Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nie o wiedzę się martwię, tylko zafiksowanie na ścianie dźwięku.

Pewnie wielu sądzi, że jak do jednego źródła dźwięku dodamy drugie o tej samej głośności, to będzie dwa razy głośniej.

A tak nie jest - wcale nie tak łatwo o "ścianę dźwięku", gdyby ktoś taki cel sobie postawił. Ale to pewnie wiesz... I skoro tak, to też pozdrawiam.

Co za problem jak autor wątku dorzuci sobie jakieś dwie 15 calówki klubowe i dwie 12 calowe na basik i uzupełniającego soprana piezaka żeby poprawić brzmienie niektórych instrumentów dętych choćby saksofonu na dobry początek ? Trzeba trochę odwagi . Wstydu nie będzie jak nic nie wyjdzie a jak wyjdzie to satysfakcja będzie . Tyle.

 

Nie wiem co to ściana dźwięku ;-)

Dla mnie to łomot...lubię widzieć muzyków a nie kogel mogel z nich i instrumentów ;-)))

Przy umiejętnym doborze mocy końcówek i odpowiednich kolumn przy zostawieniu tego co ma , zaopatrzeniu się w mikser i crosovera łomotu na pewno nie będzie , za to dynamika się poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zależy mi na MOCY, chce żeby dźwięk był żywy, otwarty, barwny, głęboki. Chce usiąść i poczuć dreszcze słuchając każdego rodzaju muzyki. Naprawdę Ciężko jest podjąć decyzję, szkoda mi Heliconow bo to piękne kolumny są. Co doradzacie ? Jedno wiem napewno musze posłuchać innych zestawień.

 

..jeżeli szkoda pozbywać się Helikonów to może czas pomyśleć o innym wzmacniaczu...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli Helikony miałyby zostać, to kup im może wzmaczniacz WILE Jazz. Powinien przedmuchać im przewody jak się patrzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Helikony miałyby zostać, to kup im może wzmaczniacz WILE Jazz. Powinien przedmuchać im przewody jak się patrzy.

 

Twoja aktywność po latach jest zaskakująca. Co jeszcze, oprócz Jazza, kolumn i audiofilskiej demagogii masz do sprzedania? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Twoja aktywność po latach jest zaskakująca. Co jeszcze, oprócz Jazza, kolumn i audiofilskiej demagogii masz do sprzedania? ;)

 

To proszę uprzejmie: konkretnie, co pan ma mi do zarzucenia. Nie znamy się, ale może niechcący uraziłem? No, poproszę szybciutko, albo przeprosić i sie odczepić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może niech sięgnie po płytę koncertową - od razu będzie lepiej.

Będę tłukł jak mantrę . Helicony autora są kolumnami średniowysokotonowymi . To taka fisharmonia w kaplicy bez niskich rejestrów i o słabej dynamice . I tu trzeba coś dorzucić z klubowej estrady coś co ma kopa . Nie mam na myśli stadionowego nagłośnienia . Jest tego dużo . Niech kolega się rozejrzy w tym temacie i może cosik znajdzie . Płyta koncertowa nic tu nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Padło już tyle propozycji, że autor pół życia spędzi na wypróbowywaniu. Nic już nowego się nie wymyśli, teraz trzeba sie zdecydować, czego najpierw posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Padło już tyle propozycji, że autor pół życia spędzi na wypróbowywaniu. Nic już nowego się nie wymyśli, teraz trzeba sie zdecydować, czego najpierw posłuchać.

Tu nie ma czego słuchać . Kolega musi się zaopatrzyć w drugie kolumny o większej dynamice , no i wzmacniacz i parę innych rzeczy bez których toto grać nie będzie . To tak jak byś budował organy piszczałkowe . Mówię całkiem poważnie.

 

Witam Wszystkich, jak wielu z Nas zostałem wyciągnięty w tą zabawe audiofili i zaczynają się schody. Jak w temacie szukam koncertowego brzmienia, czyli dużo dużo powietrza, wybrzmienia, transparentność itd. Przede wszystkim scena i soczyste dźwięki. W tym momencie mam Dali helicon 400 i testowałem kilka wzmacniaczy, denon pma1520ae, accuphase e405, musical fidelity kw250s, anthem integrated 2 przy którym marazie zostałem. Źródła też oczywiscir były testowane. Wydaje mi się że to czego szukam nie dadzą mi helicony. Bardzo prosze o podejście do tematu poważnie i osoby znające brzeminie Dali bardzo mile widziane. KW250s dysponuje mocą 400W przy 4 Ohm więc Helicony dostały zapas mocy jeśli o to by ktoś pytał.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś coś poradzi.

