Skocz do zawartości
IGNORED

NETFLIX - jakie vodeo podają ?


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyszedł update, który to poprawił. Już można sobie ściągać na urządzenia mobilne.

...nie chodziło mi o mobilne urzadzenia tylko np. ściaganie i ogladanie w trybie późniejszym na PS3 lub PS4...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć o jakimś ustrojstwie z Netflixem ? Kończy się umowa z ncplus i myślę o podnieciu czegoś do sypialni , padło na Netflix .

Mam Panasonic BDT 460 , ale w salonie . Potrzebuję coś małego i w miarę taniego .

 

Taki off.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po co?

Przecież i tak musisz ściągnąć.

To czy wcześniej, czy na bieżąco, co za różnica?

...taka róznica ,że wyprowadziłem się z miasta na wieś i mam tylko dostep do iternetu LTE PLUS DOMOWY, a tutaj niestety są pakiety... ja mam pakiet 100 GB w dzień i 200 GB nocnego (od godz. 01:00 do 08:00 )... wiec w nocy ściągnął bym sobie i było by ok...

Sprawa następna jest taka ,że u mnie akurat wzorowo ten internet chodzi, ale są osoby które zapewne w godzinach szczytu maja wolny internet i wtedy jakość Netflix drastycznie spada co widać po rozdzielczości...

 

Xbox one s doskonale radzi sobie z netflix 4k

...PS4 Pro.. chyba także ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YODAS ...

Co Ty piszesz ?

Ja mam od 2 lat LTE NO LIMIT bez żadnych ograniczeń w prędkości. Bez limitu danych od Solorza.

Mam na ruterze nastaw ONLY LTE. Płacę 40 zeta za miech. LUXUS mam.

NETFLIX śmiga w HD.

Średnio ok. 50 Mbps. Max to 96 Mbps.

Jestem z wiochy , ale mam tylko 700 m do BTS-u. Wiem mam farta, bo lokalizacja jest SUPER, na odludziu, obok linii światłowodowej ropociągu "Przyjaźń".

 

ps.:

może być tak, że dziś NO LIMIT LTE nie ma już dla Was w Plusa !?

Nie mam powodu by kontrolować obecne oferty. Za to Sorka.

 

ps.2.

Jak napiszę Wam, że płacę za SAT N-ki 40 zeta/miech i nie migruję do NC+.

Wiem ; mam farta. Pełny dostęp do CANAL+ w zamian za słynne 4 kanały N-premium. Oczywiście C+ nie daje mi żadnych nowości typu DVB-T MUX 8. Blokuje nadawca mi STOPKLATKę oraz FOKUS. Ale to akurat mam z anteny siatkowej (koszt anteny 29 zł.) Całkowicie za darmo.

ps.3

Jak szukamy jakości na TV z SAT TV to polecam znakomitą serię p.t. "Świat widziany z góry". REWELACJA.

ps. 4

Nadchodzi w 4k BBC Planeth Earth z HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janunio ja też mam no limit i jeszcze mi nie przyblokowali nawet jak przekroczyłem. ... ale mają taką możliwość. ..no limit jest na dane a nie na prędkość.... przeczytaj dokładnie umowę. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...taka róznica ,że wyprowadziłem się z miasta na wieś i mam tylko dostep do iternetu LTE PLUS DOMOWY, a tutaj niestety są pakiety... ja mam pakiet 100 GB w dzień i 200 GB nocnego (od godz. 01:00 do 08:00 )... wiec w nocy ściągnął bym sobie i było by ok...

Sprawa następna jest taka ,że u mnie akurat wzorowo ten internet chodzi, ale są osoby które zapewne w godzinach szczytu maja wolny internet i wtedy jakość Netflix drastycznie spada co widać po rozdzielczości...

 

...PS4 Pro.. chyba także ... ;)

 

Ps4 pro brakuje niestety możliwości odtwarzania Blu ray UHD. Za jakiś czas może się przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas:

Jak masz NO LIMIT LTE to nie mogłeś przekroczyć limitu.

Limit dotyczy wyłącznie korzystania z pasma GSM. Mało kto to kuma.

 

Pasmo LTE dotyczy wyłącznie przesyłu danych. A nie usług w paśmie głosowym.

Ja mam na znakomitym ruterze (PC pracuje na kablowym LAN) od PLUSa ograniczony transfer do pasma LTE. Nic mnie rusza. Sprawdzone.

