naturalną reprodukcją dźwięku.

 

Ale może się źle wyraziłem chcąc faworyzować obecność jego kabli w czwartek. Jestem przeciwny jakimkolwiek kablowym zabawom w czwartek, ponieważ jest to poważny problem organizacyjny, wynikający z ograniczonej ilości czasu, a kombinacji urządzeń będzie multum jak zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy mi piątek wystarcza bo mieszkam niedaleko wystawy.

Nie muszę "słuchać kabli".

Nie muszę się wkręcać w pokój DIY, w zasadzie nie taki nawet miałem zamiar.

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ślepym teście odróżnicie wpływ wtyczek marki A lub B na dźwięk i powiecie jeszcze jakie zostały użyte...

Analogicznie do kabli.

Może zajrzę w sobotę do Waszego pokoju... Może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ślepym teście odróżnicie wpływ wtyczek marki A lub B na dźwięk i powiecie jeszcze jakie zostały użyte...

Analogicznie do kabli.

Może zajrzę w sobotę do Waszego pokoju... Może...

 

Hehe :) Czyżby szykował się jakiś konkurs na możliwości słuchu? W sobotę wieczorem jest tego typu problem że pewnie idziemy do Harendy na symboliczne piwo.

 

(z wodą)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tylko o tę "uprzejmość" chodziło, bo nie muszę się lansować kablami.

 

Mam inne, stałe źródło uznania i dochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tylko o tę "uprzejmość" chodziło, bo nie muszę się lansować kablami.

 

Mam inne, stałe źródło uznania i dochodu.

 

My też mamy inne źródło utrzymania, niemniej myślę że każdy nas chciałby się czymś pochwalić - pochwalić się czymś co sam zrobił. Jeżeli nie chcesz się pochwalić i chodzi tylko o braterskie uściski i głaskanie się po główkach bez wspólnego celu i bez jasnych zasad, no to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Prrrrrr szalona.

 

Piotr ma absolutnie racje, na początek musimy zestawić elektronikę z kolumnami. To jest priorytet. Tak więc w czwartek najprawdopodobniej nie damy rady skupić się na takich detalach jakimi są kable. Jednak kolega zorge sam napisał, że najwcześniej może nam podrzucić kable w piątek wieczór, nie rozumiem więc w czym problem?

 

Jestem osobą odpowiedzialną za to, co się w pokoju będzie działo. Napisałem wcześniej, że każde dostarczone urządzenie otrzyma swoją szansę. Wprawdzie powinniśmy mieć wszystkie rzeczy w czwartek, jednak kable możemy spokojnie przetestować na samym końcu, ba, nawet musimy. Tak więc spokojna wasza rozczochrana.

 

Mnie też przykro, bardzo chciałem zobaczyć/posłuchać twoich "dzieł".

Teraz cała nadzieja w palton'owych kulkach? futrzakach?

 

Tomek, zapominasz o kolumnach zgłoszonych przez lulu. To doświadczony konstruktor, był też z nami parę lat temu. Twonk też zgłaszał monitory, nie zapominaj o tym. Tak więc mamy przynajmniej trzy pary konstrukcji, nie ma się co martwić.

 

Na wszelki wypadek zabierz też swoje monitory. Wprawdzie podobne konstrukcyjnie (muchy) grały dwa lata temu, ale to w niczym nie przeszkadza. Od przybytku głowa boli, ale co tam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przetestowaniem tych kabli.Jesli to srebro i ekranowane moze byc ciekawie.

I przepraszam, ale kable to jest bardzo istotny element systemu.Jesli chodzi o High-end, to jest to 50% i wiecej dzwieku systemu. Bez dobrych kabli Panowie, powtarzajac klasykow czyli s.p. Starego Audiofila- 'Nie ma grania!'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przetestowaniem tych kabli.Jesli to srebro i ekranowane moze byc ciekawie.

I przepraszam, ale kable to jest bardzo istotny element systemu.Jesli chodzi o High-end, to jest to 50% i wiecej dzwieku systemu. Bez dobrych kabli Panowie, powtarzajac klasykow czyli s.p. Starego Audiofila- 'Nie ma grania!'

 

Niestety nie zgodzę się. Jeżeli wepnie się totalną kiszkę, to można mówić o subiektywnych różnicach rzędu 50% w stosunku do kabli dobrych. Jednak powyżej pewnego dobrego poziomu technicznego, który ma wiele kabli, nie ma już takiego rozrzutu przy dobrych urządzeniach. No chyba że urządzenia mają zawaloną filtrację i słychać wtedy mocniejsze działania kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze moje zarzuty do Ciebie są następujące:

W nieuprzejmy sposób odniosłeś się do Zorge, który chciał pomóc i przyłączyć się do zabawy.

W pokoju diy audiostereo chvesz wystawiać swoje projekty, które na forum nie zostały pokazane, albo pokazane były dawno.

Wiec tak, bóldupię się o to, że ktoś niezwiązany w tym momencie z zakładką chce prezentować swoje rzeczy. Z jakiej racji masz głos w sprawie pokoju? Dwa, że zapominasz, iż jesteśmy tu w celach towarzyskich i rozrywkowych.

Zbłądziłeś trochę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przepraszam, ale kable to jest bardzo istotny element systemu.Jesli chodzi o High-end, to jest to 50% i wiecej dzwieku systemu.

 

Piszę się na porównanie najlepszego kabla jakiego będziecie mieli na stanie w pokoju, do mojego, bez żadnego trzeciego kabla "X".

Oczywiście wszystko na luzie, bez napinki.

Jak by co, dajcie znać podczas wystawy, wiecie gdzie mnie szukać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 temat niezwykle szeroki...A slyszalem nie raz tania elektronike podlaczana z ekstremalnie dobrymi kablami. Efekt bardzo zadziwiajacy...To dalo mi do myslenia....

 

I jeszcze jedno mialem okazje slyszec rok temu system Starego Audiofila.Kable glosnikowe to byly Transparenty drugie od gory za kupe kupe kasy...gralo wybitnie barwnie dynamicznie z duzym nasyceniem.To wlasnie robia dobre kable.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.