Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Natalia Cattiva napisał:

Wykonczenie jest 'ok'.. ? Nie jest to moje 5/5 i ciezko byloby mi je w tej skali ulokowac.. O niebo bardziej podoba mi sie oprawa Callas, gdyz jest widoczny wiekszy przekroj oraz sloje, no ale z mozliwosci jakie daje Opera jest to najlepsza alternatywa.

Zgadza się w callas pięknie wygląda ten mahoń. Jest tak piękny jak ich cena ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysieck napisał:

No i mój kabelek zasilający dotarł dzisiaj. Posrebrzana Supra na pozłacanych wtykach Viborga.

Cytując klasyka:

"wrażenie obecności muzyków rockowych jest tak silne że zaczęła mi ginąć kokaina"

Oj przesłuchałem trochę tych zasilających i głośnikowych. I jak się okazało drogie nie znaczy zawsze lepsze. Bardzo polecam nasze polskie Solid core audio power no 2 pro. Pogoniły z mojego systemu kable trzy razy droższe od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No mi najbardziej  stolarka podoba się w Sonus  Faber, w niektórych modelach jest obłędna, no ale dźwiękowo Opery lepsze, ładną  ma stolarkę  Opera,nie przeklęknę z zachwytu ptzy niej, ale nie jakaś  tania sklejka jest itd ,poza tym komuny  są bardzo dobrze wykonane i grube ścianki w kolumnach są, front w grand mezzach  ile? Dobrze pamiętam? 5cm? To bardzo dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Krzysieck napisał:

Grand Mezza ma przednią ściankę 5cm i waży 16 kg. Z kolei Quinta ma 4cm i waży 45kg!   Seconda ma 3cm front i też 45kg! Chyba napchali kamieni do środka ?

Wystarczy porównać wielkość i kubaturę obudów i będzie wiadomo dlaczego quinta i seconda są cięższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krzysieck napisał:

Grand Mezza ma przednią ściankę 5cm i waży 16 kg. Z kolei Quinta ma 4cm i waży 45kg!   Seconda ma 3cm front i też 45kg! Chyba napchali kamieni do środka ?

Tak.. potwierdzam, Quinta wazy 45kg :) Znajac Wlochow, te kamienie chyba by mnie nie zdziwily, a wrecz bym sie ucieszyla, ze nie nasypali gruzu.

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 08:57, Krzysieck napisał:

Kolega @rafa ma Callasy i ciągle nie napisał czy już mu się podoba ich granie, a my czekamy ?

I są 1kg lżejsze niż Grand Mezza ?

Teraz już mi się podoba..ale nie na fabrycznym kondensatorze w torze wysokotonowego. Po drobnej korekcie jest bardzo dobrze.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pawel k napisał:

To pochwal się coś tam na wyczyniał. ?

Tak jak wyżej napisałem wymiana fabrycznego kondensatora. Otworzyło to dźwięk z mnóstwem mikroplanktonu z jeszcze piękniejszą barwą i wielowarstwową sceną. Fabryczny tłamsi możliwości tego głośnika.

Oczywiście dobór odpowiedniego wymaga długich testów ale to też część tej fajnej audio zabawy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rafa napisał:

Tak jak wyżej napisałem wymiana fabrycznego kondensatora. Otworzyło to dźwięk z mnóstwem mikroplanktonu z jeszcze piękniejszą barwą i wielowarstwową sceną. Fabryczny tłamsi możliwości tego głośnika.

Oczywiście dobór odpowiedniego wymaga długich testów ale to też część tej fajnej audio zabawy.

Czyżby jakiś mundorf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pawel k napisał:

Czyżby jakiś mundorf?

Mundorfy mają niestety swoje własne maniery które narzucają na cały przekaz. Pograłem pare dni na Supreme Evo Aluminium Oil (tak dla pewności) ale mimo pewnych zalet dźwięk zaczął troche nudzić bo wszystko na nich gra podobnie. I zmieniają troche fabryczne brzmienie Oper. Ale i tak nieźle zagrały z nimi.

Najlepiej sprawdzają się tu ClarityCap i Jupiter.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafa napisał:

Mundorfy mają niestety swoje własne maniery które narzucają na cały przekaz. Pograłem pare dni na Supreme Evo Aluminium Oil (tak dla pewności) ale mimo pewnych zalet dźwięk zaczął troche nudzić bo wszystko na nich gra podobnie. I zmieniają troche fabryczne brzmienie Oper. Ale i tak nieźle zagrały z nimi.

Najlepiej sprawdzają się tu ClarityCap i Jupiter.

Sam nie pokombinuje bo się na tym nie znam. Muszę znaleźć jakiś fachowców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Robert 7800 napisał:

Witam, czy Opery maja możliwość montażu oryginalnie  innych podstaw niż tylko kolce? Czy producent dołącza coś do zestawy?

Czym napędzacie Wasze cuda?

U mnie W Grand Callasach tylko był set z kolcami. Ja i Seconda OZ tak samo. 
dosłownie tez dziś myślałem aby spytać kto czym napędza swoje Opery. 

U mnie to wyglada tak: 

Opera Grand Callas 
Audia Flight One

Audia Flight One CD

Docelowo powrót do systemu Electrocompaniet z Nemo jako podstawa.

Opera Seconda OZ

Octave V70Se z black boxem Octave

Ayon CD1 . 

A wy czym napędzacie swoje Opery? 
 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Opera Grand Mezza + Onkyo a 9070 ,ale że Opery się wygrzały i w domu zauważyliśmy że barwa dźwięku zmieniła się na bardziej mięsiste brzmienie, czego nie lubimy,oraz spadł detal w wysokich, prawdopodobna możliwa zamiana Onkyo,by udetalicznić brzmienie na Pioneer a 70da .

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grutka napisał:

Opera Grand Mezza + Onkyo a 9070 ,ale że Opery się wygrzały i w domu zauważyliśmy że barwa dźwięku zmieniła się na bardziej mięsiste brzmienie, czego nie lubimy,oraz spadł detal w wysokich, prawdopodobna możliwa zamiana Onkyo,by udetalicznić brzmienie na Pioneer a 70da .

Też korci mnie ten pionier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.