Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyzman odtwarzacz to Audiolab 8200cd i jest zbalansowany, natomiast nie mam pojęcia jak to jest z moim wzmacniaczem Xindak PA-M, dlatego chcę to sprawdzić. W Internecie brak jednoznacznej informacji, a jak pytałem w 2 sklepach, to w każdym usłyszałem inną odpowiedź.

Nie jestem pewien czy Twoj wzmak jest zbalansowany ale sądząc po innych konstrukcjach tego producenta gniazda XLR są tam prawdopodobnie dla ozdoby czyli , że konstrukcja nie jest zbalansowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Wzmak nie jest zbalansowany i coś jest mało podatny na wpływ IC.

Tak też myslałem. Zbalansowane konstrukcje XINDAKA znajdziesz dopiero w postaci najwyzszych modeli a wiec flagowa integra i konstrukcja dzielona. Reszta podejrzewam ,ze XLRy ma tylko w formie ozdoby . Szkoda w sumie , ze nie pokuszono się o odpowiednia aplikacje tych gniazd i wykorzystanie zbalansowanej konstrukcji wielu urzadzeń tej marki . Wiekszosć z nich zbudowana jest w sposob który zawstydza dwa razy drozszą konkurencję . Tak też brzmi. To naprawdę swietne klocki.

 

Czy jest mało podatny na IC , tego nie wiem ale szczerze wątpię by tak było. Czym uraczyłeś go do tej pory , tzn jakie IC wykorzystywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie , sześćsetka sygnał na gniazdach XLR ma desymetryzowany a więc jest to rozwiązanie podobne jak w tanszych konstrukcjach Xindaka. Byłem pewien że w tej najdrozszej integrze Xindak nie zmarnował tego ale jednak się myliłem. Jest jeszcze dzielona konstrukcja jubileuszowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie do Xindaka miałem wpięte Madrigal Audio Labs XLR (nie pamiętam dokładnego modelu), RCA Chord Chameleon i RCA Tarę Labs Prism 300a którą mam obecnie oraz RCA Wile PRO które mam teraz wypożyczone. Na żadnym z tych kabli nie ma u mnie różnicy, natomiast słyszę u mnie każdą zmianę w systemie kabli głośnikowych i sieciówek więc chyba głuchy nie jestem i system też tam jakoś reaguje. O dziwo między tymi 4 IC które wymieniłem a np. zwykłym RCA za 10 zł słyszę dużą róznicę na niekorzyść tego za dychę. O takie to u mnie dziwne rzeczy się dzieją.

Pozdrawiam

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie , sześćsetka sygnał na gniazdach XLR ma desymetryzowany a więc jest to rozwiązanie podobne jak w tanszych konstrukcjach Xindaka. Byłem pewien że w tej najdrozszej integrze Xindak nie zmarnował tego ale jednak się myliłem. Jest jeszcze dzielona konstrukcja jubileuszowa .

 

Czyli co?Sześćsetka już dla ciebie nigdy nie "zagra" tak cudnie jak kiedyś? :)

 

XLRy to rozwiązanie rodem z estrady i studia nagraniowego - silniejszy sygnał (ok. 2x głośniej ...więc lepiej "brzmi") prowadzenie żył, izolacja to wszystko ma sens w przypadku plątaniny kilkunasto/kilkudziesięcio metrowych połączeń.

W domowym audio to naparzanie z haubicy do komara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?Sześćsetka już dla ciebie nigdy nie "zagra" tak cudnie jak kiedyś? :)

 

XLRy to rozwiązanie rodem z estrady i studia nagraniowego - silniejszy sygnał (ok. 2x głośniej ...więc lepiej "brzmi") prowadzenie żył, izolacja to wszystko ma sens w przypadku plątaniny kilkunasto/kilkudziesięcio metrowych połączeń.

W domowym audio to naparzanie z haubicy do komara.

A kto tak powiedział? O brzmieniu nic tu nie wspominałem . To swietny wzmacniacz , a skoro brzmi tak dobrze na wyjsciach rca czy na pseudo zbalansowanych XLR to tym bardziej pogratulowac konstruktorom.

Jesli chodzi zas o XLR to zapewniam ,że nie tylko maja sens przy plataninie kabli i nie tylko jest głośniej. Poza tym nie wszystkie konstrukcje zbalansowane graja głosniej tak jak nie wszystkie grają na xlr lepiej niż na rca. To oczywista oczywistosc , ale są konstrukcje które robia to na xlr zdecydowanie lepiej niż na rca i zapewniam , że róznica nie polega jedynie na głosnosci.

