Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że uczepiłeś się tego basu, bo wspomniałem o nim. To teraz wyjaśnij jak tak na wszystko masz odpowiedź, dlaczego brzmienie jest zróżnicowane w innych zakresach pasma? Głębi, sceny, szczegółach itd. Może to przez te luty albo gniazda. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Może to przez te luty albo gniazda. 

Nie przez luty i gniazda. Gniazda za 30 zł były do wymiany. Mógł konstruktor zaoszczędzić mi czasu i zamontować od razu lepszej jakości. Dopłaciłbym z nawiązką za to nie marudząc. Kolumny brałem z allegro więc nie było okazji porozmawiać o tym z producentem. Moje uwagi do których ciągle wracasz dotyczyły strony czysto estetycznej i użytkowej. 

Na zdjęciu po prawej montowane w BMN S2II. Obok moje wykorzystane do podmiany. Z tych oryginalnych gniazd wtyki bananowe wypadają. Styk w tunelu gniazda jest "krótki", podłączenie marnej jakości poprzez przykręcaną mosiężną blaszkę do której przylutowano wiszący pomiędzy tweeterem, a blaszką montażową gniazda dość ciężki element zwrotnicy składający się z kondensatora i rezystora. Ten element CR wisiał nie przymocowany do obudowy pomiędzy terminalem przyłączeniowym tweetera, a blaszką gniazda. Niezbyt przemyślane rozwiązanie szczególnie gdy kolumny czasami transportujemy. Przez wzgląd na wizerunek firmy nie wkleję zdjęć obrazujących co opisałem.

Uwagi miały na celu pobudzić sumienie producenta, który wg mnie ma wpływ na to co można prawie beznakładowo poprawić w konstrukcjach. Koszt niewielki, a klient nawet by się nie zorientował gdyby miał na przykład zamiast 6 tysięcy zapłacić 6200. 

3 godziny temu, rafal735r napisał:

wyjaśnij jak tak na wszystko masz odpowiedź, dlaczego brzmienie jest zróżnicowane w innych zakresach pasma?

Nie da się ogólnie opisać. Każdy przypadek to może być inna historia i mocno zależy jaki wzmacniacz z jakim obciążeniem połączymy. Ostatnio sporo się dyskutuje na ASR o wpływie obciążeń reaktancyjnych na prace wzmacniaczy pracujących w kl.D. Upraszczając można napisać, że filtr na wyjściu takich wzmacniaczy połączony z obciążeniem pojemnościowym powoduje rezonans. Co prawda na częstotliwościach ponadakustycznych ale poprzez intermodulacje, harmoniczne przenosi się to również w obszar słyszalnego pasma. Dźwięk może być zmieniony w górnym zakresie. Zmieni się zatem również obrazowanie przestrzenne. 

Tu jest ciekawa dyskusja o podobno rewelacyjnych ncore hypexa, a tu o dużo tańszym wynalazku na kości TPA 3255, który lepiej sobie radzi z obciążeniem reaktancyjnym. 

Wzmacniacze wypadają podobnie w testach jak popatrzy się na dane techniczne wynikające ze standardowych pomiarów na obciążeniu czystym rezystorem ale wykazują zupełnie inne reakcje gdy podłączymy do nich "prawdziwe" obciążenie o charakterze reaktancyjnym. Tu należy szukać przyczyn innego brzmienia w zakresie częstotliwości o które pytałeś. 

gniazda (Medium).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Uwagi miały na celu pobudzić sumienie producenta

Dobrze ze jest krytyka, bo klub prawie jak sekta, ale jak takie miałeś pobudki, to lepiej było napisać do Bogdana. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda jak gniazda. To są gniazda Jantzena. Trzeba było dopłacic 500zl do ETI. Każdy ma wybór. Ale jak się kupuje używane... 

4 godziny temu, MariuszZ. napisał:

 

Tu jest ciekawa dyskusja o podobno rewelacyjnych ncore hypexa, a tu o dużo tańszym wynalazku na kości TPA 3255, który lepiej sobie radzi z obciążeniem reaktancyjnym. 

 

No pewnie ten twój na Ncore gra tam samo jak Teac i trzeba pewnie na głowę upaść żeby płacić za wzmacniacze na Ncore skoro można sam moduł za parę stów kupić i mamy to samo. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J4Z napisał:

Dobrze ze jest krytyka, bo klub prawie jak sekta, ale jak takie miałeś pobudki, to lepiej było napisać do Bogdana. 

Do tego trzeba mieć jajka jak to się mówi.

