Skocz do zawartości
IGNORED

Mod Espressivo, zakup Dubiel HV-1 + mod, lub Ayon HA-3?


will88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą wyboru lampowego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Na dzień dzisiejszy mam od roku Espressivo p. Felix'a, dźwięk spasował mi tak, że w odstawkę poleciał tranzystor Bursona za większe pieniądze. Z Espressivo odsłuchu dokonywałem na Beyerdynamic DT 990, potem na T90 Tesli.

 

Dwa miesiące temu zakupiłem trzecią parę słuchawek chyba już docelowych Audeze LCD-3 no i się zaczęło...

 

 

1. Mam opcję aby "zmocić" Espressivo na lampach Mullarda, ale koszt tych lamp przewyższa wartość całego wzmacniacza, ma to sens ?

 

2. Sprzedać Espressivo i zakupić Skorpiona HV-1 od p. Dubiela + lampy Telefunken ECC85 i G.E.C 6080, podobno gra to dużo lepiej niż sprzęt p. Felixa.

 

3. Ominąć "półśrodki" pójść tzw. po bandzie i zamówić Ayona HA-3 - tam są te słynne 45 - tki. - bazuję głównie na recenzji z hifiphilosophy p. Ryki.

 

 

A może jest jakaś trzecia alternatywa pod LCD-3 ? Ale miał by to już być wzmak docelowy i w cenie do 14 tys z wymianą lamp.

 

Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być lampa to Ayon jest nie do przebicia. Zobacz jeszcze Woo Audio ale odsłuch nie jest możliwy.

 

Ja do LCD-3 i wcześniej 2 mam Cayina combo z DAC i za te pieniądze jest nie do pokonania, a ostatnio odsłuchałem wiele konfiguracji.

 

Nawet LCD-4 lecą jak trzeba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu mi zarzucał szaleństwo, no cóż od kiedy pamietam moja droga zawsze przebiegała poza powszechnie przyjętymi zwyczajami, a dziś tez ewidentne potraktowałem temat jako poprawę humoru w te piękne deszczowe przedpołudnie.

 

Pojechałem do Krakowa.

... no i był na miejscu, wypiłem herbatke... nocka bedzie zarwana, już pierwsze "regały" poleciały na ruszt, jest bajka :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do LCD-3 i wcześniej 2 mam Cayina combo z DAC i za te pieniądze jest nie do pokonania, a ostatnio odsłuchałem wiele konfiguracji.

LCD 3 słuchałem z Cayinem na AVS w 2015 na Narodowym z tego co pamiętam nie zrobiło to na mnie wrażenia na swoją obronę powiem, że na koledze też :)

W tym roku słuchałem ich ze wzmacniaczem Moona, było ciekawie i przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@will88 mógłbyś powiedzieć jakiego Bursona pogoniło Espressivo?

Jestem ciekaw, bo u mnie sytuacja była odwrotna ;-)

 

Tego najnowszego, Soloista SL mk2 bez daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

He he. To ja właśnie zamieniłem Espressivo na tego Soloista i z HD600 jak dla mnie zgrywa się lepiej.

 

Nie dziwi mnie to kazdy wybiera to co mu przecież odpowiada.

 

Nigdy nie słyszałem HD600, nie porównywałem.

 

Wyboru dokonałem pod LCD-3, wcześniej słuchałem Beyerow T90 i DT 990 pro - mam je dalej, nawet na lampie Felixa brzmi to uważam wszystko lepiej od Bursona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą wyboru lampowego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Na dzień dzisiejszy mam od roku Espressivo p. Felix'a, dźwięk spasował mi tak, że w odstawkę poleciał tranzystor Bursona za większe pieniądze. Z Espressivo odsłuchu dokonywałem na Beyerdynamic DT 990, potem na T90 Tesli.

 

Dwa miesiące temu zakupiłem trzecią parę słuchawek chyba już docelowych Audeze LCD-3 no i się zaczęło...

 

 

1. Mam opcję aby "zmocić" Espressivo na lampach Mullarda, ale koszt tych lamp przewyższa wartość całego wzmacniacza, ma to sens ?

 

2. Sprzedać Espressivo i zakupić Skorpiona HV-1 od p. Dubiela + lampy Telefunken ECC85 i G.E.C 6080, podobno gra to dużo lepiej niż sprzęt p. Felixa.

 

3. Ominąć "półśrodki" pójść tzw. po bandzie i zamówić Ayona HA-3 - tam są te słynne 45 - tki. - bazuję głównie na recenzji z hifiphilosophy p. Ryki.

 

 

A może jest jakaś trzecia alternatywa pod LCD-3 ? Ale miał by to już być wzmak docelowy i w cenie do 14 tys z wymianą lamp.

 

Dzięki za info.

 

A z jakiego DACa korzystałeś w przypadku Espressivo i Beyerdynamic DT 990?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.