Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy....wciśnieta kopułka wysokotonowa...:)


Carmelcalif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mnie to rozstrzygać aleeee dynaudio coś tam się chwali, że pokrycie tej siateczki w kopułce tym tworzywem sztucznym czy to co tam jest, jest ultra-precyzyjne i nie wiem czy przez podgrzewanie nie zmienia się "grubości//równomierności pokrycia" siateczki tym tworzywem. Oczywiście niech każdy robi co chce ze swoimi kolumnami, ja bym zostawił to tak na ile udało się to "zassać" bez żadnych akcji z podgrzewaniami.

 

I chyba tak uczynie....

Skoro nie wychwytuje roznicy w dzwieku....zamaskuje glosniki....i postaram sie zapomniec...

 

 

Raz jeszcze dziekuje wszystkim zaangazowanym....za pomoc porady...usmiech...zarty....

Fajnie ze mozna na Was zawsze liczyc....

 

 

Pozdrawiam Całe Szacowne Grono....

Szacunek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaki tu gość ma problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wychwytuje roznicy w dzwieku....zamaskuje glosniki....i postaram sie zapomniec...

 

Jak wczesniej wspomnialem, to wszystko to propozycje odnosnie opisanego problemu. Mozna skozystac, mozna wykozystac, mozna zapomniec.

Ja z watku wyciagnalem wiele cennych rad z czego jestem bardzo zadowolony-czasem nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo-taki to przypadek.

Twoja decyzja jest bardzo sluszna, poniewaz w momencie jakiejkolwiek watpliwosci nie bedziesz w stanie wykonac pewnych prac. To bardzo precyzyjna "robota" i niewatpliwie ryzykowna na kazdym proponowanym powyzej kroku.

Uwazam, ze da sie z tym zyc-ja byc moze niekoniecznie bo taka krew w zylach.. i ciesze sie ze ze u mnie wszystko ok.. Ale pokora jest wskazana na kazdym kroku pomimo wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to rozstrzygać aleeee dynaudio coś tam się chwali, że pokrycie tej siateczki w kopułce tym tworzywem sztucznym czy to co tam jest, jest ultra-precyzyjne i nie wiem czy przez podgrzewanie nie zmienia się "grubości//równomierności pokrycia" siateczki tym tworzywem. Oczywiście niech każdy robi co chce ze swoimi kolumnami, ja bym zostawił to tak na ile udało się to "zassać" bez żadnych akcji z podgrzewaniami.

Taaa i czasem po takiej naprawie, blachy perkusji nie będą wybrzmiewać jak talerze tylko pokrywki garnków.

Pewno ludzkie ucho jest w stanie wychwycić te nierówności i grubości siateczki jak tylko polecą pierwsze nuty z tej kopułki.

Też bym nie ruszał, bo lubię Manu Katche, a ten ma fajne blachy w perkusyjnych nagraniach :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie juz przestalem obrazac na zycie bo i tak - jak mawial dziadek "umarne"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takich głośnikach jak Dynaudio każda taka sytuacja spowoduje zmiany w brzmieniu.

Mówi się trudno i żyje się dalej ale... mimo wszystko lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wczesniej wspomnialem, to wszystko to propozycje odnosnie opisanego problemu. Mozna skozystac, mozna wykozystac, mozna zapomniec.

Ja z watku wyciagnalem wiele cennych rad z czego jestem bardzo zadowolony-czasem nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo-taki to przypadek.

Twoja decyzja jest bardzo sluszna, poniewaz w momencie jakiejkolwiek watpliwosci nie bedziesz w stanie wykonac pewnych prac. To bardzo precyzyjna "robota" i niewatpliwie ryzykowna na kazdym proponowanym powyzej kroku.

Uwazam, ze da sie z tym zyc-ja byc moze niekoniecznie bo taka krew w zylach.. i ciesze sie ze ze u mnie wszystko ok.. Ale pokora jest wskazana na kazdym kroku pomimo wszystko.

 

Postanowilem zyc i sluchac bez dalszych napraw..

Uczynilem tzw slepy test....i poki co nikt ze znajomych nie wyczul roznicy...(zamienilem kolumny ze soba...za kazdym razem...). Mam tez nadzieje ze nikomu z nich przyslowiowy slon na ucho nie nadepnal....:)...

