Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zmiany w brzmieniu moich Bergesów 3...

     Moje BMNy Bergesy 3 mają jeszcze bardzo dużo do zaoferowania – nawet z tymi samymi głośnikami i elektroniką – a ograniczenia są tylko po mojej stronie. Wiem, że Bergesy 3 mogą zagrać lepiej, np. poprzez zmianę całego sprzętu (to długa i dość droga alternatywa), można zrobić upgrade BMNów (szybszy i zawsze lepszy efekt brzmienia, bez zmiany sprzętu), można też zmienić kabelki w systemie (żmudne, ale są lepsze efekty wybrzmień), można poprawić akustykę pomieszczenia (co przynosi efekty, ale w „pokojach do wszystkiego” nie zawsze można…). Ja zdecydowałem się na najtańszą jej formę, czyli na zmianę przewodu cyfrowego ze źródła (Maliny) do DACa. Dlatego, że jakiś czas temu przez godzinę-dwie mogłem posłuchać zupełnie nowego PADa Genesis Coaxial i stało się – poprawa była słyszalna od razu i w każdym aspekcie. Niestety nie mogłem go wypożyczyć, ponieważ są już nowe modele, ale za to na dwa tygodnie pojawiły się u mnie nowe, pożyczone kabelki cyfrowe Coaxial: Wireworld Silver Starlight 8, Nordost Blue Heaven i Chord Shawline. Każdy przewód grał non stop ponad cztery dni z chwilową przerwą na wypięcie i wyłączenie wszystkiego na jakieś 15-25 minut codziennie, czyli około/ponad 110 godzin na każdy kabelek. Wszystkie przewody porównywałem względem siebie i do mojego Wireworlda Starlight 8 Coaxial RCA-RCA – teraz cena 629 PLN za 1m – w moim zestawie sprzętowym uzupełnionym o pożyczony interkonekt z DAC do wzmacniacza Wireworld Exlipse 8 RCA.

Z każdym przewodem BMNy Berges 3 zagrały inaczej i zagrały słyszalnie lepiej, więc…

     Chord Shawline Digital1 RCA-RCA– to przewód subtelnie ocieplony w całym przekazie, który wyraźnie był przesunięty tonalnie w kierunku dominacji zwłaszcza górnej średnicy i niższych pasm wysokich tonów, co Bergesy 3 wyraźnie zagrały. Mimo tego wszelkie przeszkadzajki i instrumenty blaszane brzmiały poprawnie, aczkolwiek z moją jamaszką było już troszeczkę za ostro (ale nie ssssyczało i nie drażniło). Średnie i wysokie tony wyraźnie zdominowały przekaz, a wraz z rozciągającym się basem, który zbytnio nie różnił się od mojego Starlighta 8ki powodowało to wyraźny niedosyt, co do tego przewodu. Stereofonia była dobra, scena raczej niezbyt głęboka i blisko kolumn. W wielu przypadkach dawało o sobie znać pomieszczenie – bez adaptacji, normalny pokój – gdzie także „grały ściany i sufit”, czasami nawet mocniej, niż w moim Wireworldzie. Chord jest zdecydowanie właściwym kabelkiem dla „ciemniej grających” wzmacniaczy, do muzyki elektronicznej, popu, reggae lub w zespole z mniej rozdzielczymi przewodami w systemie. BMNy z tym kabelkiem grały lekko/swobodnie, ale nazbyt jasnym w średnicy i średnio kontrolowanym przekazem na dole pasma. Cena 1279 PLN za 1m.

