Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser HD800 vs.. Audeze LCD-2


mttj

Rekomendowane odpowiedzi

 

HD 800 strasznie są brzydkie. Nie wiem, czy na coś tak szpetnego bym wydał tyle kasy. Ale pewnie trzeba posłuchać.

 

Za to na głowie leżą idealnie. Nie znam wygodniejszych nauszników. Jak najbardziej wygodne, wychodzone i ulubione kapcie. ;)

Brzmieniowo też świetne słuchawki.

 

Mi jednak bardziej podpasowały HifiMany HE 500, ale to już kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się mylę w tym co słyszałem ? ktoś miał okazję (mi czasu brakło) porównać je do HD 800, albo do Elektrostatycznych Sennheisera?

 

Inne szkoly brzmienia. HD800 wymagajace bardzo wzgledem toru, bardzo blado wypadaja tez z firmowym wzmacniaczem, o dziwo, bo powinno byc inaczej, ale to zwyczajnie bardzo przecietny wzmak, a drogi.

 

Audeze LCD-2, maja pierdolniecie/miecho na basie co robi wrazenie, idealne do rocka, do klasyki juz nie bardzo, dla mnie dosc sztuczna barwa i malo wyszukana gora pasma, ale to tylko w porownaniu do bardziej neutralnych nausznikow, jak DT880 przykladowo. Sluchawki Audeze daja duzo frajdy, wiec rozumiem ich wielbicieli. Mnie duzo bardziej sie podobaly AKG K812, choc tez potrafia sie z czasem z nudzic, jak niemalze wszystkie sluchawki, moze zza wyjatkiem GS1000 na kablu Black Dragon ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze LCD-2, maja pierdolniecie/miecho na basie co robi wrazenie, idealne do rocka, do klasyki juz nie bardzo, dla mnie dosc sztuczna barwa i malo wyszukana gora pasma, ale to tylko w porownaniu do bardziej neutralnych nausznikow, jak DT880 przykladowo. Sluchawki Audeze daja duzo frajdy, wiec rozumiem ich wielbicieli.

 

Trudno się nie zgodzić w znacznej części z takim spojrzeniem na brzmienie Audeze, jednak w opozycji do tego typu opinii stoi taka,że LCD-2 grają muzykę,bez względu na to co tam nabroiła realizacja w studiu, a dobrze wiemy, że w większości przypadków ta sfera produkcji muzyki pozostawia wiele do życzenia.

Można się spierać,lubisz jak muzyka płynie, ma odpowiedni impact kiedy trzeba, nie lubisz słuchać pojedynczych dźwięków a przekazu jako całości-Audeze będą dla Ciebie.

Podoba Ci się zabawa za stołem mikserskim,analizowanie,neutralność,czystość,obiektywizm,wyciąganie detali z 4-ego planu-szukaj gdzieś indziej.

Pewnie dobrze o tym wiesz,że ten drugi typ brzmienia byłby dla melomana bardziej odpowiedni, słuchać na co dzień naturalnego brzmienia instrumentów-to jest to.Jednak zazwyczaj ( umownie-98%) producentów elektroniki,kolumn i słuchawek w dążeniu do neutralności przekracza pewną cienką linię, za którą ten typ brzmienia ma przywary kliniczności,suchości,wyprania z emocji-jednym słowem-czysta karykatura muzyki.Bardzo niewielki odsetek tzw. "neutralnych" ma uchwycony idealny balans między emocją w muzyce,a jej prawdziwym obliczem,tak mało-bo to nie jest łatwa sztuka.

Dochodzi nam kilka innych aspektów:jak długo słuchamy zazwyczaj muzyki,jakiego repertuaru,no i jak potrafimy skonfigurować system aby maksymalnie zneutralizować jego przywary-to także determinuje dobór słuchawek.