 

U siebie do Xindaka miałem wpięte Madrigal Audio Labs XLR (nie pamiętam dokładnego modelu), RCA Chord Chameleon i RCA Tarę Labs Prism 300a którą mam obecnie oraz RCA Wile PRO które mam teraz wypożyczone. Na żadnym z tych kabli nie ma u mnie różnicy, natomiast słyszę u mnie każdą zmianę w systemie kabli głośnikowych i sieciówek więc chyba głuchy nie jestem i system też tam jakoś reaguje. O dziwo między tymi 4 IC które wymieniłem a np. zwykłym RCA za 10 zł słyszę dużą róznicę na niekorzyść tego za dychę. O takie to u mnie dziwne rzeczy się dzieją.

Pozdrawiam

Czyli jednak jakies róznice są :) Osobiscie nie spotkałem się z urzadzeniami , które pozostawałaby nieczułe na dobór okablowania i nawet te najtańsze je zaznaczały choc oczywiscie w mniejszej skali co jest oczywiste. Wszystkiego jednak nie słyszałem i nie moge wykluczyc ze takowe istnieją :) w co jednak powątpiewam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Interkonekt XLR pojechał do kolegi. Niebawem pewnie napisze kilka słow na temat . A Wy chłopaki , jak tam wrażenia po upływie dłuzszego czasu w uzytkowaniu okablowania WILE?

MAGNEPAN jak tam sieciowe?

Dostałem xlr w kompletnym finalnym opakowaniu i miałem wstawic fotki jak to teraz wygląda , ale nie zdażyłem bo kolega o którym wspomniałem wyżej zajumał mi wszystko do siebie. Poproszę go by wkleił kilka fot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak "monity" o opakowanie, ładną oprawkę, poskutkowały ;) Jak podniosło to cenę? Proszę o foty, bo tego nigdy dość ;)

Tak , widac poskutkowało . Myślę , że głownym powodem tej poprawy wizerunkowej było jednak wyjscie z cienia i wejscie na szerszy rynek. Wciąż nieoficjalny ale jednak szerszy. Poza tym chyba zdają sobie tam sprawę , że wizerunek w tej dziedzinie jest ważny. Mnie osobiscie nie przeszkadza , ze kabelki nie są ozdobione "bizuterią" i do tej pory trafiały do mnie w zwykłych kartonach i reklamówkach , ale dla wielu może byc juz to sporym zgrzytem. Poza tym konkurencja się stara więc wypadałoby by i WILE się tu postarało. Tym bardziej , że kabelki są aż tak dobre. Z drugiej strony mozna było to tłumaczyc faktem niskich cen . Otrzymujemy niespecjalnie wytworny wizualnie kabelek , który jest opakowany w mało wyszukane opakowanie ale w zamian otrzymujemy niewspołmiernie wysoka jakosc dzwięku do ceny . Można powiedzieć , coś za coś.

Mimo to WILE się postarało i dziś dostajemy kabelki zapakowane w solidny i naprawdę ładny karton ( twardy , o strukturalnej , karbowanej powierzchni ) od srodka wyklejony ciemnym grubym filcem . Na wew. stronie wieka kartonu wklejone jest reklamowe zdjęcie w formie plakatu. Same kabelki umieszczone są w sakwie-torbie wykonanej z podobnego grubego materiału jakim wyklejone jest pudełko , w kolorze czarnym , z duzym białym firmowym logiem . Solidnie i schludnie. Powiedziałbym , że do pewnego stopnia nawet ekskluzywnie . Miałem wstawic pare fotek ale kolega zgarnał kabelek zanim zdążyłem to zrobić:)

Z pewnością on to zrobi więc to tylko kwestia czasu.

Myślę że kwestią czasu bedzie też jeszcze lepsze dopracowanie przewodów od strony wizualnej , choc moim zdaniem nie ma się już do czego czepiać. Jednak termokurczki z nadrukami Loga , jakieś ozdobne tuleje w miejsca łączeń itp itd można by wprowadzić choć niewątpliwe w jakimś tam stopniu będzie to musiało wpłynąć na cenę koncową . Nie mniej warto chyba to zrobic by tak dobry produkt i od tej strony dopracowac.