Gdyby ktos z szanownych forumowiczow byl z lub z okolic Koszalina...zapraszam...na ewentualny odsluch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to może ja się "wproszę" jak pozwolisz bo mieszkam w Szczecinku a więc rzut beretem do Koszałkowa. Z chęcią posłuchałbym jak u Ciebie brzmią "nasze excite". No ale to najszybciej w ferie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takich głośnikach jak Dynaudio każda taka sytuacja spowoduje zmiany w brzmieniu.

Mówi się trudno i żyje się dalej ale... mimo wszystko lipa.

Jesteś przekonany,że masz racje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś przekonany,że masz racje?

 

Wiesz, nie wiem na 100% ale miałem przyjemność obcować z tymi produktami i pamiętam, że słyszałem, żeby UWAŻAĆ na te kopułki... Zrozumiałem, że być może wciśnięcie nie tylko spowoduje drogi serwis (Esotar 2 np sporo kosztuje sam tweeter) ale i ewentualne zmiany.

Rozumuję tak w związku z tym, że nie służy to przecież do tego, żeby sobie je "wciskać". Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wiem na 100% ale miałem przyjemność obcować z tymi produktami i pamiętam, że słyszałem, żeby UWAŻAĆ na te kopułki... Zrozumiałem, że być może wciśnięcie nie tylko spowoduje drogi serwis (Esotar 2 np sporo kosztuje sam tweeter) ale i ewentualne zmiany.

Rozumuję tak w związku z tym, że nie służy to przecież do tego, żeby sobie je "wciskać". Tyle.

Na chwilę obecną nie rozumiem jak mozna sobie tak załatwić głośnik.Jednak fatalne wypadki się zdarzają!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to może ja się "wproszę" jak pozwolisz bo mieszkam w Szczecinku a więc rzut beretem do Koszałkowa. Z chęcią posłuchałbym jak u Ciebie brzmią "nasze excite". No ale to najszybciej w ferie. Pozdrawiam.

 

Jak juz wspomnialem....zapraszam....

Moze uda Ci sie mnie nie zdołowac....:)

 

Na chwilę obecną nie rozumiem jak mozna sobie tak załatwić głośnik.Jednak fatalne wypadki się zdarzają!

 

Przeciez nie wcisnalem tej kopulki specjalnie....!!!!!!

Az takim destruktorem nie jestem!!!!...

Rownie dobrze moglbys zapytac sie...czemu auta sie psuja...komputery wieszaja...lampki na choince gasna....a Mikolaj przynosi rozgi....

Kiedys nazwalem podobne zjawisko....niekorzystnym ukladem malych blotek...

I niech tak pozostanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie rozumiem jak mozna sobie tak załatwić głośnik

U mnie przykladowo obydwie kopulki wysokotonowe zostaly wcisniete paluszkami mojego 4-letniego ciekawego swiata dziecka po uprzednim zdemontowaniu maskownic, na szczescie odkurzacz na maks. mocy zmniejszyl nieco rozmiary spustoszenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki w takim razie za zaproszenie, jak co to wczesniej napisze. Nie martw sie, na pocieszenie dodam, ze cos zaczyna sie dziac niedobrego z napedem w moim cd i chyba sam sie nie naprawi... Przestalem lubic firme teac hah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie przykladowo obydwie kopulki wysokotonowe zostaly wcisniete paluszkami mojego 4-letniego ciekawego swiata dziecka po uprzednim zdemontowaniu maskownic, na szczescie odkurzacz na maks. mocy zmniejszyl nieco rozmiary spustoszenia...

 

U mnie odkurzacz tez "tylko zmniejszyl"....szkode....

 

Dzieki w takim razie za zaproszenie, jak co to wczesniej napisze. Nie martw sie, na pocieszenie dodam, ze cos zaczyna sie dziac niedobrego z napedem w moim cd i chyba sam sie nie naprawi... Przestalem lubic firme teac hah.

Ok....napisz na priv.....jak juz bedziesz wiedzial kiedy....

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestalem lubic firme teac hah.

A moi znajomi mają odwrotnie. Jak im sprzęt jakiejś firmy nawali to kupują następny tej samej firmy, bo się przyzwyczaili. Tylko o "numer" wyższej klasy.

