Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możecie mi kurw.. Wyjaśnić o co Wam chodzi z tym klonem ze niby pisze z drugiego konta, bo bardzo mnie to zdenerwowało ! Jestem spokojnym człowiekiem ale do czasu ! Opisałem jakiego brzmienia szukam i wiem o co mi chodzi ! Padło pare fajnych propozycji i nke były to tylko jbl ale również Klipsch. Macie coś nasrane w bani jak myślicie że każdy kur.. Chce coś promować.

czego nie rozumiesz

kazik-t pisał sobie z konta klona -ot taki folklor forumowy, w dodatku umiescil wpis ze konto klon abce bylo bezpodstawnie zbanowane

wyjasniam ze to klasyczna zabawa forumowa dla niektórych

EOT

w temacie watku - dla mnie koncertowe granie to cos co nazwałbym skrajnie szybkim bezposrednim graniem a to w/g mnie tylko z tub połaczonych z potęznym subem

open bafle tego nie zrobi

owszem jest bardzo naturalnie, przestrzennie , przyjemnie ale nie " wyczynowo"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIsałem wcześniej o protezie

a dlaczego nie piszesz z konta głównego tylko z klona ? wstyd z głównego pisać ?

Pisząc wcześniej /z klona/

abece vel kazik-t

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skaczecie sobie nawzajem do gardeł, a jak już nie macie komu to mi? Nieradze..! czytam wszystko ze zrozumieniem co piszecie, i stworzyłem ten temat zeby z niego skorzystać w każdej chwili nie akurat już bo któryś z Was podał jakąś propozycje i co kur.. Mam juz lecieć kupować ? Nie mieszkam w polsce i narazie nie kupie żadnych kolumn diy. Nie promuje żadnej marki !

 

Kolego Cir, wiesz czego szukam ! Przynajmniej tak mi sie wydaje. Już wiem że Tuba była by dobrym rozwiązaniem oraz sporych rozmiarów basowy. Ale ludzie nie oczekujcie odmnie że wymienię kolumny w zdnia na dzień, nie nie zrobię tego w tej chwili, ale chyba mogę zapytać żeby wiedzieć czego szukać. Bardzo ale to bardzo dziękuję osobą które mi pomogły. I chce kontynuować ten temat ale bez nacisku na to że mam już coś kupować albo napisać "dobra koniec ten i ten ma racje postanowinone" nie !

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie watku - dla mnie koncertowe granie to cos co nazwałbym skrajnie szybkim bezposrednim graniem a to w/g mnie tylko z tub połaczonych z potęznym subem

 

 

I tu muszę się z kolegą zgodzić , bezpośrednie to takie że czujesz go na klacie, a zarazem jesteś jakby wewnątrz dźwięku.

Taki efekt niestety mioże dać jedynie tuba i co najmniej dwa 32" woofery na stronę, całość o dużej efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać dużą dynamikę (przy zachowaniu precyzji), która jest tu poszukiwana, to nie musi być tuby, czy subwoofera. Wystarczą duże monitory aktywne typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... ale z wielu powodów pytający nie będzie chciał ich kupować (tam na basie są chyba dwa wzmacniacze po 750W PWM, których pytajacy jest ortodoksyjnym przeciwnikiem, jeśli mnie pamięć nie myli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, ale nie wydam na kolumny 30 tyś zł !

Nie potrzeba, na początek kup sobie JBL TI250 (poniżej 10kzł), wiem to nie everest ale będziesz miał coś więcej niż tylko lepsze samopoczucie.

Piękne kolumny, nie pisze że nie zmienię kolumn ale takie JBl też chyba potrzebują wzmacniacza czy nie ? Bo chyba z byle czym nie zagrają.

Akurat one nie są trudne do napędzenia, nawet ze stosunkowo słabą lampą zagrają ładnie do "poduszki", mi jednak bardziej się podobają z energicznym tranzystorem (w ogóle to ja za lampami nie przepadam).

