Skocz do zawartości
IGNORED

Internet jako pole bitwy. Propaganda, kłamstwa, agenci wpływu.


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega nie umie przeczytać ze zrozumieniem własnych wpisów??? Ktoś inny pisze, a ktoś inny później to czyta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekriet o ziemle toże żuwnowart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna oczywista oczywistość kreowana przez media głównego ścieku - jak na razie nie ma na nią żadnych dowodów oprócz plotek i przecieków.

Widzę, że kłamstwem jest to, co ty uważasz za kłamstwo.

W twoim wykonaniu oczywistym kłamstwem jest jakieś przypisywanie czegoś mediom.

Twierdzenia o rosyjskim wpływie na wybory pochodzi od agencji rządowych USA oraz innych krajów, media po prostu o tym piszą.

Jak rozumiem Rosjan to denerwuje, bo chcieliby, żeby tego rodzaju działania nie zostały ujawnione.

 

Na temat zaczepek już ci raz pisałem - te gówniarskie chwyty nie robią na mnie żadnego wrażenia ale może zaciekawią moderację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

media po prostu o tym piszą

 

Rozumiem, że to wystarczający argument? OK.

 

Na temat zaczepek już ci raz pisałem

 

Nie ma w moim wpisie żadnych zaczepek. Nie chcesz odpowiadać - Twoje prawo. Dyskusja w takim razie jest bezdyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co w poniższym pytaniu jest nierzeczowego?

 

Mógłbyś wskazać chociażby jeden komentarz potwierdzający to stwierdzenie? Czy samo mówienie krytyczne o USA oznacza ową tęsknotę?

 

Nie znajduję w komentarzach sugerowanej tęsknoty dlatego proszę Cię o jej wskazanie. Co w tym zaczepnego? Oczekujesz tylko potakiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenia o rosyjskim wpływie na wybory pochodzi od agencji rządowych USA oraz innych krajów, media po prostu o tym piszą.

 

Czyli śmierdzi na kilometr kłamstwem .........

 

BTW....

 

Powoływanie się na informacje o wpływie Rosji na wyniki wyborów , ze szczególnym uwzględnieniem wycieków z WIKI i medialny jazgot wokół tego tematu przypomina polskie podwórko i taśmy Falenty z restauracji Sowa....., media nie interesowały się bulwersującymi rozmowami polityków tylko mówiono o "nielegalnych nagraniach"....., jak się to skończyło dla ekipy PO wszyscy wiemy, to samo stało się z tym babskiem w USA......

 

Całe szczęście że jest jeszcze możliwość kliknięcia na inne źródła niż rządowe....

 

 

Mimo wszystko wrócę do wątku z Aleppo i tej medialnej nagonce z ostatnich 2 dni.....to jest bardzo dobry przykład na manipulację w mediach , która dotyka już szczytów patrz ONZ....

 

CzoySxmUkAAH18c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zadziwiony determinacją z jaką niektórzy zaprzeczają działaniom Kremla w internecie. Stopień tego zaangażowania sam w sobie budzi uzasadnione pytanie o co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zadziwiony determinacją z jaką niektórzy zaprzeczają działaniom Kremla w internecie. Stopień tego zaangażowania sam w sobie budzi uzasadnione pytanie o co tu chodzi?

 

Widzisz muszę Cię zmartwić.. bo Kreml nic nie musi robić ....., i nie ma z tym nic wspólnego ...., ludzie widzą że są masowo okłamywani przez media w "zachodnich demokratycznych krajach" , są również masowo okłamywani przez polityków w swoich krajach, stąd tak "desperackie" ale jakże "twórcze poszukiwanie prawdy",

 

A tu masz tę słynną dziewczynkę z Aleppo, .......i materiał CNN

 

Dziewczynka o imieniu Bana już „uciekła z Aleppo” i zabrała ze sobą ulubione meble…...

 

 

 

oqk8raUot2w.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Kreml nic nie musi robić

No nieeee. Kolego oni wykorzystają każdą możliwość destabilizacji, mieszania, intrygi, ... .

By używać tylko cenzuralnych słów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zadziwiony determinacją z jaką niektórzy zaprzeczają działaniom Kremla w internecie. Stopień tego zaangażowania sam w sobie budzi uzasadnione pytanie o co tu chodzi?

