Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy....wciśnieta kopułka wysokotonowa...:)


Carmelcalif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdarzyl mi sie mały wypadek. Wciśnięta została kopułka ( osłonka glosnika) wysokotonowego w dynaudio x38. Kiedys w czasach papierowych kopułek i tonsilów wystarczyła odrobina wody i odkurzacz. Nie wiem z jakiego materiału została zrobiona ta kopułka ale sam odkurzacz troche pomogl....ale zostaly dwa mikro ślady ktore nie chca poddac...:)...

Czy ktoś miał podobny problem...i moze podsunac rozwiazanie??

Dziękuje za zbędne komentarze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kopułkach Dynaudio to chyba do końca nie wrócisz do popszedniej formy orginału - jak nie sprzedajesz to lepiej nie kombinuj dalej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś od siebie, kiedyś przy okazji recablingu Senków PX100 przypadkowo wgniotłem driver z bardzo delikatną membraną w której są jeszcze zagłębienia dookoła i udało mi się przywrócić do pierwotnego stanu łącznie z profilem fabrycznego wgłębienia.

Zrobiłem to taką a'la bitumiczną masą- ulepiłem z niej kikut w kształcie stożka i jego koniuszkiem dotykałem wgniecenia ten przyklejał się delikatnie, a ciągnąc za glutek :) cienka membranka powracała do stanu pierwotnego.

Nie wiem, czy pomoże w kopułce dynek, ale warto spróbować widać, że tam też jest delikatna membranka.

Do tego celu można wykorzystać dobrze przeżutą gumę do żucia, jakby co dysponuję dużą ilością tej masy-gluta, który pomógł mi przy słuchawkach :)

 

Zdjęcie z netu, ale pokazuje jak delikatną membrankę da się naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślady są mikro i nie słyszysz wpływu na dźwięk, proponuje żebyś to zostawił. Zanim zepsujesz coś na dobre.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięta została kopułka ( osłonka glosnika) wysokotonowego w dynaudio x38. Kiedys w czasach papierowych kopułek i tonsilów

 

To w końcu która kopółka była wciśnięta- wysokotonowa, czy przeciwpyłowa w gł. stożkowym???

Nie rozumiem- kopółka wysokotonowa nie jest osłonką, tylko membraną, a Tonsil nigdy nie robił wysokotonowych z papierową kopółką.

 

Każdą da się "wyciągnąć" prawie bez śladu, tylko trzeba wiedzieć, którą (czyli z czego zrobioną). Może tak jakąś fotkę???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To w końcu która kopółka była wciśnięta- wysokotonowa, czy przeciwpyłowa w gł. stożkowym???

Nie rozumiem- kopółka wysokotonowa nie jest osłonką, tylko membraną, a Tonsil nigdy nie robił wysokotonowych z papierową kopółką.

 

Każdą da się "wyciągnąć" prawie bez śladu, tylko trzeba wiedzieć, którą (czyli z czego zrobioną). Może tak jakąś fotkę???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPada

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

To w końcu która kopółka była wciśnięta- wysokotonowa, czy przeciwpyłowa w gł. stożkowym???

Nie rozumiem- kopółka wysokotonowa nie jest osłonką, tylko membraną, a Tonsil nigdy nie robił wysokotonowych z papierową kopółką.

 

Każdą da się "wyciągnąć" prawie bez śladu, tylko trzeba wiedzieć, którą (czyli z czego zrobioną). Może tak jakąś fotkę???

 

Wyslalem fotke. Popatrz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś co napisałem wcześniej to powinieneś wiedzieć co zrobić, takie coś bez problemu powinno się dać zrobić w słuchafonach bywa naprawdę gorzej i da się zrobić jak się chce.

Możesz też opalarką lub suszarką do włosów rozgrzać delikatnie, ale musisz być bardzo ostrożny i robić to co najmniej z odległości 20-30cm.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie na 100% sir.jax to zrobic, choc Twoja membrana ma lepsza przyczepnosc jednak niz ta kopulka o ktorej mowa.