Natomiast co do pierwszej części postu to zazwyczaj na tym polega Klub, gdzie słowo "Klub" to klucz. Nikt o zdrowych zmysłach nie jedzie na zlot BMW, Mercedesem i nie krzyczy między ludźmi że BMW to szajs. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie usuwa jak widzisz żadnej krytyki. Zostały usunięte zdjęcia wnętrza kolumn czego nie życzy sobie producent do czego ma prawo. Jak widać Pan Mariuszek też nie został tutaj zablokowany.

5 godzin temu, MariuszZ. napisał:

 

Tu jest ciekawa dyskusja o podobno rewelacyjnych ncore hypexa, a tu o dużo tańszym wynalazku na kości TPA 3255, który lepiej sobie radzi z obciążeniem reaktancyjnym. 

 

Mam nadzieję że teraz napiszesz do wszystkich producentów wzmacniaczy, którzy stosują Ncore że to slaby moduł i TPA3255 jest lepszy. Trzeba być konsekwentnym w "uzdrawianiu" świata. Mariusz wszystko wie lepiej, bo przeczytał parę książek i wykonał 5 pomiarów. Szkoda ze twoja wiedza nie idzie w parze z praktyką. Bo jakbys posłuchał kilku dobrych wzmacniaczy czy kolumn u siebie w domu złapał byś może trochę dystansu i stwierdził że miernik to nie wszystko. Ale do tego trzeba trochę chęci. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rafal735r napisał:

Mariusz wszystko wie lepiej, bo przeczytał parę książek i wykonał 5 pomiarów.

Przytoczyłem tylko kilka dyskusji i artykułów, w tym znanego na całym świecie konstruktora D`Appoiito i PMA, inżyniera Pawła Macura z Pragi, który przez dekady składał wzmacniacze i wie o czym pisze. Ktoś taki jak Ty oczywiście może ignorować wiedzę i doświadczenie wspomnianych osób ale szczerze pisząc takie teksty jak Twoje to po prostu słabe są i na mnie nie działają. 

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Do tego trzeba mieć jajka jak to się mówi.

Mam i dlatego nie boję się pisać prawdy. W przeciwieństwie do treści zamieszczonych na stronie producenta, na której to na przykładzie BMN S2II można pomyśleć, że producent wpisał w tabelę niezbyt rzetelne parametry by zachęcić klienta delikatnie pisząc. Oczywiście to powszechna praktyka ale czy to jest uczciwe? Prawdę pisząc sam się dałem nabrać, bo szukałem do lampy wzmacniacza z efektywnością powyżej 90dB. Gdybym wiedział, że te kolumny trochę są przereklamowane to nie kupiłbym ich, a poszukał innych. 

Przetwornik Seas 22CARNX wg producenta przetworników ma elektywność 89,5dB to ja się pytam forumowiczów jakim cudem kolumna S2II Pana Bogdana ma 91dB? Jak on to pomierzył, że mu taki cud wynik wyszedł? Kolumna Pana Bogdana ma granicę dolnego pasma 35Hz (-3dB). To ja się pytam jakim cudem tak nisko schodzi skoro BR strojony jest na ok. 50Hz? Jak on to pomierzył? Można tak potencjalnego klienta robić w "bambuko"? 

Oczywiście dla ortodoksyjnych wyznawców marki nie ma to najmniejszego znaczenia. Będą tłumaczyli te drobne marketingowe podtknięcia dobrym brzmieniem kolumn i ja ich rozumiem ale uważam, że o sprawach trudnych i dyskusyjnych trzeba pisać otwartym tekstem, a nie dzwonić pokątnie do producenta by coś z tym zrobił. Mi osobiście bliższy jest interes użytkowników, pasjonatów audio niż producenta kolumn, który używa narzędzi marketingowych bez żadnych skrupułów. Ciebie oburza moje podejście do tematu, a mnie brak wiarygodności. 

Nie zmienia to faktu o którym ciągle wspominam. Kolumny, które posiadam sprawdzają się świetnie w jazzie i spokojnej muzyce w moich warunkach akustycznych i na moim sprzęcie. 

źródło grafiki

strona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to są rozbierznosci, bo nigdy nie zwracam na cyfry uwagi. Zawsze liczy się odsłuch. Dla ciebie cyfry, dlatego popełniłeś kolumny które nie grały. A były takie wykonane "zgodnie ze sztuką". Że "złe" BMN je zdeklasowały. 

