Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz jako uzupełnienie kina (8000zl)


hp13

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wzmacniacz "potrzebny" mi jest jako stereo (dodatkowo bedzie pelnil role koncowki mocy dla frontow - przy okazji). Glownie chodzi o to zeba wlasnie nie przelaczac tych opcji, bo ja ogladam film a potem chce sluchac muzyki a potem zlowu film... toc to kota mozna dostac z tym przelaczaniem... zeby to jeszcze bezposrednia funkcja byla, to ok, ale to trzeba minuty czasu zeby to przestawic (to jest wykonalne - dla mnie, ale totalnie niepraktyczne).

No w PMA tylko jeden guzik się wciska na froncie i to wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w PMA tylko jeden guzik się wciska na froncie i to wszystko :)

 

masz na mysli zeby dzialal jako koncowka mocy?

A mi chodzilo bardziej o mozliwosc korekty (najlepiej delikatny loudnes... wiem ze denon do nie ma... niewazne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także podpisuje się pod wzmacniaczem + amplituner kina.

HP13 ale loudness nie jest delikatną korektą :) Dość dużo ingeruje w dzwięk.

PMA 1520,2020,2500ne nie mają tej funkcji.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie watek, bo temat jak dla mnie jeszcze nie do konca zamkniety... bo jeszcze nic nie kupilem...

do wyrwania jest w przystepnej cenie DENON PMA1520AE (700EUR) i DENON PMA2020AE (1300EUR)

czy ten 2020 wart jest 2x wiecej niz 1520? (zaznaczam ze oba wzmaki to uzywki)

 

za 1000EUR mozna tez kupic CA 851A ktory tez mi jeszcze chodzi po glowie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA1520AE to praktycznie w każdym sklepie znajdziesz, myśle że nie będzie problemu aby jego przetestować w domu. I sam zdecydujesz.

Jeśli chodzi Tobie o ten LOUDNES to w Denonie tego brak, za to możesz w Direct słuchać muzyki lub potencjometry w ruch i Bass czy Sopran korygować sobie.

Uwierz mi jak miałem kolumny Zensor7 to non stop coś tam kręciłem, po przejściu na Monitor Audio Silver10 jeszcze ani razu nic tam nie przestawiawiałem, tylko Direct. Zaleta jeszcze PMA to taka iż może być w KD jako końcówka mocy, ja z mojego PMA1510AE jestem zadowolony i gdybym miał zmienić na 2020AE to tylko gdybym go kupił w BARDZO okazyjnej cenie.

Nie kupuj w ciemno bo nie ma sensu to że mi się podoba Denon i innym kolegą to nie znaczy że Tobie się spodoba, a ten wzmacniacz jest popularny i wszędzie jego znajdziesz na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020 to wyraźnie lepszy klocek. Ostatnio widziałem w Polsce używany za około 5000 zł uważam że warto

1300 euro za nowy? To bierz śmiało. Jak używany to także godny wzięcia. Nowy 2500 ne nie robi już takiej furoty. Wyświetlacz zniechęcił audiofilow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupio się przyznać ale to pytanie, czy warto dopłacić do Denona PMA 2020 (z 1520) to także chodzi o kolor... nożesz do niczego mi ten "złoty" czy nawet srebrny nie pasuje. Czarny to jeszcze. Wiem że to nie o wygląd chodzi ale wszystkie klocki w szafce są czarne (mało widoczne podczas projekcji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020 to wyraźnie lepszy klocek. Ostatnio widziałem w Polsce używany za około 5000 zł uważam że warto

1300 euro za nowy? To bierz śmiało. Jak używany to także godny wzięcia. Nowy 2500 ne nie robi już takiej furoty. Wyświetlacz zniechęcił audiofilow

U mnie dokładnie to co napisałeś zadecydowało dlaczego wybrałem 2020 zamiast 2500 przez ten wyświetlacz, który dla mnie popsuł caly wygląd przedniej ścianki. Od zawsze denon budował typowo analogowe wzmaki a tu nagle bach wyświetlacz, dac i co jeszcze... :-(. Nawet sam kiedys w swoich ramówkach reklamowych chwalił się przy cd że można w trakcie odsluchu odłączyć wyświetlacz aby nie ingerowal w tor audio a tu kilka lat minęło i strzał w kolano montując we flagowym wzmacniaczu wyświetlacz...