 

Carmelcalif

Pamietaj, ze propozycje podane sprawdzily sie w naszych przypadkach, co nie znaczy, ze musi sie udac Tobie, bo to bezzwzglednie wnerwiajaca sytuacja i jeden zly manewr moze spieprzyc sprawe jeszcze bardziej.

 

Kiedys wieksze wglebienia wyprowadzilem delikatnie palcem dotykajac punktowo ale mozna tez dookulnie. Dotykalem to wowczas jak wlasne oko!. Wiec delikatnosc calkowita, nie sadzilem wowczas ze cokolwiek sie uda a wyszlo perfekcyjnie. Trafilem w punkt i poprostu powrocilo to pierwotnej formy bez jakiegokolwiek sladu.

Mozesz to zrobic jak ja ale nie za wszelka cene, u Ciebie moze jest gestszy material.

 

sir.jax ma dobry pomysl i tutaj masz plan B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmelcalif a może przedzwoń do serwisu i zapytaj się czy mają jakiś sprawdzony, bezpieczny sposób, żeby to przywrócić do stanu pierwotnego. Może w ramach gwarancji zgodzą się to sami naprawić/wymienić. Nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś co napisałem wcześniej to powinieneś wiedzieć co zrobić, takie coś bez problemu powinno się dać zrobić w słuchafonach bywa naprawdę gorzej i da się zrobić jak się chce.

Możesz też opalarką lub suszarką do włosów rozgrzać delikatnie, ale musisz być bardzo ostrożny i robić to co najmniej z odległości 20-30cm.

Pzdr

 

Widziales fotke??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to najmniejszy problem. Sus,arka do włosów, LEKKO I Z WYCZUCIEM podgrzać i delikatnie, na ciepło masować kopółkę aż do wygładzenia załamań.

Znikną bez śladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmelcalif

Naszlo mnie jeszcze uzycie wezyka do pompki akwariowej. Wezyk najbardziej elastyczny, najlepiej nowy niezuzyty przez akwaryste np dl 0,5-1m.

Pojecia nie mam czy sie uda, ale jeden koniec do ust, drugi do miejsca problemu i zasysac. Jak mocy malo to do odkurzacza i miejscowo zassasz z wieksza sila.

Nie wiem z jakiego materiału została zrobiona ta kopułka ale sam odkurzacz troche pomogl....ale zostaly dwa mikro ślady ktore nie chca poddac...:)...

Odkurzcze maja regulowane obroty i w gornej czesci mocowania rury kolejna regulacje, moze tam wejdzie. Jak nie to zalepisz tasma gdzie wchodzi szczotka, robiac miejsce na wezyk. Pewno bedzie wyc ale i zasysac bedzie. Spradz sile przed operacja bo to moze zbyt ryzykowny zabieg. Sile ssania, mozez sobie regulowac robiac otwory w tasmie ale to oczywiste przeciez...Wezyk tez mozesz naciac odpowiednio w miejscu styku z membrana tak zeby calkowicie sie nie przyssala. W samym wezyku tez mozna porobic naciecia zmniejszajac sile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wyciągnąłem dwie wciśnięte membrany tekstylne w głośnikach wysokotonowych przepychaczem do zlewu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to najmniejszy problem. Sus,arka do włosów, LEKKO I Z WYCZUCIEM podgrzać i delikatnie, na ciepło masować kopółkę aż do wygładzenia załamań.

Znikną bez śladu.

 

Dzieki. W serwisie powiedzieli ze takie drobne wgniecenia nie maja wplywu na muzyke. Poprobuje z suszarka....Thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo ostrożnie! Jak zacznie się coś na powierzchni membrany dziać- jakaś zmiana wyglądu, czy tym podobne, natychmiast przerwij grzanie.

