Skocz do zawartości
IGNORED

Internet jako pole bitwy. Propaganda, kłamstwa, agenci wpływu.


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kwestii obywatelstwa Jurija - sprawa jak sądzę wyjaśniona.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale on jest chyba Rosjaninem z Ukrainy i miał obywatelstwo sowieckie ale przyjechał tutaj i zdecydował się na Polskie obywatelstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zasłużyłem na taka uwagę? Jaka jest różnica kom jestem - ważne co piszę i do tego trzeba się odnosić.

 

To może mieć jakiś wpływ na poglądy, np Jaro (dość mocny zwolennik Ukrainy) kiedyś zażartował w jakimś temacie że własnie wykuwa w piwnicy trujzub (teraz tego nie wyszukam bo tam był jakiś błąd w pisowni czy coś), dlatego od tamtego czasu mam być może błędne podejrzenie że jest z Ukrainy. Jaro_747 jeżeli się mylę to bardzo cię przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze istotna jest przysięga wojskowa.

 

Odnośnie JuG-a w w tych dwóch postach powiedział dokładnie skąd jest :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej przysięgi nigdy żadnemu państwu nie składałem.

 

No chyba że miałeś coś ze zdrowiem albo miałeś dobre wejścia, bo z tych czasów z których jesteś (świadczy o tym byłe obywatelstwo sowieckie) to obojętnie czy Polska, Rosja czy Ukraina, to służba była obowiązkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.Dostałem papierek od urzędniczki w UW. Nawet buziaka nie było.

 

A jak uzasadniłeś swój wniosek o nasze obywatelstwo?

 

Czy jego otrzymanie nie zobowiązuje do czegoś - nawet bez przyrzeczenia?

 

Jako Rosjanin z pochodzenia kolonizatorów mieszkałeś przez wiele lat na Ukrainie, a jesteś teraz wobec nie nielojalny i złosliwy. Jesteś nielojalny wobec dawnej ojczyzyny i równie złośliwie-krytyczny wobec aktualnej, czyli Polski, a bezkrytyczny wobec Rosji..

 

Chyba raczej powinieneś wrócic do korzeni. Przyjmą Cię tam z otwartymi ramionami, tylko na poczatku będziesz musiał napisać długi życiorys. Znasz procedurę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu JuG napisał (zdążyłem to przeczytać bo chyba to edytował, bo już nie mogę tego znaleźć) że jak pierwszy raz poszedł do Rosyjskiego konsulatu po Polskie obywatelstwo, to konsul o wyglądzie KGB ( sam tak powiedział) zapytał go z jakiej strony przyjechał, na to JuG odparł że od Ukraińskiej, wtedy konsul wydarł się na cały głos żeby w takim razie wyp...ał z powrotem do swojej Ukrainy.

 

Nie wiem być może konsul był wtedy nie w sosie, albo były ku temu jakieś przyczyny.

 

EDIT:

 

Teraz sobie przypomniałem że w tamtym poście mówił jednak że chciał najpierw Rosyjskie i wtedy konsul go pogonił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No chyba że miałeś coś ze zdrowiem albo miałeś dobre wejścia

 

Wejść nie miałem, zdrowy byłem (alergia na konie nie pomogła - kawalerii już nie było ))) ). W perspektywie miałem Afganistan. Musiałem symulować i się udało.

 

A jak uzasadniłeś swój wniosek o nasze obywatelstwo?

 

Że mi się tu podoba. ))) Zaproszono mnie tu do pracy.

 

Po rewolucji solidarnościowej w Polsce przez parę lat biurokracji prawie nie było - starą wywalili a nowa była niedoświadczona i ludzka. Kierowniczka działu ds. obcokrajowców była tam nowa - pani inżynier, którą Solidarność tam wsadziła. Piliśmy herbatę i gadaliśmy o różnych sprawach. Napisałem podanie, że mam pracę i mam za co żyć i że chce żyć i pracować w Polsce. I dostałem pozwolenie na pobyt stały. Z powodu pracy byłem sprawdzany przez UOP/ABW. Potem po wielu latach dostałem obywatelstwo.

 

Po kilku latach biurokracja w Polsce zbiurokratyzowała się i stała dodatkowo przekupną - obserwowałem jak Wietnamczycy załatwiali różne sprawy nosząc coś w torbach a ze mną jak z gównem zaczęli rozmawiać bo byłem bez torby (już inne babki, postsolidarnościowe wrócili do swoich zawodów). Potem biurokracja dodatkowo sformalizowała się - na wszystko mają idiotyczne procedury i wymówki. Ale nie biorą.

 

Kiedyś można było zadzwonić do ministra i umówić się na spotkanie nie mając żadnych pleców - co mnie niezmiernie dziwiło. Teraz jest to niemożliwe.