Interkonekt XLR w takim opakowaniu jakim opisałem kosztuje 1900 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na przejście z kompaktu dwuczęściwego na jednoczęściowy zostały mi do sprzedania kable.Najnowsza wersja sieciówki Wile (1200 zł),najnowsze RCA Wile (800 zł) i zworki głośnikowe (200 zł). Kable mają kilka miesięcy-zworki ok 2 lat.Wszystko w idealnym stanie,rozgrzane.Dla osoby,która zdecyduje się na komplet-zworki dołożę gratis,czyli komplet kosztuje 2.000 zł.Zainteresowanych proszę o kontakt prive.Pozdrawiam

post-6033-0-63015700-1441879823_thumb.jpg

post-6033-0-08069700-1441879869_thumb.jpg

post-6033-0-96893500-1441880326_thumb.jpg

post-6033-0-77069800-1441880376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy forumowicze tutaj mają wyraźne problemy ze zwykłą kulturą i tych nie zapraszam do nas na piwo za 1/2 ceny.

Myślę tutaj o koledze z nazwą cyt... coś tam.

Wydaje Ci się, że jesteś lepszy od tych co grają "potańcówki" ??

A kim ty jesteś ??

Ja uczciwie pracuję 7 dni w tygodniu i daję ludziom radochę z muzyki. A ty ??

Siedzisz w domu i porównujesz specyfikacje sprzętu.

Podałem dane swojego lokalu więc jak widać nie jetem żadnym Eugeniuszem.

Nazywam się Marek Górniak i sprzęt Wile mam u siebie. Można przyjechać i sprawdzić - i posłuchać na dużym nagłośnieniu zamiast się tu wymądrzać, nie mając najmniejszego pojęcia o zgraniu sali tanecznej do grania na ponad 90 db.

Jak trafiłem na to forum ??

To nie jest forum w Afryce i są tzw. wyszukiwarki internetowe, które pokazują opinie o różnych sprzętach znajdujących się w sprzedaży.

A teraz do tych, którzy uważają się za alfa-omega w dziedzinie muzyki (cyt... jakoś tam) - panowie muzyka jest dla ludzi i też dla tych, którzy przy niej tańczą czy piją piwo.

Pamiętajcie - nie można gardzić ludźmi dlatego, ze to nie są audiofile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie na dancing?? A wydawało mi się, że to forum już niczym mnie nie zaskoczy... Dobrej zabawy! :)

 

Kolejny kolega geniusz, którego nic już nie zaskoczy bo już wszystko na tym świecie widział :(

 

Mój wczorajszy wpis dotyczył wypocin na forum kolegi "clatu"

Przeczytalem sobie to wszystko jeszcze raz. Jesteś strasznie zarozumiałym typkiem, który myśli, że wszystko wie o muzyce i ludzkim słuchu - szczególnie u starszych ludzi.

Stek bredni - kolego wypisujesz.

Może Ty i Twoi znajomi chodzicie na potańcówki się nachlać. Do nas przychodzą ludzie z klasą - połowa naszych gości to Niemcy i Skandynawowie, którzy wybierają właśnie nasz lokal ze względu na adaptację akustyczną a teraz na DAC WILE. Od dzisiaj także na nowe kable audio.

Jeśli uważasz się za kogoś z genialnym słuchem - zapraszam Cię do nas na małe muzykowanie. Dostaniesz gitarę, klawisz i mikrofon i pokażesz co potrafisz ...

Wtedy sprawdzimy Twój słuch muzyczny, no chyba że słuchasz śpiewu ptaszków na swoim audiofilskim sprzęcichu.

Przyznam że mnie kolego wkurzyłeś bo taka bufonada musi wkurzyć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skandynawowie, którzy wybierają właśnie nasz lokal ze względu na adaptację akustyczną a teraz na DAC WILE. Od dzisiaj także na nowe kable audio.

Hmmm....skoro już mnie wywołałeś do tablicy zarazem obrażając to nie pozostaje nic innego jak się uśmiechnąć....z politowaniem w kontekście tego co pozwoliłem sobie zacytować. Uważam, że do tego co już owi Skandynawowie uznali za coś wyjątkowego niż cel dla którego przychodzą tłumami to proponuję zaadoptować jakiś mały kącik z wyrobami WILE i sprzedawać po atrakcyjnych cenach.