I w sumie nawiasem mówiąc nie wiem czemu masz w domu lampę skoro te wzmacniacze mają słabe parametry na papierze. Byle tranzystor ma wiele lepsze. Brak konsekwencji kolego. A mianowicie lawirowanie jak ci się podoba. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Zostały usunięte zdjęcia wnętrza kolumn czego nie życzy sobie producent do czego ma prawo.

Rozumiem. Czy ma prawo? Nie jestem pewny, ale nie mówię, że nie... Na pewno średnio to wygląda, bo chyba jakichś tajnych technologii nie zdradzał?

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Przytoczyłem tylko kilka dyskusji i artykułów, w tym znanego na całym świecie konstruktora D`Appoiito i PMA, inżyniera Pawła Macura z Pragi, który przez dekady składał wzmacniacze i wie o czym pisze. Ktoś taki jak Ty oczywiście może ignorować wiedzę i doświadczenie wspomnianych osób ale szczerze pisząc takie teksty jak Twoje to po prostu słabe są i na mnie nie działają. 

Mam i dlatego nie boję się pisać prawdy. W przeciwieństwie do treści zamieszczonych na stronie producenta, na której to na przykładzie BMN S2II można pomyśleć, że producent wpisał w tabelę niezbyt rzetelne parametry by zachęcić klienta delikatnie pisząc. Oczywiście to powszechna praktyka ale czy to jest uczciwe? Prawdę pisząc sam się dałem nabrać, bo szukałem do lampy wzmacniacza z efektywnością powyżej 90dB. Gdybym wiedział, że te kolumny trochę są przereklamowane to nie kupiłbym ich, a poszukał innych. 

Przetwornik Seas 22CARNX wg producenta przetworników ma elektywność 89,5dB to ja się pytam forumowiczów jakim cudem kolumna S2II Pana Bogdana ma 91dB? Jak on to pomierzył, że mu taki cud wynik wyszedł? Kolumna Pana Bogdana ma granicę dolnego pasma 35Hz (-3dB). To ja się pytam jakim cudem tak nisko schodzi skoro BR strojony jest na ok. 50Hz? Jak on to pomierzył? Można tak potencjalnego klienta robić w "bambuko"? 

Oczywiście dla ortodoksyjnych wyznawców marki nie ma to najmniejszego znaczenia. Będą tłumaczyli te drobne marketingowe podtknięcia dobrym brzmieniem kolumn i ja ich rozumiem ale uważam, że o sprawach trudnych i dyskusyjnych trzeba pisać otwartym tekstem, a nie dzwonić pokątnie do producenta by coś z tym zrobił. Mi osobiście bliższy jest interes użytkowników, pasjonatów audio niż producenta kolumn, który używa narzędzi marketingowych bez żadnych skrupułów. Ciebie oburza moje podejście do tematu, a mnie brak wiarygodności. 

Nie zmienia to faktu o którym ciągle wspominam. Kolumny, które posiadam sprawdzają się świetnie w jazzie i spokojnej muzyce w moich warunkach akustycznych i na moim sprzęcie. 

źródło grafiki

strona.jpg

No i skąd potencjalny kupujący ma się o tym dowiedzieć jak nie z for? Dobrze ze Mariusz o tym piszę. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% producentów pali "frana" z tymi danymi. Nie mam zamiaru usprawiedliwiac tutaj BMN. Ale niestety tak już jest, dlatego m.in Audio zamieszczało pomiary. Nie wiem jak teraz, bo od lat nie kupuje tego czasopisma. O ile w ogóle jeszcze istnieje. Idąc dalej tym tropem to można w tym momencie przyjeb.. się do wszystkiego jeżeli ktoś chce. Skrzynki brzydkie, maly wybór okleiny, gniazda złe, kolce zle i ogólnie to szyny też były złe. 

Dlatego kończę w tym momencie tę jalowa dyskusje. 

Jak Mariuszek ma chęć może przynieść jeszcze ze dwa wiadra fekaliów. 

Idę słuchać muzyki. 

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 19:11, rafal735r napisał:

można w tym momencie przyjeb.. się do wszystkiego jeżeli ktoś chce. Skrzynki brzydkie, maly wybór okleiny, gniazda złe, kolce zle i ogólnie to szyny też były złe. 

W dniu 26.05.2023 o 19:11, rafal735r napisał:

ma chęć może przynieść jeszcze ze dwa wiadra fekaliów. 

