Skocz do zawartości
IGNORED

J.S. BACH czy W.A. MOZART?


Luxmanrulz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość papageno

(Konto usunięte)

I co teraz zrobisz jak Ci powiem że jestem muzykiem i ukończyłem

Szkołę Muzyczną II stopnia ?

Co prawda to nie do mnie, ale powiem: sprawdzam. Już czas. Mimo niemal nieograniczonej, klinicznej cierpliwości do Ciebie.

Logując się na forum, musiałeś podać swoje dane osobowe. Administracja jest zobowiązana trzymać je w tajemnicy. Wyślij skan swego dyplomu ukończenia uczelni, którą wymieniłeś, a któryś z modów niech tylko potwierdzi, czy istotnie skończyłeś szkołę muzyczną. Niech napisze w tym wątku - Tak, Magnepan ukończył szkołę muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papageno , lepiej słuchaj muzyki na wspaniałym systemie , to będzie lepsze dla Ciebie.

 

Nie zapomnij o Zelence , dla mnie to taki drugi Jan Sebastian tylko szkoda że tak mało skomponował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie do mnie, ale powiem: sprawdzam. Już czas. Mimo niemal nieograniczonej, klinicznej cierpliwości do Ciebie.

Logując się na forum, musiałeś podać swoje dane osobowe. Administracja jest zobowiązana trzymać je w tajemnicy. Wyślij skan swego dyplomu ukończenia uczelni, którą wymieniłeś, a któryś z modów niech tylko potwierdzi, czy istotnie skończyłeś szkołę muzyczną. Niech napisze w tym wątku - Tak, Magnepan ukończył szkołę muzyczną.

 

Jeszcze czego , z choinki się urwałeś ?.Obnażać się lubi Chicago , poproś go o foty może puści coś osobistego w eter ( byleby nie 4 AS'y )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comments

 

No i Magnepan tak cały czas :) Rozwala wątek po wątku. Oskarża ludzi o to, że uważają że "boksy to Kompozytor , świetne kompozycje i super wykonania w jednym" chociaż każdy wie, że boks to tylko pewien kompromis. Mam dużą kolekcję płyt, często pojedynczych pereł, a boksów w niej wyłącznie 5 :) Ale co tam. Magnepan wie lepiej :) Najpierw nas zakrzykiwał jak dzieciak że "Haendel jest lepszy od Bacha". Krzysztof mu zwrócił kulturalnie uwagę to nabrał wody w usta. Teraz popłynął na braku zrozumienia czym są molowe gamy melodyczne (ale on szkołę muzyczną kończył). Krzysztof próbuje mu grzecznie przekazać, żeby się opanował. NewbieOpera stracił już cierpliwość dawno. Do tego wszystkiego wyzywa ludzi od nieuków, a wyszło że nie miał racji. Jak zwykle zresztą. Ale oczywiście on jest "de beściak", znawca, opierzony meloman i będzie się czepiał mnie o ten jeden box, tak samo jak czepiał sie swojego czasu o sprzęt. Kompleksy, chełpliwość i duża doza chamstwa w jednym :)

 

Kiedy pojawiasz się na forum towarzystwo o którym wspomniałem chowa się a jesli nie to stara się grzecznie dyskutować. Luxman totalnie zapada

się w piwniczne rejony (;) i nagle problemu nie ma bo jesteś - widać że z Twoją osobą każdy zaczyna się liczyć i wstydzić swojego ' skrzywionego '

odbicia.

 

Ciekawa teza. Newbie zna Krzysztofa osobiście. Ja się nigdzie nigdy nie chowałem :) A ty Magnepan się nie zaczynasz czasami wstydzić jak Ci Krzysiek musi prostować twoje brednie o twórczej swobodzie Handla, albo czyta twoje wymysły że ten był bardziej nowatorski tylko dlatego że komponował dużo oper "na akord"? Masz ty jakieś poczucie wstydu? Dlaczego kiedy ciebie nie ma, każda z tych osób (Piotr, Ola, Krzysztof, NewbieOpera, Pawellt, Dong, Maki) rozmawia na luzie i w przyjaznej atmosferze. Tylko jak ty się pojawiasz, zaraz idą gromy. Nie zastanawiałeś się nigdy nad tym? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Dong pisał kiedyś o magnepanyzacji forum. Coś jest coraz bardziej na rzeczy.

 

poproś go o foty może puści coś osobistego w eter

Ciebie pokornie proszę o świadectwo ukończenia szkoły muzycznej. Reszta mnie nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KV488 Bilson/Gardiner. Milutko.

ja wczoraj wyciągnąłem Bilsona- naprawdę ładne granie. Ciekawiło mnie, bo ostatnio "wciągałem" koncerty z Arthurem Schoonderwoerd.

Bilson na CD- nie jest to optymalny zapis (realizacja/rejestracja), na LP musi być przepięknie, ale skąd wziąć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Bilson na CD pasuje bardzo. Natomiast to co zrobił Schoonderwoerd z koncertami Beethovena - to jest odlot. Wolne części - popłakać sie można. Realizacja obłędna. Cudo.