Co Tam sprzedawać!! , jako emerytowany dj proponuję konkursy taneczne niczym Dancing With The Stars, a główną nagrodą niech będzie...zaraz zaraz...Mocarz!!. Nagroda godna najlepszych nawet tych zza Odry ;-)

 

Pozdrawiam wznosząc tabliczkę z oceną, a jakże 10 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na przejście z kompaktu dwuczęściwego na jednoczęściowy zostały mi do sprzedania kable.Najnowsza wersja sieciówki Wile (1200 zł),najnowsze RCA Wile (800 zł) i zworki głośnikowe (200 zł). Kable mają kilka miesięcy-zworki ok 2 lat.Wszystko w idealnym stanie,rozgrzane.Dla osoby,która zdecyduje się na komplet-zworki dołożę gratis,czyli komplet kosztuje 2.000 zł.Zainteresowanych proszę o kontakt prive.Pozdrawiam

 

Witam,

Jestem zainteresowany kablami Wile. Proszę o nr telefonu - mam kilka pytań o szczegóły i tak byłoby dużo łatwiej niż mailowo.

Pozdrawiam

Jarek

691 510 810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....skoro już mnie wywołałeś do tablicy zarazem obrażając to nie pozostaje nic innego jak się uśmiechnąć....z politowaniem w kontekście tego co pozwoliłem sobie zacytować. Uważam, że do tego co już owi Skandynawowie uznali za coś wyjątkowego niż cel dla którego przychodzą tłumami to proponuję zaadoptować jakiś mały kącik z wyrobami WILE i sprzedawać po atrakcyjnych cenach.

Co Tam sprzedawać!! , jako emerytowany dj proponuję konkursy taneczne niczym Dancing With The Stars, a główną nagrodą niech będzie...zaraz zaraz...Mocarz!!. Nagroda godna najlepszych nawet tych zza Odry ;-)

 

Pozdrawiam wznosząc tabliczkę z oceną, a jakże 10 !!!

 

Jednak słoma z butów ci kolego wyłazi na kilometr (w domyśle - wyjątkowe i wrodzone chamstwo) ale chyba wydaje ci się, że te twoje suchary są śmieszne ??

Może wystartuj w standup'ie - tam też takie smutne kawałki sadzą a potem montują śmiech widowni.

Będziesz najlepszym sucharem w PL.

Póki co - nie podjąłeś mojego wyzwania muzycznego. Zapraszam na próbę twoich wątpliwych umiejętności i talentów muzycznych - sprawdzimy twój słuch. A może ty głuchy jesteś a dla niepoznaki ogłosiłeś się audiofilem ??

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku (jeszcze raz przepraszam za pomyłkę z tym Eugeniuszem).Niestety na tym forum pojawiają się tego rodzaju "typy",które co jakiś czas muszą podnieść ciśnienie.Od jakiegoś czasu w tym wątku zrobiło się merytorycznej, ale niestety znowu pojawiło się dużo "szczekania".Jeszcze raz powtórzę.Zazdroszczę Panu możliwości obcowania z tak dobrym sprzętem estradowym, a praca,którą Pan wykonuje jest 500 razy bardziej rozwijająca muzycznie i dźwiękowo niż pseudotesty i pseudofilozofie tzw "audiofilów" (nie znoszę tego słowa,bo kojarzy mi się z chorobą umysłową).Niemniej jednak zachęcam również do budowania systemu stereo w warunkach domowych.Fajne hobby:)

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam normalnych ludzi.

Niestety jestem na etapie ładowania całej kasy w firmę :( ale jak tylko odetchnę to chętnie zakupię (jak pisałem wcześniej) fajny sprzęt do domu.

Myślę, jednak że słuchanie w warunkach domowych już mi teraz nie wystarczy. Ktoś tu się ze mnie podśmiewał, że słucham acdc na 5 tys. WAT.

Wierzcie mi, że słuchanie w domu na dwóch kolumnach po 150 W, kiedy żona krzyczy, że już za głośno albo sąsiad wali w kaloryfer to żadna frajda.

Kiedy odpalisz 5 kolumn tak że siedząc przy basie czujesz że drżą nogawki w Twoich spodniach - wtedy dopiero słychać i czuć co w tej muzyce jest zapisane - jaka emocja i jaki power w głosie wokalisty czy jaką energię niesie struna gitary elektrycznej ...

