Skocz do zawartości
IGNORED

Klub L.K.S Audio


acid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Satysfakcję. Fajnie jest grzebać. :)

Zegar, rezystory z pewnością przyniosłyby zmianę.

 

Trzeba jeszcze się na tym znać, kiedyś rozmawiałem z McGyverem co by tu poprawić w 004, powiedział że nic, oglądaliśmy go w środku razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Separacja galwaniczna wejścia USB, aby działała trzeba dołożyć trafko.

Rezystory w i/v do wymiany, kontrowersyjny zegar, potencjometry wypadałoby zmienić w analogu na precyzyjne. To tak na szybko.

 

Tylko jaki będzie efekt i koszt, to DAC kompletny, jak ktoś lubi grzebać nie widzę przeszkód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

Czyli w przypadku plików 16bit regulacja jest bezstratna.

 

Tak się składa ze sterowalem końcówkę Krella LKSem 004 i w pewnym momencie zastanawiałem się czy nie sprzedać pre Krella krc 3, ale chinczyki zrobili lipnego pilota i sterowanie nim głośności mnie nie odpowiada, przy cichym słuchaniu krc 3 ma przewagę, ale ten pre kosztował kiedyś 25tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja dyskusji o ustawieniach DPLL i FILL w LKS z forum SparkyUSBridge

 

Użytkownik marekzawa dnia 15.03.2018 - 00:41 napisał

 

Amanero, które masz na wejściu karmi kość Sabre sygnałami I2S z jiterem na poziomie 2ps. To już ekstremalnie mały jiter i nawet nietoperz nie usłyszy zniekształceń jakie wprowadza do sygnału wyjściowego z DAC.

Grzebiąc w ustawieniach dpll sam prosisz się o kłopoty. Jitera na tak niskim poziomie poprawić dpll już nie można. Zwiększając dalej jego tłumienie przez dpll otrzymujesz unloki. Włącz tryb AUTO, który dla I2S powinien być optymalny. Jeżeli unloki nadal będą występować to poszukaj w instrukcji czy dostępny jest jeszcze niższy tryb tłumienia i przełącz się na te ustawienia.

Z tego co piszesz wnioskuje że nie odróżniasz ustawień tłumienia jitera od filtrów.

 

 

Dietpi jest bardziej uniwersalne ze względu na duży wybór odtwarzaczy i dodatkowego oprogramowania, które do strumieniowania muzyki nie każdemu jest potrzebne.

 

Może przeniesiemy te dyskusję do klubu LKS? Jestem zainteresowany szczegółowym objaśnieniem funkcji DPLL i FILL. Zacytuje ten post w klubie LKS.

Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przekleję część, żeby gładko przejść dalej:

 

Przy trybie auto unlocki nie występują nigdy. Natomiast korelacja jittera i dpll do której się odnośiłem w kontekście kości ESS9018:

"The DPLL has adjustable bandwidth. Setting the bandwidth to its lowest value results in maximum jitter reduction. However if the bandwidth is “too low”, the DPLL will loose lock and you will hear dropouts. Thus the usable lowest bandwidth setting is one where no dropouts occur."

Zerknij: https://hifiduino.wordpress.com/sabre32/ (+linki w części o dpll) - wydaje mi się, że dość ciekawe gość ma obserwacje.

 

I terz - sam w pewnym momencie zastanawiałem się skąd wynikają dysproporcje w występowaniu unlocków (cały czas mowa o lks003) przy zmianie interfejsów - przy spdif (z maliny do 192k) w zasadzie nie występowały bez względu na dpll; przy i2s - na najniższych ustawieniach dpll w zasadzie przekreslały (występujące unlocki) możliwość ich wykorzystania. I w tym kontekście, pod w/w linkiem, znalazłem wytłumaczenie, rzecz najciekawsza, a nie natknąłem się na to nigdzie wcześniej:

 

Relation of dpll bandwidth setting in SPDIF and I2S

 

Fidelix indicate that the DPLL bandwidth setting for I2S is 64x smaller than in SPDIF. This was confirmed by the manufacturer. So:

•“Lowest” is 64X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF (1/64 the same setting in SPDIF)

•“Low” is 32X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF

•“Mid-Low” is 16X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF

•“Mid” is 8X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF

•“Mid-High” is 4X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF

•“High” is 2X smaller in I2S than “Lowest” in SPDIF

•“Highest” is the same as “Lowest” in SPDIF

 

ps. tu jeszcze https://hifiduino.wordpress.com/2012/03/18/full-potential-of-buffalo-ii-at-last/ o wpływie zakłóceń na ilość unlocków (nie wiem na ile voodoo) ale gość wykonywał (wcześniej również) testy o długim czasie zbierania próbek. Czyli korelacja jitter/rfi/emi?/dpll/unlocki istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki (do dpll jeszcze wrócę - ale właśnie mnie coś zaobsorbowalo :p) i tak zupełnie na gorąco. Właśnie wrzuciłem swierzutkie ticha 994 + dexa na rca. Po pierwsze regulacja offsetu - bez problemu do 0,000... nic nie ucieka, nic nie pływa (przy opa301 miałem problem w ogóle z samym ustawianiem, myślałem, ze potek jest dupiaty, nie mówiąc już, ze zupełnego zera nie osiągnąłem). Dźwiękowo... cóż, teraz widzę, ze od wymiany na SILa powinienem zacząć zabawę ;) Jest w tym miejscu idealny. I to chyba faktycznie chodzi o dopasowanie względem parametrów technicznych, a które to opisywał b0bb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki (do dpll jeszcze wrócę - ale właśnie mnie coś zaobsorbowalo :p) i tak zupełnie na gorąco. Właśnie wrzuciłem swierzutkie ticha 994 + dexa na rca. Po pierwsze regulacja offsetu - bez problemu do 0,000... nic nie ucieka, nic nie pływa (przy opa301 miałem problem w ogóle z samym ustawianiem, myślałem, ze potek jest dupiaty, nie mówiąc już, ze zupełnego zera nie osiągnąłem). Dźwiękowo... cóż, teraz widzę, ze od wymiany na SILa powinienem zacząć zabawę ;) Jest w tym miejscu idealny. I to chyba faktycznie chodzi o dopasowanie względem parametrów technicznych, a które to opisywał b0bb.

koniecznie spróbuj teraz Staccato w RCA - można (było) wypożyczyć do testów wiec nic nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk2 ma te same problemy co pierwsza wersja 004, czyli tranzystory w analogu są b. blisko elektrolitow - audiofilskie nichicony na niska temperaturę, które w takich warunkach długo nie pograja. B0bb na headfi estymowal żywotność tych końców w takich warunkach, reasumując szukalbym raczej 003 z opampami dyskretnymi lub poprawionego 004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałem , upewniałem się tylko bo w sąsiednim klubie XiangSheng padały takie wnioski w odniesieniu do schematu tamtego dac ... ale może coś opacznie zrozumiałem
W tym wypadku chodziło tylko o sekcje i/v na czterech opach, która wg. załączonego schematu jest wspólna dla xlr i RCA. Następnie są osobne pary opow dla xlr i RCA.

Wszystko przy założeniu że schemat blokowy pasuje, bo wiadomo jak to jest z Chińczykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.