Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, LOBO_M napisał:

To znaczy ze w slepym tescie praktycznie za kazdym razem poznasz czy jest „standardowy” optyk czy ten referencyjny. Bo ja w slepym tescie poznam tidal vs. AM

Stary ty masz jakąś obsesję na ten temat. Ja pisze co slysze i nie robię z tego krucjaty. 

39 minut temu, LOBO_M napisał:

Ja jestem inzynierem z zawodu i zamilowania i dla mnie licza sie fakty

Wyobraź sobie że też jestem inżynierem po Politechnice Poznańskiej. Ale umysł zostawiam otwarty i niczego nie zamykam.

15 lat temu twierdzono że mleko w większych ilosciach może być szkodliwe. Dziś już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że producenci powinni certyfikować swoje produkty pod kątem procentu trafień w ślepym teście.  Pozytywna/negatywna zmiana.

Ależ byłoby to piękne dla niektórych. Jaka prosta zakupów. Patrzy taki w katalog, a tam np:  88% pozytywnych trafień w ślepym teście i już wie że sprzęt to mocarz warty zakupu. Wiadomo im większy procent tym lepiej. A takie przykładowo 65% to siara, koledzy przyjdą i będą się nabijać, że zostałeś oszukany i pieniądze wywalone w błoto. 

A ile sprzętu znikło by z rynku. Ależ prosty byłby wybór przy zakupie, a nie tak jak teraz. Chcesz kupić kabelek głośnikowy bo po wifi nie wypada a tu setki do wyboru. A tak patrzysz na label jest %, kolor konfekcji odpowiedni i już szczęsliwy lecisz do domu.

Uwaga: SARKAZM!  

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Stary ty masz jakąś obsesję na ten temat. Ja pisze co slysze i nie robię z tego krucjaty. 

Nie mam obsesji, tylko nie kumam że coś może działać ale tylko przy zapalonym świetle;-)

Coś na zasadzie, słyszę różniące ale tylko jak widzę co gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie sprzeczajmy się w temacie który niemal cały świat audio traktuje jako fakt i pewnik. Kable czy to się komuś podoba czy nie, wpływają na brzmienie systemu począwszy od bardzo subtelnych zmian a kończąc na całkiem wyraźnych. Sam metodą kolejnych doświadczeń kablarskich doszedłem do takiego stanowiska. Oczywiście na początku miałem szereg rozterek i wątpliwości podobnie jak cześć z Was.

Ślepy test nie jest jakaś wyrocznią ponieważ zależy od wielu czynników, min. kondycji słuchacza w danym dniu, jego zdolności do zapamiętywania treści muzycznych, zdolności porównawczych i jeszcze pewnie wielu innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kasz76 napisał:

Panowie, nie sprzeczajmy się w temacie który niemal cały świat audio traktuje jako fakt i pewnik. Kable czy to się komuś podoba czy nie, wpływają na brzmienie systemu począwszy od bardzo subtelnych zmian a kończąc na całkiem wyraźnych. Sam metodą kolejnych doświadczeń kablarskich doszedłem do takiego stanowiska. Oczywiście na początku miałem szereg rozterek i wątpliwości podobnie jak cześć z Was.

Ślepy test nie jest jakaś wyrocznią ponieważ zależy od wielu czynników, min. kondycji słuchacza w danym dniu, jego zdolności do zapamiętywania treści muzycznych, zdolności porównawczych i jeszcze pewnie wielu innych rzeczy.

Piękna puenta Krzysiu 😉

Nic dodać, nic ująć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej pisałem RCA i głośnikowe słyszę, niemniej jednak cyfrowych i zasilających nie słyszę i mam spore wątpliwości ze mozna je slyszec, bo pewną wiedzę w tej tematyce mam (3x2,5 poprawnie wykonany moim zdaniem wystarczy, pomysleć że stare instalacje miały bezpieczniki topikowe;-) ). 

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, guinness_bis napisał:

Tak sobie myślę, że producenci powinni certyfikować swoje produkty

Albo powinni dac opis czy charakterystykę np:

"kabel rca rozjaśniający wysokie tony, zachowujący nieznienne tony srednie i niskie, zweryfikowany przez 80% kupujących". 

To by był sztos 😉

3 minuty temu, LOBO_M napisał:

zasilających nie słyszę

Ok, już chyba się mi przelało. Jak nie slyszysz zasilajacych to masz jakieś lipne kable czy listwy, albo to gato jest słabe, bo nie chce mi się wierzyć że na paczkach od YB masz tak słabe różnicowanie dźwięku. Znam kilka osób mających YB i sam slyszalem kilka paczek od nich i ZAWSZE było slychac przepinke kabli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, LOBO_M napisał:

Jak wczesniej pisałem RCA i głośnikowe słyszę, niemniej jednak cyfrowych i zasilających nie słyszę i mam spore wątpliwości ze mozna je slyszec, bo pewną wiedzę w tej tematyce mam (3x2,5 poprawnie wykonany moim zdaniem wystarczy, pomysleć że stare instalacje miały bezpieczniki topikowe;-) ). 