Przeciez nie wcisnalem tej kopulki specjalnie....!!!!!!

Az takim destruktorem nie jestem!!!!...

Kopułki w wielu firmach są wymienne można kupić zamienny układ drgający. Takie drobne uchyby na powierzchni membrany z całą pewnością nie maja wpływu na granie tak że spokojnie, ale fakt że mają zły wpływ na psychikę a to może pogorszyć odbiór muzyki ;-). Z czasem możesz zapytać w serwisie lub firmie macierzystej ile kosztuje układ drgający do tego głośnika. Oczywiście o ile ten głośnik ma wymienny układ drgający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu dlatego napisalem, ze nie lubie firmy teac a nie Atoll (naped teac-a teraz pakuja do cd Atoll-a). Mysle, ze da sie wymienic ten pechowy cd, zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie i czy kazdy stanie na wysokosci zadania. Na szczescie to tylko tylko odtwarzacz cd, chociaz wolalbym, zeby wszystko dzialalo w nim prawidlowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A moi znajomi mają odwrotnie. Jak im sprzęt jakiejś firmy nawali to kupują następny tej samej firmy, bo się przyzwyczaili. Tylko o "numer" wyższej klasy.

Kopułki w wielu firmach są wymienne można kupić zamienny układ drgający. Takie drobne uchyby na powierzchni membrany z całą pewnością nie maja wpływu na granie tak że spokojnie, ale fakt że mają zły wpływ na psychikę a to może pogorszyć odbiór muzyki ;-). Z czasem możesz zapytać w serwisie lub firmie macierzystej ile kosztuje układ drgający do tego głośnika. Oczywiście o ile ten głośnik ma wymienny układ drgający.

Dzwonilem....i jedynie moga wymienic caly glosnik. Cena raz byla 800 zl innym razem juz 1300 zl za jeden...a podobno wg dynaudio trzeba wymienic dwa...w obu kolumnach...800 to Nautilus a 1300 to dynaudio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przykladowo obydwie kopulki wysokotonowe zostaly wcisniete paluszkami mojego 4-letniego ciekawego swiata dziecka po uprzednim zdemontowaniu maskownic, na szczescie odkurzacz na maks. mocy zmniejszyl nieco rozmiary spustoszenia...

Samo życie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać szczegółowo w jaki to sposób się stało . ?

Myslisz,że to coś może zmienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić na tyle że chyba za mało wiedzy o kopułkach Dynaudio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę podać szczegółowo w jaki to sposób się stało . ?

Palcem malego czlowieka dosc delikatnie aczkolwiek skutecznie zostala wcisnieta idealnie w samym srodku kopulka glosnika wysokotonowego. Czesciowo odzyskala juz ksztalt po roznych zabiegach....nie mniej mikro wgiecia 3-4 pozostaly. Zlokalizowane sa w takim wianuszku dookola srodka membrany i nie poddaja sie juz zadnym zabiegom. To byl tylko palec malego czlowieka....ale skteczny...:). Wcisnieta zostala tylko membrana...

 

Niestety nie mam wiedzy na tyle by rozkrecac caly glosnik i samemu naprawiac...

Zbyt duze ryzyko....popelnienia jakiegos bledu...

 

Aktualnie jak to wyglada...zdjecie zamieszczone jest na stronie 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym " Apaczu " ma ten tamat świadczyć ? )

takie wgniecenie to tylko defekt kosmetyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Palcem malego czlowieka dosc delikatnie aczkolwiek skutecznie zostala wcisnieta idealnie w samym srodku kopulka glosnika wysokotonowego.

 

Niemożliwe , a wiesz dlaczego ? to dalej .

 

.nie mniej mikro wgiecia 3-4 pozostaly. Zlokalizowane sa w takim wianuszku dookola srodka membrany i nie poddaja sie juz zadnym zabiegom.

 

Nie wszystkie kopułki Dynaudio z czasem mają tak charakterystyczne odkształcenia , ale mają :)

 

To byl tylko palec malego czlowieka....ale skteczny...:). Wcisnieta zostala tylko membrana...

 

Mogę tylko mrugnąć okiem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.