Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Krzysieck napisał:

Cóż.. Opery takie właśnie są. Mają charakterek ?

A jak już sobie tak miło piszemy to zapytam: miał ktoś styczność z kondycjonerem Power roots 5? Bo nie wiem czy jest sens to brać czy nie.

Ja mam PR 4 i jest świetny. Dodam że bez żalu sprzedalem swoje Nordosty Quantum 2 zastępując je wlasnie Power Roots 4. Świetna relacja Jakości do Ceny. Zresztą in progress jest Power Roots PR6 do mojego systemu. ? porównywałem tez z isol8 i istotek evo3 Aquarius oraz kilkoma innymi urządzeniami i porównanie wypadło na korzyść Power Roots. Wiec decyzja była i jest jedna zakup i przekierowanie reszty środków na zakup np płyt CD?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 20:49, jozwa maryn napisał:

Ale jak już go przepracuję, to zacznę się zastanawiać, skąd ludzie biorą standy do swoich Callas? Bo jakoś nie bardzo się natknąłem...

Jeśli byłyby potrzebne dedykowane standy do Callasów proszę o info, mamy takie ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
22 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Jeśli byłyby potrzebne dedykowane standy do Callasów proszę o info, mamy takie ?

Pozdrawiam,

Michał

Na razie prawie już kupiłem standy SoundArt ?

Co do brzmienia Callas: początkowe wrażenia jak zwykle nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, obecnie mam powiedzmy wrażenia środkowe. Pomimo braku docelowych podstawek, dźwięk wydaje mi się bardziej dociążony niż na początku, nie tracąc stwierdzonej wcześniej szczegółowości. Średnica bardzo dobra: świetny kontrabas i trąbka. Słuchamy dalej i czekamy, co będzie, jak kolumny dostaną wszystko, czego potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W tej chwili mam przed sobą opcje: to co jest plus ostateczne standy (jakie by to nie były), to co teraz plus standy, ale: wymiana Wireworld Oasis na inne kable głośnikowe (mam tak ze trzy komplety pod ręką), ibidem, ale wymiana lamp w Lebenie z 6L6 na EL-34, oraz na koniec odsłuch ze wzmacniaczem WILE. Wtedy z grubsza będę miał pogląd na temat tych głośników. Chciałbym napisać ich recenzję dla Audiostereo albo dla HFC na koniec tego cyklu odsłuchów.

Ale na razie już mogę powiedzieć, że robią coraz lepsze wrażenie. O wyglądzie nie mówię, bo jest rewelacyjny i prawdę mówiąc pod tym względem współczesne modele Sonus Faber (czyli tradycyjnego konkurenta) zajmują solidne drugie miejsce, albo i trzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 13:28, jozwa maryn napisał:

W tej chwili mam przed sobą opcje: to co jest plus ostateczne standy (jakie by to nie były), to co teraz plus standy, ale: wymiana Wireworld Oasis na inne kable głośnikowe (mam tak ze trzy komplety pod ręką), ibidem, ale wymiana lamp w Lebenie z 6L6 na EL-34, oraz na koniec odsłuch ze wzmacniaczem WILE. Wtedy z grubsza będę miał pogląd na temat tych głośników. Chciałbym napisać ich recenzję dla Audiostereo albo dla HFC na koniec tego cyklu odsłuchów.

Ale na razie już mogę powiedzieć, że robią coraz lepsze wrażenie. O wyglądzie nie mówię, bo jest rewelacyjny i prawdę mówiąc pod tym względem współczesne modele Sonus Faber (czyli tradycyjnego konkurenta) zajmują solidne drugie miejsce, albo i trzecie.

A w jakim metrażu graja u Ciebie Callasy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
8 godzin temu, nissio100 napisał:

A w jakim metrażu graja u Ciebie Callasy? 

W dosyć zagraconym 25 m2. Stosunkowo cluttered space, powiedziałbym, zwłaszcza jak nie sprzątnę. Dzisiaj jadę po standy SoundArtu, jak wrócę to wieczorem trzasnę fotkę kolumn i otoczenia. Elektronika to Leben CS600 i odtwarzacz złożony z Pioneera sprzed 30 lat (seria urushi, bardzo ozdobny) oraz DACa Sugdena połączonych przewodem BlackCat,

Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Już gra na standach StandArt. Wyglądają jak zrobione do tych kolumn, ten czarny granit podstawy... Jest coraz lepiej, muszę jeszcze pokombinować z mocowaniem, bo Callas mają tuleje do wkrętów mocujących do standów, widocznie fabrycznie przewidziano połączenie na sztywno. Na razie są na BluTac, ale prawdopodobnie przewiercę blat StandArtów i dam śruby np. z nakrętkami motylkowymi od spodu. Miejsce jest. Takie podejście do zintegrowania ze standami jest dosyć zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że Callas to jakby górna część wyższych modeli Opery. Gdzie ten moduł jest wkomponowany w bardzo ciężkie obudowy podłogowe, mieszczące pozostałe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Grand Mezzy w poniedziałek jadą na serwis. Kopułki w głośnikach niskotonowych zaczęły się odklejać po 9ciu miesiącach użytkowania ?