 

YODAS: zmień kontrakt na NO LIMIT Streaming via LTE.

PASMO GSM zostaw dla rozmów głosowych i ew. SMS.

 

Nadmieniam, że u Solorza żadnych ripów BD nie importuję.

Więc tzw, FUP-a nie mam od dwóch lat.

NETFLIX/CDA idą na maxa w HD bez problemu.

Po co mi SAT TV ? Chyba będę żegnał.

 

MARGINES:

Chomikuj to spółka HDTVpolska.

Mega kasa leje się im od tylu lat.

Nikt tego od lat nie widzi.

Mają super zaporę systemową ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wiesz że coś takiego jak FUP istnieje.... znam osoby u których ten FUP niestety działa...mam kumpla w Plusie pracuje tam od lat więc zna to wszystko , i dokładnie mi to wyjaśnił ....w miejscach gdzie bts-y są mało obciążone nie stosują FUP...ale tam gdzie są mega obciążone niestety są zmuszeni... widocznie masz mało obciażonego bts-a....

Czy umowę masz od lat czy od dziś FUP jest zawarty w każdej....

Ja także mam na routerze ustawiony tylko LTE (1800).... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM pytanie:

Czy jest sposób by na nasz ekran TV dostać od NETFLIX źródłowy fps ?

Czy podobnie jak YT mielonkę 30 fps via GOOGLE ?

 

Na rynku są NETFLIX boxy, które jako jedyne dostarczają na TV prawidłowy, źródłowy fps.

 

Tak mogą mieć odbiorniki TV z bezpośrednim dostępem do strumienia NETFLIX.

Dedykowane klawisze [NETFLIX] są na pilotach wszystkich telewizorów świata.

 

ps:

Jak ustaliliśmy tylko Win 10 MS ma opcję playera dla NETFLIX z pominięciem przeglądarki.

 

Po co problem:

bo zestawienie nadawcy i odbiorcy treści video eliminuje problem z synchronizacją odświeżania panelu TV z nadawaną treścią.

Tylko to gwarantuje doskonałą płynność.

 

ps.2

po miesięcznym testowaniu NETFLIX PL zauważam, że jakość VIDEO jest prawie doskonałą w zakresie 30 fps/1080p.

 

PONAWIAM pytanie:

Czy jest w Polsce sposób by na nasz TV dostać treść od NETFLIX ze źródłowym fps ?

Na rynku są NETFLIX boxy, które jako jedyne dostarczają na TV prawidłowy, źródłowy fps.

 

Mogą mieć tak TV z bezpośrednim dostępem do strumienia NETFLIX.

Dedykowane klawisze [NETFLIX] są chyba (ile to kosztowało ?) na pilotach wszystkich telewizorów świata.

 

ps:

Jak ustaliliśmy tylko Win 10 MS ma opcję playera dla NETFLIX z pominięciem przeglądarki.

 

ps.

po miesięcznym testowaniu NETFLIX PL zauważam, że jakość VIDEO jest prawie doskonała w zakresie 30 fps/1080p. Problem buduję dla treści 24 fps i PAL 25 fps.[/b]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Aby zbadać problem trzeba pozyskać odpowiedź na kluczowe pytanie:

co wysyła NETFLIX ? Ktoś wie ?

Jak widać nikt tego nie wie.

 

Zczytałem kilka wątków na AVS i AV forum i nikt tam nie kuma o co biega w temacie.

 

Sprawa pierwsza:

Czy Wasz TV wyświetla parametr Hz odświeżania matrycy ?

Jeżeli nie to udział w tej dyskusji to Wasza strata prądu.

 

Sprawa druga:

jaki fps wysyła NETFFIX ? Zróżnicowany, czy stały i na jakie urządzenia.

Problemem są aplikacje na telewizory.

Zapewne producenci TV dostają aplikacje NETFLIX PLAYER za darmo.

Powstaje problem, czy dany model TV ma matrycę z możliwością synchronizacji fps video z natywnym odświeżaniem.

 

Jest taka nowość w temacie 4K:

od stycznia 2017 NETFLIX 4K jest możliwy pod Win 10 dla wybranych procesorów Intela. To oficjalny komunikat NETFLIX.

Pokazuje jak ułomne i pełne tajemnic jest jeszcze strumieniowanie danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka nowość w temacie 4K:

od stycznia 2017 NETFLIX 4K jest możliwy pod Win 10 dla wybranych procesorów Intela. To oficjalny komunikat NETFLIX.