Odnośnie różnicy pomiędzy serią 15xx a 2xxx w kinie jest jak dla mnie niedowychycenią. W stereo owszem ale jako końcówka w kinie gra dla mnie tak samo i dopłata nie ma sensu. Co innego jak zależy nam aby przejść level wyżej w stereo to polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
głupio się przyznać ale to pytanie, czy warto dopłacić do Denona PMA 2020 (z 1520) to także chodzi o kolor... nożesz do niczego mi ten "złoty" czy nawet srebrny nie pasuje. Czarny to jeszcze. Wiem że to nie o wygląd chodzi ale wszystkie klocki w szafce są czarne (mało widoczne podczas projekcji)

Pma A100

Jedni mówią iż to 2010ae inni że 2020ae.

Wydanie na stulecie firmy Denon i ciężko je dostać ale są i nie tylko wzmacniacze.

490716deb9c831687025d6b36d6dad52.jpg

936c90b00b4b82cfaa62b631eb52f3b9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopie watek, bo temat jak dla mnie jeszcze nie do konca zamkniety... bo jeszcze nic nie kupilem...

do wyrwania jest w przystepnej cenie DENON PMA1520AE (700EUR) i DENON PMA2020AE (1300EUR)

czy ten 2020 wart jest 2x wiecej niz 1520? (zaznaczam ze oba wzmaki to uzywki)

 

za 1000EUR mozna tez kupic CA 851A ktory tez mi jeszcze chodzi po glowie...

 

Jest. 1200 ojro to jest dobra cena. Ja kupilem nowy za 7k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taniej też można trafić.

Wczoraj wystawiony i od razu sprzedany :)

37862f55262f6af185c2cfecdca5005f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mowicie ze warto i ze 2020 do stereo lepszy (a o stereo glownie chodzi)

ja mam tego na oku i chyba tam w piatek podjade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 100 był nie udany, to samo co 2010 ae w plastikowej obudowie. Trochę słabo.

Teraz wszyscy mają zapał na cyfrowe wejścia, vo jest na to popyt. Denon to wychaczyl robiac cała nowa linie. Tylko czekać kiedy nowa 720tka doczeka się chociaż optyka.

 

Warto w około 5000 zł na prawdę warto mieć solidnego dobrego klocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj po ten klocek z linku - ci ludzie sa niepowazni, wiec nie kupilem i nie kupie u nich niczego - nigdy.

DENON PMA-2020AE stoi na stoliku z dwiema cenami - jedna okolo 2100E druga 1600E (okolo).

Jak pokazalem im wydrukowane ogloszenie z ebay (ICH OGLOSZENIE) gdze (JAK WOL) napisane jest 1300E to sie wyparli i powiedzieli ze cena jest 1600E. Malo tego nie wiedza czy maja do niego pilota (zastepczy tak, oryginalny - raczej nie. w zastepczym dziala tylko glosniej i ciszej... nic wiecej). Na pytanie o wypozyczenie lub zakup z mozliwoscia oddania w ciagu 24-48h koles powiedzial ze nie ma takiej opcji, bo przeciez moge zniszczyc sprzet. Czyli mimo iz to SKLEP! (zapomnialem dodac ze to SKLEP! Duzy sklep RTV/AGD) to nie moge kupic u nich tego klocka z mozliwoscia oddania, bo to klocek uzywany. Niech sobie go w d... wsadza. Zalecam do tego tube wazeliny... i kondona, zeby sie nie zniszczyl. Troche mnie ponioslo... no coz... szukam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj po ten klocek z linku - ci ludzie sa niepowazni, wiec nie kupilem i nie kupie u nich niczego - nigdy.

DENON PMA-2020AE stoi na stoliku z dwiema cenami - jedna okolo 2100E druga 1600E (okolo).

