Jump to content
IGNORED

Cd do Marantza pm7000


DamianLukasz

Recommended Posts

Hmm dalej nie mam pojęcia co kupić...najlepiej bym chciał Marantza,a może jakiegoś cd40 czy 50 kupić i na modyfikację oddać?chyba można je zrobić na lampach???to pewnie brzmienie by było fajne

 

CD40 i CD50 są oparte na TDA1541A, pięknie się poddają lampizacji, ale musisz mieć świadomość że lasera CDM4 na wymianę już nie kupisz, więc trzeba się poważnie zastanowić czy w ogóle inwestować w te modele.

Link to comment
Share on other sites

RCD-971 aż tak bardzo nie odstawał od poprzednika, był dźwiękowo trochę inny, a nie gorszy. Napęd w 975 oparty o CDM 9 na pewno był stabilniejszy i lepiej zbudowany, niż prosty z Sony KSS213, taca po prostu chodziła wzorcowo, jak w RCD-990 czy choćby w tańszym 965LE, a nie wyskakiwała jak rakieta w 971, ale czy DAC 2xTDA1305T był naprawdę ciekawszy niż kultowe 2xPCM63?

 

Na angielskich forach oraz wśród Angoli z którymi rozmawiałem, zdania są podzielone, lecz przeważała opinia, że RCD-965LE był nawet ciekawszy od RCD-975, oba były bardzo stonowane, mało dynamiczne i brakowało im zwyczajnego kopa, brakowało świeżości, polotu i krystalicznej przestrzeni jaka była w 971. Poza tym po latach wyższą cenę trzyma 971 a nie 975. czy tylko przez bardziej profesjonalny napęd? Chyba nie.

 

Jednakże co by nie gadać najlepszy odtwarzacz jaki zbudował Rotel był RCD-990 mający nie TDA1305T, a właśnie 2 x PCM63P ? PMD100 oraz napęd CDM-9 Pro. Lepszego nie było.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Link to comment
Share on other sites

czy DAC 2xTDA1305T był naprawdę ciekawszy niż kultowe 2xPCM63?

 

Sam scalak klasy nie czyni. Liczy się przede wszystkim aplikacja. Też uważam że scalak PCM63 jest lepszy od scalaka TDA1305. Ale zaden z nich nie zagra sam z siebie.

RCD-965LE był nawet ciekawszy od RCD-975, oba były bardzo stonowane, mało dynamiczne i brakowało im zwyczajnego kopa, brakowało świeżości, polotu i krystalicznej przestrzeni jaka była w 971.

Miałem oba w swoim systemie. Uważam że RCD971 jest w pierwszej chwili efektowny, ale na dłuższą metę zbyt krzykliwy, natarczywy i męczący. Oczywiście dla zamulonych systemów może być zbawienny, ale w systemach zrównoważonych lepiej spisze się 975.

najlepszy odtwarzacz jaki zbudował Rotel był RCD-990 mający nie TDA1305T, a właśnie 2 x PCM63P

No i ten RCD990 mimo posiadania identycznych DACów jak 971 gra zupełnie inaczej. Również go miałem w domu.

A dlaczego gra inaczej? a no b sam scalak dźwięku nie robi. Dopiero cała aplikacja robi.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, ale to właśnie DAC determinuje zazwyczaj dźwięk całego urządzenia, PCM63 miał, jak dla mnie, dużo ciekawszą mikro dynamikę. 975 tych informacji jednak wszystkich nie przekazywał, był bardzo stonowany, co wielu może uznać to za zaletę. Uważam też, że 971 nie jest krzykliwy a raczej szczegółowy, ponieważ w żądnym razie nie jest męczący.

Daje dużo szczegółów, jednakże nie faworyzuje żadnego pasma. Będzie miał wyeksponowaną średnicę nie ze względu na samego siebie, ale raczej źle dobranego wzmacniacza oraz kolumny, bo to ta reszta najbardziej wpływa na dźwięk, a nie odtwarzacz.

 

W moim systemie 971 na pewno nie jest nic a nic krzykliwy, jest perlisto przyjemny. :-)

Oczywiście nie uważam, że 975 był gorszy, był niezły, ale po prostu był trochę inny, tak jak 965LE.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Link to comment
Share on other sites

to właśnie DAC determinuje zazwyczaj dźwięk całego urządzenia,

Pozostanę jednak przy zdaniu, że nie DAC, a aplikacja determinuje dźwięk całego urządzenia.

 

A PCM63 też cenię.

 

to ta reszta najbardziej wpływa na dźwięk, a nie odtwarzacz.

Ja natomiast jestem zdania że to właśnie źródło jest najważniejsze w systemie. Jeżeli źródło jest klasowe, to cała reszta ma za zadanie jedynie jak najmniej spaprać sygnał przez nie podany. Bo przecież jeżeli źródło czegoś nie potrafi oddać, zagubi, zamaskuje, rozmydli, to żaden wzmacniacz ani żadne kolumny już tego nie dołożą.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.