Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz jako uzupełnienie kina (8000zl)


hp13

Rekomendowane odpowiedzi

Jest takich dwóch branżystów na tym forum, którzy w każdym wątku zapraszają do ... zakupów w swoich sklepach.

I co ja mam napisać? Do działu ogłoszeń każdy Wasz wpis?

 

Branża liczy, że jak Ci choroba odejdzie to zmądrzejesz i kupisz u nich cos z nowej produkcji. Tylko aby to zrobić stan choroby musiałby chyba się ... pogorszyć bo bryszczaty na jedno ucho usłyszy różnicę pomiędzy klasykami, a najnowszą produkcją ;).

 

PS. jakoś wielkiego parcia na odsprzedaż tej konćówki nie mam, nie ma jej w mojej sygnaturce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż ten Pma2020AE zostanie u Ciebie, ja gratuluje zakupu :)

Mam nadzieje że szybko do zdrowia wrócisz i jakąś relacje z testu w domu zdasz obszerną i może jakieś fotki jak to wszytko wygląda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pmcomp jesteś bardzo negatywnie do nas nastawiony.

Ale spoko. Ja tam do Ciebie nic nie mam. Możesz mieć swoje zdanie.

Nie wiesz jak pracujemy ale to także twoje zdanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pmcomp jesteś bardzo negatywnie do nas nastawiony.

Ale spoko. Ja tam do Ciebie nic nie mam. Możesz mieć swoje zdanie.

Nie wiesz jak pracujemy ale to także twoje zdanie.

Pozdrawiam

 

Cóż zrobić ... taką macie robotę. Ciężką bo producenci robią w tym stuleciu ujowe klocki audio.

Pracujecie jak ... rasowi sprzedawcy. Liczy się wynik i bonus ... takie czasy. Złapanie klienta na wędkę za wszelką cenę.

Robię w sprzedazy w tym kraju od 30-u lat, w branży CE, na szczeblach od samego dolu do samej góry i wiem jak było i jak jest.

Win win istnieje jedynie w ... szkoleniach. A rzeczywistość jest jak każdy widzi, na tym portalu też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec teraz (jak zawsze) pojawia sie problem (problemu nie bylo, pieniadze zostaly wydane i teraz jest).

A mianowicie:

Wzmacniacz jest ok (pod kazdym wzgledem - dzieki za rady) gorzej z moim starm ampli.

Moj stary amplituner najprawdopodobniej "od zawsze" mial takie problemy, z tym ze do tej pory tego nie zauwazylem (juz wyjasniam). Otoz pojawily sie sporadyczne, trwajace okolo 0,5-1,0sek zaklocenia w torze audio. Pojawiaja sie raz na 10-50minut (roznie) srednio 2-3 razy na 2h filmu. Zaklocenia te sa najbardziej slyszalne w chwili gdy akurat malo sie dzieje w torze audio. Zaklocenia to takie cos jakby miedzy glosnikiem a maskownica utkwila cma i zsamotala sie tam (0,5-1,0 sek) dosc cicho,m ale jest slyszalny szmer. Pytanie od czego to moze byc? Winny jest ampli - sprawdzalem (mam 99%) pewnosci.

Otoz do tej pory bylo wszytsko ok, bo:

ampli dostawal sygnal (powiedzmy 100% mocy) zaklocenia (powiedzmy ze zawsze tam byly) na powiomie 1% (co uwazam za bardzo duzo) potem sygnal byl wzmacniany (razem z zakluceniami) na (powiedzmy 30% mocy) i bylo ok - roznica miedzy sygnalem wejsciowym a zakloceniami byla bardzo duza 1/100.

Problem pojawil sie traz, gdyz: Ampli degraduje sygnal wejsciowy (zeby puscic go na PRE-OUT) do okolo 5% do tego dochodza zaklocenia 1% (tu juz roznica jest niewielka 1/5) i to jest dopiero wzmacniane (przez koncowke mocy ze wzmacniacza - zaklocenia sa slyszalne.

Sprawdzalem duzo. Sluchalem samego wzmacniacza w trybie koncowki mocy przez 1h (zero zaklocen)

i jak talko wlaczylem ampli to juz od czasu do czasu powiadialy sie zaklocenia (nie bylo zadnego zrodla dzwieku - sluchalem ciszy).

Pytanie - czy filtry sieciowe cos pomoga? Czy raczej siedzi to juz w ampli i koniec?