 

Teraz widzę, że wyraziłem się niejasno.

Uzasadnione pytanie o co tu chodzi wywołuje zaangażowanie i aktywność zaprzeczających dość oczywistym faktom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeee. Kolego oni wykorzystają każdą możliwość destabilizacji, mieszania, intrygi, ... .

By używać tylko cenzuralnych słów

 

Uwierz mi nie muszą nic robić "zachodnia propaganda jest tak żałosna że aż śmieszna..... szkoda tylko że za jej kulisami rozgrywają się prawdziwe dramaty.....

 

 

Teraz widzę, że wyraziłem się niejasno.

Uzasadnione pytanie o co tu chodzi wywołuje zaangażowanie i aktywność zaprzeczających dość oczywistym faktom.

Dobrze że o tym wspomniałeś Jaro...., bo to jest podstawowy problem w "zachodnim" przekazie informacji, ..... są one tak żałośnie udokumentowane że nikt w nie nie wierzy,,....No bo jak można wierzyć "Syryjskiemu Obserwatorium Praw człowieka w jednej osobie a nadającego z Pizzerii w Londynie....,--lub innym "Sink Tankom" :) .......Takie think tanki już się nie sprawdzają ,...kasa idzie w błoto...., są ludzie którzy za darmo szukają i dostarczają prawdę ......, dać Ci namiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłem się. To szczere dążenie do prawdy zawsze charakteryzowało sowiecką propagandę.

 

Gdyby Kolega znalazł jakieś publikacje na temat np. oddziaływania na zachodnich intelektualistów i ruchy pokojowe chętnie bym poczytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi nie muszą nic robić "zachodnia propaganda jest tak żałosna że aż śmieszna..... szkoda tylko że za jej kulisami rozgrywają się prawdziwe dramaty.....

robią robią i to od stuleci. Wolter dostawał regularnie kasę od Katarzyny i Fryderyka. Jak któreś tam przestało płacić(chyba K.Wielka), to się obraził dziennikarzyna i napisał paszkwil. Większość encyklopedystów dostawała pieniądze z Kremla. A teraz ma być inaczej?

Oczywiście, że propaganda Zachodu, więcej- ideologie tam tworzone są żałosne, głupie i bardzo krótkowzroczne, ale to nie zmienia faktu istnienia propagandy Kremla i ingerencji w internet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że propaganda Zachodu, więcej- ideologie tam tworzone są żałosne, głupie i bardzo krótkowzroczne, ale to nie zmienia faktu istnienia propagandy Kremla i ingerencji w internet

 

Zapraszam do wątku o wyższości inteligencji Rosjan nad ich "zachodnimi" nie lubię tego słowa a jest ono często używane przez WWP i SŁ .."kolegami"

 

Czyżby poziom dziennikarskiej edukacji na Wschód od Bugu włączając w to Ukrainę sięgnął dna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby poziom dziennikarskiej edukacji na Wschód od Bugu włączając w to Ukrainę sięgnął dna?

 

Tego nie wiem, wiem, że część dziennikarzy piszących krytycznie o władzy nie żyje. Ale nie o tym ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część dziennikarzy piszących krytycznie o władzy nie żyje

czegoś więcej trzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, wiem, że część dziennikarzy piszących krytycznie o władzy nie żyje. Ale nie o tym ten wątek.

 

Wątek jest o internecie a nie o tym kto kogo i na czyje zlecenie zabija...., całe szczęście że jeszcze za

"posty w necie nie internują w Guantanamo", albo jakiś innych "Klewkach"...., tak czy siak lepiej publicznie dużo nie mówić bo się "można powiesić"......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga - wracamy do internetu. Znalazłem właśnie artykuł na ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdzie opisana jest między innymi historia wykradzenia poczty sztabu Clinton.

I akapit który mógłby być podsumowaniem:

 

"A low-cost, high-impact weapon that Russia had test-fired in elections from Ukraine to Europe was trained on the United States, with devastating effectiveness. For Russia, with an enfeebled economy and a nuclear arsenal it cannot use short of all-out war, cyberpower proved the perfect weapon: cheap, hard to see coming, hard to trace."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

artykuł na ten temat

 

To są dowody na powiązania hakerów z Kremlem?