 

Ja osobiście słyszę wpływ kabli zasilających, sygnałowych, głośnikowych i LAN i bynajmniej kolejność nie jest przypadkowa😀.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mikelas76 napisał:

 

Ok, już chyba się mi przelało. Jak nie slyszysz zasilajacych to masz jakieś lipne kable czy listwy, albo to gato jest słabe, bo nie chce mi się wierzyć że na paczkach od YB masz tak słabe różnicowanie dźwięku. Znam kilka osób mających YB i sam slyszalem kilka paczek od nich i ZAWSZE było slychac przepinke kabli. 

Mam kabel zasilajacy zrobiony za jakies 70zl, ma 50cm, porządne, ciasne wtyki, przewod 3x2,5mm2, nawet audiofilski oplot;-) Zrobilem go sam a koszt 70zl wynika z materialow. To ze nie jest to furutech to nie znaczy ze jest zły. Nie uzywam listew bo to jest wąskie gardło w przesyle prądu. 

jak jestes inzynier, to zrozumiesz, angielski tez nie jest Ci obcy.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ps-audio-powerplant-3-review.39857/

mam swiadomosc ze forum ASR nie jest popularne wsrod audiofili. uzyj funkcji search i przeanalizuj wykresy kabli cyfrowych i zasilajacych.

faktycznie dyskusja nie ma wiekszego sensu, kazdy jest inny. Ja muszę slyszec roznice po ciemku i tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Mam kabel zasilajacy zrobiony za jakies 70zl, ma 50cm, porządne, ciasne wtyki, przewod 3x2,5mm2, nawet audiofilski oplot;-) Zrobilem go sam a koszt 70zl wynika z materialow. To ze nie jest to furutech to nie znaczy ze jest zły. Nie uzywam listew bo to jest wąskie gardło w przesyle prądu. 

No to masz odpowiedź dlaczego nie slyszysz. Jeszcze długa droga przed Tobą. Kiedys na początku miałem kabel lappa na podrobach oyaide. Wszystko porządne spasowane.  Tylko on nic nie wnosił oprócz takiej szarej nijakości. Żadnej głębi powietrza docieplenia czy wypełnienia. Nic, szary byle jaki kabel. Dosłownie szary dzwiek. Dopiero kable furutecha pokazały mi ze można zmienić co się chce dobrze dobranym kablem, potem były neotech, yarbo i finalnie oyaide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, LOBO_M napisał:

mam swiadomosc ze forum ASR nie jest popularne wsrod audiofili.

Pomiary takie jak na ASR są niepełne. Dobre wyniki mogą wynikać z mocnego  sprzeżenia zwrotnego, czyli czegoś co w nadmiarze zabija dobry dźwięk. I co z tego że Sinad wyższy jak sprzęt nie gra 🙄

Podobne pomiarowo sprzęty grają też zupełnie inaczej. Przestałem się tym sugerować. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu swoje trzy grosze wtrące,bo podchodziłem sceptycznie a wciąż przekonany nie jestem 🙃 ,ale kiedyś zrobiłem sieciowke z jakiegoś lapp cable i tak słuchałem .zmieniłem na oryginalny sznurek i dźwięk się otworzył ,nabrał blasku ,powietrza ,szczegółowości .

Także coś w tym jest .może też do pewnego momentu...

BMN mają potencjał ,są to dobre konstrukcje .

Teraz gram zastępczo na wzmacniaczu z głośników komputerowych i te kolumny dają radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

Dlatego teraz stoją bez maskownic. Wyrówna się odcień po jakimś czasie. Tak myślę...

Ciężko będzie. 

2 godziny temu, LOBO_M napisał:

Ja juz nawet za darmo nie chce:-)

 

Więcej bajtów dla innych 😄

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

 

Coś na zasadzie, słyszę różniące ale tylko jak widzę co gra

A ja pytałem na jakiej podstawie słyszysz resztę kabli, bo pisałeś że słyszysz. Jakieś wiarygodne pomiary? Coś co można "zmierzyć". Nie "ja słyszę". 

PS. Też nie wierzę z kable cyfrowe etc ale jak się trzymamy pewnej tezy to trzeba w całej rozciągłości. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafal735r napisał:

Ja nawet słyszę jak sąsiad zmienił u siebie kabel. 

Ale to tylko w bloku, jak sąsiad sadysta wychowuje  dzieci 😜

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

PS. Też nie wierzę z kable cyfrowe etc ale jak się trzymamy pewnej tezy to trzeba w całej rozciągłości. 

"Trzymając się tezy", wiele straciłeś w moich oczach stawiając (tak ogólnie rzecz biorąc) analoga na równi z cyfrówką...

3 godziny temu, Kasz76 napisał:

Ślepy test nie jest jakaś wyrocznią ponieważ zależy od wielu czynników, min. kondycji słuchacza w danym dniu, jego zdolności do zapamiętywania treści muzycznych, zdolności porównawczych i jeszcze pewnie wielu innych rzeczy.