Dobry moment na podsumowanie moich paczek w kontekście rozwlekłej w czasie z Tobą dyskusji. Wg mojej oceny BMN S2II (przed moją modyfikacją) prezentują co następuje:

Miód malina to wygląd skrzynek, ich jakość wykonania, fornir, jakość elementów zwrotnicy, średnica i barwa wokali, namacalność przekazu muzycznego, przestrzenność i obrazowanie sceny muzycznej, możliwość modyfikacji przez producenta. Czego chcieć więcej do jazzu i spokojnej muzyki w tych pieniążkach? To oczywiście pytanie retoryczne.

"Fekalia" to między innymi słabe gniazda w standardzie, źle zestrojony BR do tego konkretnego przetwornika, brak zszycia czasowego przetworników co wynika poniekąd z kompromisów wynikających z przyjętych rozwiązań technicznych i wizji dźwięku konstruktora. Sprawy związane z montażem można przemilczeć bo nie ma wpływu na dźwięk i można to samemu prawie beznakładowo poprawić. 

Osobną kwestią są lekko naciągane parametry na stronie producenta oraz wykorzystywanie klubu jako elementu promowania kolumn na tej samej stronie co rodzi problemy wizerunkowe firmy w przypadku gorących dyskusji na temat tych konkretnych kolumn. 

Czy da się z tymi kolumnami żyć słuchając muzyki bez odruchu pogoni za zającem? Da się. Są ogólnie dobrze wycenione i potrafią zaspokoić oczekiwania nawet takiego marudy jak ja ale mogły by być jeszcze lepsze co z niezłym wynikiem we własnym zakresie osiągnąłem. 

Gdybym miał kogoś zachęcić do nabycia tych konkretnych kolumn to zrobiłbym to z czystym sumieniem ale sugerowałbym pogadać z konstruktorem żeby dał zamiast Seasa CA22RNX tego z mniejszym Qts tj CA22RNY. Dlaczego to już wcześniej wspominałem. Myślę, że odwdzięczyłaby się ta konstrukcja jeszcze lepszym brzmieniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 19:11, rafal735r napisał:

 

 

11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

 

Moze juz dość tych przepychanek między wami? Ciężko się to już czyta. 

Każde kolumny można by poprawić w różnych aspektach gdyby się uprzeć. I w każdych kolumnach znajdzie się też coś do poprawy. To dziala w dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dochodzi coś takiego jak nasze upodabnia... ja się tego ucze cały czas w mojej pracy gdzie tworze coś dla kogoś i wg mnie jest mega sztos a ktoś kręci nosem... za to jak coś oddam nieraz na szybko z myślą, że trochę lipę zrobiłem to mnie po rękach całują...  

 

Ta sama zasada w dźwięku. Nie raz byłem mega zadowolony z mojego systemu i tego co słyszę a odwiedzający krytyk szybko sprowadził mnie na ziemię albo zupełnie na odwrót.

 

Nie dogodzisz wszystkim na raz. Zawsze jakaś maruda się przypałeta i będzie ozorem machać i tyle...

Edytowane przez gokar83
Literówki

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cieszę się że Mariusz napisał. Brak zgrania fazowego, strojenie na ucho w akustyce jak na filmie, pakowanie wszystkich przetworników do takich samych bud... brzmi to jak totalna amatorka. Tanio? No to już wiem dlaczego tanio. Rafał wiadomo że będzie bronić, ale jakim językiem to robi, świadczy już tylko o nim. U kolegi fajnie grało, w metalu średnio. Sprawdzić u siebie, przez dłuższy czas, to inna para kaloszy. Nie zamierzałem tego robić już po wymianie maili z Bogdanem, a teraz tylko się w tym utwierdziłem. 

Miałem nie robić tu nikomu pod górkę, ale ciężko przejść obojętnie. 

Pozdrawiam. 

PS wasza reakcja na brak powtarzalności była zabawna. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Na razie to Ty machasz ozorem. Podałem na tacy kilka faktów do merytorycznej dyskusji. Nie ma chętnych? Zachęcam. 

 

Nie pisałem do Ciebie tylko ogolnie o mentalności nas wszystkich ale skoro tak to odebrałeś to może coś w tym jest 😉

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, J4Z napisał:

wasza reakcja na brak powtarzalności była zabawna

A ty myślisz że powtarzalność innych konstruktorów jest taka idealna? Slyszalem i nie ma czegoś takiego. Powtarzalność to tylko z FABRYKI renomowanej marki gdzie na taśmie leci 1000szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, J4Z napisał:

 Rafał wiadomo że będzie bronić,

Widomo bo...? Swe insynuacje możesz zachować dla siebie. Nic nigdy nie otrzymałem od marki BMN. Widzę że trzeba to często powtarzać. Jak ktoś rzuca takie teksty to ciężko nie używać "takiego języka". Zanim znów rzucisz jakieś opinie przemysl to, bo potem tworzą się jakieś spiski i inne nie przyjemne sytuacje. Teraz ktoś przeczyta ten twój świetny post i za jakiś czas będzie mi wytykal niestworzone rzeczy. Chlapiecie jezorami bez przemyślenia, a potem macie pretensje ze ktoś się denerwuje ze czyta na swój temat pierdy. 

