Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie, od czego zacząć ?


darek89

Rekomendowane odpowiedzi

tak, ich pierwsza płyta jest świetnie zrealizowana i myzycznie też dobra.

Pozdrawiam!

słuchacz;-)

 

A..., to ty Witek miales ja ze soba u mnie... , a sadzilem, ze to nie tak dawno goszczacy audiofan01

Troche mnie sluchaczy odwiedza, do tego czeste kontakty (najczesciej w sprawie Tannoy-i) na PW, mailowe i telefoniczne, do tego troche klopotow z pamiecia i oczywistym jest, ze nie jestem w stanie pamietac takich rzeczy jak: kto jakie plytki mial ze soba u mnie i nie tylko takich rzeczy :-(

Rowniez pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie jestem w stanie pamietac takich rzeczy

nie dziwię Ci się.....

ja pamiętałem, bo byłem u Ciebie tylko raz;-)

i warto było;-)

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na "Klipsch Forte I" ? Czy warto kupić te starsze kolumny ? Specyfikacja brzmi obiecująco, co sądzicie? Znawcy temetu wiedzą czemu pytam i na czym gram. Ii temat jak sam pisałem ma służyć i służy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Heresy... U mnie byly porownywane Forte z oryginalnymi - jakie mialem jeszcze wowczas - Tannoy Red Monitor SRM 12X o objetosci 68 l. Co do napedu, nie jestem pewien ale chyba byl to Cayin A88T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do paru osób pytać się odnośnie tych Klipsch i odnośnie sowich dali helicon. Helicony jak usłyszałem ? Rozlazłe brzmienie natomiast Klipsch twarde bez mięsistego basu. Najchętniej przygarnął bym JBl 250ti ale strach przed tym czym je narodzić daje mi do myślenia. 14 cali bas 8 cali midbass i jeszce tylko 2 inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> darek89 - szukasz starszych solidnych kolumn?

Od siebie polecam Quadral Montan od MkI do MkIII (lub większe Vulkan, Titan -to już Monster) z serii (wyłącznie) Phonologue.

Montany w b.dobrym stanie (sam używam dziś 36 letnich) można wyłowić z drugiej ręki za ok. 3- 3,5 tyś.

Warto gdzieś posłuchać i wziąć pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> darek89 - szukasz starszych solidnych kolumn?

Od siebie polecam Quadral Montan od MkI do MkIII (lub większe Vulkan, Titan -to już Monster) z serii (wyłącznie) Phonologue.

Montany w b.dobrym stanie (sam używam dziś 36 letnich) można wyłowić z drugiej ręki za ok. 3- 3,5 tyś.

Warto gdzieś posłuchać i wziąć pod uwagę.

 

To jeszcze vintage czy już ZŁOM ? Piłeś ? to nie pisz takich bzdur ha,ha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan - będziesz teraz po całym forum latał za moimi wpisami - bo coś napisałem ci nie-na-pytę?

Daruj sobie - znam za dobrze twoje i twoich klonów "zaloty", by wdać się w takie zabawy.

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze vintage czy już ZŁOM ? Piłeś ? to nie pisz takich bzdur ha,ha.

 

Sadze, ze iro III nie pisze zadnych - jak to ujales - bzdur. Wprawdzie nie znam proponowonych przez niego starych kolumn, jednak ja posiadalem sporo par zarowno kolumn jak i samych glosnikow Tannoy-a bardzo starenkich (wlasnie ok 32 - 37 letnich), ale zapewniam Cie, ze gdybys je obejrzal u mnie bezposrednio, to nie wiedzac co to jest sadzilbys, ze to produkty nowe ! Z Twojej wypowiedzi wynika, ze raczej ani nie widziales kultowych wintagowych kolumn w idealnym stanie, a tym bardziej nie slyszales jak potrafia grac, a zapewniam, ze porownywanie ich ze wspolczesnymi "slupeczkami" nawet mija sie z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wynika, ze raczej ani nie widziales kultowych wintagowych kolumn w idealnym stanie, a tym bardziej nie slyszales jak potrafia grac, a zapewniam, ze porownywanie ich ze wspolczesnymi "slupeczkami" nawet mija sie z celem.

 

Mam odnowione vintagowe kolumny w swoich zbiorach ESL 57 - wyśmienity sound ,więc wiem jak grają niektóre modele. Kolega za bardzo się rozpisał

o Asurze chcąc zdyskredytować konstruktora więc odpłaciłem mu pięknym za nadobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..., moze zle odebralem Twoj tekst... W kazdym razie mnie sie jakos tak przypadkowo chyba udawalo, ze co nabylem, to bylo w stanie idealnym (bez potrzeby odnawiania czegokolwiek)..., zreszta obecne glosniki wygladaja rowniez jak nowe. Kiedys nawet kupilem 15-to calowe koaksjale Tannoy-a, ktore mialy 30 lat, a byly jeszcze fabrycznie nowe w oryginalnych kartonach. Gosc budowal dom i mial w planach wstawic je gdzies w scianach ale plany spalily na panewce i przez tyle lat u niego lezaly :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpłaciłem mu pięknym za nadobne

Oj nieładnie, nieładnie....

Od siebie polecam Quadral

a tu troszkę przyznam rację Manepanowi - kolumny tej firmy nigdy mi się nie podobały....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ich jedyna wada to " specjalizacja" - kto raz usłyszy to zrozumie do czego.