Sporo w niemczech ich jest, pomyśle nad tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

czego nie rozumiesz

kazik-t pisał sobie z konta klona -ot taki folklor forumowy, w dodatku umiescil wpis ze konto klon abce bylo bezpodstawnie zbanowane

wyjasniam ze to klasyczna zabawa forumowa dla niektórych

EOT

w temacie watku - dla mnie koncertowe granie to cos co nazwałbym skrajnie szybkim bezposrednim graniem a to w/g mnie tylko z tub połaczonych z potęznym subem

open bafle tego nie zrobi

owszem jest bardzo naturalnie, przestrzennie , przyjemnie ale nie " wyczynowo"

 

dokończę wyłącznie do cir;

sam zablokowałeś konto abece, dawno temu.

teraz radośnie to wspominasz ?

kto je odblokował ? czy z powodu forumowego folkloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokończę wyłącznie do cir;

sam zablokowałeś konto abece, dawno temu.

teraz radośnie to wspominasz ?

kto je odblokował ? czy z powodu forumowego folkloru ?

zablokował je admin co jest zaznaczone stosownym wpisem którego nie widzisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odblokował konto bład silnika który jest zmieniany

obecnie w watku uprawiasz zwykła trollerke i prowokacje więc opuszczasz wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam miałem na myśli 32cm czyli coś ok.12".

I jak widzimy na przykładzie który zproponował kol.Kyle ,monitory Genelek skuteczność 123dB.

Niestety wysoka skuteczność to jeden z warunków, do osiągnięcia zamierzonego celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka skuteczność daje tylko możliwość skorzystania w zasadzie z dowolnego wzmacniacza - nie jest warunkiem.

 

W paśmie środkowym i górnym można uzyskać natężenie dźwięku z charakterystyką brzmienia live z niedużych monitorów. Jeśli nie będą musiały one przenosić najniższych tonów (bas odcinamy), to ich los diametralnie się poprawia. Pozostaje wówczas do rozwiązania tylko problem niskiego pasma. Czyli jesteśmy 2/3 do przodu, bo załatwiony jest środek oraz góra i do walki zostaje 1/3, tj. bas.

Ten akurat - w wyobrażeniu każdej osoby - powinien wyglądać inaczej, o czym dziś się przekonałem w przypadkowej rozmowie z innym audiofilem. Człowiek słuchający na monitorach NIE JEST W STANIE wyjść poza swoje przyzwyczajenia. Wystarczy powiedzieć, że basu jest trochę więcej i z miejsca powoduje to automatyczną blokadę i argumentowanie w stronę obniżonej jakości. Zatem proponuję...

 

pozostać przy tych 2/3 z sukcesem i odpuszczenie sobie 1/3 z dźwięku. Lepsze częściowe zwycięstwo niż porażka na całej linii... znaczy paśmie :-)

 

Do tego dowiedziałem się, że "live" jest wtedy, gdy muzyka odtwarzana jest z perspektywy osoby będącej na scenie. W sumie to komfortowa sytuacja, bo wystarczy stanąć w domu za kolumnami i słychać jak na koncercie :-)

 

Nie użyłem dotąd słowa subwoofer, by nie drażnić. W kinie domowym, gdzie jednym z celów jest realizm, jest to podstawowy środek. Skoro w stereo podział pasma dla poszczególnych ról nie jest tak precyzyjny (fronty, centralny, sub), to może chociaż specjalizację przetworników zachować?

 

Fajny ten monstrualny Genelec z postu (linku) powyżej. Cena pewnie nie mniej makabryczna. Służebność roli ponad wzornictwem - dla mnie super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niewyraźnym pomiarze z magazynu "AUDIO" widzę jakieś ~38 @ -3dB wzgl. reszty pasma. Te "31,5 Hz" to raczej @ -6dB .

 

 

prosze Ciebie żebyś załączył ten wykres bo ja sprawdzałem na paru stronach i chyba coś Ci sie pomyliło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze Ciebie żebyś załączył ten wykres bo ja sprawdzałem na paru stronach i chyba coś Ci sie pomyliło.

