Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do kolumn Tonsil Maestro II


ArekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem początkującym audiofilem i chciałbym skompletować używany, ale w miarę świeży sprzęt.

Muzykę preferuję szybką, dynamiczną, lubię też mocny akcent basu. Zakupiłem jak na razie okazyjnie kolumny Tonsil Maestro II 180, plus centralny głośnik Maestro II 100 Center (jednakże ze względu na brak współpracy z kinem domowym raczej się on nie przyda, dobrze myślę?).

Docelowo muzyka będzie lecieć tylko z komputera - zatem zakup jakiegoś DAC-a lub zewnętrznej karty dźwiękowej też rozważam i będę wdzięczny za jakieś opinie co może być dobre. Pomieszczenia w jakich będzie grać sprzęt to 18-25m^2, jakaś kawalerka zapewne.

 

Poszukuję więc do powyższego zestawienia wzmacniacza który dobrze zagra - aczkolwiek jako że jestem początkujący, ważniejsze są dla mnie właściwe parametry a przede wszystkim łatwe serwisowanie sprzętu i jego niezawodność - jako że chciałbym kupić używany. Mogę przeznaczyć na ten cel max 800-900zł, chciałbym zamknąć się w kwocie 2k zł ze wszystkim. Ogólnie polecanych wzmacniaczy jest dużo ale zdaje się na doświadczenie Wasze, aby zawęzić kręgi poszukiwań. W przyszłości, jeżeli jest sens - chciałbym jakiś mały, aktywny subwoofer, jeżeli to istotne w wyborze wzmacniacza.

Pozdrawiam wszystkich audiofilów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem początkującym audiofilem i chciałbym skompletować używany, ale w miarę świeży sprzęt.

Muzykę preferuję szybką, dynamiczną, lubię też mocny akcent basu. Zakupiłem jak na razie okazyjnie kolumny Tonsil Maestro II 180, plus centralny głośnik Maestro II 100 Center (jednakże ze względu na brak współpracy z kinem domowym raczej się on nie przyda, dobrze myślę?).

Docelowo muzyka będzie lecieć tylko z komputera - zatem zakup jakiegoś DAC-a lub zewnętrznej karty dźwiękowej też rozważam i będę wdzięczny za jakieś opinie co może być dobre. Pomieszczenia w jakich będzie grać sprzęt to 18-25m^2, jakaś kawalerka zapewne.

 

Poszukuję więc do powyższego zestawienia wzmacniacza który dobrze zagra - aczkolwiek jako że jestem początkujący, ważniejsze są dla mnie właściwe parametry a przede wszystkim łatwe serwisowanie sprzętu i jego niezawodność - jako że chciałbym kupić używany. Mogę przeznaczyć na ten cel max 800-900zł, chciałbym zamknąć się w kwocie 2k zł ze wszystkim. Ogólnie polecanych wzmacniaczy jest dużo ale zdaje się na doświadczenie Wasze, aby zawęzić kręgi poszukiwań. W przyszłości, jeżeli jest sens - chciałbym jakiś mały, aktywny subwoofer, jeżeli to istotne w wyborze wzmacniacza.

Pozdrawiam wszystkich audiofilów

 

Daca do tej klasy kolumn to raczej sobie daruj, jak masz komputer stacjonarny to karta dźwiękowa jest przyzwoita do tej klasy urządzeń, chyba że używasz laptopa to już będzie gorzej (u mnie tak jest) Miałem te kolumny fajnie się zgrywały z techniscem 8080 no ale to 1977, a ty szukasz czegoś nowszego ... Pamiętam że z yamahą nie narzekałem, a była to seria 673, co do wzmaka może spróbuj yamahę serie 701 ma dość dobre recenzję.

Nowa cena 2 tys

 

 

ps Maestro nie są za szybkimi kolumnami, jeśli szukasz szybkich , Polskich i tanich kolumn to trzeba było próbować STX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro nie są za szybkimi kolumnami, jeśli szukasz szybkich , Polskich i tanich kolumn to trzeba było próbować STX.