 

mieszkałeś przez wiele lat na Ukrainie, a jesteś teraz wobec nie nielojalny i złosliwy

 

Wobec obecnej banderowsko-oligarchicznej kolonii innym być nie mogę. Tak samo jak wiele moich przyjaciół na Ukrainie.

 

złośliwie-krytyczny wobec aktualnej, czyli Polski, a bezkrytyczny wobec Rosji.

 

Jestem krytyczny do wszystkiego i wszystkich (w tym wobec siebie) - taką mam naturę. Plucia na Rosję jest pod dostatkiem - równoważę to krytyką tego plucia i pokazywaniem, że w Rosji jest inaczej niż to opisuje propaganda polska.

 

Chyba raczej powinieneś wrócic do korzeni.

 

Jeżeli Polska będzie głupieć w takim tempie jak przez ostatnie lata - chyba będę musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał najpierw Rosyjskie i wtedy konsul go pogonił.

I teraz zbiera plusy na Bocznicy, żeby ponowić wniosek?

 

A może nie tylko na Bocznicy? Ostatnio widziano podejrzanego osobnika w pobliżu instalacji NATO...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po kilku latach biurokracja w Polsce zbiurokratyzowała się i stała dodatkowo przekupną - obserwowałem jak Wietnamczycy załatwiali różne sprawy nosząc coś w torbach a ze mną jak z gównem zaczęli rozmawiać bo byłem bez torby...

 

Czyli od którego roku (czy też rządu) tak się zepsuło ?

 

Jeżeli Polska będzie głupieć w takim tempie jak przez ostatnie lata - chyba będę musiał.

 

Tym razem do vegas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polska będzie głupieć w takim tempie jak przez ostatnie lata

Głupienie się kończy, ale chyba nie otake Ci chodzi.

 

it's now or never

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czyli od którego roku (czy też rządu) tak się zepsuło ?

 

Ja już nie pamiętam dokładnie. Starałem się jak najrzadziej mieć do czynienia z urzędami.

 

Obserwowałem też jak w jednym z Urzędów Wojewódzkich poprzednia władza ("komuchy") odzyskiwała wpływy poprzez nie wywalonych z niektórych stanowisk urzędasów. Np. podali do sądu z wymyślonym zarzutem jedną z nowych szefowych żeby ją wywalić i przyjąć projekty UE, które ona załatwiła. O załatwianiu wielkich kontraktów informatycznych wiele by można nawspominać...

 

Może powróćmy lepiej do tematu wątku. :)

 

Tym razem do vegas ?

 

Nie. Jeżeli za + na bocznicy ))) otrzymam obywatelstwo rosyjskie to będzie mi przysługiwał własny hektar na Syberii (jest teraz taki program przesiedlęczy). Będę jeleni hodował w ciszy i bez netu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O załatwianiu wielkich kontraktów informatycznych wiele by można nawspominać...

 

Może powróćmy lepiej do tematu wątku. :)

 

 

No to powspominaj, ja jestem jak najbardziej za. Ten temat będzie bardzo pożyteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeżeli za + na bocznicy ))) otrzymam obywatelstwo rosyjskie to będzie mi przysługiwał własny hektar na Syberii (jest teraz taki program przesiedlęczy). Będę jeleni hodował w ciszy i bez netu. :)

 

No i gratuluję przynajmniej kolejny szczery post. A za to powiedzenie ''Będę jeleni hodował w ciszy'' to powinieneś dostać normalnie jakąś nagrodę za nowość jeżeli chodzi o tzw powiedzonka.

 

A odnośnie hektara na Syberii to jak myślisz jak byś wyjechał do USA i też byś tam popracował (niby na rzecz USA) na jakiejś popularnej bocznicy jakiegoś opiniotwórczego forum, i byś zapracował na hektar na Alasce, to jak oceniasz szansę że po iluś tam latach będąc na Alasce i tak w końcu byłbyś w granicach Rosji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jesteśmy jak najbardziej w temacie wątku: "propaganda, kłamstwa, te rzeczy...".

 

Wot, Jurij - nastajaszczij Paljak!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mieć jakiś wpływ na poglądy, np Jaro (dość mocny zwolennik Ukrainy) kiedyś zażartował w jakimś temacie że własnie wykuwa w piwnicy trujzub (teraz tego nie wyszukam bo tam był jakiś błąd w pisowni czy coś), dlatego od tamtego czasu mam być może błędne podejrzenie że jest z Ukrainy. Jaro_747 jeżeli się mylę to bardzo cię przepraszam.

 

Forumowa przeglądarka jest do dupy! Czasem szukam czegoś, co sam napisałem i nie znajduje.

 

Jestem z Poznania, ojciec z Torunia, matka z Wilna. Na Ukrainie w życiu nie byłem, najbliżej chyba w Przemyślu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatwiajcie sprawy, póki wpuszczają. Potem mogą nie wypuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.