Darek jeśli z tymi kolumnami testowałeś kilka wzmacniaczy i nic to znaczy że te kolumny nie bardzo się do tego nadają. Z cyfrowego pianina z małymi głośniczkami koncertowego strunowego fortepianu nigdy nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tu nie ma czego słuchać . Kolega musi się zaopatrzyć w drugie kolumny o większej dynamice , no i wzmacniacz i parę innych rzeczy bez których toto grać nie będzie

 

Też tak sądzę. Sam sugerowałem wypróbować jakieś "dorosłe" Klipsche.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Też tak sądzę. Sam sugerowałem wypróbować jakieś "dorosłe" Klipsche.

Problemem może być cena . Taniej było by poszukać w nagłośnieniu klubowym typu małe sale koncertowe dyskoteki było by elastyczniej z dopasowaniem się do gabarytów pomieszczenia . To klubowe nagłośnienie sugeruję jako uzupełnienie do kolumn Darka. Do tego przydał by się mikser który bardzo ułatwił by koledze odpalenie tego systemu . Dlaczego sugeruję nagłośnienie klubowe . Trwałość głośników ze względu na zawieszenie . Wiem że to ma wpływ na detale brzmieniowe , ale zawieszenie piankowe jest do kitu . Nie wiem jakie zawieszenie mają basowe głośniki w Klipschach . Jeśli pianka albo guma to nie bardzo mi się to uśmiecha + cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s3900 siedza bodajze te same przetworniki (gora/srednica) co w 4429, tak ze nie widzę sensu dopłacać aż tyle do s3900.

Tak dokladnie te same są. Chodzi o to Panowie że niektóre z tych kolumn wymagają mocnego sprzętu jak np s3900 i dużych pomieszczeń. 4429 już inaczej, corwall też bardzo przypadły mi do gustu pod względem wyglądu rozmiaru jaki napędzania ich.

 

Ultra-High Frequency driver nowszy w S3900:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - zgadza się to z tym co piszą / podają dla S3900 na japońskiej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i o ile nikt się nie pomylił, to pewnie tak jest jak napisali, czyli 139Nd.

W powyższym linku na LH jest jakiś opis / porównanie, czy coś z jakiegoś azjatyckiego magazynu. S3900 na 3-im miejscu z łączną sumą 9-u gwiazdek. 4429 na 6-m miejscu z 5-ma gwiazdkami. Ale weź Pan się doczytaj co tam napisane i za jakie aspekty w poszczególnych rubrykach są te gwiazdeczki :)

 

W firmowej dokumentacji drivery są opisane bez podanych nazw dla S3900:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla 4429 zostały podane nazwy driverów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Domowe podłogówki, a studyjne monitory, to inne kolumny / projekty i granie - nawet przy podobnych driverach, lub takich samych. Podobieństwa mogą być, ale dokładnie to samo nie będzie, gdyż każdy projekt jest inny. One są zgoła odmienne. 4429 Studio Monitor są bardziej gęste i ciepłe, a domowe S3900 to ich przeciwieństwo. Niemalże 2 x droższe to i lepsze.

 

Pan A. Kisiel napisał w Audio 06/2014 w podsumowaniu testu S3900:

''Brzmienie:

Konkretne, dynamiczne, wyraziste, dokładnie pozycjonujące. Bas energetyczny, raczej twardy, wibrujący, środek mocny, lecz bez podgrzewania. Doskonałe różnicowanie nagrań i oddanie akustyki studia.''

 

Highfidelity.pl, W. Pacuła:

''Góra jest z kolei lepsza niż u „kolegów” z Wielkiej Brytanii. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że głośnik wysokotonowy w M40.1, choć fantastycznie zespolony z resztą pasma, do siedmiu cudów audio nie należy.''

 

Kisiel dobrze słyszał, nawet zgodne z tym co napisano w firmowej ulotce informacyjnej:

''S3900, three-way floorstanding speaker designed to deliver studio-quality sound''

''Get professional sound in your own private listening space''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale te super fajne tylko cena ponad kwote co nie znaczy ze nie sa wlasnie dofinansowane, moze warto pogadac ze sprzedajacym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i pierwsze co bym zrobic to upgrade zwrotnicy szczegolnie w sekcji sredniaka i wuysokotonowki, inne kondy i rezystory wymiana 1/1 wiec bez zadnej zmiany charakterystyki

 

Pierwszy właściciel. 4429 Studio Monitor w komplecie ze stand'ami Rogoż Audio i chyba jeszcze ze zworami Cardas Audio. Za standy (na zamówienie) dał 2500 zł jak podał w opisie. 600 zł za zwory Cardas Audio. I to wszystko z kolumnami do licytacji od 16 500,00 zł lub kup teraz 17 500,00 zł. Odbiór wyłącznie osobisty.