Dokładnie, kilka lat temu dostałem te kolumny w spadku i następnego dnia już były na działce. Bardzo słabo mi to zagrało, Wtedy jeszcze miałem końcówkę i pre Rotela, Pomyśl nad odsprzedaniem tych kolumn, najlepiej pożycz od znajomego jakiś wzmak, przy tych kolumnach większych różnic nie odczujesz i sprawdź czy iść w tym kierunku kolumn. Może będzie Ci odpowiadać ich granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kilka lat temu dostałem te kolumny w spadku i następnego dnia już były na działce. Bardzo słabo mi to zagrało, Wtedy jeszcze miałem końcówkę i pre Rotela, Pomyśl nad odsprzedaniem tych kolumn, najlepiej pożycz od znajomego jakiś wzmak, przy tych kolumnach większych różnic nie odczujesz i sprawdź czy iść w tym kierunku kolumn. Może będzie Ci odpowiadać ich granie.

 

 

Cena tutaj nie gra roli, że większych różnic nie odczuje. Maestro jest dość uniwersalną kolumną i nie zbyt trudną do napędzenia, aczkolwiek gra róźnie z elektroniką. Co prawda nie będzie tutaj efektu WOW, ani efektu że totalnie popsuje granie z braku mocy np wzmacniacza. Nikt ci nie doradzi bo u Ciebie będzie i tak inaczej , akustyka, wzmacniacz, preferencje itd. Musisz próbować, używany wzmak zawsze odsprzedaż co najwyzeżej z małą statą. Kolumny będą grać róźnie z różną elektroniką adekwatnie do swojej ceny. (nowa zakupowa jest bardzo niska). Nie zawracaj sobie głowy dacami, kablami i innymi pierdołami. Na tym poziomie to nie ma sensu.Spróbuj znaleść tą yamaszkę 701, może się uda.

 

 

ps. Subwufer stosuje się w kinie domowym, nie w stereo :) Nawet maestro nie potrzebuje suba w 20m, chyba że lubisz nadmiar "dmuchanego basu" to wtedy idź w stronę amplitunera z wyjściem na sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny z każdym wzmacniaczem zagrają podobnie. Nie to, że to dno, ale mają na tyle silny swój własny charakter, że doborem wzmacniacza się go nie poprawi. Bas zawsze będzie lekko przeciągany i gumowaty.

Jeśli jednak taki sposób grania słuchaczowi odpowiada, to silny, zdolny do pracy z niską impedancją wzmacniacz o mocy ponad 100W i gra muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny z każdym wzmacniaczem zagrają podobnie. Nie to, że to dno, ale mają na tyle silny swój własny charakter, że doborem wzmacniacza się go nie poprawi. Bas zawsze będzie lekko przeciągany i gumowaty.

Jeśli jednak taki sposób grania słuchaczowi odpowiada, to silny, zdolny do pracy z niską impedancją wzmacniacz o mocy ponad 100W i gra muzyka.

 

No już z tymi watami nie przesadzajmy :) słabszy też je dobrze wysteruje to nie są trudne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze móc kolumn jest zbliżona do mocy wzmacniacza. Dzięki temu nie mam problemów z przesterowaniem i jeszcze nigdy nie padł mi żaden głośnik.

 

Stuwatowy wzmacniacz czy amplituner to dziś coś wyjątkowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie kolumny pare lat temu i faktycznie, cięzko jest z nich wyciagnąc charakter. Ja pokusiłem się wtedy aby je napedzic Cambridge Audio 640V2. Używane chodzą w przedziale 700-1000zł, mają bardzo duzy zapas prądowy około 700w poboru. Jak dobrze pamietam on generował 75W na kanał przy 8 ohm i dawał rade je dobrze napędzić. Był naprawde niezawodny, słuzyl mi kilka ladnych lat, jedyne co musiałm w nim zrobic to wymienic zasniedziałe przekazniki bo nie zawsze wskakiwały. Wiec ja polecam własnie cos takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to właśnie mi chodziło ;)

Jeżeli chodzi o tę szybkość - słuchałem u sprzedającego w domu te kolumny właśnie z jakąś Yamahą, i naprawdę po przesiadce z jakichś logitechów 5.1 + karta dźwiękowa Creative za 160zł z komputera jestem parę leveli do góry więc naprawdę słuchaczem nie jestem jeszcze wybitnym, nie mam przede wszystkim porównania do innych konfiguracji ;) Dlatego głównym aspektem dla mnie jest niezawodność abym mógł się osłuchać trochę i wtedy przy drugim podejściu mądrzej dobierać sprzęt.