Na wykresie który pokazałeś jest też ~38Hz przy 3 decybelowym spadku SPL wzgl. średniego SPL kolumny, więc akurat się pokrywa, z tym, co ledwie widziałem na niskiej rozdzielczości wykresie z pliku pdf z magazynu AUDIO. Dodatkowo -6 dB również widzę gdzieś w okolicach "31,5 dB" - także pokrycie pomiarów z magazynem AUDIO bardzo ładne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... kliknij w wersję pdf

 

Natomiast jeśli chodzi o szerokość pasma określaną w granicach +-3dB, to nieco trudno tak rozpatrywać te kolumny, bo nie mieszczą się za bardzo w takich granicach (mają nieco większe nierównomierności pasma niż +-3 dB).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fig.7 is the DALI's spatially averaged response in Michael's listening room, taken in a vertical rectangular grid centered on the position of his ears. This technique smooths out the contribution of room resonances and generally gives a result that correlates with the perceived balance. As Michael noted, the middle of the midrange is a bit suppressed. While the lows are well extended to below 30Hz, an excess of midbass energy is apparent. The treble rolls off in the top octave due to the increased absorptivity of his room's furnishings in this region. I suspect the speaker's brightness was due more to the slight plateau at the top of the midrange than to the top-octave peak in the on-axis response, which will tend more to add "air" and spaciousness to the sound.

 

Nie mam zamiaru się kłócić z Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

PIsałem wcześniej o protezie, całkiem serio, czyli dobrym kinie domowym. Nie trafiło.

Koncert w domu; no to można inaczej. Są do kupienia za małe pieniądze kolumny estradowe, one dają efekt koncertowy.

Chyba, że autor sam sobie wymyślił i ustalił w myślach coś, co nazwał brzmieniem koncertowym i uważa, że wymysł ten jest poprawny.

Biedy nie będzie jak sprawi sobie Regent'a; będzie i koncertowo i kultowo.

Jakiego Regenta ? Było ich kilka . Regent 30 gitarowe combo lampowe , Regent 60 power mikser lampowy i cała rodzina tranzystorowych Vermon . Ale jeśli chodzi o Regenta 60 to chciał bym mieć dwa monobloki w oparciu o te powermiksery na środkowe pasmo . Regentowskimi kolumnami od 60 tki też bym nie pogardził

 

czego nie rozumiesz

kazik-t pisał sobie z konta klona -ot taki folklor forumowy, w dodatku umiescil wpis ze konto klon abce bylo bezpodstawnie zbanowane

wyjasniam ze to klasyczna zabawa forumowa dla niektórych

EOT

w temacie watku - dla mnie koncertowe granie to cos co nazwałbym skrajnie szybkim bezposrednim graniem a to w/g mnie tylko z tub połaczonych z potęznym subem

open bafle tego nie zrobi

owszem jest bardzo naturalnie, przestrzennie , przyjemnie ale nie " wyczynowo"

Ja bym powęszył trochę w klubowej estradzie przy zachowaniu tego co się ma i dodał do tego jakąś analogową krosownicę lub DSP i pożonglował w końcówkach mocy oraz zaopatrzył się w mikser w celu zwiększenia ilości wyjść , mogą się przydać bo łączenia będzie sporo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiazania odpadają ! Napisze jasno, sprzęt do salonu, kolumny, wzmacniacz integra, końcówka itp żadne miksery i inne bajery ! I nie piszecie że tak się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Takie rozwiazania odpadają ! Napisze jasno, sprzęt do salonu, kolumny, wzmacniacz integra, końcówka itp żadne miksery i inne bajery ! I nie piszecie że tak się nie da.