     Nordost Blue Heaven Digital BNC-BNC – to przewód, który na wyposażeniu miał przejściówki z BNC na RCA i był mi zupełnie nie znaną firmą kabelkową. Nordost w przekazie był zdecydowanie szybszy od Chorda i grający dosyć równo w całym paśmie, niesamowicie rozdzielczy (jak na tą cenę) i oferujący zaskakujące i bardzo ciekawe brzmienie, które BMNy na nowo zdefiniowały. To mój „czarny koń”, który wyznaczył nową, lepszą jakość dźwięku o dosyć naturalnych walorach brzmieniowych, barwie/tembrze i sporej masie w powietrzu, którą wyraźnie było słychać z Bergesów 3. Od samego początku moją uwagę przykuło zdecydowane „mniej grające pomieszczenie”, niżej schodzący i bardziej różnorodny bas, o niebo lepiej kontrolowany, o lepszych wybrzmieniach i sporej masie, przy średnicy jakiej jeszcze nie słyszałem z moich Bergesów 3 oraz szczegółowych i szybkich wysokich tonach. Masa połączona z szybkością, jaką niósł w przekazie ten kabelek pokazywała wyraźnie mocne strony BMNów, które zaskoczyły kolejnymi możliwościami odsłuchowymi z których byłem niesamowicie zadowolony/zaskoczony. Po dłuższym czasie odsłuchów doszedłem do wniosku, że nie jest idealnie i czegoś mi delikatnie brakuje… Niskie tony, które schodziły najniżej były jednak troszeczkę wyszczuplone w górnych rejestrach tego pasma wraz z dolną średnicą. Natomiast reszta średniego pasma była pięknie eksponowana, wyraźna, wielowątkowa w przekazie, choć raczej „trzymana w ryzach plastyczności”. Wysokie tony grały bardzo równo całym pasmem, nie były „odchudzone” – jak dolna średnica i górny bas – plastyczne, dźwięczne, szybkie i wyraźne. Blachy, przeszkadzajki i inne metalowe wybrzmienia były świetnie przekazane przez Crescendo w Bergesach 3. Blue Heaven jest w stanie dobrze zagrać każdy rodzaj muzyki – szczególnie dobry do jazzu, małych składów w muzyce poważnej, rocka, metalu, popu, czy muzyki elektronicznej – a najlepszy efekt będzie w lekko ocieplonym systemie, który uzupełni delikatne odchudzenie dolnej średnicy i górnego basu, gdzie wówczas rewelacyjnie zabrzmi w bluesie i muzyce poważnej. BMNy grały szeroką sceną (dźwięki dobiegały/„wychodziły” z poza ściany), głębszą (od Chorda) i niesamowicie ciekawą, grały szybko, rozdzielczo, bez zbędnych pogłosów pomieszczenia, co bardzo przypadło mi do gustu. Jestem ciekawy, czy po jeszcze dłuższym czasie grania Blue Heaven pokazał by jeszcze ciekawsze wybrzmienia płynące z BMNów ??? Cena 1488 PLN za 1m.

     Wireworld Silver Starligt 8 BNC-RCA – był ostatnim, ponieważ mój niższy model (Starlight 😎 wyznaczył już ścieżkę, która okazała się nie do końca oczywistą dla jego droższego kolegi. Otóż z tym przewodem BMNy Berges 3 z Crescendo na pokładzie zagrały najrówniej i najciekawiej,  gdzie z czystym sumieniem można na dobrym poziomie zagrać każdy rodzaj muzyki. Szybkość Silvera 8 była trochę mniejsza względem Nordosta, co dawało się odczuć w pokoju minimalnie bardziej słyszalnymi pogłosami, ale zdecydowanie słabszymi, niż w przypadku Chorda, czy mojego Stalighta 8ki. Podobała mi się spora masa w górnym basie i dolnej średnicy – której brakowało Nordostowi – a wysokie tony także brzmiały troszeczkę dźwięczniej, co BMNy prezentowały, jako radośniejszy przekaz tonalny (o ile można tak uważać). Niskie tony schodziły całkiem nisko, były dosyć szybkie (minimalnie Nordost był lepszy) i najbardziej różnorodne, średnie tony prezentowały się w całym paśmie dobrze z pięknymi wokalami na czele, co z wyważonymi, dźwięcznymi i w zależności od potrzeby metalicznymi wysokimi tonami prezentowanymi przez Crescendo w Bergesach 3 bardzo cieszyło każdego słuchacza… Cena za 1m 1509 PLN.

     Ponieważ zmiana przewodu cyfrowego przyniosła u mnie wyraźny i lepszy poziom prezentacji muzyki przez moje BMNy Bergesy 3, a jednak nie mogłem porównać do niezmiernie ciekawego PADa Genesis – zastąpionego w katalogu przez nowy kabelek „Jade” – więc póki co zamówiłem – bo można – z metra Silvera 8, ale to nie koniec poszukiwań poprawy wybrzmień z BMNów…

IMG_20230303_112533.jpg

IMG_20230303_113256.jpg

IMG_20230303_114035.jpg

IMG_20230303_154454.jpg

Edytowane przez Marko Polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marko Polo napisał:

ale to nie koniec poszukiwań poprawy wybrzmień z BMNów…

Marek, zmień srednio-niskotonowe, będzie większy progres. Poczekaj, odłóż i do dzieła. Ja tak właśnie zrobiłem. Długie bolesne odkładanie kasy 🤭🤭🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Marek, zmień srednio-niskotonowe, będzie większy progres. Poczekaj, odłóż i do dzieła. Ja tak właśnie zrobiłem. Długie bolesne odkładanie kasy 🤭🤭🤭