 

Dac chyba musowy bądź zewnętrzna karta bo wszystko będzie w 99% szło z laptopa :/ Chyba że taka Yamaha gdybym upolował używaną (a chyba jest ciężko) ma w sobie coś zmieniającego sygnał cyfrowy na analogowy? Bo tak po opisie wnioskuje?

Świeży mam na myśli jakiś 2004r w górę, po powyżej tego wieku już mechanicznie ciężko żeby coś wytrzymało, nie musi to być coś rocznego zatem jakie Yamahy inne są warte uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to właśnie mi chodziło ;)

Jeżeli chodzi o tę szybkość - słuchałem u sprzedającego w domu te kolumny właśnie z jakąś Yamahą, i naprawdę po przesiadce z jakichś logitechów 5.1 + karta dźwiękowa Creative za 160zł z komputera jestem parę leveli do góry więc naprawdę słuchaczem nie jestem jeszcze wybitnym, nie mam przede wszystkim porównania do innych konfiguracji ;) Dlatego głównym aspektem dla mnie jest niezawodność abym mógł się osłuchać trochę i wtedy przy drugim podejściu mądrzej dobierać sprzęt.

 

Dac chyba musowy bądź zewnętrzna karta bo wszystko będzie w 99% szło z laptopa :/ Chyba że taka Yamaha gdybym upolował używaną (a chyba jest ciężko) ma w sobie coś zmieniającego sygnał cyfrowy na analogowy? Bo tak po opisie wnioskuje?

Świeży mam na myśli jakiś 2004r w górę, po powyżej tego wieku już mechanicznie ciężko żeby coś wytrzymało, nie musi to być coś rocznego zatem jakie Yamahy inne są warte uwagi?

 

Yamaha 701 jest nowa kosztuje 2 tys i nie jest zła. Ma wbudowanego daca, więc podpinasz komputer jeśli ma wyjście optyczne i transportujesz sygnał do niej i to jest w zupełności wystarczające.

Mi najlepiej te kolumny grały z Techniscem 8080 , ale to lata 70 i ciężko upolować świetny stan. To konstrukcja Dual Mono 80w na kanał grały z nim wybitnie jak na swoje możliwości. Ja zapłaciłem za niego 450pln w stanie doskonałym bez ryski i z miękko chodzącymi przełącznikami, sam się dziwiłem że taki stan można jeszcze dostać (pewnie miałem farta). Tak jak pisałem to nie są kolumny prądożerne i wysterujesz je wzmacniaczem o mocy 60w na kanał. Osobiście słuchałem Pylon Diamond 28 (inna półka cenowa) na wzmacniaczu klasy D 60w i grały bardzo dobrze (co prawda technicznie itd, ale zakładam że akceptuje się tą klasę wzmacniacza itd) Kolumny też łatwe do wysterowania. Ja co prawda napędzam je Yamahą aventage 1050 i grają bardzo dobrze, moc 100w na kanał (tak podaje producent), ale dla sprawdzenia podłączałem ją do dość prądożernych infinity kappa 8.2 i amplituner po chwili grania dość głośnego po prostu się wyłączył (zabezpieczenie przed spaleniem zapewne) Żaden inny wzmacniacz nawet 80w tego nie zrobił 8080 dual mono nawet się nie grzał. Tak więc nie ma co patrzeć na moc papierową bo to róźnie z nią bywa. Nie koniecznie też mocniejsze musi być lepsze w dzisiejszych czasach. Trzeba wziąść poprawkę, że nowoczesne kolumny są zwykle słupkami co za tym idzie są łatwiejsze do wysterowania. W latach 80 zwykle droższa integra miała większą moc i była lepsza przynajmniej z tych popularnych marek co przerabiałem, ale też kolumny na basie miały 30cm. co dziś jest rzadkością,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nowej ja nie chcę, na sam wzmacniacz chciałbym przeznaczyć tj. pisałem 800-900zł ;)

I niestety mój laptop nie ma wyjścia optycznego, wolę chyba dodatkowe urządzenie niż takie "2w1" z tą Yamahą, chociaż jak się trafi w dobrych pieniądzach to mogłoby i być to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze móc kolumn jest zbliżona do mocy wzmacniacza. Dzięki temu nie mam problemów z przesterowaniem i jeszcze nigdy nie padł mi żaden głośnik.