Sprzęt ma grać a nie wyglądać . Twoje kolumny Dali helicon 400 to takie historyczne ZG 25 c tyle że w wersji big tower . ZG 25 c przenosiły od 50 hz do 16 khz przy dwóch głośnikach nisko tonowych o średnicy 16 cm i jednej kopułce. Kiedyś opis parametrów technicznych był bardziej wiarygodny , teraz jest bardziej handlowy . Z wyglądu Dali helicon 400 wygląda że "nisko tonowe" głośniki mają podobne średnice do tych w ZG 25 c . Tak że dlaczego miały by one przenosić te 35 herców ? Jak przenoszą od 50 hz to będzie dobrze. Taki błąd popełniłem kiedyś kupując właśnie ZG 25 c myśląc że będę siedział na koncercie , ale niestety tak nie było . Teraz mam inne trochę poglądy na te sprawy i zmieszałem trochę z klubową estradą . Fizyki nie oszukasz . A że system będzie koszmarnie brzydki to jest sprawa marginalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pier**lisz głupoty za przeproszeniem, helicon 400 potrfai zejść poniżej 30Hz, i nie musze Ci tego udowadniać ! 50Hz ? Stwierdzileś po wyglądzie że te same drivery są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fig.7 is the DALI's spatially averaged response in Michael's listening room, taken in a vertical rectangular grid centered on the position of his ears. This technique smooths out the contribution of room resonances and generally gives a result that correlates with the perceived balance. As Michael noted, the middle of the midrange is a bit suppressed. While the lows are well extended to below 30Hz, an excess of midbass energy is apparent. The treble rolls off in the top octave due to the increased absorptivity of his room's furnishings in this region. I suspect the speaker's brightness was due more to the slight plateau at the top of the midrange than to the top-octave peak in the on-axis response, which will tend more to add "air" and spaciousness to the sound.

 

Nie mam zamiaru się kłócić z Tobą.

"Fig 7", do którego opis zacytowałeś, to inny pomiar, który jest pomiarem w pomieszczeniu, które podbija pasmo na dole. I oto "Fig 7" ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

308Dalfig7.jpg

 

Tak że dlaczego miały by one przenosić te 35 herców ?

Zgodnie z pomiarami zalinkowanymi wyżej (nie liczę tego Fig 7 z podbiciem pomieszczenia), to one przy 35 Hz mają spadek 4 dB, więc to będzie jak najbardziej słychać (czyli przenoszą to 35Hz słyszalnie w wolnej przestrzeni).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi gdzie ty słuchasz muzyki jak nie w pomieszczeniu ?? To nie jest żadne pomieszczenie które podbija pasmo tylko w takim pomieszczeniu zmierzyli i tyle. U mnie również słychać że głośniki schodzą nisko, ostatnio nawet robiliśmy porównanie z monitorami aktywnymi jbl które schodzą według producenta do 37 i słyszałem różnicę i to sporą w porównaniu do Helicona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi gdzie ty słuchasz muzyki jak nie w pomieszczeniu ?? To nie jest żadne pomieszczenie które podbija pasmo tylko w takim pomieszczeniu zmierzyli i tyle. U mnie również słychać że głośniki schodzą nisko, ostatnio nawet robiliśmy porównanie z monitorami aktywnymi jbl które schodzą według producenta do 37 i słyszałem różnicę i to sporą w porównaniu do Helicona.

Słucham w bliskim polu, z dala od ściany którą mam za plecami, więc wszelkie podbicia pomieszczenia w punkcie odsłuchu mam pewnie mniejsze niż u Ciebie. Natomiast jak siądę na kanapie, przy ścianie, to basu mam dużo, dużo więcej, czyli wspomniane podbicie, jednak nie ma już tej precyzji. Z tego powodu dla mnie liczy się pasmo kolumn w komorze bezechowej/wolnej przestrzeni podczas oceny, a nie z niekontrolowanych warunków losowego pokoju.

 

jbl które schodzą według producenta do 37 i

Wg. producenta, to ADAM A7X schodzą do 42Hz, a w rzeczywistości -3dB jest przy 51Hz, a -6dB jest przy 47-48Hz - to pokazały niezależne, różne pomiary.

 

Zmierzam do tego, że to co pisze producent w kwestii pasma, trzeba traktować jako bardzo luźną, pozbawioną jakiejkolwiek dokładności sugestię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Fig 7", do którego opis zacytowałeś, to inny pomiar, który jest pomiarem w pomieszczeniu, które podbija pasmo na dole. I oto "Fig 7" ze strony https://www.stereophile.com/content/dali-helicon-400-mk2-loudspeaker-measurements

 

308Dalfig7.jpg

 

Zgodnie z pomiarami zalinkowanymi wyżej (nie liczę tego Fig 7 z podbiciem pomieszczenia), to one przy 35 Hz mają spadek 4 dB, więc to będzie jak najbardziej słychać (czyli przenoszą to 35Hz słyszalnie w wolnej przestrzeni).