Drugie wyjscie to stare rozwiazanie "2 wzmaki 1 para kolumn" z aktywnym przelaczaniem - uwazacie ze to bezpieczne? Chodzi mi o 4 przekazniki podlaczone pod trigger out w ampli. Jak ampli by dzialal to kolumny byly by podlaczone do niego a jak nie, to do wzmacniacza. Czy to duza degradacja sygnalu (taki przekaznik?) Zaraz poszukam tego watku (musze poczytac jakie to byly przekazniki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to bezpieczne, ale nie powinno coś takiego mieć miejsca. Sprawdź z jakąś dobrą listwa zasilająca. Wypozycz ze sklepu. Jak nie pomoże to wtedy.

Dziwne że to nie występuje cały czas. Może coś nie tak że ścieżka, sprawdziles na kilku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to bezpieczne, ale nie powinno coś takiego mieć miejsca. Sprawdź z jakąś dobrą listwa zasilająca. Wypozycz ze sklepu. Jak nie pomoże to wtedy.

Dziwne że to nie występuje cały czas. Może coś nie tak że ścieżka, sprawdziles na kilku?

 

Ampli obojetnie z jakiego zrodla (optyk / hdmi / analogowe wejscia 5.1) robi to samo (aaa - zapomnialem dodac - NIC NIE "LECI" w sesie - bez sygnalu wejsciowego. Tylko Ampli i wzmacniacz wlaczony (NIC innego)

Listwy wymienialem niecaly rok temu - pod ta sama listwe podlaczony jest wzmacniacz i on nie wydaje z siebie zadnego zaklocenia - nawet w trybie koncowki mocy (100% VOL)

 

jedyne co mi jeszcze zostaje to wymiana kabla sygnalowego RCA (laczacego per-outy ampli z wejsciami wzmacniacza) ale nie wierze ze to cos da.

 

moze targne sie na cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi jeszcze zostaje to wymiana kabla sygnalowego RCA (laczacego per-outy ampli z wejsciami wzmacniacza) ale nie wierze ze to cos da.

Może jednak.

Spróbuj jakieś zwykłe RCA bez wodotrysków.

Dziwi mnie to dlaczego tego nie słychać cały czas. Było by łatwiej znaleźć przyczynę.

Pojawiaja sie raz na 10-50minut (roznie) srednio 2-3 razy na 2h filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem kabel RCA (nic nie dalo)

Mysle ze ampli mial to w sobie "od zawsze" tylko jak syganl byl silny a szum slaby i to bylo wzmacniane to ntego nie zauwazalem a teraz jak sygnal jest zmniejszaly dla pre-outow to szumy stanowia juz istotna jego czesc i dopoero wtedy sa wzmacniane. Ogolnie wczoraj ogladalem film i zauwazylem to tylko raz, wiec to nie jest tak ze nie da sie z tym zyc. Mimo wszytsko bardzo usilnie mysle o podlaczeniu kolumn bezposrednio do ampli w kinie i do wzmacniacza do stereo (sterowanie przekaznikami z triggera z ampli) juz pozamawialem potrzebne do wykonania tego zrzadzenia czesci (niestety niezauwazylem i terminale zamowilem z chin... beda tu lecialy 2 tygodnie... fuck).

Zastanawia mnie takze istota tych filtrowanych listw HiFi (watpie zeby mi to cos pomoglo) ale chodzi o to ze sa tam na ogol gniazda direct (bezposrednie) i filtrowane i ludzie pisza roznie. Niektorzy uwazaja ze wzmak do direct a cd do filtrowanych... no ale jak? to po co mi taki filtr ktory nie bedzie filtrowal sygnalu dla ampli? Nic nie kumam. Myslalem ze ampli, wzmak, cd/bd i sub do FILTROWANYCH a jakies tam ledy i inne pierdoly do direct a nie inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wątpię żeby to pomogło. :/ Ale można było by sprawdzić niewielkim kosztem.

Robiliśmy takie przekaźniki.

Sprawują się dobrze i powiem ci ma to sens.

A dwa tygodnie to przecież nie taki szmat czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy takie przekaźniki.

Sprawują się dobrze i powiem ci ma to sens.

 

jedyne czego sie obawiam to to jakich przekaznikow uzyc (zeby podolaly, a sie nie uszkodzily) Nie wiem jakie prady zapodaje wzmacniacz na kolumny (wiem ze DENON PMA2020 ma cos okolo 160W, ale to jest maximum i nie wiem ile to ma Volt. Mam pelno takich przekaznikow (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) mam nadzieje ze one beda ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalismy zwykłych hebelkowych. Działały bez problemu i degradacji też żadnej.

Chodź było to sprawdzane na niższej klasie sprzęcie. Głównie wtedy kiedy amplituner nie miał pre out.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

może jakieś fotki

 

a więc tak to było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a więc tak to było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co został 2020 :) szkoda że ich czarnych nie robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a więc tak to było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciasno ci sie tam robi :)

 

 

 

 

I co został 2020 :) szkoda że ich czarnych nie robią.