     Rozmawiałem już o tym z Konstruktorem, a także o zmianie elektroniki w Bergesach 3. Byłem nawet na odsłuchu testowym nowej elektroniki i to jest chyba najefektywniejszy kierunek do zmian, jednak średniej jakości kabelki po prostu blokują te Kolumny, nawet w mojej konfiguracji i z moim sprzętem...

Póki co "walczę" z oswajaniem się po pierwszych zmianach, po zamontowaniu wypełnienia w obrazach... No i czytam dużo o poprawie akustyki w pokoju, ale tzw. domowymi sposobami (znaczy nie gotowcami firmowymi). Wiem, że to dłuższa droga, ale po drodze zdobywam wiedzę i doświadczenie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, dedal75 napisał:

Ciężko coś sprzedać w tych czasach .

Do Bmn musi być dedykowany klient nie z łapanki no i ten fornir odstrasza 🤷 . Pzdr

Zgadzam się, kolumny wyjątkowe tylko dla wyjątkowych 😉

Jestem pewny, ze czekają na jednego z nich.

Za te powiedzmy 3.5 tys , to wg mnie świetna propozycja dla wymagajacego już miłośnika dobrego dzwieku.

Z tą różnicą odcienia nie jest az tak źle. To tylko lekkie przyciemnienie. Z założonymi maskownicami problemu nie ma żadnego.

Ogólnie zainteresowanie jest, piszą, dzwonią. Ale rzeczywiście czasy nie sprzyjają ostatecznym decyzjom zakupowym.

Nie śpieszy się. Póki co jeszcze cieszą dzwiekiem.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

Mi chodzi o to, generalnie, nie tylko BMN, że ktoś kupuje kolumny za 3tys 6 lat temu i teraz je wystawia za 2900, a nie rzadko za 3300.

Proponuję ocenić ceny sprzętów audio na szwedzkim projekt blocket.se

 

Mój pracownik tam kupuje i sprzedaje w Polsce za 2x tyle

Jak zatem ma się moja propozycja sprzedaży, porównując ją do skandynawskich standardów? Pytam serio, a nawet oczekiwalbym podpowiedzi co do wyceny. Proponuj/proponujcie. Taka niestandardowa prośba. Jak sprzedam, będzie to może mały krok ku normalności 😉.

Ja następnie kupię w szwedzkim systemie cen na przyklad używany gramofon(  moze nawet od kogoś z forum czy klubu).

 

Edytowane przez Prawie Audiofil
korekta

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

Jak zatem ma się moja propozycja sprzedaży, porównując ją do skandynawskich standardów? Pytam serio, a nawet oczekiwalbym podpowiedzi co do wyceny. Proponuj/proponujcie. Taka niestandardowa prośba. Jak sprzedam, będzie to może mały krok ku normalności 😉.

Ja następnie kupię w szwedzkim systemie cen na przyklad używany gramofon(  moze nawet od kogoś z forum czy klubu).

 

nikt nic nie zaproponował , to robię cenę 3500 zł, oby tylko nie zaczęli dzwonić ...ze Szwecji 😉

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LOBO_M napisał:

A ile zapłaciłeś za swoje kolumny i kiedy je kupiłeś?

Kupiłem latem ubiegłego roku od kolegi z forum. Czyli jestem drugim włascicielem.

Zostawiłem w rozliczeniu Buchardt S300 mk2 plus tysiaka dopłaty co wyniosło 4800 zł

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uczciwa cena. 

Moje 2 letnie ex2 kupione za 3400 sprzedałem za 2700 jak dobrze pamiętam. W tydzień.