 

Jak po dotknięciu rozgrzanej powier,chni zostanie ślad, poczekaj aż trochę przestygnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam słomkę, u mnie się sprawdziło. Kilka wdechów i po sprawie. Sprawdzony sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziales fotke??

Tak widziałem, jeśli ta membranka jest delikatna to robisz to glutkiem o którym pisałem, ewentualnie z dużą ostrożnością druga opcja z opalarką, robiłem już parę trudniejszych rzeczy przy pomocy opalarki. Napewno bym spróbował tym glutem, ale twoja sprawa, ja w kółko jedno i to samo nie będę powtarzał.

Jak marny z ciebie prestidigitator to nie ruszaj tego :)

 

Polecam słomkę, u mnie się sprawdziło. Kilka wdechów i po sprawie. Sprawdzony sposób.

Tylko chwila nieuwagi, niewielki ruch głową w osi głośnika i siedzisz słomką w kopułce po łokcie :D

 

Tylko bardzo ostrożnie! Jak zacznie się coś na powierzchni membrany dziać- jakaś zmiana wyglądu, czy tym podobne, natychmiast przerwij grzanie.

Jak po dotknięciu rozgrzanej powier,chni zostanie ślad, poczekaj aż trochę przestygnie.

Jest też szansa, że bez masowania kopułka się odkształci do pierwotnego stanu.

Kurde może kiedyś zrobię filmik jak glutem bitumicznym można odkształcić takie coś, bo w słuchawkach sprawdza się idealnie mimo, że tam jest bardzo delikatna membranka to jeszcze jest ryzyko oderwania jej, więc tam jest większe ryzyko niż tutaj. Kiedyś u kogoś nie miałem przy sobie to wykorzystałem wymymlaną gumę do żucia, uturlałem cienką kiszkę i jej koniuszkiem dotykając membrany drivera przywróciłem jego pierwotny kształt.

Trzymam kciuki za tą dynkową kopułkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany watek i zapewne przyda sie komus/kiedys w podobnym problemie.

sir.jax bardzo fajne doswiadczenia empiryczne warte uwagi-sporo sie dowiedzialem, dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezamaco yyyy, nie ma za co :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie co się zwie "katarek" :-) Do dostania w aptece. Teraz słuchajcie, podłącza się to pod odkurzacz i wyciąga gluty z nosa niemowlakowi ! Strach trochę, ale jest to o tyle zmyślnie zaprojektowane, że działa bezpiecznie z odkurzaczami 1100-1800 W.

A jak masz regulacje to już w ogóle powinieneś dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezle gluty ma taki niemowlak, jak mu trzaa odkurzaczem zasysac, ale sie usmialem az mi by sie teraz przydal haha.

btw

Zerknalem na grafike tego i wyglada na to, ze jest to zaminnik starej gruszki gumowej do nosa maluchow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...opalarką...

Podobno trzeba uwazac z suszarka do wlosow zeby nie przegrzac a tu sie nawet opalarka pojawia, za to ze slomka zalecana ostroznosc!? Hmmm... osoboscie zalecam ostroznosc przy czytaniu porad z tego watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Szymonek Szymonek.

Jak masz łapy do łopaty to ty opalarki nie chwytaj, tym bardziej słomki...

Widział może opalarki z regulacją temperatury? Chyba nie.

Ta kopułą nie jest jak błonka delikatna w nausznikach dlatego spokojnie można do niej podejść z opalarką, co proponowałem jako ewentualność. Bo pierwsze to spróbował bym z glutem. A słomką to wiesz co możesz sobie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie co się zwie "katarek" :-) Do dostania w aptece. Teraz słuchajcie, podłącza się to pod odkurzacz i wyciąga gluty z nosa niemowlakowi ! Strach trochę, ale jest to o tyle zmyślnie zaprojektowane, że działa bezpiecznie z odkurzaczami 1100-1800 W.

A jak masz regulacje to już w ogóle powinieneś dać radę.

 

Dobre!!! Pomijajac fakt by dziecku glutki wyciagac odkurzaczem....:)...

