Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to nie są moje pierwsze kolumny, trochę się ich przewinęło zanim założyłem tu konto. Co ma wykop i dynamika do tego jak schodzi nisko basowy ? Według mnie nic. Helicony może nie należą do super dynamicznych i efektownych kolumn, ale w żadnych innych jak narazie nie słyszałem tak miłej i barwnej średnicy. Chce zatrzymać rozpiętość tonalaną, i jednocześnie podnieść dynamikę i efektywność, i do tego nie chcę żeby mi krew z uszu leciała od wysokich. Więc proszę dajcie mi spokój z kolumnami estradowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

f374ac1cabf0bf1a5b9fd195bc9f80c1.jpg

 

A tu wersja udomowiona tzw. audiofilska :) ... z inną sekcją basową.

Audio-Video-Show-Warschau-2016-small-copy171.jpg

Destination Audio ze słabymi (mocowo) lampiszonami dobre/przyzwoite granie, ale to za mało, bo puszczali za spokojną i wolną muzykę i było czuć, że z lampami grają za: ciepło, wolno, delikatnie i ''słodko'' na wokalu i detalu. Nie wiem jak te 2W wzmacniaczyki by wysterowały/kontrolowały te spore kolumny, przy innej muzyce, bo to co puszczali było skrupulatnie dobrane pod te kolumny napędzane monoblokami Destination Audio Single-Ended o mocy 2W na lampach: 1x 45 power triode, 1x ECC40 driver, 1x 5U4G rectifier. A od tak dużych kolumn wymagam bardziej rasowego/wyczynowego grania (a nie delikatnego i wolnego plumkania), żeby mogły załapać się do mego top 3:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od razu wyczułem, że oni zrobili/zestawili na ''takie bezpieczne granie'' (dla tzw. audiofilskiego/amatorskiego słuchacza) które d..y nie urwało, ale i źle nie grało. A nowe paki w cenie negocjacyjnej kosztują 200-300 tys. PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - więc powinny grac bez słodzenia, na pełnej szybkości z krystalicznym detalem; wtedy to by było więcej, niż tylko (lub aż) ''dobre/przyzwoite granie'' - co i tak oznacza, że jedne z lepszych. Dobrze, że nie mają podbarwiania, takiego specyficznego nalotu charakterystycznego dla Avantgarde Acoustic np. Duo XD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

http://www.hifisentralen.no/forumet/album-nr-339

f374ac1cabf0bf1a5b9fd195bc9f80c1.jpg

 

A tu wersja udomowiona tzw. audiofilska :) ... z inną sekcją basową.

Audio-Video-Show-Warschau-2016-small-copy171.jpg

Destination Audio ze słabymi (mocowo) lampiszonami dobre/przyzwoite granie, ale to za mało, bo puszczali za spokojną i wolną muzykę i było czuć, że z lampami grają za: ciepło, wolno, delikatnie i ''słodko'' na wokalu i detalu. Nie wiem jak te 2W wzmacniaczyki by wysterowały/kontrolowały te spore kolumny, przy innej muzyce, bo to co puszczali było skrupulatnie dobrane pod te kolumny napędzane monoblokami Destination Audio Single-Ended o mocy 2W na lampach: 1x 45 power triode, 1x ECC40 driver, 1x 5U4G rectifier. A od tak dużych kolumn wymagam bardziej rasowego/wyczynowego grania (a nie delikatnego i wolnego plumkania), żeby mogły załapać się do mego top 3: http://www.audiostereo.pl/audio-video-show-4-6112016_129770.html/page__st__330?do=findComment&comment=3959801

 

Od razu wyczułem, że oni zrobili/zestawili na ''takie bezpieczne granie'' (dla tzw. audiofilskiego/amatorskiego słuchacza) które d..y nie urwało, ale i źle nie grało. A nowe paki w cenie negocjacyjnej kosztują 200-300 tys. PLN http://hifiphilosophy.com/relacja-destination-audio-wizyta/ - więc powinny grac bez słodzenia, na pełnej szybkości z krystalicznym detalem; wtedy to by było więcej, niż tylko (lub aż) ''dobre/przyzwoite granie'' - co i tak oznacza, że jedne z lepszych. Dobrze, że nie mają podbarwiania, takiego specyficznego nalotu charakterystycznego dla Avantgarde Acoustic np. Duo XD.