 

Teoretyczie robia Denon A100 - ale piorun w polysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo2

DenonA100 (pma2010ae) jest czarny połysk z brokatem :) front w dodatku plastikowy.

Ciekawa polityka Denona bo od pma2000ae tylko srebro....czemu, skoro Marantz może to czemu Denon nie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno ci sie tam robi :)

 

ciasno, a jeszcze planuje umiescic tam przelacznik 'ala 2 wzmacniacze > 1 para kolumn (sterowany automatycznie z triggera) prace juz trwaja, ale brakue czesci (jeszcze nie doszly)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciasno, a jeszcze planuje umiescic tam przelacznik 'ala 2 wzmacniacze > 1 para kolumn (sterowany automatycznie z triggera) prace juz trwaja, ale brakue czesci (jeszcze nie doszly)

 

Jak by to powiedzial "audiofil": kolejne zaklocenie w torze audio.

 

Na co ci przelacznik?

Bedziesz przelaczal pomiedzy tranzystorem a lampa?

 

Moze planujesz rozdzielic wzmacniacze do Kina i do stereo?

 

Na co ci przelacznik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciasno, a jeszcze planuje umiescic tam przelacznik 'ala 2 wzmacniacze > 1 para kolumn (sterowany automatycznie z triggera) prace juz trwaja, ale brakue czesci (jeszcze nie doszly)

No też się zastanawiam co kolega chce uzyskać???

Pma2020ae może jako i stereo i końcówka mocy pracować (main in/pre out) hmmm zobaczymy co będzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak (jak juz pisalem) pojawily mi sie dziwne zaklocenia w kinie odkad denon pracuje jako koncowka. Sporo testowalem i wydaje mi sie ze winny jest ampli (czasem pojawiaja sie zaklocenia na pre-outach. Jak kolumny byly podpiete bezposrednio to nic takiego nie slyszalem). DENON w trybie koncowki mocy bez zadnego zrodla nie wydaje z siebie dzwiekow a jak wlacze ampli (takze bez zadnego zrodla) to juz od czasu do czasu pojawiaja sie zaklocenia, a ze ampli ma juz (bo juz po gwarancji) / dopiero (wymienie go moze tak za 2 lata) 3 lata to narazie sprawe poratuje przelacznik (moze... zrobie, to sprawdze. W sumie moge przepiac kable zeby to sprawdzic ale lubie cos tam porobic - przelacznik 35% complete...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu omijasz słabej jakości pre out. Ale można także źródło typowo stereo po prostu podłączyć do ktoregos z klasycznych wejsc liniowych.

A z gniazda Power amp direct korzystać tylko przy kinie. Nie wiem tylko czy to jest sterowane z pilota.

Pma100 nie jest już dawno produkowany. I był plastikowy.

To taki wyznacznik Denona też nie do końca go rozumiem ale już akceptuje. swoja droga są nie konsekwentnii bo nizsze modele ampli są z kolei tylko czarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA A100 to limitowany klocek na setne urodziny, nie jest produkowany od lat, i oczywiście nie jest też plastikowy tylko ma lakier błyszczący :)

 

Tego przełącznika nie rozumiem, przecież cała idea w tym że te dwa klocki właśnie można spiąć razem i tak używać ;>

 

A na takie zakłócenia może pomóc zwykły reset ampa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takie zakłócenia może pomóc zwykły reset ampa :)

 

to znaczy co?

 

Dzięki temu omijasz słabej jakości pre out. Ale można także źródło typowo stereo po prostu podłączyć do ktoregos z klasycznych wejsc liniowych.

A z gniazda Power amp direct korzystać tylko przy kinie.

 

ja korzystam z power amp tylko w kinie i wlasnie wtedy mam zakocenia.

moge podlaczyc pre-out z ampli do wejsc stereo i obnizyc wzmocnienie na denonie do powiedzmy 50% wtedy zakocenia beda mniej slyszalne, ale to juz chyba wole sprawdzic jak to bedzie z tym przelacznikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pma jako wzmacniacz nie robi zakłóceń i sam avr jak pracuje to też nie ma zakłóceń, problem powstaje gdy masz je razem połączone (avr pre out-pma main in) ???

Albo przewody albo któreś wej/wyj walnięte jest.

Możesz też spróbować innego połączenia z avr pre out na wej CD/aux itp pma, volume na 9h i kalibracje zrobić, sterowanie volume tylko z avr ale....ale wtedy cała idea w pma (wzmacniacz/końcówka mocy) idzie w las.