 

Same nowe kolumny £6,000.00/para:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do upgrade zwrotnicy gł., trzeba ostrożnie, gdyż zmiana na droższe może okazać się gorsza. Najważniejsze aby elementy LCR były optymalnie dobrane, bo niejedne droższe np. kondensatory mają mocną własną sygnaturę, tak, że w jednym aspekcie mogą być mocne, a we wszystkich pozostałych słabe.

Najważniejszy jest porządny projekt kolumn, konkretne przetworniki i projekt zwrotnic gł., a na końcu jakieś tam elementy w zwrotniczkach - podstawa żeby były optymalnie dobrane. W odwrotnej sytuacji gdyby były najdroższe elementy LCR, a projekt kolumn, zwrotnic gł. i przetworniki w kolumnach marne - to nic by z tego nie wyszło i nie byłoby co tuningować. 4429 mają potencjał i można działać. Masz technical'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wyśrubuj maxa z tych paczek.

Rezystory byś wymienił na M-Resist Supreme? Pozostałe trzy sztuki po 6.2 Ohm których nie ma z M-Resist, to jakimi byś zastąpił?. Kondensatory, od razu mówię aby nie wstawiać takich ciemniaków jak M-Cap Supreme, bo są słabe i nie nadają się do CC. Zamiast kondy wymieniać aby tylko wymieniać i coś tam w dźwięku jednie zmieniać na inne lub nieznacznie poprawiać. Lepiej od razu cało-pasmowo (dla LF, MF/HF i UHF) zaimplementować Charge-Coupled na optymalnie dopasowanych / dobranych kondensatorach i pozamiatane. Masz jakieś typy na LF i wyżej dla MF/HF i UHF?

A terminale / zaciski głośnikowe może na rodowane, czy mogą zostać pozłacane? Metalowe pozłacane zwory zostawiasz, czy wymieniasz np. na AIRBOW Silver Jumper VT lub AET/AIRBOW Evidence Jumper. Chyba, że będzie podłączał dwa komplety kabli pod Bi-Wire, lub grał w Bi-Amp'ie - wtedy zwory zbędne.

 

4429 Studio Monitor (bez żadnych tuningów) znalazły się w gronie ''Loudspeakers: Best of 2017'' w Hi-Fi News & RR - Yearbook 2017

 

Ale zawsze można coś dośrubować ;) - co nie? :)

 

Właśnie czytałem o JBL 4429 i bardzo podoba mi się ta paczka, wygląd jak dla mnie Bomba, piękne standy i bajka. Czas szukać i koczować na okazje, nie akurat na 100 % na te JBL ale ogólnie.

To jak wygląd pasuje, to wpisałbym na liste do spr. :) Niektore ceny 4429 w necie sa przesadzone, widzialem ogloszenia typu 12-13k i to jest taka realna cena.

 

Darek będzie dobrym szczęściarzem, jak uda mu się kupić 4429 ww. kwocie. Tyle kosztują nowe jubileuszowe 4312SE, ale w nich nie zastanie żadnego przetwornika typu compression driver. Co ciekawe: w 4429 woofer 1200FE-8; w 4312SE najnowszy 1200FE-8W :)

 

System Type: Three-way Monitor

LOW Frequency Transducer: 12-inch (300 mm) Aqua-Plas®-coated Pure Pulp cone woofer (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

MID Frequency Transducer: 5-inch (125 mm) Polymer-coated Pure Pulp cone midrange (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

HIGH Frequency Transducer: 1-inch (25 mm) Magnesium/Aluminum Alloy dome tweeter with waveguide (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Crossover Frequencies: 640Hz, 5kHz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upgrade zwrotnicy gł., trzeba ostrożnie, gdyż zmiana na droższe może okazać się gorsza. Najważniejsze aby elementy LCR były optymalnie dobrane, bo niejedne droższe np. kondensatory mają mocną własną sygnaturę, tak, że w jednym aspekcie mogą być mocne, a we wszystkich pozostałych słabe.