Jest muzyka do posłuchania w domu i jest muzyka z POWER'em i chyba wolę tę drugą :)

Napisałem ten wpis TUTAJ, właśnie żeby ludzie (audio-miłośnicy muzyki) zrozumieli, że może lepiej tak właśnie słuchać muzyki tzn. świetny odtwarzacz czy gramofon ale zagrane na dużej mocy i w dużym pomieszczeniu. Tak jest chyba ciekawiej i mimo, że to nie jest koncert w "Spodku" ale za to sam wybieram sobie muzykę i do tego mam miejsce w głównej loży :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowiczu pirx, a Ty wciąż z uporem rzucasz teksty które na co dzień uznawane są za nie przyjemne. Widać już tak masz i nie zamierzam tego zmieniać. Cóż widać w Twojej loży takie zachowanie to standart.

Natomiast gdybyś uważnie czytał co napisałem odnośnie słuchania i oceniania "aspektów" dźwięku z systemów pro-estradowych a także tych do tańcowania zauważyłbyś iż nie padło żadne z mojej strony słowo iż jesteś......itd, a już na pewno nie było mowy o jakiś pokazach zdolności muzycznych. Skąd Ty to wytrzasnąłeś, zabij a nie mam bladego pojęcia. Zresztą. kiedy czytam, że słuchać lubisz z powerem ;-), to zamiast liczyć na jakieś próby proponuje wizytę i laryngologa bo pewien jestem, iż Twój słuch nie jest już taki zawodowy jak Ci się wydaje. I jeśli się mylę popraw mnie. Lecz mam wrażenie iż chcesz mnie i pewnie wielu tutaj przekonać iż system który masz u siebie w firmie będzie prezentował taką samą jakość jak ten domowy, czy tak ??. Jeśli moje podejrzenia są słuszne to proszę, nie pisz już nic.

Ja zrozumiem, a psuć tak merytoryczny wątek po prostu nie wypada ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę dać juz sobie spokoj z personalnymi przepychankami a jak nie potraficie to róbcie to w innym miejscu.

Rozumiem , że ktos moze byc zachwycony powerem takigo sprzętu i muzyka tak odtwarzaną . Sam osobiscie w muzyce szukam więcej emocji zawartych w niej niż te które byc może tworzy wspomniany POWER. Nikt mi nie powie , że taki estradowy dzwięk jest bardziej wyrafinowany niz ten odtworzony w domu z wysokiej klasy systemu. Dla mnie POWER to nie wszystko i w sumie chyba jeden z aspektów które mają najmniejsze znaczenie. Ale może się mylę . Jesli o mnie chodzi nie tego szukam choc doceniam aspekt dynamiczny urzadzeń które posiadam .

Nie moge jednak wykluczyc ze na estradzie uzycie dobrego DACa ma wymierne efekty w postaci jaksci dzwieku o ile cała reszta na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że power to nie wszystko,a domowe audio buduje się dla trochę innych emocji niż w przypadku sprzętu estradowego,którego nie można jednak depresjonować ,jak i nie można depresjonować wpływu jego poszczególnych elementów na efekt finalny.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że power to nie wszystko,a domowe audio buduje się dla trochę innych emocji niż w przypadku sprzętu estradowego,którego nie można jednak depresjonować ,jak i nie można depresjonować wpływu jego poszczególnych elementów na efekt finalny.

Tego przecież Marcinie nie robię . Wręcz przeciwnie.

Tak na marginesie mam do sprzedania interkonekt XLR WILE , poprzednia wersja tego przewodu. Cena niezwykle atrakcyjna zwazywszy na mozliwosci soniczne kabelka:) Jest też mozliwośc upgreadu tego przewodu do najnowszej wersji. Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt , da się to zauważyć.

Jak tam po przeróbkach ? Jakie zmiany?

 

Nie orientujesz sie czy Pan Sylwester byłby w stanie wykonac widły w które mozna wpiąc banany? Kumpel szuka czegos takiego

 

Chociaż ja wolałbym wykonac nową konfekcję na widach . Przejściówki to zawsze zło konieczne. Kolejne połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zdaje się być bezsensowny,lepiej wykonać nową konfekcję,ale można zapytać.

Też tak myslę i zastanawiam się dlaczego kolega wpadł na taki pomysł.Obawa przed ingerencją w fabryczna konfekcję? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Kolega Magnepan w czwartek ma otrzymac przesyłkę z sieciówkami . Ciekawy jestem co napiszę na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.