 

Stuwatowy wzmacniacz czy amplituner to dziś coś wyjątkowego?

 

Moc wzmacniacza może być spokojnie większa o 40-60% od mocy kolumn, bardziej niebezpieczny jest wzmacniacz słabszy i porównywalny mocą. Podłączałem np. ZG15C do 2x40W jak i 2x100W. Nic się nie spaliło pomimo głośnego grania.

 

Tak, tylko nowej ja nie chcę, na sam wzmacniacz chciałbym przeznaczyć tj. pisałem 800-900zł ;)

I niestety mój laptop nie ma wyjścia optycznego, wolę chyba dodatkowe urządzenie niż takie "2w1" z tą Yamahą, chociaż jak się trafi w dobrych pieniądzach to mogłoby i być to.

 

Kupisz wzmacniacz to sprawdzisz czy laptop gra w miarę przyzwoicie czy nie. Dzisiejsze karty dźwiękowe są całkiem przyzwoite, dac za kilkaset PLN niekoniecznie będzie lepszy o ile karta w laptopie zapewni odpowiedni poziom sygnału na wyjściu. (Z tym bywa różne, większość CD daje 2-2,5Vrms, a karta dźwiękowa może mieć np 1.5Vrms dodatkowo przy niedopasowaniu do wzmacniacza może to brzmieć słabo. To samo zresztą tyczy się dac'a nie każdy dac jest optymalny dla danego wzmacniacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wzmacniacza może być spokojnie większa o 40-60% od mocy kolumn, bardziej niebezpieczny jest wzmacniacz słabszy i porównywalny mocą. Podłączałem np. ZG15C do 2x40W jak i 2x100W. Nic się nie spaliło pomimo głośnego grania.

 

 

 

Kupisz wzmacniacz to sprawdzisz czy laptop gra w miarę przyzwoicie czy nie. Dzisiejsze karty dźwiękowe są całkiem przyzwoite, dac za kilkaset PLN niekoniecznie będzie lepszy o ile karta w laptopie zapewni odpowiedni poziom sygnału na wyjściu. (Z tym bywa różne, większość CD daje 2-2,5Vrms, a karta dźwiękowa może mieć np 1.5Vrms dodatkowo przy niedopasowaniu do wzmacniacza może to brzmieć słabo. To samo zresztą tyczy się dac'a nie każdy dac jest optymalny dla danego wzmacniacza).

 

Dlatego dedykowany dac yamahy jest dobry, akurat korzystam z aventage i jestem zadowolony, mam jeszcze oppo sonica i aune x1s. Oczywiście , że lepiej mieć wzmacniacz mocniejszy, ale wiąże się to wyższym kosztem zakupu. Trzeba tylko uzmysłowić kupującemu , że wzmacniacze nawet o sporej mocy róźnie grają. Jeden da dużo tzw powietrza i będzie świetnie kontrolował bas, a drugi będzie powietrza"" miał mniej i będzie łagodniejszy/ciemniejszy , można myśleć że jest słabszy, a to kwestia konstrukcji a nie mocy. Sam przerabiałem model jeden i następny i jakie zdziwienie mnie ogarnęło jak model wstecz był delikatny, nie ostry z dużą ilością basu , ale bez powietrza, a model następny na odwrót. odpowiednio moc na papierze 160w i 170w przy 8ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać wzmaczniacza Teac A-R650 (2x90W /8ohm), ja tafiłem nowy poekspozycyjny (pełen komplet i gwarancja) za 950zł (regularna cena ~1800zł). Do tego polski DAC uNostromo v6 na USB (ok. 330zł nowy) i masz sprzęt na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać wzmaczniacza Teac A-R650 (2x90W /8ohm), ja tafiłem nowy poekspozycyjny (pełen komplet i gwarancja) za 950zł (regularna cena ~1800zł). Do tego polski DAC uNostromo v6 na USB (ok. 330zł nowy) i masz sprzęt na lata.

 

No widzę aktualnie na allegro powystawowe za 1150, ale pytanie jak jest z dostępnością części, schematów do ew. naprawy urządzenia tej firmy? Plus to to że japoński a nie jakieś Germany sh**t lub coś innego. Używasz go z Tonsilami?