Proponuję wróża Marcina, taki żart 🙂

Nie rozumiem tego, teraz na serio, mam parę sprzętów i na co dzień słyszę co lepiej mi gra a co gorzej - i na to nie ma wpływu temperatura, ciśnienie, kac, czy też stopień za rosienia dachu.

Jak się nie ma argumentów to się nie pisze że tak jest .... w sensie głupot.

 

Nie chcę tu prawić wykładów, ale transmisja cyfrowa to zera i jedynki, nie inaczej.

Tu nie ma ocieplenia, czy większej sceny. Tu albo gra albo nie. Masz pełną transmisje albo nie.

Chyba najlepszym przykładem będzie komunikacja szyfrowana, albo odczytasz maila albo nie. Nie zrobi Ci się w związku z lepszym łączem np. różowy, albo zielony przy gorszej transmisji...

Prościej nie potrafię 🙂

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotralski napisał:

"Trzymając się tezy", wiele straciłeś w moich oczach stawiając (tak ogólnie rzecz biorąc) analoga na równi z cyfrówką...

Bo sobie wymyśliłeś że tylko te kable mogą wpływać na dzwiek, a te drugie nie??? 

A nie możesz sam wypożyczyć lub wpłacić kaucje za jakiś dobry kabel cyfrowy i przekonać się czy slyszysz jakiś wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

Bo sobie wymyśliłeś że tylko te kable mogą wpływać na dzwiek, a te drugie nie??? 

A nie możesz sam wypożyczyć lub wpłacić kaucje za jakiś dobry kabel cyfrowy i przekonać się czy slyszysz jakiś wpływ? 

Bo od dobrych kilku lat w tym siedzę? To że nie pisze na tym forum dużo (bo wisi mi statystyka) nie znaczy że nie słucham muzyki, nie zmieniam sprzętów i nie czytam tego i innych for 🙂

Skoro jesteś inżynierem, wytłumacz mi jak w kodzie Morse'a wyrazić coś cieplej, zimniej lub szerzej?

To nie jest żart, pytam poważnie, bo w cyfrówce właśnie tak to działa, zera i jedynki..... i niestety nic po za tym 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotralski napisał:

To nie jest żart, pytam poważnie, bo w cyfrówce właśnie tak to działa, zera i jedynki..... i niestety nic po za tym 😄

I jestes pewny że nic poza tym? Nie możesz być!  Jesli nie udowodnuisz przegrałeś, a to powinno zakończyć Twoja kolejną prowokację. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piotralski napisał:

To nie jest żart, pytam poważnie, bo w cyfrówce właśnie tak to działa, zera i jedynki..... i niestety nic po za tym

No tak, słynne zera i jedynki.  Ja dopuszczam jeszcze aspekt różnic materiałowych pomiędzy kablami. Nie potrafię tego wytłumaczyć o czym wielokrotnie wspominałem, ale kable różnią się zarówno materiałem jak i konstrukcja, więc tu może być przyczyna różnic w dźwięku. 

Skoro siedzisz w tym tyle lat i nie slyszysz wpływu działającego okablowania, nie zadałeś sobie sam pytania, czy czasem jest coś nie tak z twoim sprzętem? To jest niemożliwe nic nie slyszec. 

Nawet konstruktor kolumn BMN wie, że kable wpływają na dzwiek, sam  o tym wspomina podczas rozmów nie tylko ze mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, guinness_bis napisał:

I jestes pewny że nic poza tym? Nie możesz być!  Jesli nie udowodnuisz przegrałeś, a to powinno zakończyć Twoja kolejną prowokację. 

Dla czego nie cytujesz całości? Może przeczytaj czasem co piszesz, bo śmiesznie wychodzi. Ja tu nie walczę, staram się wytłumaczyć, wiec przestań z ta prowokacją 🙂

11 minut temu, Mikelas76 napisał:

No tak, słynne zera i jedynki.  Ja dopuszczam jeszcze aspekt różnic materiałowych pomiędzy kablami. Nie potrafię tego wytłumaczyć o czym wielokrotnie wspominałem, ale kable różnią się zarówno materiałem jak i konstrukcja, więc tu może być przyczyna różnic w dźwięku. 

Skoro siedzisz w tym tyle lat i nie slyszysz wpływu działającego okablowania, nie zadałeś sobie sam pytania, czy czasem jest coś nie tak z twoim sprzętem? To jest niemożliwe nic nie slyszec. 

Nawet konstruktor kolumn BMN wie, że kable wpływają na dzwiek, sam  o tym wspomina podczas rozmów nie tylko ze mną. 

Próbuję to po raz kolejny Ci uświadomić 🙂

Kable analogowe (RCA, sieciówka) TAK, też często mam takie doznania, ale cyfrowe stanowczo NIE.

Amen, nie będę się kopał z koniem 😄 

 

Śledziłem ten wątek z dużym zainteresowaniem, bo również wielokrotnie rozmawiałem z Panem Bogdanem i uważam że dobry kierunek obrał (stosunek ceny do jakości), ale chyba odpuszczę, bo za dużo "spamu" ląduje mi na mailu poprzez Twoje nie uzasadnione dywagacje 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.