Jak pokazalem im wydrukowane ogloszenie z ebay (ICH OGLOSZENIE) gdze (JAK WOL) napisane jest 1300E to sie wyparli i powiedzieli ze cena jest 1600E. Malo tego nie wiedza czy maja do niego pilota (zastepczy tak, oryginalny - raczej nie. w zastepczym dziala tylko glosniej i ciszej... nic wiecej). Na pytanie o wypozyczenie lub zakup z mozliwoscia oddania w ciagu 24-48h koles powiedzial ze nie ma takiej opcji, bo przeciez moge zniszczyc sprzet. Czyli mimo iz to SKLEP! (zapomnialem dodac ze to SKLEP! Duzy sklep RTV/AGD) to nie moge kupic u nich tego klocka z mozliwoscia oddania, bo to klocek uzywany. Niech sobie go w d... wsadza. Zalecam do tego tube wazeliny... i kondona, zeby sie nie zniszczyl. Troche mnie ponioslo... no coz... szukam dalej.

 

Z ciekawości spytam:jako Polak tam byłeś czy Niemiec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam:jako Polak tam byłeś czy Niemiec?

 

wydaje mi sie ze wiem o co Ci chodzi... jako Niemiec.

Napisalem do ich przelozonego maila z pytaniem czy to u nich normalna procedura.

 

Sprzedawca dal mi wyraznie do zrozumienia ze szukaja kogos kto zaplaci 1600E, wezmie klocek i juz sie nie pojawi. Moze moje pochdzenie bylo decydujace w tym przypadku - tego nie wiem ,ale mam nadzieje ze jego przelozony mi to wyjasni (ciekawe czy cos odpisze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze wiem o co Ci chodzi... jako Niemiec.

Napisalem do ich przelozonego maila z pytaniem czy to u nich normalna procedura.

 

Sprzedawca dal mi wyraznie do zrozumienia ze szukaja kogos kto zaplaci 1600E, wezmie klocek i juz sie nie pojawi. Moze moje pochdzenie bylo decydujace w tym przypadku - tego nie wiem ,ale mam nadzieje ze jego przelozony mi to wyjasni (ciekawe czy cos odpisze).

 

A to faktycznie dziadowski sklep. Tak zauważyłem, że nazwisko można mieć jakiekolwiek, byle dobrze sprechać. Jak masz adres niemiecki to już bajka-wszystko załatwisz.

Zresztą muszę przyznać, że Niemcy sprzedający klocki audio po 1-2 tys. EUR za sztukę z tzw. RFN to kulturalni ludzie. Trochę Tobie zazdroszczę, bo wybór w używkach masz przeogromny i wszystko masz w zasięgu ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym szprechaniem to jest u mnie tak ze sobie radze. Czasen brakuje slow, ale da sie je zastapic innymi. W niemczech mieszkam i pracuje od okolo 5 lat (z adresem/zameldowaniem) (wlesnie w tej chwili jestem w pracy).

W polsce tez stac ludzi na kupno sprzetu i sprzedaz po 2-3 miesiacach (tak kupilem kolumny).

Mi nie jest w smak jezdzic na rzeczami 100km. Ten sklep jest akurat max 5km od firmy w ktorej pracuje wiec nie bylo problemu. Jak chce sie kupic takie uzywane drogie klocki to ktrzeba juz dobrze wiedziec czego sie chce - a to jest wlasnie moj problem - nie znam na tym za dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.

Szukaj go w Polsce, bo warto a rzadko po rzadko ale jest do dostania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.

Szukaj go w Polsce, bo warto a rzadko po rzadko ale jest do dostania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pisales wyzej ze jednak denek a100 i 2010ae to byly nie udane serie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisales wyzej ze jednak denek a100 i 2010ae to byly nie udane serie :)

S4Home chyba chodziło o to iż panel w A100 przedni plastikowy jest.

A co do ogłoszenia to ono już długo tam wisi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj po ten klocek z linku - ci ludzie sa niepowazni, wiec nie kupilem i nie kupie u nich niczego - nigdy.

DENON PMA-2020AE stoi na stoliku z dwiema cenami - jedna okolo 2100E druga 1600E (okolo).