Na ironię losu we wtorek przyjdzie robiony do nich wzmacniacz lampowy.. I poczeka sobie minimum dwa tygodnie, a ja zostaję z DT990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 07:28, jozwa maryn napisał:
W dniu 6.10.2020 o 20:09, jozwa maryn napisał:

Już gra na standach StandArt. Wyglądają jak zrobione do tych kolumn, ten czarny granit podstawy... Jest coraz lepiej, muszę jeszcze pokombinować z mocowaniem, bo Callas mają tuleje do wkrętów mocujących do standów, widocznie fabrycznie przewidziano połączenie na sztywno. Na razie są na BluTac, ale prawdopodobnie przewiercę blat StandArtów i dam śruby np. z nakrętkami motylkowymi od spodu. Miejsce jest. Takie podejście do zintegrowania ze standami jest dosyć zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że Callas to jakby górna część wyższych modeli Opery. Gdzie ten moduł jest wkomponowany w bardzo ciężkie obudowy podłogowe, mieszczące pozostałe głośniki.

A umnie całkiem mozliwe drobne zmiany. Ze względu że zmalało mi moje pomieszczenie ... ale tylko moje? całkiem duże jest prawdopodobieństwo  że zawitają u mnie Opery Callas SP?. Wszystko jest właśnie dogadywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kondycjonera Power Rootsa to ja dołączam do grona polecających. Transformatory ciche, słychać więcej, nie jestem w stanie powiedzieć jakim kosztem, bo po prostu nie słyszę żebym coś stracił.

Kable Power Roots Reference również polecam, jak podłączyłem 1,5m do kondycjonera to od razu zamówiłem jeszcze jeden żeby zmienił Suprę w Dayensie, a Supra trafiła do wzmacniacza słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Krzysieck napisał:

Wracając do tematu kondycjonera Power Rootsa to ja dołączam do grona polecających. Transformatory ciche, słychać więcej, nie jestem w stanie powiedzieć jakim kosztem, bo po prostu nie słyszę żebym coś stracił.

Kable Power Roots Reference również polecam, jak podłączyłem 1,5m do kondycjonera to od razu zamówiłem jeszcze jeden żeby zmienił Suprę w Dayensie, a Supra trafiła do wzmacniacza słuchawkowego.

Brawo ty.. to naprawde świetne niedrogie kondycjonery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pawel k napisał:

Koledzy a co do oper czy zamienialiście ich oryginalny zwory na jakieś inne? 

Oczywiscie., zastosuj jumpery takie same jak masz kable głośnikowe. 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysieck napisał:

Wracając do tematu kondycjonera Power Rootsa to ja dołączam do grona polecających. Transformatory ciche, słychać więcej, nie jestem w stanie powiedzieć jakim kosztem, bo po prostu nie słyszę żebym coś stracił.

Kable Power Roots Reference również polecam, jak podłączyłem 1,5m do kondycjonera to od razu zamówiłem jeszcze jeden żeby zmienił Suprę w Dayensie, a Supra trafiła do wzmacniacza słuchawkowego.

Witam. Jaki model kondycjonera zamowiles PR ? Podlaczyles wzmaka pod DC blocker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używany, ale jeszcze na gwarancji PR5. Wszystko podłączyłem zgodnie  instrukcją, czyli wzmacniacz w port 1.

Wg instrukcji w tym porcie jest tak: "two stages filtration SCHAFFNER/NEMIC LAMBDA".

W porcie 2 mam lampowy wzmacniacz słuchawkowy.

W porcie 3 DACa, 4 CD, a 5ty to Shanti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Okablowanie to jedno (ja w tej chwili pożyczyłem jeszcze przewody SoundSphere). Ale zamówiłem też nowe lampy mocy do Lebena (w tej chwili grają zwykłe Psvane EL34B). Kupiłem te Black Treasure 6CA7-Z od ShuGuang. Długo zastanawiałem się nad NOS (np. chwalone RFT), ale doszedłem do wniosku, że lepiej się przyzwyczajać do tego , co teraz jest najlepsze, niż potem szukać coraz trudniej dostępnych starych lamp ze świadomością, że i tak DOBRZE JUŻ BYŁO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Od pół godziny temu Opery dostają sygnał z Lebena z lampami Black Treasure. Ponieważ wiadomo z różnych źródeł, że te lampy  ostateczne brzmienie dostają po 300 godzinach pracy, będę wiedział na czym stoję za dwa tygodnie. Ale dźwięk z miejsca okazał się nieco inny, niż z dotychczasowymi Psvane EL34B. I właściwie już taki stanowił pewien postęp, mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.