 

Federal Security Service

 

A hacking group possibly linked to the agency, the main successor to the K.G.B., entered Democratic National Committee servers undetected for nearly a year, security researchers said. The group was nicknamed Cozy Bear, the Dukes or A.P.T. 29 for “advanced persistent threat.”

 

G.R.U.: Military Intelligence

 

Investigators believe that the G.R.U., or a hacking group known as Fancy Bear or A.P.T. 28, was the second group to break into the D.N.C., but it has played a bigger role in releasing the committee’s emails.

 

Podpisany list z pozdrowieniami zostawili hakerzy z the Dukes?

 

At least one computer system belonging to the D.N.C. had been compromised by hackers federal investigators had named “the Dukes,” a cyberespionage team linked to the Russian government. (...) check Google for “the Dukes” (...)

 

Google wie wszystko. ))) Jest jakiś raport na temat tej grupy (lub nie grupy) hakerów https://www.f-secure.com/documents/996508/1030745/dukes_whitepaper.pdf . Dowodem na powiązania z Kremlem mają być komunikaty po rosyjsku i strefa czasowa???

 

Najważniejsze w tym artykule to zdjęcie Putina - musi występować w każdym artykule o "wine Rosji" i jest jej niezbitym "dowodem". W jego oczach widać, że jest winny. )))

 

14hack2-1481591223189-master675.jpg

 

President Vladimir V. Putin of Russia during a reception last week at the Kremlin in Moscow. Credit Pool photo by Alexei Nikolsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zapraszam do wątku o wyższości inteligencji Rosjan nad ich "zachodnimi"...

 

My się powinniśmy przede wszystkim do siebie samych odnosić a nie do Ameryki, Rosji, Niemiec i kogo tam jeszcze. Prawidłowe odniesienie to jest coś w rodzaju my jesteśmy firmą a wszyscy inni to potencjalni kooperanci. Wszyscy wcześniej wymienieni tak właśnie myślą. Można to też odnieść do świata przyrody pod hasłem wataha :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny wątek bo ujawnili sie wszyscy rosyjscy bajkopisarze. Nuzace to jest ale może dlatego ze sobie żyje i korzystam z zachodniego stylu życia i na rosyjski syf patrze z góry.

I jakoś tak w myślach marzy mi sie żeby tam w końcu nastała normalność i nawet prezydent wybieralny się pojawił. A tak syf syf i jeszcze raz syf jak u nas za komuny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agenci w tym wątku już się pojawili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agenci w tym wątku już się pojawili.

 

Pojawili się już o wiele wcześniej. Właściwie sygnałem był Majdan który spowodował wielką mobilizację Kremla jeżeli chodzi o informacyjnie oddziaływanie na Zachód przy pomocy internetu.

Według mnie to był ten moment, od kiedy należy liczyć pewien moment krytyczny jeżeli chodzi o skalę zaangażowania oraz jego kompleksowość, planowanie i koordynację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się powinniśmy przede wszystkim do siebie samych odnosić a nie do Ameryki, Rosji, Niemiec i kogo tam jeszcze. Prawidłowe odniesienie to jest coś w rodzaju my jesteśmy firmą a wszyscy inni to potencjalni kooperanci. Wszyscy wcześniej wymienieni tak właśnie myślą. Można to też odnieść do świata przyrody pod hasłem wataha :

 

Lepiej jest przyrównywać "Sępa do Niedźwiedzia" niż "Mrówkę do Niedźwiedzia"...., wierz mi że bardzo bym chciał ale mrówka w przeciwieństwie do sępa nie "produkuje i nie rozdaje tutaj kart"

 

Kolejny Agent wpływu....

 

Dyrektor PISM.....dobrze że ludzie wiedzą czym są te organizacje pozarządowe i kto je finansuje....

 

Jaro Szukasz agentów wpływu poszukaj "organizacji pozarządowych"....i dziennikarzyn ,którzy zapraszają ich przedstawicieli do mediów jako wybitnych ekspertów od robienia ludziom wody z mózgu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Rosja jest twardym graczem pokazała mordując Czeczenów.

Później mieliśmy Gruzję i Ukrainę.

 

Pytanie tylko, czy Polak, czego by nie myślał o tym, czy innym rządzie powinien się z tego cieszyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.