Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Witam po przerwie...

Cieszę się na spotkanie z Wami, to na dziś jest jedyny argument żeby dalej to robić. Trudno działać społecznie w takich warunkach jakie teraz. Długo rozmawiałem o tym z Dawidem Skrzypczakiem a także z kilkoma bliskimi mi forumowiczami, życie napisze dalszy scenariusz. Póki co zdecydowałem, że pociągnę organizację wystawy i utrzymam konto do końca roku... oczywiście jeśli moje działania nie będą dalej torpedowane.

 

Uważałem, że należało się Wam te kilka słów wyjaśnień w kwestii mojego milczenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Pomieszczenie będzie miało prawdopodobnie 3,5 x 4,5 m. To niestety niewiele...

 

 

Tomek napisał wszystko w kwestii dużych kolumn, powtórzę osobiście jeszcze raz, że zapraszam wszystkich serdecznie i nie zamierzam z góry nic przesądzać. Doświadczenie podpowiada, że większą szansę na poprawny dźwięk w takich warunkach będą miały mniejsze konstrukcje, ale to trzeba sprawdzić na miejscu.

 

Czekam na zgłoszenia kolejnych osób ze sprzętem. Wystawa już tuż tuż,odbędzie się 4-6.11.2016. My oczywiście spotykamy się 3.11.2016.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

W ramach przygotowań do wystawy, zapraszam konstruktorów do siebie na spotkanie w dniu 24.09.2016, czyli dokładnie w sobotę za tydzień. Osoby z dalszych stron mogę przenocować.

 

 

Zapraszam serdecznie,

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaki pokój będzie dla DIY,jakie wymiary?

 

2x2 i 100chłopa ogladających wykład o wkładkach gramofonowych,to dla mnie była największa trauma,nic nie widziałem ledwo do korytarza się dopchałem,i kawałem jakiegoś głośnika udało mi się zobaczyć,:)

 

Dlatego w tym roku jadę w ostatni dzień i na 2 godziny przed zamknięciem:) moze w końcu uda mi się coś zobaczyć i posłuchać

 

pokuj Bednar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Odnośnie pokoju-ciaśniocha,chociaż właściwie prawie tak jak u mnie(4mx4 m).

Wiem czego się spodziewać.....chociaz tyle.Trudna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dziękuję Panowie za spotkanie. Szczególnie dziękuję Tomkowi, fajnie, że byłeś chłopie.

 

Teraz parę zdań merytorycznie, jak zwykle u mnie, bez słodzenia, jeśli coś na to nie zasługuje. Udało nam się ustalić charakter przywiezionych urządzeń, to zapewne będzie pomocne podczas wystawy, zaoszczędzi nam co nieco czasu. Jest jednak małe ale, stanie się tak, o ile ... chłopcy nie pogrzebią w urządzeniach po wizycie u mnie. Wiem, że Darek - mucha już coś pozmieniał, o tym za chwilę. Z drugiej strony, można spotkanie uznać za naukę i kolejne doświadczenie, które może właśnie posłużyć do dalszego udoskonalania konstrukcji.

 

Tomek przywiózł ze sobą końcówkę mocy, pre i dac-a. Jestem już przyzwyczajony do nieco przyciemnionego dźwięku, jaki Tomek lubi. Tak było i tym razem, szczególnie dac był po ciemnej stronie mocy. Nie tak bardzo, jak by wynikało z moich słów, świadomie nieco to przejaskrawiłem. Końcówka mocy i preamp to moim zdaniem dobrze zestrojone sprzęty, z wypełnieniem na środku i ładną barwą w całości. Zgrają się niemal ze wszystkim, to uniwersalne urządzenia. Pomimo odmiennych zdań części z kolegów, mi bardziej podobało się gdy graliśmy z wpiętym pre, a nie ze samym sterowaniem w dac-u.