Ja nie rozumiem dla czego autor boi się zastosować miksera i jakiegoś procesora DSP przecież sygnał można kontrolować i nawet przy kilowatowych końcówkach mocy głośno nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dla czego autor boi się zastosować miksera i jakiegoś procesora DSP przecież sygnał można kontrolować i nawet przy kilowatowych końcówkach mocy głośno nie będzie .

Autor już Ci odpisał:

Takie rozwiazania odpadają ! Napisze jasno, sprzęt do salonu, kolumny, wzmacniacz integra, końcówka itp żadne miksery i inne bajery !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

http://www.hifisentralen.no/forumet/album-nr-339

f374ac1cabf0bf1a5b9fd195bc9f80c1.jpg

 

A tu wersja udomowiona tzw. audiofilska :) ... z inną sekcją basową.

Audio-Video-Show-Warschau-2016-small-copy171.jpg

Destination Audio ze słabymi (mocowo) lampiszonami dobre/przyzwoite granie, ale to za mało, bo puszczali za spokojną i wolną muzykę i było czuć, że z lampami grają za: ciepło, wolno, delikatnie i ''słodko'' na wokalu i detalu. Nie wiem jak te 2W wzmacniaczyki by wysterowały/kontrolowały te spore kolumny, przy innej muzyce, bo to co puszczali było skrupulatnie dobrane pod te kolumny napędzane monoblokami Destination Audio Single-Ended o mocy 2W na lampach: 1x 45 power triode, 1x ECC40 driver, 1x 5U4G rectifier. A od tak dużych kolumn wymagam bardziej rasowego/wyczynowego grania (a nie delikatnego i wolnego plumkania), żeby mogły załapać się do mego top 3: http://www.audiostereo.pl/audio-video-show-4-6112016_129770.html/page__st__330?do=findComment&comment=3959801

 

Od razu wyczułem, że oni zrobili/zestawili na ''takie bezpieczne granie'' (dla tzw. audiofilskiego/amatorskiego słuchacza) które d..y nie urwało, ale i źle nie grało. A nowe paki w cenie negocjacyjnej kosztują 200-300 tys. PLN http://hifiphilosophy.com/relacja-destination-audio-wizyta/ - więc powinny grac bez słodzenia, na pełnej szybkości z krystalicznym detalem; wtedy to by było więcej, niż tylko (lub aż) ''dobre/przyzwoite granie'' - co i tak oznacza, że jedne z lepszych. Dobrze, że nie mają podbarwiania, takiego specyficznego nalotu charakterystycznego dla Avantgarde Acoustic np. Duo XD.

Coś mi się zdaje że z tymi lampami to jest tylko reklamowe zdjęcie . Nie wierze żeby ktoś do tych kolumn używał takich wzmacniaczy . Przy wysokich owszem no ale do basu to już żeby udżwignąć 40 cm głośnik to trzeba przynajmniej wzmacniacza minimum 400 watów .

 

Autor już Ci odpisał:

No to po co ten wątek który do niczego nie prowadzi ?

To tak jak by zmusić fisharmonię żeby robiła za organy.

 

Nie to nie są moje pierwsze kolumny, trochę się ich przewinęło zanim założyłem tu konto. Co ma wykop i dynamika do tego jak schodzi nisko basowy ? Według mnie nic. Helicony może nie należą do super dynamicznych i efektownych kolumn, ale w żadnych innych jak narazie nie słyszałem tak miłej i barwnej średnicy. Chce zatrzymać rozpiętość tonalaną, i jednocześnie podnieść dynamikę i efektywność, i do tego nie chcę żeby mi krew z uszu leciała od wysokich. Więc proszę dajcie mi spokój z kolumnami estradowymi.

Jesteś leniwy i strachliwy i boisz się zmian . Tyle w temacie . Ludzie ci proponują co masz zrobić a ty zatoczyłeś koło i znalazłeś się w punkcie wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co ten wątek który do niczego nie prowadzi ?

To tak jak by zmusić fisharmonię żeby robiła za organy.