 

A moze to? :))) na licealistów średnio wyglądają:)

0ad445459afa4e6cb62ccd369f6eea75.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak :-) Schoonderwoerd czy Bezuidenhout są rewelacyjni. Zresztą Schoonderwoerd ma generalnie rękę do kompozycji otwartych na trochę szerszą interpretację wykonawczą. Słychać to w Mozarcie czy Beethovenie, ale pamiętacie jego nagrania Chopina na Pleyelu z 1836? Można się rozpisywać o Balladzie F-dur i jej nietypowej strukturze tonalnej, gdzie za główną tonację można równie dobrze uznać przecież a-moll, można pisać o kilkupoziomowej narracji, zawieszeniach, kontrastach - ale jak się posłucha Schoonderwoerda który odkrywa te karty, to dopiero zaczyna się magia :-)

Jednoczesne przetwarzanie tematu, wirtuozera partii prawej ręki, niezależne formowanie przebiegu poprzez odpowiednio dobierane zmiany tempa i zagęszczanie faktury. A do tego samo bogate, delikatne brzmienie Pleyela. Cudo! :-) Na współczesnej kobyle Steinwayu to już tak nie brzmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobił Schoonderwoerd z koncertami Beethovena

 

Nie wiem, czy na koncertach Mozarta nie jest hmmm przyjemniej- ale poziom równie wysoki: ta muzyka żyje!

 

 

Na współczesnej kobyle Steinwayu to już tak nie brzmi

O to to właśnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak :-) Schoonderwoerd czy Bezuidenhout są rewelacyjni. Zresztą Schoonderwoerd ma generalnie rękę do kompozycji otwartych na trochę szerszą interpretację wykonawczą. Słychać to w Mozarcie czy Beethovenie, ale pamiętacie jego nagrania Chopina na Pleyelu z 1836? Można się rozpisywać o Balladzie F-dur i jej nietypowej strukturze tonalnej, gdzie za główną tonację można równie dobrze uznać przecież a-moll, można pisać o kilkupoziomowej narracji, zawieszeniach, kontrastach - ale jak się posłucha Schoonderwoerda który odkrywa te karty, to dopiero zaczyna się magia :-)

Jednoczesne przetwarzanie tematu, wirtuozera partii prawej ręki, niezależne formowanie przebiegu poprzez odpowiednio dobierane zmiany tempa i zagęszczanie faktury. A do tego samo bogate, delikatne brzmienie Pleyela. Cudo! :-) Na współczesnej kobyle Steinwayu to już tak nie brzmi

 

Bezuidenhouta zamówiłem po rekomendacji Donga już jakiś czas temu. Jedną płytę z koncertami Mozarta na próbę. Zasmakowało. Szczególnie ta welobarwna orkiestra, fenomenalnie zgrana z pianistą. Nabrałem ochoty na więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schoonderwoerd niestety nie ma pełnej orkiestry a kwintet smyczkowi co mnie razie i w ogóle nie lubię pojedynczej obsady w smyczkach czy to w baroku a tym bardziej w klasycyzmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się posłucha Schoonderwoerda który odkrywa te karty, to dopiero zaczyna się magia :-)

Jednoczesne przetwarzanie tematu, wirtuozera partii prawej ręki, niezależne formowanie przebiegu poprzez odpowiednio dobierane zmiany tempa i zagęszczanie faktury. A do tego samo bogate, delikatne brzmienie Pleyela. Cudo! :-) Na współczesnej kobyle Steinwayu to już tak nie brzmi

 

Do tego bardzo soczysta relizacja dźwiękowa z Alphy. Szkoda że Schoonderwoerd nie nagrał więcej Chopina, bo już Pleyel pod palcami niektórych pianistów nagrywających dla NIFC nie brzmi tak wielowarstwowo i ciekawie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Schoonderwoerd niestety nie ma pełnej orkiestry a kwintet smyczkowi co mnie razie i w ogóle nie lubię pojedynczej obsady w smyczkach czy to w baroku a tym bardziej w klasycyzmie.

Tylko kwintet w pojedynczej obsadzie, drzewo i waltornie według partytury chyba. No i kotły.

Mam to juz kilka lat i nie mogę sie nasłuchać.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jedną płytę z 20 i 21 koncertem z Schoonderwoerd i nie mogę przez nią przebrnąć, no i wiem, że nie kupię więcej a za to 20 d-moll pod Bruggenem to co jakiś czas sięgam, jak dla mnie idealnie to zagrał ze swoją orkiestrą XVIII wieku i to 30 lat temu!!! Teraz jest dostępne wydanie japońskie w jpc w dobrej cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako antydoktrynalny (a-doktrynalny?) acz purystyczny ignorant podziwiam jedno i drugie wykonanie. Dzięki za jpc

Frans Brüggen jest nieco na forum zapoznany a dyskografię ma imponującą - ilościowo i jakościowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Frans ma się nieco lepiej w repertuarze 18-wieku niż wcześniejszym. Gra 491- świetnie gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.