Najważniejszy jest porządny projekt kolumn, konkretne przetworniki i projekt zwrotnic gł., a na końcu jakieś tam elementy w zwrotniczkach - podstawa żeby były optymalnie dobrane. W odwrotnej sytuacji gdyby były najdroższe elementy LCR, a projekt kolumn, zwrotnic gł. i przetworniki w kolumnach marne - to nic by z tego nie wyszło i nie byłoby co tuningować. 4429 mają potencjał i można działać. Masz technical'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wyśrubuj maxa z tych paczek.

Rezystory byś wymienił na M-Resist Supreme? Pozostałe trzy sztuki po 6.2 Ohm których nie ma z M-Resist, to jakimi byś zastąpił?. Kondensatory, od razu mówię aby nie wstawiać takich ciemniaków jak M-Cap Supreme, bo są słabe i nie nadają się do CC. Zamiast kondy wymieniać aby tylko wymieniać i coś tam w dźwięku jednie zmieniać na inne lub nieznacznie poprawiać. Lepiej od razu cało-pasmowo (dla LF, MF/HF i UHF) zaimplementować Charge-Coupled na optymalnie dopasowanych / dobranych kondensatorach i pozamiatane. Masz jakieś typy na LF i wyżej dla MF/HF i UHF?

A terminale / zaciski głośnikowe może na rodowane, czy mogą zostać pozłacane? Metalowe pozłacane zwory zostawiasz, czy wymieniasz np. na AIRBOW Silver Jumper VT lub AET/AIRBOW Evidence Jumper. Chyba, że będzie podłączał dwa komplety kabli pod Bi-Wire, lub grał w Bi-Amp'ie - wtedy zwory zbędne.

 

4429 Studio Monitor (bez żadnych tuningów) znalazły się w gronie ''Loudspeakers: Best of 2017'' w Hi-Fi News & RR - Yearbook 2017

 

Ale zawsze można coś dośrubować ;) - co nie? :)

 

dokladnie zaczal bym od tego co mowisz, standard to najsłabsze ogniwo w zwrotce czyli rezystory, ale dalej kondy i spolaryzowana zwrotka na sredniaku i na wysokotonowym, oj pogralo by to ale wyrzucil bym standardowo wszystko na zewnatrz do jakis ladnyc skrzynek ;)

 

Ojjjj potencjal jest!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku najbardziej zaintrygowały mnie kolumny JBL Array 1400. Czy ktoś z tu piszących miał z nimi do czynienia osobiście? Mam obecnie Dynaudio Focus 380, niby wszystko fajnie ale uzyskanie prawie ( wiadomo "prawie" robi wielką różnicę:) koncertu w domu też mnie kusi. Czy zamiana Focusów na te Arraye to krok do przodu wstecz czy w bok i nie można tego porównywać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jakim cudem tak wielkie kolumny Dynaudio nie dają koncertowego brzmienia?

Myślisz że jak kupisz następne kolosy to coś zmieni?

Ludzie...jak produkuje się kolumny, że nie można z nich uzyskać fajnego, przejrzystego brzmienia?

A może to nieudolność zestawień, układów klocki pomieszczenie, itd.?

Czy te kolumny za dziesiątki tysięcy są tak nieudolnie konstruowane, że zamulają przekaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem tak wielkie kolumny Dynaudio nie dają koncertowego brzmienia?

Myślisz że jak kupisz następne kolosy to coś zmieni?

Ludzie...jak produkuje się kolumny, że nie można z nich uzyskać fajnego, przejrzystego brzmienia?

A może to nieudolność zestawień, układów klocki pomieszczenie, itd.?

Czy te kolumny za dziesiątki tysięcy są tak nieudolnie konstruowane, że zamulają przekaz?

 

Jak nie słuchałeś tych JBL to po co się wypowiadasz, nie lepiej mądrze pomilczeć?:)

Między tymi kolumnami są zasadnicze różnice konstrukcjyne, niewątpliwie oba modele mają duży potencjał tylko jak to się ma do koncertowego brzmienia? tu może być różnie i o to pytałem ale tych co mieli okazję posłuchać tych kolumn, a nie tylko obejrzeć fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak nie słuchałeś tych JBL to po co się wypowiadasz, nie lepiej mądrze pomilczeć?:)

Między tymi kolumnami są zasadnicze różnice konstrukcjyne, niewątpliwie oba modele mają duży potencjał tylko jak to się ma do koncertowego brzmienia? tu może być różnie i o to pytałem ale tych co mieli okazję posłuchać tych kolumn, a nie tylko obejrzeć fotki.