Pokazuje jak ułomne i pełne tajemnic jest jeszcze strumieniowanie danych.

co ma support kodeka do streamingu ?

 

jaki fps wysyła NETFFIX ?

większość 23.976 opencv

 

Sprawa pierwsza:

Czy Wasz TV wyświetla parametr Hz odświeżania matrycy ?

Jeżeli nie to udział w tej dyskusji to Wasza strata prądu.

chyba Ci się pomyliło z timingami

 

co wysyła NETFLIX ? Ktoś wie ?

Jak widać nikt tego nie wie.

już otrzymałeś odpowiedź na to pytanie

 

Na rynku są NETFLIX boxy, które jako jedyne dostarczają na TV prawidłowy, źródłowy fps.

daj jakiś link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support kodeka 10-bit HEVC mają nowe procesory intela ,czyli kaby lake 7700k,7600k i pewnie niższe .Do tego karty od nvidii od gtx1060 wzwyż i radeon od od serii 4 czyli polaris.No i to będzie szło prawdopodobnie z tylko przeglądarki microsoft edge-a .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda pisałem o tym w dziale film o netflix aby ogladać 4K potrzeby jest proc z serii 7xxx czyli nieszczęsny refresh Skylake(który ma jedna zaletę wyższy potencjał oc i sztucznie podwyższony zegar jak zaznaczył do lipton) kaby lake jak wychodzi z testów i win 10 i przeglądarka edge

 

jest Też możliwość na TV przez Xboxa one S i NV Shield

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje problem, czy dany model TV ma matrycę z możliwością synchronizacji fps video z natywnym odświeżaniem.

Chyba każdy w miarę nowy TV to potrafi. To był problem dobre kilka lat temu, nie teraz.

Aplikacja Netflixa jest ułomna i tyle. Może gdyby odpowiednia ilość osób im to zgłaszała jako problem, to by się za to wzięli.

 

Support kodeka 10-bit HEVC mają nowe procesory intela ,czyli kaby lake 7700k,7600k i pewnie niższe .Do tego karty od nvidii od gtx1060 wzwyż i radeon od od serii 4 czyli polaris.No i to będzie szło prawdopodobnie z tylko przeglądarki microsoft edge-a .

Dobrze, że jeszcze myszki i klawiatury od Microsoftu nie wymagają, bo inaczej to nie uruchomisz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o DRM a nie support samego kodeka, wszystko co ma dostatecznie dużo mocy płynnie odtworzy film.

 

playery wbudowane w TV to kina z klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że chodzi o system zabezpieczenia ale amerykańskie korporacje wiedzą jak połączyć siły w napędzeniu sprzedaży i zysku w kupowaniu ich produktu to sie nazywa kapitalizm Europa może się tylko uczyć od ameryki co to jest prawdziwy kapitalizm i za wszystko sie płaci w tym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRM jest autorstwa Intela, podobnie jak HDCP więc... co się dziwić.

 

Mimo braku konkurecnji nie wyrabia targetów, kasa się nie zgadza więc trzeba coś wymyślić, pomysłów na proce też brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek pisze, że większość video jest strumieniowane jako 24 fps.

Czyli, że NETFLIX różnicuje fps.

Czy Netflix to potwierdza. Przeszukałem ich forum i nic w tej sprawie nie znalazłem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janunio strasznie wałkujesz to odświeżanie. Netflix jak każda tego typu aplikacja wyświetla film z takim fps jaki jest zapisany. Nie wiem o jakim różnicowaniu fps piszesz. TV wyświetla obraz z domyślnym odświeżaniem, które chyba nigdy nie ma 24 Hz i w tym cały problem. Aplikacja musi więc wymusić na TV zmianę odświeżania, a że tego nie potrafi to już inna sprawa. Urządzenia łączone przez HDMI w większości to potrafią, więc jeśli używasz Netflixa na kompie to przełącz odświeżanie na 24 Hz i po problemie. Czego tu nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie 24fps w filmach to bardzo dobra sprawa i nic więcej nie potrzeba... natomiast 48fps i więcej to tylko w grach.... bo w filmach to przy tak dużej ilości klatek to wygląda to jak kręcenie kamerą "u cioci na imieninach" :) ....

24fps są wystarczające i dają miły dla oka filmowy "blur" ale podstawą jest urządzenie które potrafi dobrze współpracować z takim fpsem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.