 

Ta wada może być tylko ich zaletą , kto choć raz posłucha opery , klasyki , jazzu czy muzyki kameralnej na ESL 57 już nie będzie miał ' innej ' alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Ta wada może być tylko ich zaletą , kto choć raz posłucha opery , klasyki , jazzu czy muzyki kameralnej na ESL 57 już nie będzie miał ' innej ' alternatywy.

 

+1

 

ps.

 

szokująca mikrodynamika pomimo tak niskiej skuteczności - jak oni/on to zrobił/li ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla odmiany klasyczny jazgot

 

Tu zaś klasyczny troll.

Propozycja nie była dla ciebie. Wiec skorzystaj z okazji by mądrze pomilczeć, tym bardziej, że jak widać to nie tylko nie słyszałeś, nawet na obrazku w necie nie widziałeś.

Ten dla kogo była a była adresowana wyraźnie, albo skorzysta albo nie, jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nie była dla ciebie

 

Nie ważne dla kogo , ważne co proponujemy. Szmelc to nie szmalec na chlebek który można skonsumować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata wstecz można było się tego dowiedzieć w RCM.

 

Aha, wiec nie doświadczenie własne, tylko ktoś tam coś tam, kiedyś podobno komuś powiedział.

Rozumiem, tym bardziej, że w RCM sam się kiedyś "dowiedziałem", że pierwszych odbić głośników nie należy już rozpraszać - lepsze są w tym miejscu gołe twarde ściany...bo polepsza się "żywiołowość akustyki". Taka była nowa ich "wizjonerska wizja".

Tak, że spokojnie dalej sobie będę z zadowoleniem moich kolumn używał nie zważając na trollingi magnepanowe i jego (najprawdopodobniej) klonów.

W tym temacie definitywny EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Aha, wiec nie doświadczenie własne

 

Pudło.

Kupiłem / słuchałem / sprzedałem - ogólnie odradzam.

 

 

ps,

 

No chyba że ktoś postanowił zrobić swoje pierwotne błędy - wtedy polecam tak jak kolega iro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem coś zmienić w ułożeniu sprzętu itd. A więc wzmacniacz wpiąłem bezpośrednio do gniazdka to takie małe widzimisię. Następnie kolumny skierowałem równolegle do siebie, były lekko skręcone wcześniej, i na kolcach podnioslem przód o jakiś 1 centymetr. Nie wiem co wpłynęło najbardziej na zmiany ale dźwięk jakby się otworzył, scena zrobiła sie większa, ogulnie jest czysciej, jaśniej, głębiej. Za parę dni będę miał nowszą wersje M2tech younga a dokładniej DSD. Wtedy będę mógł podłączyć go przez XLR własnej roboty i będę mógł wprowadzić korektę balansu bo bardziej słyszę lewą kolumnę. W starym Youngu nie ma tej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oby nie .

Lata wstecz można było się tego dowiedzieć w RCM.

 

Lata temu w RCM można się było dowiedzieć, że się jest ignorantem. Można się było też dowiedzieć, że jeśli coś nie reaguje na kable to jest do kitu i paru innych odkrywczych stwierdzeń. Doszedłem wtedy do wniosku,że ze względu na podejście do klienta i fachową wiedzę należy tę firmę omijać szerokim łukiem. Co też polecam każdemu, kto nie jest jeszcze skażony audiofilskimi fantasmagoriami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu w RCM można się było dowiedzieć, że się jest ignorantem. Można się było też dowiedzieć, że jeśli coś nie reaguje na kable to jest do kitu i paru innych odkrywczych stwierdzeń. Doszedłem wtedy do wniosku,że ze względu na podejście do klienta i fachową wiedzę należy tę firmę omijać szerokim łukiem. Co też polecam każdemu, kto nie jest jeszcze skażony audiofilskimi fantasmagoriami ;)

 

:-) :-) :-)

 

Pudło.

Kupiłem / słuchałem / sprzedałem - ogólnie odradzam.

 

:-) :-) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu w RCM można się było dowiedzieć, że się jest ignorantem. Można się było też dowiedzieć, że jeśli coś nie reaguje na kable to jest do kitu i paru innych odkrywczych stwierdzeń. Doszedłem wtedy do wniosku,że ze względu na podejście do klienta i fachową wiedzę należy tę firmę omijać szerokim łukiem. Co też polecam każdemu, kto nie jest jeszcze skażony audiofilskimi fantasmagoriami ;)

 

Problem w tym, że raczej wszyscy tu obecni, - w mniejszym lub większym stopniu byli/ są lub będą infekowani podobnymi "skażeniami". :)

Próba skierowania dyskusji audiofilskich na inne tory niż te bezwysiłkowe; narzucane, obiegowo i łatwo dostępne na wyciągnięcie ręki (np. bezproduktywne i nie mające żadnego obiektywnego odniesienia i finału ciągłe porównywanie elektroniki, kabli i gadżetów itp. itd. oraz wzajemnego ich dopasowywania) jest traktowana zazwyczaj jako ubliżający ogólnie dostępnemu, audiofilskiemu pojęciu, leniwej praktyce i intelektowi zwykły trolling i wrogość. W najlepszym wypadku jako niezrozumiałe (!), infantylne dziwactwo. ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Temat stary ale odkopalem go żeby pochwalić się nowym nabytkiem a dokładnie Spendor s100. Może te kolumny będą pasować w jakimś stopniu do tytułu tematu. Przyjadą do mnie w czwartek i wtedy napisze czy trafiłem choć trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.