Autor już pisał m.in. to :

stworzyłem ten temat zeby z niego skorzystać w każdej chwili nie akurat już bo któryś z Was podał jakąś propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Ty oczekujesz ode mnie ?! Wątek ma zalewie kilka dni ! I nie myśl sobie że polecę i już coś kupię, chcesz miksery i po kilka paczek kolumn w salonie to sobie tak rób ! Ja Ci nie bronie. Masz 100 tyś zł na sprzęt to gratuluję ! Może musiałem ciężko pracować nawet na Helicony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale czego Ty oczekujesz ode mnie ?! Wątek ma zalewie kilka dni ! I nie myśl sobie że polecę i już coś kupię, chcesz miksery i po kilka paczek kolumn w salonie to sobie tak rób ! Ja Ci nie bronie. Masz 100 tyś zł na sprzęt to gratuluję ! Może musiałem ciężko pracować nawet na Helicony ?

Spokojnie . Wyluzuj , ja też na swój sprzęt pracuję nawet bardzo ciężko i mam mało czasu na rozbudowę systemu . Raczej wolę posłuchać dobrej muzyki . Nie wiem dla czego z obrzydzeniem odrzucasz mikser . Ja używam tego od lat i na przykład odpada mi ciągłe pstrykanie przyciskami preampa i ciągła żonglerka kablami żeby coś nowego dołączyć . Poza tym kontrola sygnału doskonała . Na pewno bez ominięcia DSP twoja rozbudowa się nie odbędzie . To mogę ci powiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamt tego Wątku nie brzmi " ludzie pomóżcie jak najszybciej muszę wymienić sprzęt" dla tego bardzo mnie denerwuje jak tak ktoś pisze. Mam czas, chce się zorientować, poznać wasze opinie ale nie narzucajcie mi nic. Czemu wolał bym uniknąć miksera i tym podobnych? Z doświadczenia wiem że wyprowadzanie dodatkowych potencjometrów, załączników itd degraduje jakoś sygnału. Nigdy nie lubiłem bawić się właśnie czymś takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem granie koncertowe to glosnie niedbale bez poczucia harmonii.... nie idźcie tą drogą... takie brzmienie tylko na koncercie w hali. W domu natomiast najlepiej poszukać przyjemnosci klimatu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..każdy z nas ma jakąś definicję tego określenia ,, koncertowe granie,,

jak zmieniłem kolumny Dynaudio S25se na Harbeth zapytałem syna co myśli o tej zmianie

chwilę się zastanawiał i powiedział - chłopak nie jest audiofilem i obce mu są te nasze określenia ;-)

,, Dynaudio to takie studyjne granie natomiast Harbeth to takie granie koncertowe,, ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Teamt tego Wątku nie brzmi " ludzie pomóżcie jak najszybciej muszę wymienić sprzęt" dla tego bardzo mnie denerwuje jak tak ktoś pisze. Mam czas, chce się zorientować, poznać wasze opinie ale nie narzucajcie mi nic. Czemu wolał bym uniknąć miksera i tym podobnych? Z doświadczenia wiem że wyprowadzanie dodatkowych potencjometrów, załączników itd degraduje jakoś sygnału. Nigdy nie lubiłem bawić się właśnie czymś takim.

Chcesz zmienić tytuł tego wątku ? Nie rób tego bo całą dyskusję szlag trafi , a szkoda by było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Warto w życiu pójść w odrobinę estetyki. Te kolumny z pewnością dążą w kierunku brzmienia live, a przy tym wyglądają, jakby się przyśniły pijanemu malarzowi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze cos w rodzaju Dali 104, ktore skopiowal Kevin Scott z Living Voice powinno grac tym otwartym concertowym dzwiekiem w typowym polskim mieszkaniu. Malo wymagajace od wzmacniaczy pod wzgledem mocowym. Jak zwykle najwazniesze dobre zrodlo i naprzod :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Dynaudio to takie studyjne granie natomiast Harbeth to takie granie koncertowe,, ;-)

 

Po wpisie usera slaaawek, od razu wiadomo, że obraca się w tak Live'owo;) / koncertowo grających 'pakach' :D, jak: Harbeth P3ESR; Boenicke W5; Vandersteen 1Ci; Kudos X2 - i im podobnych.


Jakże odmiennych, od: JBL Project K2 S9900 w Sapphire Blue Metallic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ; Vienna Physix Diva grandezza; Bowers & Wilkins 800 D3 - i im podobnych.