 

Ale to nie pierwszy przypadek kiedy wyższe modele BMN sprzedają się długo. beszele czasami widać ponad rok na olx, tylko cena się zmienia co chwilę, góra dół. Nie wiem czemu tak jest. Ludzie wolą firmowe, bo kupują oczami a nie uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem jak coś sprzedawałem , to się na słuchałem że gdzieś taniej no ale chcą ode mnie kupić , a tu nagle pach, pojawia się ktoś dzwoni, nie pisze, ustala wysyłkę placi i do widzenia . Tak to już jest , jeśli chcesz się pozbyć ok ale jeśli nie zależy Ci na szybkiej sprzedaży to przecież prezentów ludziom robić nie będziesz by byli zadowoleni 😂 . Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym droższy sprzęt tym dłużej się sprzedaje, a po drodze jakieś oferty handlarzy za pół ceny i nawet jakieś dziwne wymiany oferują. Kiedyś sprzedałem monitory, gość zaoferował mi pół ceny, ja grzecznie że "cena nie podlega negocjacji", a co on "że za tyle to nie sprzedam", na co ja "to nie Pana sprawa", potem oferta od tego gościa wymiany na super subwoofer o dwukrotnie wyższej wartości niż moje kolumny. Co najlepsze na drugi dzień ktoś kupił, za wystawioną cenę.

Takie sytuacje nie tylko w audio, podobnie było u mnie ze sprzedażą droższej karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

A , najlepsze jest pytanie dlaczego sprzedaje 😁 i czekanie żebym chyba napisał że to co mam w ofercie jest totalna lipą 😂 i sprzedaje bo to słabe jest .

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 10:24, dedal75 napisał:

Ciężko coś sprzedać w tych czasach .

Do Bmn musi być dedykowany klient nie z łapanki no i ten fornir odstrasza 🤷 . Pzdr

No czasy są, jakie są… A co to znaczy „dedykowany klient?” Każdy może być dedykowanym klientem lub byle jakim klientem – mamy wybór… BMNy może kupić każdy, choć już nie każdy usłyszy, co te kolumny potrafią przekazać dźwiękowo. A potrafią naprawdę dużo i na bardzo wysokim poziomie – jak za tę cenę. Jak ktoś lubi „łomot i tylko basy i cykanie”, to może kupić dowolne kolumny, a zapewne i tak nie będzie efektu (jest sporo nawet droższych i słabo grających kolumn za ich cenę), bo pomieszczenie w którym słuchamy zweryfikuje wszystko... BMNy są bardzo uniwersalne i zagrają dobrze prawie z każdym sprzętem, a słychać każdą zmianę, czy to przewodów, czy źródła/wzmacniacza, czy upgrade. Są i tu na forum osoby, które nie słyszą pewnych – często subtelnych – różnic, co nie znaczy, że one nie występują. Dużym/drogim autem też nie każdy umie jeździć, co nie znaczy, że nie może sobie go kupić, a posiadany duży/drogi samochód  nie oznacza, że jest się lepszym kierowcą…

W dniu 28.03.2023 o 11:51, Prawie Audiofil napisał:

Zgadzam się, kolumny wyjątkowe tylko dla wyjątkowych 😉

Jestem pewny, ze czekają na jednego z nich.

[...]

Nie śpieszy się. Póki co jeszcze cieszą dzwiekiem.

Czyli hasło „kup BMNy, a będziesz wyjątkowy!!!" – hehehe 🙂 

BMNy to nie są jakieś kosmiczne kolumny, dla wyjątkowych – raczej dla tych, którzy nie chcą wydawać 20k złociszy na dobrze grające kolumny… Przecież gra cały system i to często powtarzane sformułowanie niestety ma znaczenie. Ja uważam, że lepiej kupić najdroższe kolumny, na które nas stać, niż tylko drogi wzmacniacz – połączony przypadkowymi przewodami w systemie – z tanimi kolumnami… Sprawdziło się u wielu, a nie wszyscy mają BMNy…

W dniu 28.03.2023 o 11:51, Prawie Audiofil napisał:

[...] Z tą różnicą odcienia nie jest az tak źle. To tylko lekkie przyciemnienie. Z założonymi maskownicami problemu nie ma żadnego.

Słońce potrafi swoje zrobić i taka jest często ”uroda” naturalnych produktów. Niektóre drewniane meble po latach wyglądają, jak wystrugane – taka uroda po czasie…

9 godzin temu, Prewwit napisał:

Czym droższy sprzęt tym dłużej się sprzedaje, a po drodze jakieś oferty handlarzy za pół ceny i nawet jakieś dziwne wymiany oferują. Kiedyś sprzedałem monitory, gość zaoferował mi pół ceny, ja grzecznie że "cena nie podlega negocjacji", a co on "że za tyle to nie sprzedam", na co ja "to nie Pana sprawa", potem oferta od tego gościa wymiany na super subwoofer o dwukrotnie wyższej wartości niż moje kolumny. Co najlepsze na drugi dzień ktoś kupił, za wystawioną cenę. [...]