W dużym uproszczeniu:chcę posłuchać jednej płyty Ch.Mingusa-sięgam (od niedawna) po Staxy,zanosi się na dłuższą sesję z Decapitated,Gojirą,Slayerem-tylko LCD-2, będzie mieszanka ecm,prog i trochę ciężkiego grania-znów Audeze...gdyby to było takie proste to wszyscy słuchalibyśmy muzyki na DT880 za kilka stówek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne szkoly brzmienia. HD800 wymagajace bardzo wzgledem toru

 

To może by wyjaśniało dlaczego to wszystko ok (tz. dużo lepiej niż ok - w zasadzie tak dobrze że mnie przekonało "dedykowany wzmacniacz nie potrzebny") grało z iPhone ;)

 

Trudno się nie zgodzić w znacznej części z takim spojrzeniem na brzmienie Audeze

 

Ciekawe :)

 

A jeszcze jedna sprawa, bo mnie też korcą HD650 (i są tanie), jakieś subiektywne porównanie do LCD-2 ? czy to już nie to (bo na "ucho" fajne :), od HD598 znacznie lepsze, powiedział bym że więcej słyszę na głośnikach Tannoy M3 niż na HD598 - ale to chyba nie jest prawda tylko mi się wydaje.

 

za to na LCD-2 i LCD-3 (pomiędzy nimi różnicy nie słyszałem żadnej), nie słyszałem żadnego braku na górze, ale w sumie źródłem było 44.1KHz. Czy na gęstych (częstotliwością) to słychać ?

btw. audeze sine też dobre były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeszcze jedna sprawa, bo mnie też korcą HD650 (i są tanie), jakieś subiektywne porównanie do LCD-2

 

HD650 w odniesieniu do LCD-2.2 (prefazor),sennki nieco gorsza rozdzielczość w całym paśmie,balans tonalny podobny,hd650 znacznie wygodniejsze i lżejsze,obydwie pary można zaliczyć do słuchawek,których można słuchać godzinami ze względu na ogólny,raczej ciemny charakter brzmienia,jedne i drugie zagrają każdy repertuar jednak naturalnym środowiskiem dla nich jest rock,metal,dynamiczny pop,wokale,natomiast jazz,klasyka,akustyczne granie-wciąż na dobrym poziomie.Często można spotkać opinie,że LCD-2 są rozwinięciem HD650 i to jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo blado wypadaja tez z firmowym wzmacniaczem

 

A ja jeszcze o wzmacniaczu, które słuchawki:

-HD 800

-HD 600/650

-LCD 2

"wymagają" dedykowanego wzmacniacza i w sumie dlaczego, na logikę jak gra głośno mimo że ma dużo ohm to w sumie jest ok,

 

czy jak źródło daje wystarczająco mocy, to dołożenie wzmacniacza coś poprawi czy zawsze popsuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Po nighthawkach polecam niewiele droższe fostexy th610. Mniej basu zalewającego inne pasma, aksamitność i magia dźwięku bez pogłosu. Czar celulozy robi swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe Sennheisery - ja porównywałem, ale jakie są wasze opinie o HD 660 ?

 

oraz tanie Stax SR-L300 ? te (może bardziej model 500) na moje ucho blisko LCD-2 i lepiej od HD-650, z tym że za duży odstęp czasu był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem (przez chwilę - mało miarodajne) na Audioshow HD600 z HD660 na tym wzmacniaczu Sennheisera HDVD 800. Te nowe mają trochę więcej detali, trochę jakby wyraźniej grają, ale przepaść to nie jest. Ogólnie sygnatura brzmienia jest podobna, jednak gdybym miał teraz kupować to wybrałbym HD660. Moim zdaniem warte dopłaty. Oczywiście jeżeli mówimy tyko o tych dwóch parach słuchawek.

Dodam tylko, że HD650 w ogóle mi nie pasowały. Taki lekko wycofany dźwięk, delikatnie zamulony - do jasnego źródła czy wzmacniacza. Słuchałem na T+A E-SERIES MUSIC PLAYER BALANCED. HD600 momentami potrafiły przywalić na wyższej średnicy, a HD650 cały czas spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie wygrywały HD650 (a rok temu... HD600 zdecydowanie - wtedy nie było HD660) przełączałęm z 5x, tylko podłączyłem pod iPhone4, żeby nie iść przez Galaxy Note Edge i ten ich wzmacniacz - gra to lepiej na HDVD800 niż na źródle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie źródło masz na myśli? Mieli tam jakiegoś CD-ka spiętego z tym wzmacniaczem, położyłem płytę, posłuchałem kilka razy jednych i drugich - to tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyniosłem własnego iPhone4s z własną muzyka i przejściówką, a się pojawiłem na stoisku 17:58 czy jakoś tak to już miałem święty spokój i sobie testowałem moje HD 598 vs 600/650/660

