Jump to content
IGNORED

Marantz Pm7000 opamp

flagui

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

To mój pierwszy post na forum, bardzo proszę o wyrozumiałość.

Posiadam zmodyfikowany przez kolegę z forum - KrzysztofPL - wzmacniacz Marantz PM 7000. Wzmacniacz gra z CD Marantz 7300 i kolumnami Audio Physic Yara. Moje pytanie: Czy jestem w stanie wymianą opampa uzyskać dźwięk dźwięczniejszy z pełniejszą średnicą, mniej suchy? Obecnie wokale są nieco schowane i brakuje ogólnie wypełnienia. Jaki opamp polecalibyście?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że wymiana kolumn załatwiłaby sprawę, jednak interesuje mnie czy wspomniane aspekty brzmienia mogę skorygować opampem?

Swoją drogą bardzo polecam modyfikację Pm7000, różnica w brzmieniu jest duża za przystępną cenę. KrzysztofPL opisuje swoją pracę w innym wątku.

• 5 months later...

No więc sam sobie odpowiem, może komuś się przyda. Zmiana opampa w sekcji przedwzmacniacza w tym Marantzu przynosi wyraźnie odczuwalną zmianę brzmienia. Z OPA2604 poprawiła się głębia sceny, dźwięk stał się bardziej naturalny i namacalny (względem OP275). Wiele jednak zależy od źródła. Moje spostrzeżenia dotyczą CD Marantz CD7300, natomiast z gramofonem i z OPA2604 było już misiowato. OPA 2134 nie polecam - jest za sucho. Warto sprawdzić OP275.

I jeszcze jedno. Nic nie zastąpi zmiany kolumn. Moje wnioski są takie że AP Yara nie pasują do Marantza. Zmieniłem kolumny na Tannoy XT 6F i to zestawienie w moim odczuciu zgrywa się bardzo dobrze.

Przede wszystkim zmienił się bas. Stał się głębszy i lepiej kontrolowany. Poprawie uległa głębia sceny, dźwięk ogólnie stał się "większy", masywniejszy, "gęstszy". Jeśli miałbym doradzać to za 500zł warto Marantza poddać tuningowi. Dodatkowym plusem jest opamp na podstawce - można samemu dobrać dźwięk który najbardziej nam odpowiada.

Dynamika, kontrola basu i zejście w tym wzmacniaczu da się poprawić ale akurat nie w preampie, modyfikacja mostków zasilających daje bardzo dobre efekty.

Dla mnie osobiście najlepiej ten wzmacniacz grał z całkowitym pominięciem przedwzmacniacza (w torze zostaje sam potencjometr). Dynamika może i mniejsza niż z preampem aktywnym ale naturalność i swoboda wybrzmień wiele lepsza.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

O proszę pojawił się i szanowny McGyver :) Podejrzewałem że ten temat możne wywabić wilki z lasu ;)

Na to to akurat ja wpadłem pierwszy na tym forum jeszcze w 2004 roku.

Wiem, wiem czytałem temat od deski do deski.

Jako że stałem się posiadaczem takiego pieca tez do Ciebie pisałem PW w sprawie tuningu i niestety też cisza :)

• 2 months later...

Tak Pan Krzysztof zrobi rozmawiałem z Nim telefonicznie. Pomyślałem że może znalazł by się ktoś bliżej. Odpadają wtedy koszty dostawy i ryzyko uszkodzenia.

MrSalieri. Jestem bardzo zainteresowany czy modyfikacja twojego marantza doszła do skutku. mam 7200 i bardzo mocno sie nad tym zastanawiam.Gdybyś mógł podrzucić jakieś informacje na ten temat będe bardzo wdzięczny

Ja z kolei uważam że PM7000/68 gra tak jak kosztuje na rynku wtórnym, czyli poziom 600-900zł max. Apgrejd coś tam daje, sensowny trochę więcej ale nie jest w stanie się równać z dobrymi i używanymi wzmacniaczami za 2kzł typu amplifikator, baltlab, primare (np. A20 MKIII), Yba Audio Refinement Complete, Copland CSA8 itp. więc czy jest sens grzebać? Tak ale wydawać kasę na modyfikację u kogoś już zdecydowanie nie...

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Ja za swojego pm 7200 dałem 1050. Była to cena jedna z wyższszych na olx ale dosłownie wygląda jakby przez 15 lat stał na półce nie dotykany. Jest srebrny i b.mi się podoba. Dziękuję za wasze porady. Nie mam gdzie odsłuchać poszczególnych klocków więc jesteście dużym źródłem wiedzy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.