Piotrek pokazał nam dac-a i końcówkę, która jednak ma być jedynie awaryjną. Ta która ma być przedstawiona na wystawie, nie jest jeszcze ukończona. Tak więc króciutko o dźwięku, końcówka jest szybka, konturowa, neutralna ze wskazaniem na lekkie rozjaśnienie. Dac jest zdecydowanie neutralny, równy, trudno było mi wyłapać jakieś cechy. To duża zaleta, z drugiej strony nie udało się zestawić go tak, żeby pokazał swoje wszystkie zalety.

 

Darka pozostawiłem sobie na deser, jego dac mnie zauroczył. Był wprawdzie nieco zbyt mocno po jasnej stronie, ale to nie przeszkodziło w wyłapaniu kilku fajnych cech. Po pierwsze scena, poukładana, głęboka, z fajnie oddanym powietrzem dookoła instrumentów. Gładka średnica, duża rozdzielczość... Wittold który przysłuchiwał się porównaniu, potwierdził porozumiewawczym spojrzeniem moje spostrzeżenia. Czasami nie trzeba wiele mówić.

Wspomniałem na wstępie o modyfikacji Darka, który zdopingowany po spotkaniu, zmienił kilka elementów co nieco przyciemniło brzmienie. Ciekaw jestem, czy po wyrównaniu charakterystyki, wcześniejsze zalety pozostaną takie same.

 

 

Muszę jeszcze wspomnieć o SB Touch, który zaskoczył przybyłych. Różnica w stosunku do serwera na Daphile oraz kompa, była naprawdę spora. Dla mnie to żadna nowina, od dawna wiem, że SB to świetny transport w skali absolutnej, ale z uwagi na jego stosunkowo niską cenę, nie jest poważany. Cóż, nie zamierzam nawracać świata, ale wiem swoje.

 

PS. Właśnie się dowiedziałem, że kolejny ceniony przeze mnie forumowicz poprosił o usunięcie konta. Wszystko to nie napawa optymizmem, skoro tacy ludzie jak Tomkly rezygnują, a właściwie to zostają zmuszeni do opuszczenia forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za zaproszenie i miłe słowa. Oj ciężko będzie ciężko. Czasem jednego wieczora ciężko ocenić dwa urządzenia a co dopiero kontener gratów. Pozostaje pewnego rodzaju prowizorka. Powiem krótko, jak chce się przebiec 100km w jeden dzień to lepiej być w dobrej formie, czego Wam i sobię życzę "w ten listopadowy wieczór". Inaczej zgon murowany :)

 

I jeszcze jedno. Czas leci, ludzie się uczą, urządzonka są coraz lepsze. To nie jest już takie oddzielanie ziarna od plew jak kiedyś. Momentami naprawdę by trzeba jakiegoś profesura od poprawności dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy,

też bardzo się cieszę z udanego spotkania. Sprzęty rzeczywiście grały nieźle, optymistycznie to wygląda, w kontekście AVS2016.

Szkoda, że nie mieliśmy do dyspozycji żadnych kolumn, które miałyby być prezentowane na wystawie. Tak więc i tak cała zabawa raz jeszcze przed nami, ale przecież o to chodzi:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mieliśmy do dyspozycji żadnych kolumn, które miałyby być prezentowane na wystawie.

Święta prawda! A te co były też mają swój charakter i ograniczenia....

Miło było poznać nowe osoby i spotkać weteranów - zawsze ceniłem ludzi, którzy potrafią coś sami zrobić, a nie tylko oceniać i krytykować!

Byłem krótko, zmian było dużo, ale faktycznie poziom wykonawstwa rośnie i jak słusznie zauważył Robert wśród fajnych urządzeń zwrócił moją uwagą DAC Darka;-)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przepraszam, że tak krótko mogłem być, następnym razem postaram się to nadrobić;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za to miłe spotkanie.

Cieszę się również z tego, że dac spodobał się.

Zachęca to do dalszego grzania lutownicy :-).