 

Ceny odzwierciedlają jakość i potencjał brzmieniowy tychże kolumn - różnice są kolosalne, między tamtymi w typie slaaawek, a tymi w typie moim :-)

 

Te dwie grupy są po przeciwnych biegunach, oczywiście na niekorzyść tamtej budżetowej. Przy ich konfrontacji byłoby trzeba na te droższe narzucić z cztery koce i jeszcze samemu założyć czapkę uszatkę, żeby było to co lubi slaaawek :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie usera slaaawek, od razu wiadomo, że obraca się w tak Live'owo;) / koncertowo grających 'pakach' :D, jak: Harbeth P3ESR; Boenicke W5; Vandersteen 1Ci; Kudos X2 - i im podobnych.


Jakże odmiennych, od: JBL Project K2 S9900 w Sapphire Blue Metallic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ; Vienna Physix Diva grandezza; Bowers & Wilkins 800 D3 - i im podobnych.

 

Ceny odzwierciedlają jakość i potencjał brzmieniowy tychże kolumn - różnice są kolosalne, między tamtymi w typie slaaawek, a tymi w typie moim :-)

 

Te dwie grupy są po przeciwnych biegunach, oczywiście na niekorzyść tamtej budżetowej. Przy ich konfrontacji byłoby trzeba na te droższe narzucić z cztery koce i jeszcze samemu założyć czapkę uszatkę, żeby było to co lubi slaaawek :D

 

Kolego jak widzisz każdy z nas preferuje coś innego w brzmieniu systemów grających... nie śmiem oceniać Twoich drogich zabawek, tym bardziej, że kasa nie gra, a wręcz przeszkadza w decyzji świadomego wybory sprzętu audio. Nie oceniam żadnych systemów jedynie sugeruję, że warto poszukać różnych dróg i nie definiować brzmień... tym bardziej szukać tylko brzmienia koncertowego. Bo do tego nie służy audiofilski sprzęt z różnych półek cenowych.

A sztuką w ogóle, kwint esencją naszej zabawy w audio jest znalezienie maksymalnego zadowolenia z brzmienia przy minimalnych kosztach... przynajmniej takie mam podejście.

Hobby nasze to jedna wielka subiektywna zabawa!

 

p.s. brzmienie koncertowe - brrrrr określenie. Tego nie zapewnią żadne "dżibiele" ani "bałersy" za kupę siana Kolego... Jedynie Marshall, potężne kolumny estradowe...ale jaki tu fun??? nie znajduję:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,ze dynamicznie grajace glosniki z wyrafiowana srednica i dobrym wysokim pasmem wymagajacym raczej dobrego (czytaj drogiego) glosnika wysokotonowego nie zdarzaja sie w niskich przedzialach cenowych a i w haj endzie jest to rzadkie polaczenie. Podalem przyklad taniego kuzyna Helikonow -Dali 104 poniewaz posiadam troche lepsza wersje Avatar i choc nie sprawdza sie do konca w amerykanskim domku z tektury to jestem pewien ze gra o wiele bardziej przkonywujaco w europejskich wnetrzach. Niestety nie da sie zastapic efektywnych przetwornikow wzmacniaczem kilowatowym choc to jest sprawa indywidualnego gustu. Musi pan poszukac kolumn spoza glownego nurtu. The Helokony to raczej projektowane dla brzuchatych tatuskow .....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. brzmienie koncertowe - brrrrr określenie. Tego nie zapewnią żadne...

Harbeth P3ESR; Boenicke W5; Vandersteen 1Ci; Kudos X2 - i im podobne.

To jest dużo bardziej realne - co czego nie zapewni.

 

Kolego... Jedynie Marshall, potężne kolumny estradowe...ale jaki tu fun??? nie znajduję:)

 

Marshall'e - jaki model? Na jakich driver'ach ;) te Twoje potężne Marshall'e?