Usłyszałem kiedyś, że miarą bogactwa społeczeństwa/narodu są możliwości tegoż za opłacenie usług i dóbr niematerialnych (sztuka, książka, kino, teatr, koncert, itp.) – co u nas zdecydowanie kuleje i jest przez niekompetentnych urzędników państwowych (zwanych niesłusznie władzą) degradowane do minimum. Dawniej robili to zaborcy, dziś sami sobie to robimy… Cytat „Ale gdy nie ma kultury i mądrości i wartości przekazywanej z pokolenia na pokolenie to efekt właśnie jest taki. Państwo gdzie PKB wysokie ale społeczeństwo to lumpenproletariat..”. Skaczemy sobie do gardeł, a „sąsiedzi” to wykorzystują i karzą nam cieszyć się przewartościowaną fuszerką, co skrzętnie wykonujemy…

Fisz Emade Tworzywo ciekawie to interpretuje:

[…] Sława, blichtr, prestiż i pieniądze, hmm nie sądzę
Nic z tego nie będzie to już koniec za jaki świat zginął Tony Stark
Kredyt we frankach ciągle niespłacony, oszczędności pożarł Covid
Szukam mego mózgu, tak jak rolnik szuka żony
Aktualizuję swoje Instastory,
Godzę się z łysiną tak jak kibice Wisły i Cracovii
I wożę się furą, i zmierzam do nicości […]

7 godzin temu, dedal75 napisał:

[...] A , najlepsze jest pytanie dlaczego sprzedaje 😁 i czekanie żebym chyba napisał że to co mam w ofercie jest totalna lipą 😂 i sprzedaje bo to słabe jest .

Pytanie -  jak pytanie - mądrzy zadają przed, tylko zbyt wielu nie stać na uczciwość i oszukują lub boją przyznać się, np. do pomyłki lub do tego, że im po prostu nie pasuje... Zakompleksieni ludzie tego nie rozumieją i węszą wszędzie spisek... Niestety procentuje to, że latami dawaliśmy się oszukiwać i wykorzystywać i dlatego teraz dzieje się tak, a nie inaczej. Nie tylko u nas, w Polsce – żeby nie było - ale w osłabionym społeczeństwie silniej się to odczuwa… Takie czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marko Polo napisał:

 

🙂

Pytanie -  jak pytanie - mądrzy zadają przed, tylko zbyt wielu nie stać na uczciwość i oszukują lub boją przyznać się, np. do pomyłki lub do tego, że im po prostu nie pasuje.

Co byś nie odpowiedział, to ci co takie śmieszne pytania zadają już znaja odpowiedź. "Pewnie coś popsute". Taka mentalność. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozazdrościłem koledze @Mikelas76  i kilku innym na forach w Audiostereo adaptacji pomieszczenia i...

ściana z tyłu

remaku3.jpg.9cab1229bccd787983cdd05dc6164665.jpg

ściana z przodu

IMG_20230313_021446.thumb.jpg.a7d44fe93a37be0ff54dd212116dbfd6.jpgIMG_20230313_021458.thumb.jpg.ec277a921fab278bb2f5f8a58a93c8e8.jpg

i jeszcze będzie potężne zasilanie liniowe dla Maliny

IMG_20230314_185856.thumb.jpg.d090d66885d199834ea28049fb4b54b9.jpgIMG_20230314_190025.jpg.266806160302d09e50da837e02158ecc.jpg

i małymi kroczkami od wczoraj taka sytuacja - wprawdzie już po zimie, ale kolorystyka wieczorem jest zacna...

Fezz(7).thumb.jpg.c7d852d078909948becfbb898521385c.jpgFezz(17).thumb.jpg.f6ebcdd2dbfacd85c20029b9354b2e95.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marko Polo napisał:

No i pozazdrościłem koledze @Mikelas76  i kilku innym na forach w Audiostereo adaptacji pomieszczenia i...

ściana z tyłu

remaku3.jpg.9cab1229bccd787983cdd05dc6164665.jpg

ściana z przodu

IMG_20230313_021446.thumb.jpg.a7d44fe93a37be0ff54dd212116dbfd6.jpgIMG_20230313_021458.thumb.jpg.ec277a921fab278bb2f5f8a58a93c8e8.jpg

i jeszcze będzie potężne zasilanie liniowe dla Maliny

IMG_20230314_185856.thumb.jpg.d090d66885d199834ea28049fb4b54b9.jpgIMG_20230314_190025.jpg.266806160302d09e50da837e02158ecc.jpg

i małymi kroczkami od wczoraj taka sytuacja - wprawdzie już po zimie, ale kolorystyka wieczorem jest zacna...