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie posiadacze Audeze LCD-2, a czy ktokolwiek z was porównywał do jakiś Grado? Ja mam Grado PS500 podłączone do Musical Fidelity M1HPAP i gra zacnie ale strasznie mi brakuje większego dołu. Czy LCD-2 to dobry kierunek ? W połączeniu z tym wzmakiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Udało mi się porównać. Grado PS500 ver Audeze LCD-2 Bamboo z fazorem. Jak dla mnie Grado wygrywają zdecydowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tyle,że ze wszystkich słuchawek jakie miałem lcd-2F były najsłabsze. Poziom podobny do He500. Klaustrofobia. Słuchawki to się zaczynają dopiero od hd800. Obrzydliwie wymagające jeżeli chodzi o wzmacniacz.Zresztą prawie je sprzedałem, bo z niczym nie chciały grać. Przy dobrym wzmaku i reszcie toru grają jak kolumny.Zresztą GS1000 też.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AKG Q701 na dobrym okablowaniu. Lubię je za ich neutralność i szczegółowość. Bardziej niż Sennheisery HD600.

Czy Audeze LCD-2, HD800, Grado PS500 spowodowałyby przysłowiowy "opad szczęki" w porównaniu do moich Q701 ?

Pytam, bo kategoria cenowa na pewno inna (wyższa, dużo wyższa) ale czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, żeby porównanie było uczciwe to trzeba dobrze napędzone LCD-3 skonfrontować z Sennkami. Dla mnie Audeze to temat zamknięty ze słuchawkami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo posłucham lcd-3 także się dowiem czy faktycznie tak dobre jak wszyscy piszą. Hd800 kupiłem w ślepo na alledrogo rok temu za 3200pln. Jak już pisałem męczyłem się z nimi prawie rok bo nie chciałby z niczym grać. Momentami zakładałem he500 bo grały lepiej i ciekawiej. Ale do hd800 musisz dołożyć z 10k pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caralooh napisał:

Za niedługo posłucham lcd-3 także się dowiem czy faktycznie tak dobre jak wszyscy piszą. Hd800 kupiłem w ślepo na alledrogo rok temu za 3200pln. Jak już pisałem męczyłem się z nimi prawie rok bo nie chciałby z niczym grać. Momentami zakładałem he500 bo grały lepiej i ciekawiej. Ale do hd800 musisz dołożyć z 10k pln.

Do LCD3 też trzeba dołożyć. Np WooAudio czy Ayon lub Moon, który już napędzi nawet LCD-4. Skorpiona kolega słuchał z nimi ? Miałem kiedyś przyjemność słuchać na meecie wraz z lampowym CD i było to granie na wysokim poziomie.

 

W obu przypadkach sprawdzi się też Bryston. Stałby u mnie na biurku ale kobyła ogromna i nie mam miejsca na to niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do brystona przymierzałem się kiedyś, ale nie miałem jeszcze hd800. O dziwo zgrały się niesamowicie z cayin ha1a mk2.
Ale dopiero po wymianie kabla zasilającego ,zmianie czinczy, lamp, usunięciu bezpiecznika i dodaniu kondycjonera.Dopiero teraz można powiedzieć ,że gra.Wspaniale gra też z kinky thr-1, oczywiście zakup w ciemno.

Z lcd3 wpadnie znajomy,który kupił je po odsłuchu z omega lupi i był w szoku.Zobaczymy czy u mnie też będzie w szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że wątek jest o senkach i Audeze ale namawiam jak możecie posłuchajcie Grado. Kumpel który całe życie w audio siedzi i ma słuchawek opór polecił mi je i są super. Ja mam PS500 ale nawet niższe modele bardzo zacnie grają a cena nie jest taka z kosmosu jak za Audeze.
Jak napisałem powyżej w porównaniu z Audeze zostałem przy Grado. Może to też kwestia wzmaka ale np scena, detalicznosc w Grado była znacznie lepsze niż LCD-2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.