4 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Na razie to Ty machasz ozorem. Podałem na tacy kilka faktów do merytorycznej dyskusji. Nie ma chętnych? Zachęcam. 

 

Do ciebie nic nie dociera. Odpowiadasz na pytania wybiórczo, jak ci się podoba. Więc po co z tobą rozmawiać? O czym? Nie znudziło Ci się jeszcze? Już przecież wypełniłeś misję. I tak długo jakoś się zbierałeś, chyba ze dwa lata. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J4Z napisał:

Nie, nie myślę

To o co Tobie chodzi?

Moze nie czytałeś moich poprzednich wpisów, ale chcąc zmienić kolumny sluchalem kilka innych rozwiązań od innych konstruktorow i wiem jak wygląda ta "powtarzalność". Większość jest robiona "pod klienta" lub tak jest tłumaczone ich brzmienie. 

4 godziny temu, J4Z napisał:

Sprawdzić u siebie, przez dłuższy czas, to inna para kaloszy. Nie zamierzałem tego robić już po wymianie maili z Bogdanem, a teraz tylko się w tym utwierdziłem

No i może to był błąd. Bogdan nie jest marketingowcem, może nie ma dobrego pomieszczenia, może nie potrafi się sprzedać. A wystarczyło wziasc te kolumny na 14 i odesłać jakby nie podeszły. Ja tak zrobiłem kilka lat temu i nadal jestem klientem tej marki. 

Wykresy niestety nie grają, i nie zapewniają takich emocjonalnych odczuc. Strojone pod linijkę są poprawne w sensie technicznym, to fakt. Ale co z tego skoro mogą brzmiec troche nijako? 

Przykład z życia wziety

Kolega ma paczki od konkurencji, które powinny miec liniową charakterystykę. Niestety w jego pokoju tej liniowosci nie ma, bo odpowiedź pomieszczenia jest jaka jest. A wystarczyło troche pozmieniać ustawienia, dodać dyfuzory, absorbery i pułapki basowe i zaczęło to grać zajebiscie. Wróciła liniowość w pewnym zakresie, z naciskiem na Pewnym. Poglos za to dało się świetnie ogarnąć ustrojami. 

Bylem, widziałem, pomagalem, robilem pomiary, widziałem wykresy i odsluchiwalem w tym pokoju nie raz.

Grunt to popracować nad pomieszczeniem, bo nawet jak w tym podanym powyżej przypadku można się negatywnie zdziwić na "dzień dobry" że to nie gra jak powinno. 

Tak samo jest z wyszydzanymi przez was BMN-ami, należy im zapewnić odpowiednie warunki i zadać sobie troche trudu.

A mając wiedze jak one obecnie graja, u mnie, w moim pomieszczeniu, mogę w pełni obiektywnie stwierdzić że absolutnie nie są w niczym gorsze od drogiej konkurencji. I nie mam obecnie żadnej potrzeby żeby je teraz zmieniać na coś innego.

Aha, oświadczam że nie jestem w żaden sposób powiązany finansowo ani też przez związki rodzinne z marka BMN. Nie mam żadnych udziałów w tej firmie, ani też nie czerpie korzyści materialnych czy też finansowych.

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J4Z napisał:

Nie, nie myślę. 

Można kupić w cenie BMN jakieś Kef czy Heco. Będziesz mógł być dumny z powtarzalności. 

Ogólnie to syf tu się zrobil. Jeden zachęca drugiego do rozrzucania gnoju. Mi to już się znudziło paplać o tym samym,także tego, bawcie się. 

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

 

Kolega ma paczki od konkurencji, które powinny miec liniową charakterystykę. Niestety w jego pokoju tej liniowosci nie ma, bo odpowiedź pomieszczenia jest jaka jest. 