Dzis rozpoczynam operacje....wyciagania kopułki...

Dzieki za rady...

 

Dziekuje za pomoc i rady....

Wiedzialem ze na Was moge liczyc....i nikt nie zostanie sam ze swoim problemem...

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kopółka, nie wiem, czy zauważyliście, JUŻ jest wyciągnięta. Żadne słomki, katarki, czy glutki nie są już potrzebne, chodzi tylko o trwałe rozprostowanie zagnieceń, a do tego suszarka jest jak najbardziej ok.

Sam bym tak postępował, gdyby chodziło o moje kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kopółka, nie wiem, czy zauważyliście, JUŻ jest wyciągnięta. Żadne słomki, katarki, czy glutki nie są już potrzebne, chodzi tylko o trwałe rozprostowanie zagnieceń, a do tego suszarka jest jak najbardziej ok.

Sam bym tak postępował, gdyby chodziło o moje kolumny.

Właśnie glutem z masy, czy z gumy do żucia jest jak najbardziej ok. dlatego, że nie ma ryzyka wyjarania tej membrany. A z tej masy robisz wałeczek o mniej więcej średnicy tego wgniotka i delikatnie dotykasz by lekko się przykleił do membrany i delikatnie ciągniesz wtedy membranka w tym miejscu się odkształca spowrotem do swojego pierwotnego kształtu. Opalarka, czy suszarka jest zawsze ryzykowna, ale też się da trzeba tylko zachować bezpieczną odległość, najlepiej najpierw sprawdzić na dłoni, myślę że 30cm może ciut więcej będzie ok od kopułki, zależy od temperatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie co się zwie "katarek" :-) Do dostania w aptece. Teraz słuchajcie, podłącza się to pod odkurzacz i wyciąga gluty z nosa niemowlakowi

Dzizus, jeszcze niedawno było takie z napędem ustnym rodzica. Mało że wózek pieluchy, 3 zmiany ciuchów, to teraz rodzic jeszcze odkurzacz ma ze sobą ciągać?

Anyway, zamiast glutków można nawet taśmę klejącą w różek zwinąć i delikatnie działać. Srebrna małą powierzchnią powinna idealnie łapać. Tylko delikatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza można wyciągnąć kopułkę rolką papieru toaletowego, mocny wdech i gotowe :)

Takich małych mikrozagięć nie da rady zlikwidować ani same nie wyrównają się, opcja z podgrzaniem ma szanse powodzenia ale trzeba to zrobić z głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdarzyl mi sie mały wypadek. Wciśnięta została kopułka ( osłonka glosnika) wysokotonowego w dynaudio x38. Kiedys w czasach papierowych kopułek i tonsilów wystarczyła odrobina wody i odkurzacz. Nie wiem z jakiego materiału została zrobiona ta kopułka ale sam odkurzacz troche pomogl....ale zostaly dwa mikro ślady ktore nie chca poddac...:)...

Czy ktoś miał podobny problem...i moze podsunac rozwiazanie??

Dziękuje za zbędne komentarze...

Aspirator do nosa....czytaj Gruszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz takich samych cwierkaczy i tez gwarancji ciezko mi sie czyta, ze ludzie z tak duzej firmy jak Nautilus po telefonie do nich, nie zaproponowali, zeby przeslac do nich kolumne i sami naprawili/wymienili ten pechowy glosniczek. Gdyby to mialo miejsce w ojczyznie dynaudio, jestem przekonany, ze firma dynaudio w ciagu tygodnia nieodplatnie wymienilaby ten element kolumny na nowy. Jak dobrze poszukac to i na forum sa wpisy, gdzie inni dystrybutorzy nieodplatnie wymieniali pechowcom te glosniczki, no ale wielki nautilus ma nas po zakupie gleboko w ... i stwierdza jedynie radosnie, ze wgniecenie nie ma wplywu na brzmienie. Tak trzymac Panowie z nautilusa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.