 

Co do DAC-a, jakie masz wrażenie z tym wzmacniaczem na słabej jakości plikach mp3 - bo opinie są różne że polepsza lub pogarsza wrażenia odsłuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam :)

Gdyby wybierać pomiędzy Yamahą AX-497 a AX-596 to do Tonsilów który bardziej by się nadał? Chodzi o moce i sprawy techniczne bo AX-596 mają już moc kolumn a różne opinie słyszałem na temat słabszych kolumn (nie chciałbym czegoś popalić). Poczytałem dość pochlebne opinie, nie są to na tyle stare konstrukcje żeby był z nimi (mam nadzieję) problem i są w przystępnych pieniądzach. Co sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę aktualnie na allegro powystawowe za 1150, ale pytanie jak jest z dostępnością części, schematów do ew. naprawy urządzenia tej firmy? Plus to to że japoński a nie jakieś Germany sh**t lub coś innego. Używasz go z Tonsilami?

 

Co do DAC-a, jakie masz wrażenie z tym wzmacniaczem na słabej jakości plikach mp3 - bo opinie są różne że polepsza lub pogarsza wrażenia odsłuchowe?

 

Ja kupiłem ten wzmacniacz też powystawowy (od tego właśnie sprzedawcy) - stan fabryczny pachnący nowością z pudłem i papierami.

W sieci jest pełna dokumentacja - serwisówka ze schematami i listą części, rysunkami płytek. Wzmacniacz ma spore trafo EI z zabezpieczeniem termicznym, mostek prostowniczy na radiatorze, kondensatory 2x10000uF/75V, 15-amperowe Sankeny w stopniu wyjściowym i JFETy Toshiby w stopniu wejściowym. Przedwzmacniacz dyskretny, selektor wejść i wzm. operacyjne New Japan Radio. Potencjometr to czarny ALPS. Pełne zabezpieczenie termiczne, nadprądowe i przed napięciem stałym na wyjściu. Do załączania zasilania dedykowany przekaźnik Omron wytrzymujący chwilowe udary prądowe 100A.

Sorry za przydługi opis, ale jestem praktykującym elektronikiem :)

 

Co do DACa - dopiero przymierzam się do zakupu/przetestowania. W tej chwili używam mało audiofilskiego wyjścia audio z netbooka Samsunga pod kontrolą Daphile. Słucham głownie płyt CD i plików mp3 320kb/sek (Spotify), ale radia internetowego 128kb też da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArekR

Nie przejmuj się nadwyżką mocy- jest mniej niebezpieczna, jak mocno za słaby wzmacniacz. Prędzej skapituluje Twój słuch, jak kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn polecam sprawdź wzmacniacze pioneera. Stosunkowo dobrze naprawiają niedostatki kolumn. A mimo wszystko jakiś podstawowy dac lub chociaż lepszą karta dźwiękowa wskazana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam po małej przerwie, udało mi się kupić od pierwszego właściciela Yamahę AX-497, sprzęt nie ma nawet rysek, testowałem na głośnikach z wieży AIWA jakiejś słabiutkiej, za tydzień zaprzęgnę wspomniane Tonsile i zdam relację, jednak jak na słabych głośniczkach byłem zadowolony to na kolumnach pewnie jeszcze bardziej, ale cóż taki los beginnera ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że nie kupiłeś jeszcze Majstrów? Jeśli tak, to przemyśl to jeszcze raz i może poszukaj innych kolumn- Maestro lubią mulić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że nie kupiłeś jeszcze Majstrów? Jeśli tak, to przemyśl to jeszcze raz i może poszukaj innych kolumn- Maestro lubią mulić.

 

Kolumny stoją już w domu od prawie miesiąca.... Chodzi Ci o to że dynamiczne piosenki będą jakby zmulone? Nie mam już możliwości wyboru, jak się życiowo ogarnę to pochodzę po sklepach/ludziach i będę miał odniesienie do swojego zestawu, dlatego wybór padł na używany sprzęt coby nie utopić pieniędzy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chodzi i bas- jest zaokrąglony, nie ma odpowiednio szybkiego ataku, nie "kopie". To typowa przypadłość tych glosnikow, Sonata na pokrewnych też tak miala, choć w podobnych kolumnach na zamówienie Denona udało się tego w pewnym stopniu uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po odsłuchu ;)