 

Czyżbyś tymi swoimi Marshall'ami (czy co tam masz u siebie), brzmieniowo 'wykosił' tą całą 'Referenzklasse' z końca 20-go wieku :

 

Bo ja bym żadnych z tego Die AUDIO-Bestenliste (AUDIO.de 05/1999) nie chciał, gdyż są słabsze od tego co mam. Brzmieniowo wykosiłbym je po kolei jak lecą; szczególnie w zakresie średnio-wysokotonowym - MF / HF / UHF.

audio-05-1999-bestenliste-lautsprecher_395891.jpg

Stare Wilsony to co innego niż nowe. Jak na twardych membranach, to być może w Wilson Audio X-1 Grand SLAMM Series I / II / III - coś by mi się mogło spodobać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa

 

dla mnie brzmienie koncertowe to podbita góra i wyżej strojony kopiący bas z lekko wycofaną średnicą. Piszę to na podstawie koncertów na których bywałem a było tego naprawdę sporo, fakt, że głównie metal/rock a nie plumkanie:) Na pewno nie jest to pasmo płaskie czy neutralne lecz zwykle mocno podbarwione. Jeśli chcesz inteligentne granie koncertowe to posłuchaj tych kolumn i nie przejmuj się ich wyglądem, granie na żywo masz gwarantowane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak chcesz czystą estradę to spróbuj tych kolosów:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chciałeś konkretnych odpowiedzi więc je masz, teraz proponuję zamiast teorii trochę praktyki czy odsłuchy kolego odsłuchy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie brzmienie koncertowe to podbita góra i wyżej strojony kopiący bas z lekko wycofaną średnicą.

 

- A dla innych to przecież wzorzec. :)

 

Dyskusja czysto teoretyczna, bo odtwarzamy nagrania, a nie nagłaśniamy i produkujemy koncerty.

Nagrania już uwzględniają ten logiczny błąd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie są moje pierwsze kolumny, trochę się ich przewinęło zanim założyłem tu konto.

Jesteś leniwy i strachliwy i boisz się zmian . Tyle w temacie . Ludzie ci proponują co masz zrobić a ty zatoczyłeś koło i znalazłeś się w punkcie wyjścia.

darek89 trochę nie ogarnia tego co ogólnie tu pisali, jest jakiś zmienny emocjonalnie i potrafi się przykręcić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Coś mi się zdaje że z tymi lampami to jest tylko reklamowe zdjęcie . Nie wierze żeby ktoś do tych kolumn używał takich wzmacniaczy . Przy wysokich owszem no ale do basu to już żeby udżwignąć 40 cm głośnik to trzeba przynajmniej wzmacniacza minimum 400 watów .

Kolumny te mają efektywność bodajże 108 dB i w zupełności zadowalają się 1,5 W lampą. Zresztą głośniki sekcji niskotonowej przenoszą moc max 20 W więc taki wzmacniacz 400 W mógłby je co najwyżej spalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolumny te mają efektywność bodajże 108 dB i w zupełności zadowalają się 1,5 W lampą. Zresztą głośniki sekcji niskotonowej przenoszą moc max 20 W więc taki wzmacniacz 400 W mógłby je co najwyżej spalić.

Racja . Nie do końca się z tobą zgadzam . U mnie wzmacniacze przekraczają znacznie moce znamionowe kolumn i jakoś mi to kolumn nie spaliło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie usera slaaawek, od razu wiadomo, że obraca się w tak Live'owo;) / koncertowo grających 'pakach' :D, jak: Harbeth P3ESR; Boenicke W5; Vandersteen 1Ci; Kudos X2 - i im podobnych.


Jakże odmiennych, od: JBL Project K2 S9900 w Sapphire Blue Metallic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ; Vienna Physix Diva grandezza; Bowers & Wilkins 800 D3 - i im podobnych.

 

Ceny odzwierciedlają jakość i potencjał brzmieniowy tychże kolumn - różnice są kolosalne, między tamtymi w typie slaaawek, a tymi w typie moim :-)

 

Te dwie grupy są po przeciwnych biegunach, oczywiście na niekorzyść tamtej budżetowej. Przy ich konfrontacji byłoby trzeba na te droższe narzucić z cztery koce i jeszcze samemu założyć czapkę uszatkę, żeby było to co lubi slaaawek :D

 

...jest taki pewien próg którego lepiej nie przekraczać - wtedy są niepotrzebne zwady

ale i również warto powiedzieć ,, mój spokój twoja racja,, ....

jeżeli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie to niema problemu...mój sprzęt jest ch..a wart

twój jest najlepszy na świecie - zadowolony

zwróć uwagę na istotę sprawy....autor wątku do końca nie jest zdecydowany czy wymienić

kolumny czy wzmacniacz....jezeli już to nastąpi to kwota którą bierze pod wzgląd jest + - 10tys

spójrz na swoje propozycje i oceń który z nas jest bardziej oderwany od rzeczywistości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.