Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw do 4000-5000zl?


Nazareth

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie zestaw (CD+wzmacniacz+zestaw głośnikowy) do 4000-5000, najchętniej nowy, pokoj 19m2, ze względu na lepsza stereofonie preferuje raczej monitory ale z dobrym basem. Kiedys jak każdy zaczynałem od Technicsa ale ten dźwięk na sama mysl jest dla mnie koszmarny. Ze względu na finananse zakup audiofilskiego zestawu odkladam co jakis czas ale teraz wreszcie chciałem się na cos zdecydowac. Nie zgadzam się zupełnie z pogladami ze system musi kosztowac iles tam tysięcy PLN żeby dobrze zagral. Na podstawie swoich odsłuchów, może niezbyt wielu uwazam ze zle dobrany system za 10-20tys zagra czasem koszmarnie i gorzej od mini wiezy za 400zl. Pokrotce, jaki dźwięk i muzyke preferuje: przede wszystkim rock i hard rock najchętniej lata 70-80te, słuchany nie zawsze z idealnie zrealizowanych plyt – sprzet ma być wiec tolerancyjny dla gorzej nagranych plyt, nie być zimno analityczny ograniczając odsłuch tylko do audiofilskich wydawnictw. Brzmienie jak najbardziej zbliżone do analogowego, geste, cieple z odpowiednia ilością basu ale bez jego snucia i z dobra kontrola, srednica, nasycona z wyraźnymi wokalami, gora, nienatarczywa, może być nawet lekko wycofana, szczegółowość dźwięku zadowalajaca. Innym slowem wybierając kompromis wole brzmienie bez narzucającej się gory, bardzo muzykalne, którego można dlugo słuchać ale tez bez zbędnej kluchowatości i usypiania słuchacza. Nie miałem okazji posłuchać większej ilości sprzętu ale pokrotce: jeżeli chodzi o zestawy głośnikowe, odpadaja Tannoye serii M, za malo basu, zbyt szczuple brzmienie, nie odpowiada mi tez brzmienie B&W, przynajmniej w osiągalnych klasach cenowych, zbyt ostre, natarczywe, nieprzyjemne, Dali – już lepiej ale jakies takie nijakie, bez rewelacji. Z tego co miałem okazje usłyszeć to najbardziej odpowiadalo mi brzmienie Paradigma Studio 20 tylko produkowaly zbyt duzo niekontrolowanego basu. Jeżeli chodzi o CD i wzmacniacz to w temacie CD nie mam wyrobionego zdania. Natomiast ze słuchanych popularnych modeli wzmacniaczy Nada, Maranta i Denona żaden mnie nie zachwycil (ale były to uzywane modele sprzed 4-5lat). Najbardziej przypadl mi do gustu Copland CSA-8 i wzmacniacza o podobnym brzmieniu albo nawet lepszym szukam. Koszmarnie za to wypadlo zestawienie Maranta 17Ki za wzmacniaczem pm17, dźwięk ostry, plaski, ogolnie beznadziejny. Miałem tez okazji słuchać lampy, wspaniala stereofonia, namacalny dźwięk ale za to slaby bas i praktycznie eliminuje slabiej zrealizowane nagrania, dobra do audiofilskich plyt. Z droższych zestawow odsłuchiwałem wzmacniacz Gryphona ale nie pamiętam zestawow głośnikowych. W każdym razie brzmiał może efektownie z dobrze zrealizowanych plyt ale na dluzsza mete czuc było zbytnia analityczność i meczace wyostrzenie brzmienia szczególnie na ostrym rockowym brzmieniu. Pokrotce co wybrac, nie miałem okazji słuchać nowych wzmakow Nada, nigdy nie słuchałem tez tak chwalonego Harmana. A może jakies DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostre brzmienie z Gryphona i spółki mogło pochodzić z płyty a nie ze sprzętu. Z tego co napisałeś, wcale nie jestem pewien czy monitory będą lepsze od podłogowców. Z drugiej strony budżet sugeruje raczej monitory, chyba że zdecydujesz się na używane kolumny. W ogłoszeniach są AA Hyperion za 1700 zł. Użyj wyszukiwarki do przejrzenia "o mnie", to zobaczysz, z czym je ludzie zestawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Nazareth: słyszysz różnice, masz własne zdanie i gust, nie jest z Tobą źle ;) Moim czuciem:

 

1. kolumny to już zasadniczo sam sobie wybrałeś, więc: wspomniane Paradigmy/ciepły wzmak/jakiś Rotel.

W sumie, rozumuję, podobnie do zyzia, jednak może RCD - 02 wystarczy ? Może rzuć też uchem w stronę CA 640.