Jak pokazalem im wydrukowane ogloszenie z ebay (ICH OGLOSZENIE) gdze (JAK WOL) napisane jest 1300E to sie wyparli i powiedzieli ze cena jest 1600E. Malo tego nie wiedza czy maja do niego pilota (zastepczy tak, oryginalny - raczej nie. w zastepczym dziala tylko glosniej i ciszej... nic wiecej). Na pytanie o wypozyczenie lub zakup z mozliwoscia oddania w ciagu 24-48h koles powiedzial ze nie ma takiej opcji, bo przeciez moge zniszczyc sprzet. Czyli mimo iz to SKLEP! (zapomnialem dodac ze to SKLEP! Duzy sklep RTV/AGD) to nie moge kupic u nich tego klocka z mozliwoscia oddania, bo to klocek uzywany. Niech sobie go w d... wsadza. Zalecam do tego tube wazeliny... i kondona, zeby sie nie zniszczyl. Troche mnie ponioslo... no coz... szukam dalej.

 

I bardzo dobrze zrobiles ;) mnie to tam by odrazu rozerwalo....

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego sklepu to ich przelozony (mimo iz napisalem do niego dosc wymownego maila wczoraj o 9 rano) jeszcze nic nie odpisal... i pewnie nic nie odpisze (arschloch)

 

Szukaj go w Polsce, bo warto a rzadko po rzadko ale jest do dostania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co to portale magiczne (o ktorych istnieniu nie mialm nawet pojecia. Czlowiek coagle sie czegos nowego dowiaduje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home chyba chodziło o to iż panel w A100 przedni plastikowy jest.

A co do ogłoszenia to ono już długo tam wisi.

Dokładnie. Plastikowy panel był dla mnie żenujący, ale środek jest to samo.

co to portale magiczne (o ktorych istnieniu nie mialm nawet pojecia. Czlowiek coagle sie czegos nowego dowiaduje)

A widzisz. Tu tez na forum jest dział ogłoszeń. :) Mamy też Allegro i OLX.

W tej cenie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i apka jest GeoShip bardzo przydatna i jeszcze stronka HiFiShark

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak i najróżniejsze portale.

Wystarczy trochę czasu poświęcić i fajne okazje można trafić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak...

na wstępie (na swoją obronę) powiem że od soboty mam około 39-40stopni (tak mnie jakoś wzięło).

Napier.... mnie wszystko, zaczynając od rozpalonych zatok (czołowych jak i przynosowych), całe gardło i wszystko kończy się na USZACH (i tu moja obawa o to czy choroba nie zmieniła trochę mojego słuchu).

 

Owy Pan do którego napisałem maila co prawda nie odpisał, ale najprawdopodobniej powiadomił kogo trzeba, bo odpowiedź (do kogoś innego) otrzymałem w piątek. Zostałem poinstruowany, aby telefonicznie skontaktować się odpowiednią osobą w odpowiednim czasie, co i uczyniłem. Facet był bardzo rzeczowy i miły. Potwierdził że wzmacniacz jest w cenie 1300E, jest nowy na 2 letniej gwarancji (powystawowy-nigdy do niczego nie podłączony). Pilot jeszcze w oryginalnej folii. Co do możliwości odsłuchu to otrzymałem możliwość zakupu danego klocka (mowa o DENONie PMA2020AE) w sobotę (około 12) z możliwością oddania w poniedziałek, bez jakichkolwiek pytań. Tak też zrobiłem.

 

Po samodzielnemu wtarganiu 24KG na 1 piętro (w moim stanie) myślałem że padnę na zawał.

Po około godzinnej walce z kablami udało mi się wysmyczyć odpowiedni CD R+L :) podłączyć wszystko do prądu oraz kolumny kablami 2x4mm (takim samym kablem podłączone były także z ampli) na obu końcach banany (i tu też pytanie czy banany to coś dobrego).