Po to właśnie Denon zrobił (main in/power amp direc) aby nie bawić się w takie ustawienie.

W stereo to bezpośrednio cd do pma dajemy wej cd rca i wtedy wzmacniacz jako wzmacniacz pracuje, a w KD z pre out avr do pma main in i wtedy pma jako końcówka w kinie jest.

Spróbuj może jeszcze inne przewody dać może to coś pomorze i tak jak wyżej, może reset avr i od nowa proces kalibracji ale już pma jako końcówka mocy.

 

 

 

 

ja korzystam z power amp tylko w kinie i wlasnie wtedy mam zakocenia.

moge podlaczyc pre-out z ampli do wejsc stereo i obnizyc wzmocnienie na denonie do powiedzmy 50% wtedy zakocenia beda mniej slyszalne, ale to juz chyba wole sprawdzic jak to bedzie z tym przelacznikiem

 

Ale jak masz w kd pma ( main in/power amp) to volume jak i inne funkcje w pma nie działają on jest tylko końcówką mocy a volume itp to tylko z avr robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz w kd pma ( main in/power amp) to volume jak i inne funkcje w pma nie działają on jest tylko końcówką mocy a volume itp to tylko z avr robisz.

 

ja to wiem... chodzilo mi to ze jesli podlaczylbym ampli z denonem za pomoca innych wejsc (nie power-amp) to moge regulowac wzmocniene a power-amp jest zawsze 100% (bez mozliwosci regolacji) wiec i zaklocenia sa w 100% wzmacniane.

 

przewody wymienilem - nic nie pomoglo

99% pewnosci ze ampli na pre-outach daje dupy

w sumie to jesli chodzi o kino to zawsze bylem zadowolony,

tylko przy muzyce w stereo byl niedosyt (to naprawil denon)

 

wiec moj plan - podlaczenie klumn bezposredno do kina i bezposredno do wzmacniacza (przez przelacznik)

sprawdze jak ucierpi na tym jakosc.

 

oczywiscie zrobie tez reset amplitunera - jesli ktokolwiek twierdzi ze to moze pomoc, to watro sprawdzic - dzieki za rade (nigdy tego nie robilem, od 3 lat, ale ostatnio wylaczalem ampli z pradu - rozumiem ze to nie zresetowalo jego ustawien - to bylo by glupie, wiec sprawdze w instrukcji jak to sie robi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset z kombinacji przycisków na panelu robisz a nie przez pilota, wyłączenie z prądu nic nie daje.

 

No właśnie tak jak mówisz, omijając pre out tylko inne wyj z avr i wej np.cd w pma to mija się z celem. Do takich zabiegów wystarczył by 720ae :)

Nie kombinuj bo coś popsuje się :)

Zrób: reset avr, połącz avr-pma(pre out-mai in) i wtedy dopiero użyj mikrofonu.

Jeśli zaś stereo będziesz używać to bezpośrednio do pma daj źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprostuje

w tej chwili mam podlaczona ampli z denonem przez pre-out -> power-amp

 

do ampli podlaczony jest :

BD (HDMI filmy + 5.1 w analogu do koncertow)

Mede8er (HDMI filmy)

PC (HDMI gry)

TV (HDMI monitor 2 + spdif dzwiek z filmow w chwili gdy tv jest odtwarzaczem)

PROJEKTOR (HDMI monitor 1)

 

a do wzmacniacza podlaczony jest:

BD (stereo 2xRCA) (muzyka)

mede8er (stereo 2xRCA) (filmy w stereo jak chce pomina ampli)

bluetooth (stereo 2xRCA) (jak znajomi chca sie pochwalic co to takiego oni nie maja "na" telefonie)

PC (stereo 2xRCA z DACa nostromo) (muzyka)

 

zrobie reset ampli i zobacze czy zaklocenia znikna (watpie)

zrobie porzadek w kablach (moze cos sie tam zakloca)

z tym ze to sa sporadyczne trzaski

czasem jest trzask (takie 1 sekundowe chrobotanie) a nastepny za 5 minut a czasem nastepny za 40 minut,

takze to nie jest regularne ani przewidywalne, gdyz czasem trzask wystapi w chwili gdy akurat w filmie nic sie nie dzieje a czasem jak jest akcja (roznica miedzy cichutkim a glosnym graniem nie wplywa na zaklocenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie wina lezy najprawdopodobniej po stronie pre-out.

 

Faktycznie zamysl dobry z tym przelacznikiem. Chcesz go zrobic na przykaznikach. Ciekawe czy bedzie slychac degradacje dzwieku. Z drugiej strony jakosc przekaznika jest na poziomie wtyku Banan czy widelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.