Mnie cały czas kiedyś uczyli że pasmo przenoszenia określa się przy 3 db spadku . Więc to co teraz piszą to są handlowe bujdy żeby "zachęcić" do jak nawiększej sprzedaży . Nie dziwię się że autor wątku nie jest hiepi jeśli chodzi o te kolumny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się że autor wątku nie jest hiepi jeśli chodzi o te kolumny .

Sądzę, że zejście tych kolumn to nie problem dla autora wątku. Autorowi brakuje uderzenia/dynamiki/wykopu.

 

Mnie cały czas kiedyś uczyli że pasmo przenoszenia określa się przy 3 db spadku .

... swoją drogą mnie też. Tym bardziej w przypadku ADAM A7X deklarowane 42 Hz brzmi zabawnie, w porównaniu do zmierzonych 51 Hz -3dB ... a na ucho słychać, że one za nisko nie schodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sądzę, że zejście tych kolumn to nie problem dla autora wątku. Autorowi brakuje uderzenia/dynamiki/wykopu.

Przy tych średnicach głośników jakie są u autora wątku w kolumnach dynamiki i wykopu autor może szukać do sądnego dnia wykupując wszystkie wzmacniacze na świecie . Ja do małych średnic głośników się przekonałem właśnie jeśli chodzi o wykop, że nie tędy droga. Dla mnie w realu to one przenoszą od 50 hz i tyle , a pisać to sobie mogą nawet że przy 100 db spadku pasmo jest od zera do nieskończoności , większość w to uwierzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, że to co pisze producent w kwestii pasma, trzeba traktować jako bardzo luźną, pozbawioną jakiejkolwiek dokładności sugestię.

 

Mistrzem w tej dziedzinie bajerowania jest firma HECO. Kiedyś miałem Statementy i tam było na tabliczce dół pasma 22 Hz, a w ich największym modelu Concerto Grosso jest chyba 18 hz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sądzę, że zejście tych kolumn to nie problem dla autora wątku. Autorowi brakuje uderzenia/dynamiki/wykopu.

 

... swoją drogą mnie też. Tym bardziej w przypadku ADAM A7X deklarowane 42 Hz brzmi zabawnie, w porównaniu do zmierzonych 51 Hz -3dB ... a na ucho słychać, że one za nisko nie schodzą.

Bo 51 hz będzie nie mniej i to jest gorzka prawda jak nas producenci w jajo robią.

 

Ale pier**lisz głupoty za przeproszeniem, helicon 400 potrfai zejść poniżej 30Hz, i nie musze Ci tego udowadniać ! 50Hz ? Stwierdzileś po wyglądzie że te same drivery są ? masz talent ! Nigdy nie brakowało mi basu z tymi kolumnami, naprawde zanim zaczniesz pisać takie głupoty to sie wysil troche i znajdz konkretny test bo jest taki !

Czy ty się kiedyś uczyłeś fizyki ? Ja rozumiem że ja kupiłem mercedesa i uważam że jest lepszy od Rolls Roycea .

To dla czego nie mają wykopu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale pier**lisz głupoty za przeproszeniem, helicon 400 potrfai zejść poniżej 30Hz, i nie musze Ci tego udowadniać ! 50Hz ? Stwierdzileś po wyglądzie że te same drivery są ? masz talent ! Nigdy nie brakowało mi basu z tymi kolumnami, naprawde zanim zaczniesz pisać takie głupoty to sie wysil troche i znajdz konkretny test bo jest taki !

Czy to są twoje pierwsze kolumny ?

 

Znowu się Wam wątki p...liły

Jeden do komory bezechowej niech idzie mieszkać a drugi niech przeniesie swoje wpisy na portal Estrada i Studio ;-)

Podejrzewam że autor szybciej by tam coś znalazł niż tu i po stronie napięciowej jak i wzmacniaczy mocy.

 

Znowu się Wam wątki p...liły

Jeden do komory bezechowej niech idzie mieszkać a drugi niech przeniesie swoje wpisy na portal Estrada i Studio ;-)

Uważasz że to zły portal , bo ja nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.