Włączyłem wzmacniacz i po kilku sekundach, kilku kliknięciach przekaźników i czerwona migająca dioda zmieniła swój kolor na zielony jednostajny. Ściszyłem pokrętło na ZERO, włączyłem ostatnią płytę której słuchałem przed przełączeniem kolumn z ampli na wzmak. Leciutka regulacja "mocy" i faktycznie jest to czego brakowało mi w ampli.

Rozróżniam 3 tryby słuchania muzyki. Podczas rozmowy (cichutko plumka), Standardowe słuchanie muzyki i tryb impreza (wiadomo).

Wzmacniacz w trybie cichutkiego plumkania pokazał swoja klasę - nie wiedziałem że przy tak cichutkim słuchaniu można CZUĆ głębię basu - na moim ampli nie można. Jeśli chodzi o zwykłe słuchanie muzyki to powiem że sytuacja wzmacniacz vs. amplituner się odrobinkę zaciera. Trybu trzeciego jeszcze nie testowałem.

Ogólnie po kilkukrotnym przepięciu kolumn i źródła raz pod wzmacniacz a raz pod ampli i w kółko słuchania tych samych utworów doszliśmy do wniosku (ja i moja lepsza połowa) że amplituner w porównaniu ze wzmacniaczem gra tak, jakby kolumny były za jakąś firanką (normalnie powiedział bym ze kotarą, ale to nie jest aż taka różnica). Różnica jest delikatna, Wzmacniacz gra jaśniej, przejrzyściej, czyściej, pełniej.

Ogólnie powiem tak - posłuchajcie kiedyś Amplitunera CA 751R w stereo na PURE DIRECT (na prawdę NIE JEST ŹLE) to nie jest jakiś ampli za 2000zł i to słychać. Faktem jest że nie ma on jak konkurować ze wzmacniaczem w tej samej kategorii cenowej. W ampli jest 7 końcówek mocy, dekodery, wejścia cyfrowe, upscallery - to wszystko kosztuje. We wzmacniaczu są tylko 2 końcówki, żadnych wejść cyfrowych, żadnych "wodotrysków", ale i o to chodzi.

Zdaję sobie sprawę iż za 2-krotnie większą cenę nie otrzymam 2-ktornie lepszego dźwięku, to tak jak ze słuchawkami za 2zł które dają 80% dźwięku, a za każdy następny procent trzeba zapłacić 2x poprzedniej ceny. I tak za 81% trzeba już dać 4zł a za 82% 8zł... 99% to już niestety koszt 1mln.

Jeśli chodzi o moc DENONA to (WTF) skala (pokrętła) jest w skali zegarowej od 7 do 5 (na godzine 7 jest 0% a na 5 jest 100%) do tej pory targnąłem się na godzinę 9 (10 chwilowo). Trochę obawiam się - jak to będzie w kinie, bo nie wiem czy mój ampli będzie w stanie wysterować taką dużą różnicę - będzie musiał bardzo przyciszyć fronty i bardzo podgłośnić resztę, tylko czy nie zabraknie mu skali? Nie mam teraz weny do podłączania wszystkiego i testowania, może za 2-3 dni jeśli się już lepiej poczuje, ale wtedy będzie już za późno na ewentualny zwrot.

Ogólnie to przepraszam jeśli ten tekst jest bez ładu i składu, mimo iż się starałem, ale wciąż czuję się bardzo źle (walczę z egzystencją).

 

dodać chciałem jeszcze to że największą różnicę odczuwa się po przesiadce ze wzmacniacza na amplituner (nie odwrotnie) Ciężej zauważyć co doszło, łatwiej, co zniknęło. (to samo tyczy się chyba wszystkiego, łącznie z paliwem samochodowym... tankowałem normalnego diesla i było ok, tankowałem vervę, też było ok i nagle zatankowałem zwykłego diesla i pytam się... co się właśnie stało :) ktoś mi zabrał możliwości :) *tyczy się małych silników takich jak mój 1,9TDI

 

Dzięki wszystkim za porady i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę na inną legendę to mam do sprzedania Nakamichi PA-5 MkII, końcówka zaprojektowana przez Nelsona Passa.

Wspominam bo cena niższa niż rzeczonego Denona.

 

Choć i tak uważam, że można i lepiej i taniej :).

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.