Fezz(7).thumb.jpg.c7d852d078909948becfbb898521385c.jpgFezz(17).thumb.jpg.f6ebcdd2dbfacd85c20029b9354b2e95.jpg

Niezły prima aprilis 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

A ja testuje sobie takiego staruszka. Topowy model z 93r, 4 x PCM1702. Godne brzmienie, kawałek dobrej roboty. 

IMG20230329165629_copy_2560x1925.jpg

Wiele tych staruszków jeszcze wiele lat pociągnie i grają nadal dobrze...

A do mnie przyjechały nowe przewody, które po lekkim wytłumieniu pokoju zdecydowanie pokazały sporą poprawę w brzmieniu. Jestem coraz bardziej zadowolony, że drobnymi krokami i bez zbędnych wydatków taka poprawa... Warto czytać, pytać i próbować własnych sił !

kabelki.thumb.jpg.0ccbcc7d450e35b0c77c4b9bdfc639e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja też pokażę co mi wpadło w rączki. 

Mała końcówka mocy diy z drugiej ręki. Niepozorna, mała, troche gówniana. Po co mi ona? Może dla córki, może dla zabawy, a może poprostu lubie się bawić. Wpadłem na odsłuchy do siedziby BMN - mam to szczęście, że mieszkamy w tym samym mieście. Głównym celem odsłuchów było sprawdzenie czy ta końcówka to typowe dno czy coś potrafi. Najlepiej podpiąć pod lepsze głośniki w kontrolowanym znanym środowisku. 

Jak się spodziewałem - nie oczarowała ani mnie ani Pana Bogdana. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Ku mojemu zaskoczeniu bo na to nie liczyłem dostałem propozycję by zostawić końcówkę na kilka dni. 

Kilka drobnych modyfikacji - zaciski, kabel i zaczęło to grać 😉 Generalnie szok. Tu ofc jeszcze ukłon w kierunku głośników bo są na tyle przejrzyste, że takie zmiany słychać. Nie musi człowiek się zastanawiać nawet - gra inaczej, lepiej. Średnica odżyła, przestrzeń się pojawiła. Ofc nie jest to jakiś hi end ale jak na końcówkę, za którą dałem 600 zl to powiem Wam, że śmiało może sobie u mnie grać i nie będę czuć jakiś konkretnych minusów względem Marantza pm8005... szok. 

 

I puenta z mojej strony. BMN-y to jednak mega uniwersalne klocki bo grają i z drogim i z tanim sprzętem. Zmiany czuć nawet na zaciskach. Ukłon i podziękowania dla właściciela marki, że dba nawet o nie swoje produkty. Kolejna miła wizyta zaliczna. 

 

 

IMG_20230407_095838.jpg

IMG_20230407_095829.jpg

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gokar83 napisał:

O to ja też pokażę co mi wpadło w rączki. 

Mała końcówka mocy diy z drugiej ręki. Niepozorna, mała, troche gówniana. [...]

Jak się spodziewałem - nie oczarowała ani mnie ani Pana Bogdana. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Ku mojemu zaskoczeniu bo na to nie liczyłem dostałem propozycję by zostawić końcówkę na kilka dni. 

Kilka drobnych modyfikacji - zaciski, kabel i zaczęło to grać 😉 Generalnie szok. [...]

I puenta z mojej strony. BMN-y to jednak mega uniwersalne klocki bo grają i z drogim i z tanim sprzętem. Zmiany czuć nawet na zaciskach. Ukłon i podziękowania dla właściciela marki, że dba nawet o nie swoje produkty. Kolejna miła wizyta zaliczna. 

Skoro ona taka mała, to i ja mieszkam na tyle blisko, że można by i u mnie zrobić odsłuch, wymienić się doświadczeniem i uwagami - one dają wiele - pozamieniać kabelki...???...   🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ja też mieszkam blisko (Inowrocław) i też się powymieniam kabelkami i DACiem w celu...

Chcę zmienić DACa i myślę nad innymi kablami głośnikowymi. Teraz mam Audiolab M-DAC+zasilacz Tomanka (fabryczny zasilacz też mam) i głośnikowe Albedo Air3.

Edytowane przez deltastudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.