 

Spytałem grzecznie a ty udajesz mądrale...widocznie źle zrozumiałeś moje intencje...oczywiście odebrałeś moje pytania jako atak na Twoje...jakie to proste :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be zgody portalu "High Fidelity", ale mam nadzieję mi wybaczą info o tak anonsowanym wydarzeniu - cytuję:

 

"Firma Voice pokaże także tzw. „SIX PACK”– czyli po trzy subwoofery REL G1 na kanał. Będzie to prezentacja systemu STEREO podczas której REL będzie chciał pokazać, jak dodanie najniższej oktawy zmienia odbiór muzyki."

 

 

I to może być jedna z odpowiedzi na zagadnienie. Bym napisał system 2.1, lecz tu będzie 2.6. W stereo!

BRAWO - nareszcie ktoś idący naprzeciw problemom i oczekiwaniom. Ciekawe jak wyjdzie prezentacja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dam jeszcze szansę Heliconom i dam im w prezencie jakąś mocną końcówkę lub monoblocki. A z przedwzmacniaczem i źródłem będę eksperymentować. Teraz pytanie Co ? Nie chodzi mi o krocie Wat tylko solidne Waty, wydajność prądowa i umiejętność pracy z 4 Ohm i niżej. Wydaje mi się że solidne !! 200W powinno zaspokoić helicony.

 

Temat jak najbardziej chce kontynuować bo na 100% skorzystam w przyszłości a może szybciej, wszystko zależy od tego co wyjdzie z mojego pomysłu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spytałem grzecznie a ty udajesz mądrale...widocznie źle zrozumiałeś moje intencje...oczywiście odebrałeś moje pytania jako atak na Twoje...jakie to proste :-(

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz na spokojnie swoją wypowiedź. Daleka jest od "spytałem grzecznie"

 

Np. "nieudolność zestawień" " kupisz następne kolosy", "jakim cudem" , itp. faktycznie bardzo grzecznie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz na spokojnie swoją wypowiedź. Daleka jest od "spytałem grzecznie"

 

Np. "nieudolność zestawień" " kupisz następne kolosy", "jakim cudem" , itp. faktycznie bardzo grzecznie:)

 

Nie odbieraj tego jako atak...naprawdę nie takie były moje intencje..

Sam się zastanawiam co może być nie tak, że takie kolumny jak Twoje czy Dali Darka nie dają emocji z Live...I nie chodzi tu o moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przez 4 strony było o kolumnach teraz przez kolejne 4 może być o wzmacniaczach

...nic się nie stanie jak autor wątku na 10 stronie stwierdzi ....nic nie zmieniam ;-)

wiem że miała być końcówka ( pewnie koledzy coś zaproponują) ale ja polecam dwie integry

......Krell KAV500i - Gryphon Callisto 2200

Krell ma swoje słabe strony ale jedno trza mu oddać...gra bardzo prądowo

to może być namiastka koncertowego grania....jeżeli to nie wystarczy to trzeba się

liczyć z większymi wydatkami...lub nabycia jakiś używek które wprowadzą nie tylko na koncert

ale i na samą scenę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie odbieraj tego jako atak...naprawdę nie takie były moje intencje..

Sam się zastanawiam co może być nie tak, że takie kolumny jak Twoje czy Dali Darka nie dają emocji z Live...I nie chodzi tu o moc...

 

Nie ma sprawy. Z kolumnami to nie jest tak jak to odebrałeś. Może dlatego, że zapomniałem dodać, że jestem z nich i brzmienia tego co mam bardzo zadowolony, do tego stopnia, że raczej już niczego nie będę zmieniał. Po prostu pojawił się ten wątek, a w nim wspomniane JBL i to mnie zaintrygowało, być może w podobnych pieniądzach uzyskałbym coś innego, co jeszcze bardziej by się spodobało. Temat jednak nieaktualny bo zostały sprzedane. Rozmawiałem z byłym już właścicielem, który powiedział, że bez bardzo mocnego wzmocnienia nie ma sesnu do nich się przymierzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki telewizor/KD trzeba kupić, żeby poczuć się jak na meczu? Pytanie tak samo naiwne, jak temat wątku.

 

Oczywiście. Skoro problem jest bez sensu to rozumiem, że wg Ciebie ogladanie meczu na smartfonie niczym nie różni od oglądania na 65" w jakosci 4K bo przecież oba przypadki mają się nijak do obecności na stadionie.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.