Zatem na 1 rzut sprzęt gra dla mnie bardzo dobrze, poza jednym - jak dla mnie - chyba dużym fuck-upem. Mianowicie powyżej 1/3 głośności sprzęt zabija wysokimi tonami, bas znika niemal kompletnie , mam dośćwrażliwy słuch i po prostu od 1/3 kłuje mnie tak w uszy że mam ochote wywalić go przez okno. Testu dokonywałem:

a) w dość małym pokoju 2x4m z panelami na podłodze

b)dość słabym połączeniem czyli kablem jack-2rca z laptopa HP ze zintegrowaną kartą dźwiękową...

 

Teraz pytanie czy jest to bardziej wina źródła czy czegoś w sprzęcie? Dodam że DAC-a już szukam bo jest identyczna sytuacja jak z głośnikami komputerowymi i zintegrowaną kartą w PC-cie - po dołożeniu dość taniego Creative'a za 160zł dźwięk się niesamowicie uspokoił i dało się słuchać zdecydowanie głośniej niż na zintegrowanej, różnica była podobna jakby słuchać na pure direct a z korekcją wzmacniacza - czy sorawa DAC-a załatwi ten niesamowity jazgot wysokich tonów?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem leży w twoim źródle. Którego po prostu nie masz. Lapek to magazyn plików. Źródłem dźwięku jest dac. Zainwestuj w niego

 

Witam po odsłuchu nr 2 z DAC-em uNostromo V6, czyli chyba najtańszym z puli tego producenta.

Sytuacja teraz wygląda tak, iż DAC sporo zmienił - na plus oczywiście ;) Może nie jest to porażająca różnica, powiedziałbym że zastosowanie karty dźwiękowej w kiedysiejszym PC-cie na tanią Creative'a dało lepsze efekty, jednak różnica jest i ten DAC raczej zostaje.

 

Jednak dominacja wysokich tonów pozostała - sprzęt ma taki charakter, że na mój słuch nie da się wyjść pokrętłem TREBLE na więcej niż 0, a znowu poniżej 0 dźwięk jest średnio czysty i jakby stłumiony....Odsłuchiwałem różnych plików, porównywałem mp3 (których głównie będę słuchał), flac 44 i 192, różnicę słyszę i to wyraźną, choć czasem dla mnie plik mp3 brzmi lepiej niż flac ;) Ale na wiele utworów tylko jeden zagrał dla mnie pięknie - Bajm - szklanka wody - naprawdę brzmiało to pięknie na tym zestawie, ale kto zna utwór wie co to za dział, niestety nie mój ulubiony. Więc nurtują mnie 2 pytania:

 

1. Czy to wina zestawu, czy po prostu kolumny o takiej mocy mają taką charakterystykę (to moje pierwsze), że powyżej 1/3 mocy wysokie tony dominują? U mnie tak właśnie jest, nie to że przy 35% głośności jest mi za cicho, tylko to tak jakby robili samochody z skrzyniami 6 biegowymi ale używa się tylko 2 pierwszych....

 

2. Zwracam honor koledze porlick - po podłączeniu DAC-a uwydatnił on jednak na tyle cechę tych kolumn o której mówiłeś - na 1 rzut jest wow ale fajne, ale po 1 szybszym utworze mam wrażenie że wokalista szybciej śpiewa niż basista (jakby na kacu) przymula granie. Jestem osobą energiczną i takie nuty pomagają mi żyć, zatem zaczynam szukać innych kolumn, pytanie tylko jakich? Czy latać po salonach na odsłuchy czy da się trafnie stwierdzić co byłoby dobre? Dodam że moc chyba nie ma znaczenia, wzmacniacz ma 90w, te Tonsile 100 ale do małych pomieszczeń to aż nadto dają czadu.

 

Dzięki wielkie za dotychczasowe porady, bardzo mi pomogły błądzić we mgle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta dominacja wysokich tonów o której piszesz, miałem te kolumny sporo czasu i te wysokotonowce były naprawde dobre, kopułki tonsila to nie jakis wypas ale grały przyjemnie. Nigdy nie miałem wrażenia że wysokich jest za duzo. W tych kolumnach problem byl z selektywnoscia basu jak dla mnie. Może ta yamaha, którą kupiłeś ma taki charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.