 

Na zdjęciu niestety nie ma dac-a i końcówki Piotra.

 

bc93e0afa6d3dc2aebd6ed42aadbfa02.jpg

 

4e328397fcd2d603b7d4aeda560229eb.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Czystość czystej łączy ludzi, choć czasem bywa zdradliwa. Cokolwiek, odstawmy to grzybobranie już na bok, w końcu to poważny wątek dla poważnych osób ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

PS. Właśnie się dowiedziałem, że kolejny ceniony przeze mnie forumowicz poprosił o usunięcie konta. Wszystko to nie napawa optymizmem, skoro tacy ludzie jak Tomkly rezygnują, a właściwie to zostają zmuszeni do opuszczenia forum.

 

Nie wiem czy to dobre miejsce by wtrącać takie uwagi - chyba ze chcesz sprowokować w tym wątku dyskusje na temat ogólnego stanu forum, co zwykle zamienia się w napierdalanke? Nie będę się tu wypowiadał za Tomka, ale o ile dobrze pamietam to nie był tez fanem Twoich zachowań jako moderatora, wiec pisząc o opuszczających to forum osobach pamiętaj ze rownież miałeś w tym niechlubny udział...

 

 

 

 

Muszę jeszcze wspomnieć o SB Touch, który zaskoczył przybyłych. Różnica w stosunku do serwera na Daphile oraz kompa, była naprawdę spora. Dla mnie to żadna nowina, od dawna wiem, że SB to świetny transport w skali absolutnej, ale z uwagi na jego stosunkowo niską cenę, nie jest poważany. Cóż, nie zamierzam nawracać świata, ale wiem swoje.

 

Napisz coś więcej o tym urządzeniu, to jest Twój squezbox ktorego przywiozłeś kiedyś do Krakowa z zasilaczem tomanka czy jakieś nowe urządzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tu wypowiadał za Tomka, ale o ile dobrze pamietam to nie był tez fanem Twoich zachowań jako moderatora, wiec pisząc o opuszczających to forum osobach pamiętaj ze rownież miałeś w tym niechlubny udział...

Tak, ale wtedy Tomasz sobie z tym dawał radę, a teraz....

Jak tylko to wspomniałem w wątku Axolotla - który jak widzę zniknął, dostałem ostrzeżenie i punkty za trolling - choć nic obraźliwego, ani personalnie nie napisałem - cóż "Omo działa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Tak, ale wtedy Tomasz sobie z tym dawał radę, a teraz....

Jak tylko to wspomniałem w wątku Axolotla - który jak widzę zniknął, dostałem ostrzeżenie i punkty za trolling - choć nic obraźliwego, ani personalnie nie napisałem - cóż "Omo działa"

Faktem jest ze te forum ma jakiegoś pecha to moderatorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie wiem czy to dobre miejsce by wtrącać takie uwagi

To bardzo dobre miejsce. Pokój diy reprezentuje forum przed szerszym gronem ludzi. Jednym z naszych podstawowych zadań jest zapraszanie ludzi na nasze forum. Niestety, ale to miejsce jest coraz mniej nasze, czyli ludzi najbardziej zaangażowanych w organizację. Trudno reprezentować takie forum jakim się staje. Obiecałem Dawidowi Skrzypczakowi, że pociągnę to jeszcze raz, pisałem o tym kilka postów wyżej:

Cieszę się na spotkanie z Wami, to na dziś jest jedyny argument żeby dalej to robić. Trudno działać społecznie w takich warunkach jakie teraz. Długo rozmawiałem o tym z Dawidem Skrzypczakiem a także z kilkoma bliskimi mi forumowiczami, życie napisze dalszy scenariusz. Póki co zdecydowałem, że pociągnę organizację wystawy i utrzymam konto do końca roku... oczywiście jeśli moje działania nie będą dalej torpedowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Firmujemy swoimi osobami to miejsce na zewnątrz. Jednak w ostatnim czasie zmieniło się tak bardzo, że mam wciąż wątpliwości, czy chcę to robić. Odchodzą kolejne osoby na które w mojej subiektywnej ocenie były najbardziej wartościowe. To min. z ich powodu czułem się dumny będąc w pokoju pod szyldem audiostereo.pl Z drugiej strony, wróciły zakały tego miejsca, usunięte decyzją przynajmniej trzech moderatorów, za wyjątkowe chamstwo i uporczywy trolling. Teraz terroryzują pozostałych, przejmując już niemal całkowicie to miejsce. Zapowiedziałem, że jeśli się to nie zmieni, to do końca roku zrezygnuje z forum. Nie rzucam słów na wiatr, jedyna możliwością powrotu będą radykalne zmiany.

 

 

Jakiś czas temu "przy okazji" innych zmian, został zniesiony wieloletni zapis w regulaminie forum, mówiący o tym, że redaktor jest osobą nadrzędną nad moderatorami. Teraz można czasowo banować redaktora organizującego pokój na wystawie i utrudniać mu ową organizacje, ze szkodą dla właściciela forum.

 

Wszyscy którzy się angażują i śledzą ten wątek, mają pełne prawo do poznania tych faktów.

 

Redaktor audiostereo.pl

Robert Trzeszczyński

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu "przy okazji" innych zmian, został zniesiony wieloletni zapis w regulaminie forum, mówiący o tym, że redaktor jest osobą nadrzędną nad moderatorami. Teraz można czasowo banować redaktora organizującego pokój na wystawie i utrudniać mu ową organizacje, ze szkodą dla właściciela forum.

 

Wszyscy którzy się angażują i śledzą ten wątek, mają pełne prawo do poznania tych faktów.

 

Redaktor audiostereo.pl

Robert Trzeszczyński

 

Ja pierniczę, Ty to masz parcie na szkło :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym polemizował wit-toldzie, zawsze jest Persil, Vizir?

Przemyśl co piszesz Kolego, ja wczoraj za wpis do którego się odnosisz i wcześniejszy dostałem 8 punktów i poważnie się zastanawiam, czy jest jeszcze sens pisać na tym forum, skoro w/g moderacji jestem trollem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl co piszesz Kolego, ja wczoraj za wpis do którego się odnosisz i wcześniejszy dostałem 8 punktów i poważnie się zastanawiam, czy jest jeszcze sens pisać na tym forum, skoro w/g moderacji jestem trollem.....

 

No to poważny incydent, niefajnie, niefajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy ktoś z Was wybiera się busem lub może wybrać się busem na Audio Show?Jeżeli ktoś startuje niedaleko Jarocina poznańskiego.

Dlaczego pytam...,zamawiając przewoznika,podwajam sobie koszty przejazdu ze względu na to,ze on nie pozostanie przez 4-5 dni w Warszawie.Nistety koszt 4-krotnego przejazdu z i do,to 1100 zł.

Więc chętnie się zabiorę z kimś z Was i zapłacę za transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja na forum juz nie pisuje z uwagi na panujaca tu atmosfere.

Ale koledzy DIYowcy to swoje chlopaki. I oczywiscie chetnie jak zwykle sie spotkam pogadam poslucham.

W tym roku jak mozna wezme ze soba swoje kablo filtry.Tzn interconnect RCA, kabel zasilajacy z filtrem, oraz byc moze filtr glosnikow jak dam rade skonczyc.

 

Pozdrawiam wszystkich chlopakow. Stasiop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasio! Filtry w kablach, co Ty! Mało to już jest problemów z dobraniem do siebie urządzeń z różnymi filtrami w środku, żeby jeszcze z kablami się męczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... w sumie kable są filtrami same w sobie, a te w.cz jak SPDIF czy USB są filtrami o określonych parametrach z definicji. Jeżeli delikatna filtracja i dobrej jakości to może być w kablu. Posłuchamy - zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.