Pisałem o tym nie raz, tylko co z tego jak ludzie myśla ze jak przeczytali parę książek to już wszystko wiedzą. Ja już miałem Kef czy inne Wharfedale, które pewnie na wykresie były lepsze od BMN. I co z tego? Widać. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Coraz więcej ludzi nie lubi myśleć, co widać i słychać, a w mediach, nie da się czytać artykułów, słuchać wypowiedzi itp... dno i szambo się robi na świecie. Pisałem wcześniej, że 100% powtarzalności niestety nie ma, a dobra aparatura pomiarowa to pokaże!!! Wystarczy zmienić w partii jakiś element z innej serii i pomiary są inne. Inne firmy @MariuszZ. też podają ogólne parametry i tak już będzie - pomierz u kumpli, a się przekonasz. Ja kupiłem Bergesy 3 z zaciskami ETI od razu, a inne firmy stosują gorsze i tańsze zaciski od BMNów, gorsze elementy zwrotnicy, gorsze głośniki i grają po prostu gorzej, a kosztują drożej. Chciałem kupić serię S, EX i tu na forum podpowiedziano mi, żebym kupił najdroższe, na jakie mnie stać, a testując różne inne, Bergesy 3 rozwalały wszystkie, których słuchałem! Też pytałem Konstruktora o jakieś tabletki, pomiary i dane, ale po usłyszeniu nawet w Jego pokoju już wiedziałem, że to, co słyszę robi robotę, a słuchu nietoperza nie mam. 

 @MariuszZ. zrób - proszę - ten test, o którym pisałem wcześniej!!! No tak jestem ciekawy, a Ty masz wiedzę i sprzęt, bo @Mikelas76 nie ma mikrofonu, ale może w końcu się wybiorę i też u Niego zrobimy, jak pożyczy mikrofon... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Widomo bo...? Swe insynuacje możesz zachować dla siebie. Nic nigdy nie otrzymałem od marki BMN.

Nic takiego nie miałem na myśli. Nie wiem czy otrzymałeś i nie obchodzi mnie to. Ja widzę że jesteś z klubie od zawsze (założyłeś go) i od zawsze bronisz tej marki. Dlaczego teraz, nagle miałoby być inaczej?

Z tego co się mówi, 100% powtarzalności nie ma. Czy jest to słyszalne w markach które używają komór i specjalistycznego sprzętu? Nie wiem, ale u takiego Bogdana na ucho... no proszę Was...

@Mikelas76 Bogdan zniechęcił mnie nieprofesjonalną, wymijającą odpowiedzią na pytanie dotyczące jego kolumn. Już wtedy zaleciało mi amatorką, ale nie będę tego powtarzać.

Mi też już się nie chcę o tym pisać. W poprzednim poście przekazałem, co miałem do przekazania, pozdro.

 

A...

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Kolega ma paczki od konkurencji, które powinny miec liniową charakterystykę. Niestety w jego pokoju tej liniowosci nie ma, bo odpowiedź pomieszczenia jest jaka jest.

Mi tego nie musisz tłumaczyć, a poza tym z kolumn z liniową charakterystyką (nie mam zamiaru obrazić tych co lubią) wyleczyłem się, że tak to brzydko ujmę.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bez pomiarów, bez wykresów  ponieważ nie mam do tego odpowiedniego sprzętu, ale to co zrobił Pan Bogdan (upgrade wzmacniacza i kolumn) zaskakuje każdego dnia. Sprzęt cały czas się wygrzewa, układa ale wrażenia soniczne na chwilę obecną są już  bardzo dobre, synergia, teraz zaczyna dziać się magia! Tak, magia w porównaniu do tego co było przed upgrade. Chętnie sprawdziłbym jak wygląda to na wykresach bo i adaptacja akustyczna pokoju nie jest doskonała, ale domowymi sposobami; obrazy, lampy papierowe, zasłony, półki na ścianie, wełniany gruby dywan, kwiaty można sobie poradzić z akustyką. Słuchałem kilku kolumn od konstruktora, wybrałem Beszele, różnica gdy wymieni się elektronikę jest zaskakująca, te same utwory a zupełnie inny ich odbiór, więcej szczegółów, przestrzeni, powietrza, wybrzmień, spokoju. BMN są bardzo czułe na zmianę okablowania czy choćby wymianę lamp w wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, jaroslaw74 napisał:

Słuchałem kilku kolumn od konstruktora, wybrałem Beszele, różnica gdy wymieni się elektronikę jest zaskakująca, te same utwory a zupełnie inny ich odbiór, więcej szczegółów, przestrzeni, powietrza, wybrzmień, spokoju.

Czyli co wymieniłeś na co? Czym jest ta tajemnicza elektronika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.