 

2. AA Phoebe /dynamiczny, neutralny wzmak/ cd Rotela.

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Studio 20, z niekontrolowanym basem można dać sobie radę przez małą przeróbkę. Co do wzmacniacza polecam starsze modele Denona (np PMA 320-A) Dźwięk nie narzucjący się, czysty, neutralny, wspaniała przestrzeń, piękny sopran, z niski ton jest po prostu niski, ogólnie coś pięknego, nowe wzmacniacze do 3000zł nie mają z nim polotu (oczywiście co kto lubi) a chcąc go przerabiać, tuningować, podrasowywać można zdziałać z nim prawdziwe cuda (stare dobre tranzystory, ważne żeby były oryginalne) Co do konstrukcji DIY mam do sprzedania 2 drożne podłogowce opis:

Głośnik niskotonowy 16 cm, wpakowany w dobrze wytłumioną 30 litrową obudowę bass-reflex. Dzięki temu nie traci przestrzeni ale też potrafi zagrać niskim, dobrze kontrolowanym basem. Wysokie i średnie tony potrafią się ulokować tak jak im muzyka każe. Kolumienki potrafią się wykazać nieskończoną głębią. W zależności od muzyki, potrafią oddalić instrument na sam koniec sali, lub jesli zespół, którego słuchasz im tak każe, podstawić go prosto pod nos. Co najlepsze (tu uważajcie) potrafią lokować dźwięk góra-dół. W końcu nad ich dostrojeniem pracowałem ponad 2 lata, więc muszą coś potrafić. Co do wyglądu okleina olcha, z czarnymi elementami frontowej ścianki. Nie ma tu co dużo pisać, to trzeba usłyszeć i zobaczyć. Pewnie każdy zapyta dlaczego sprzedaję coś takiego, proste, będę robił następne, posłucham troche i znowu sprzedam i wezmę się za następne, to moja jedyna pasja, jak w czymś przez tydzień nie pogrzebę to mnie ch__j strzela

pozdro, sorki za reklamę zbyt się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze reklamuje sie w tym miejscu ale wydaje mi sie ze moge tu zaproproponowac cos znacznie-znacznie wyzszej klasy niz zazwyczaj da sie kupic w podanej cenie. Otoz mam na sprzedaz kolumny znane chyba wiekszosci ludzi z tego forum jako "zestawy samodzielnie skonstruowane z głośników Scan-Speak Revelator i 18W8545 " z www.hifi.pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do kompletu wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poprzednie kolumny ktore graly z tym wzmacniaczem to wlasnie wspomniane Paradigm Studio 20v2. Bylem z nich bardzo zadowolony , ale bez watpliwosci dzieli je roznica kilku klas wzgledem ww. Scanspeakow.

Cena za komplet tylko odrobinke wyzsza niz 5000zl, choc oczywiscie nie trzeba kupowac w komplecie. W razie czego na aukcji sa wszelkie dane kontaktowe.

 

Jeszcze raz przepraszam za reklame.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna posluchac tych wszystkich DIY? Nadmieniam biorac pod uwage moj wpis nie szukam jakis typowo audiofilskich sprzetow szczgolnie kolumn z analitycznym brzmieniem na ktorym sie tylko analizuje nagrania i nic sie nie da sluchac poza specjalistycznymi wydawnictwami. Zestaw ma byc super muzykalny to nie znaczy ze z rozlazlym dzwiekiem z miekkim ale w miare kontrolowanym basem i przede wszystkim znakomita srednica. Musi byc tolerancyjny dla gorzej nagranych plyt jakimi sa czesto komercyjne wydawnictwa. Tak jak zaznaczylem przede wszystkim do rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Hi

Odświerzam wątek, żeby nie zaśmiecać forum. Powoli będę się przymierzał do zakupu jakiejś sensownej końcówki mocy. Co prawda na początku byłem zdecydowany na jakąś porządną integrę (Audiolaba 8000S, może coś z SoundArta etc), ale po przemyśleniach lepszą "bazą" do kolejnych kroków w górę będzie końcówka. No i tutaj zaczyna się problem: szukać jakiegoś NADa (C272), Harmana (PA 2000), ew.Rotela (RB-1050/1070), czy jednak pozostać w kręgu rodzimych produktów i złożyć zamówienie na ABOXa? Koszt "inwestycji" oceniam na max.2000PLN. Przez jakiś czas za preamp robiłby mój SP3SE. Czy ktoś już porównywał ze sobą ww klocki i mógłby się "wyspowiadać".

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nazareth

Tez sporo słucham rocka i to co napisałeś o kolumnach jest mi bardzo bliskie szczególnie o B&W, co do Dali to można nawet usłyszeć przesterowania w pasmie podziału, brrr, ze wzmaków najbardziej podobał mi się Copland CSA-28, nawet bardziej niż "budżetowy" Krell za 13kzł. Dlatego uwazam że dobrze dobrany sprzęt zagra i wcale nie trzeba wydawać 30k na zestaw. Aby uzyskać coś podobnego do Coplanda proponuje zestawienie końcówka mocy i przedwzmacniacz lampowy.

Najbardziej pasuje Rotel RB-1070 do rocka ma świetny wykop, a bas weźmie za twarz w większości kolumn. Poszukaj do tej końcówki ciepłego lampowego preampa moze byc robiony na zamówienie.

Co do kolumn to zakochałem się w Cabasse serii MT420R, warto posłuchać, bardzo dobrze zagrają nawet z cherlawym wzmakiem, ale przerastają twój budżet (ja zbieram właśnie na nie).

Źródło też Rotela i nalepiej RCD-971, ale jak masz alergie na używane źródła ze względu na laser, to kup nowy RCD-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazareth pozwole sie z Toba nie zgodzic. Szukajac najpierw jednego klocka potem 2go i tak kompletujac dokonujesz swiadomego wyboru. Kupujac zestaw decydujesz na znacznie idace ograniczenia, oczywisice jak kupujesz nowe, chociaz nie twierdze ze tej samej firmy sprzet zle gra. Masz za to od razu wszystko tylko jak przyjdziesz do kogos kto ma zbieranine i bedzie kilka razy lepiej to nie miej do nas pretensji ze nie pisalismy ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o Rotela to przyznam sie ze nie mialem okazji sluchac ale z roznych recenzji wynika ze gra raczej szybko i chlodno niz cieplo i analogowo wiec...ale trzeba bedzie chyba samemu przesluchac. W kwestii CD przyznaje sie ze obawiam sie uzywanego ze skopanym laserem ale nie wykluczam ze mysle z uzywek o jakims CD Sony z serii ES (trwaly naped i wiele osob uwaza ze brzmieniowo bija na glowe to co teraz jest na rynku), wzglednie jakims starszym Marantzem, ktory nadaje sie do tunningu. W kwestii wzmacniacza raczej nie chce typowego DIY bo bede mial pozniej problem ze sprzedaza, ewentualnie tez jakis dobry wzmak znanej firmy poddany tunningowi ewentualnie uzywki (tutaj mysle tez o Sony serii ES - 707ES, 770ES 50ES, niestety takze nie mialem mozliwosci odsluchu ewentualnie jakis starszy wyzszy Harman-ale tego ciezko dostac). Natomiast biorac pod uwage kolumny tu jestem w stanie zdecydowac sie na DIY bo to wszystko co jest na rynku w klasie budzetowej ma marne przetworniki i rzeczywiscie gra bez rewelacji. (ale sklaniam sie jak wspomnialem w kierunku poszukiwania super muzykalnych kolumn, potrafiacych przekazac rockowy klimat i drive a nie super precyzyjnych zimnych glosnikow ani tez halasujacych nijakim dzwiekiem duzych pudeł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nazareth

 

Budżet na 4-5k pęka w szwach

Do kwoty 4kzł za kolumny nic ciekawego nie znalazłem. Cabasse mają duszę i świetnie nadają się do lampy, jak nie chcesz na początek przewzmacniacza na lampie który wniesie troche ciepełka do Rotela, to poszukaj wzmaka zintegrowanego hybrydowego, Copland jest super i zagra z Cabasse, źródło dobierzesz z czasem.

Dobry firmowy preamp na lampach trochę kosztuje, ja zamierzam posłuchać Audio Research SP16 nowy jednak wychodzi 2k$.

 

Przy twoim budżecie poszukaj taniej hybrydy z drugiej ręki moze w 2,5k sie zmiescisz, kolumny DIY 2k i tymczasowo tani odtwarzacz Samsung

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mahler - no włąśnie też powoli dochodzę do wniosku, że bez DYI to będzie kiepsko. Tylko, że ja zwykły technolog drewna jestem (i to ekonomista w dodatku), więc z lutownicą jakoś nie stanowimy dream teamu. Tak więc mam pytanie do DYI owców (odpowiedzi żeby nie zaśmiecać wątku to raczej na priva): jaki jest koszt dobrej klasy komponentów do GC (z trafem tak mniej więcej 300VA - 2x22V 2x6,8A, chyba, że lepiej dwa miejsze) na kośc iLM3886 (lub 4780). No i kolejne pytanie: czy płytki, trafa i cała reszta weszłyby do takiej obudowy:

SilverStone Lascala LC-07 albo 08 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - wiem, że cena jest z kosmou, aleśledząc wątek o GC w zakładce DYI widzać, że trudno zrobić coś sensownie wygldającego za mniejsze pieniądze.

Wiem, że zaczynam kąbinować jak koń pod górę, ale jak się nie ma kasy to zawsze jest pod górkę.

No i jeszcze jedno czy ktoś podjąłby się złożenia takiego cuda? (no i oczywiście za ile)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.